11 Android için bilmeniz gereken en iyi Spark ayarları ve püf noktaları

Spark’ın Android lansmanı, Play Store’un çeşitli e-posta istemciler listesine hoş bir ekleme oldu. Genellikle iOS kullanıcıları için en iyi e-posta istemcilerinden biri olarak kabul edilen bu uygulama, Android dünyasına ayarlanan neredeyse aynı özelliği getiriyor ve çocuk şaşırtıcı.

Best Spark Mail Settings And Tricks For Android

Bununla birlikte, kısa süre önce Spark’a geçtiyseniz (veya yakında geçmeyi planlıyorsanız), bu e-posta istemcisinden en iyi şekilde yararlanabilmeniz için her türlü bilgiyi ve bilgiyi bilmeniz gerekir. E-posta paketlemesinden widget’lara, birlikte oynayabileceğiniz bir düzineden fazla ayar vardır (bu muhtemelen sizi şaşırtacaktır).

Bu nedenle, bu yazıda, Spark e-posta istemcisinin en iyi ayarlarından, ipuçlarından ve püf noktalarından bazılarını listeledik. Ancak başlamadan önce, kurulum sürecini hızla ilerlediğimizi görelim.

1. Hesap Kur

Bir Google hesabınız varsa, bunu ayarlamak çok kolaydır. Tek yapmanız gereken e-posta hesabınızı seçmek ve gerekli tüm izinleri vermektir. Kıvılcım girin üzerine dokunun, o kadar.

Aynı zamanda, Google Güvenlik e-postasını da incelemeyi unutmayın. Bu uzun vadede size yardımcı olacaktır.

Spark Email Setup For Android 1Spark Mail Setup For Android 2

Neyse ki, Google dışı bir hesap kurmak da aynıdır. Sadece kullanıcı adı ve şifreyi girmeniz, gerekli erişimi sağlamanız gerekir.

2. Akıllı Gelen Kutusu

Varsayılan olarak, Akıllı Spark Gelen Kutusu, tüm e-postalarınızı klasörler halinde düzenler. İlgili e-postalar en üstte ve ardından daha az önemli e-postalar halinde görüntülenir. En üstteki Tick simgesine dokunarak demetlerde e-postaları bile okuyabilirsiniz.

Archive 1850170 1280

Ama bu özellik hakkında sevdiğim şey, onun kayaya yerleştirilmediği, ince ayar yapabileceğiniz ve beğeninize göre özelleştirebileceğiniz anlamına geliyor. Bunu yapmak için, Ayarlar> Kişiselleştirme bölümüne gidin.

Best Spark Mail Settings And Tricks For Android 1Best Spark Mail Settings And Tricks For Android 2

Ardından, Akıllı Gelenler’e dokunun ve görmek istemediğiniz kutuların işaretini kaldırın.

Best Spark Mail Settings And Tricks For Android 3Best Spark Mail Settings And Tricks For Android 5

Alternatif olarak, kart ayarlarını değiştirmek için seçeneklere dokunabilirsiniz.

3. Kenar Çubuğunu Tweak

Spark’ın temel gücü kişiselleştirme özellikleri ve bu e-posta istemcisini gerçekten benzersiz yapan da bu.

Ama belki de bu uygulamanın en önemli özelliklerinden biri özelleştirilebilir kenar çubuğu (sol menü). Yalnızca içindeki seçenekleri yeniden düzenlemekle kalmaz, sık kullanılan bölümünüzü de ekleyebilirsiniz.

Best Spark Mail Settings And Tricks For Android 7

Yapmanız gereken tek şey Kişiselleştirme> Kenar Çubuğu’na ve ardından Üst bölümdeki Düzenle’ye dokunun.

Best Spark Mail Settings And Tricks For Android 2Best Spark Mail Settings And Tricks For Android 6

Bir kartı çıkarmak için küçük kırmızı simgeye dokunun. Ya da, her bir kartın sonundan sürükleyerek kartları yeniden düzenleyebilirsiniz.

4. Hareketleri değiştirin

Varsayılan olarak, bir e-postadaki sol kaydırma, Uzun sol kaydırma işleminin Arşiv anlamına gelirken Oku anlamına gelir. Benzer şekilde, kısa bir sağ tokatlamak Pin ve uzun bir sağ tokatlamak Sil anlamına gelir. İyi haber şu ki, dört vuruşun tümