10 Android için Gmail ipuçları ve püf noktaları

Hoşumuzaa bakmayalım, e-posta, çoğumuzun telefonlarımız vasıtasıyla üst üste tutulması gereken bir şey. Bununla birlikte, gelen kutusunun akını öncesinde kalmak zorlu bir süreç değildir. Bugün Android için bu Gmail ipuçlarıyla e-postalarınızı kontrol edin.

  • Gmail'den Gelen Kutusu'na Gmail'e geçiş: kılavuzun tamamı
  • Gmail güncelleme haberleri

Başlamadan önce Play Store uygulamasını açıp güncellemeleri kontrol ederek en yeni Gmail sürümünü kullandığınızdan emin olun. Zaten e-posta hesabınızın / yayınlarınızın olduğunu varsayacağız – ve uygulamada Google dışı e-posta hesapları ekleyebileceğinizi zaten biliyorsunuz.

Gmail

1. Hareketleri olan e-postalarınızın üstünde durma

Bir sürü e-posta alırsanız, yalnızca konu satırını görmenin çoğu durumda onunla ne yapmanız gerektiğini bilmek için yeterli olduğunu bilirsiniz. Dolayısıyla, gelen tüm akış akışı ile hızlı bir şekilde baş etmek için hızlıca kaydırma işlemleri atayabilirsiniz; bu, hızlıca arşivleme veya silme işlemine başlamanıza gerek yoktur.

Swipe your way to freedom! / © AndroidPIT

Gmail, daha sonraki bir tarihe kadar, örneğin Inbox by Google gibi bir e-postayı "erteleme" seçeneğine sahip değildir; ancak iletilerinizi yalnızca hızlıca kaydırarak silebilir veya arşivleyebilirsiniz. Arşivle Sil seçenekleri arasında değiştirmek isterseniz, Gmail uygulamasını açın> Ayarlar> Genel ayarlar> Gmail varsayılan işlemi'ni tıklayın.

2. Geldiği herşeyle uğraşın

Artık, bir mesaj listesinde yolunuzu kolayca gösterebilirsin, biliyorsun, birden fazla gelen kutunuz varsa, Android'in Gmail uygulaması, her şeyi birden fazla hesaptaki gibi görmenizi sağlayan gerçekten kullanışlı bir seçeneğe sahiptir.

One stream to rule them all.  / © AndroidPIT

Bu seçenek "Tüm Gelen Kutuları" olarak adlandırılır ve beklediğiniz gibi dokunduğunuzda: gönderilen hangi adrese bakılmaksızın iletilerin bir listesini kronolojik sırada gösterir. Gelen postaları hızlı bir şekilde göndererek birden fazla gelen kutusunu karışıklık yaşamaz tutmak isteyen herkes için bu bir zorunluluktur.

Ancak, yaklaşık beş veya daha fazla adres ayarladıysanız, biraz karışıklığa neden olabilir.

3. Toplu düzenleme

İletilerin uzun bir akıma ulaştıkça uğraşmaları çok fazla zor iş gibi geliyor, muhtemelen artık yoksayılıncaya kadar gelen kutusunu yok sayan türden birisiniz. Genellikle anlamı, sonuç olarak tek tek ele almanız gereken büyük miktarda mesaj karışıklığıdır. Ya da değil.

Easily perform a range of actions across multiple messages all at once.  / © AndroidPIT

Bunun yerine düzenlemek istediğiniz gelen kutusu ya da klasörü açın, bir öğeye uzun basın ve size daha fazla istediğinizi seçme seçeneği sunar. Seçilmesini istediğiniz mesajları aldıktan sonra, onları taşıyabilir, bir etiket atayabilir, bunları önemli olarak işaretleyebilir, silebilir, arşivleyebilir veya okunmamış olarak işaretleyebilirsiniz. Uzun süreli basmak yerine birden çok e-postayı seçmek için her bir e-postanın yanındaki simgeyi tıklamanız da mümkündür.

Sonra bir kere tekrar kontrol altına alındıktan sonra, tekrar içeri girmeye başlarken onlarla baş edeceksiniz, değil mi?

4. Gelen kutusuna sıfır yol açın

Onları sevmek ya da nefret etmeyin, e-postalar widget'ları zaman kazandırabilir. Kitaplığımızda bir kez bile gelen kutusu açmanızı engelleyen herhangi bir şey bekliyor.

Gmail'in şu anda varsayılan olarak iki widget seçeneği bulunmaktadır – ya hesabınızdan gelen postanızın ve seçtiğiniz etiketin bir görünümü ya da dokununca doğrudan bu hesaba ve gelen kutusuna atlamak için ana ekranınıza bir etiket simgesi ekleme olanağı.

Widgets are one way to open the Gmail app less frequently. / © AndroidPIT

Bir Gmail widget'i eklemek için başka bir widget eklemekle aynı şey – giriş ekranlarınızdan birinde boş bir yere dokunup basılı tutun ve bir widget ekleme seçeneğini seçin. Gmail widget'ını bulmak için widget listenizde gezinin. Dokunun ve basılı tutun, ardından mevcut bir ana ekrana sürükleyin. İzin vermediğinizde, widget'ın göstereceği hesabı ve gelen kutusunu seçmeniz istenecektir.

İşlemi tamamladığınızda, widget'e hafifçe dokunup parmağınızı tıklayarak yeniden boyutlandırabilirsiniz.

5. Yerden kazanın

E-posta ekleri zamanla şaşırtıcı miktarda yer kaplıyor. Bu nedenle, cihazınızı cömert hissetmek için kullanabileceğiniz bir yol, senkronizasyon yoluyla e-postalarınızın çok fazla bir bölümünü cihazınızda tutmamak.

Ayarlar bölümüne gidin ve Hesaplar bölümüne dokunun, hangi Google hesaplarının cihazla ilişkili olduğunu görebilirsiniz – Gmail senkronizasyonunun etkinleştirildiğinden emin olmak için birine hafifçe dokunun.

Double-check the integrated sync settings to save on space. / © AndroidPIT

Gmail uygulamasının kendisinden, menüden Ayarlar'ı seçebilir ve mesajlarınızın senkronize edildiğini kontrol etmek için e-posta adresinize hafifçe vurabilirsiniz. Aynı ekrandan kaç günlük e-postaların önbelleğe alınacağını ve hangi etiketlerin dahil edilebileceğini de yapılandırabilirsiniz.

6. Bir profesyonel gibi arama yapın

Uygulamadaki arama işlevi basit görünüyor, ancak görünüşlerin sizi aldatmasına izin vermeyin, çünkü Web'de olduğu kadar yetenekli. Örneğin, Gmail'inizde bir yıldan uzun veya bir günden uzun mesajları bulmak için arama kutusuna "older_than: 1y" veya "older_than: 1d" yazmayı deneyin.

Search operators can be a powerful way to find what you need in your inbox. / © AndroidPIT

Google, arama operatörlerinin kullanışlı bir listesini sunar ve hemen hemen hepsi Gmail uygulamasında ve web'de Gmail'de çalışır. "Is: important", öncelikli iletileri bir araya getirebilir; "is: starred" operatörü, daha fazla dikkat çekmek için yıldız eklenmiş olan iletilere hızlı bir şekilde atlamanızı sağlar.

Birden fazla kişiden gelen mesajları bulmak için daha spesifik operatörleri birlikte dizebilirsiniz

7. Sohbetleri yoksay

Hareket halindeyken, yalnızca en önemli iletilerin Gmail'de gösterildiğinden emin olmak istersiniz. Web'deki Gmail gibi Android uygulaması, sessiz iş parçacıklarına ulaşan yeni iletilerin otomatik olarak arşivlenmesini ve böylece onları görmemenizi sağlar – yine de tekrar kontrol etmek isterseniz Okunmamış olarak işaretlenir. onlar.

Mute a conversation to automatically archive it. / © AndroidPIT

Bunu Android için Gmail uygulamasından yapmak için bir görüşme açın ve Diğer menüsüne (üç dikey nokta) hafifçe vurun, ardından görünen listeden Sustur'u seçin. Yeniden bulmanız gerekiyorsa, sohbeti her zaman bir araması veya etiket filtresi kullanarak arşivden çıkarabilirsiniz.

8. Otomatik ilerlemeniz arkadaşınızdır.

Otomatik ilerleme, bir kerede bir çok e-postayla çalışmanız gerekiyorsa kullanmanız gerçekten yararlı bir özelliktir; çünkü bir ileti dizisini her arşivlediğinizde veya sildiyseniz, gelen kutusuna geri dönmeniz gerekmez. Bunun yerine, bir kez postayla işiniz bittiğinde, sizi otomatik olarak kazıktaki bir sonraki gruba götürür.

Auto-advance is another feature that can be of use. / © AndroidPIT

Etkinleştirmek için Gmail uygulamasını açın, ardından Ayarlar > Genel Ayarlar'a dokunun. Otomatik ilerle'yi seçin ve ekranda görünen iletişim kutusu, silmek veya arşivlediğiniz her zaman yeni bir mesaja, eski bir mesaja veya konuşma listesine geri dönmek isteyip istemediğinizi seçmenizi sağlar.

9. Bonolarınızı ayarlayın

İnternet üzerinden Gmail üzerinden para göndermeyi başarabildiyse de, yalnızca Android cihazlarda kullanıma sunuldu, ancak arkadaşlarınızı başka birine geçirmeden nakit para ödemek veya hizmetleri ödemek için basit bir yol var Uygulamanın. Yalnızca, Gmail'in en yeni sürümünü çalıştıran ABD'deki kullanıcılar tarafından kullanılabilir.

A free way to make payments without ever opening another app. / © AndroidPIT

Uygulamanın doğru sürümünü ve desteklenen bir ülkede yayınlıyorsanız, yapmanız gereken tek şey, yeni bir ileti oluşturmak ve normalde bir dosya eklemek için olduğu gibi ataş simgesine hafifçe vurmaktır. Ya para göndermek ya da talep etmek için iki seçeneğiniz olmalıdır.

Google nakit para alan kişinin, bir Google Cüzdan hesabı yerine doğrudan banka hesabına gitmesini seçebileceğini ve işlemin hiç ücret almadığını söylüyor.

10. E-postalarınızın daha iyi görünmesini sağlayın

Kısa açıklama mobil e-postanın kralıdır, ancak bu mesajlarınızın tamamı sans biçimlendirmesi gerektiği anlamına gelmez. İtalik, koyu veya belirgin bir metin rengi, amaçlanan anlamı sağlamaya yardımcı olabilir zamanlar vardır.

Biçimlendirme seçeneklerine erişmek için, mesaj oluştururken bazı metinleri seçmek için uzunca basın ve Format (Biçim) seçeneği açılır, buna dokunursanız ekranın alt kısmında birkaç farklı seçenek elde edersiniz.

Make your emails stand out a little more. / © AndroidPIT

Ayarlar oldukça koyu, eğik, altı çizili, metin rengi ve arka plan metni rengi – basittir, ancak e-postalarınızın görünümünü değiştirmek istiyorsanız, masaüstü sürümünü kullanmadan hızlı bir şekilde bunu yapabilirsiniz. Biçimlendirme seçeneklerini kapatan 'x' seçeneğinin solundaki seçenek, seçtiğiniz tüm sözcüklerin biçimlendirmesini kaldırır.

Android için Gmail için başka ipucularınız var mı? Aşağıdaki yorumları bize bildirin!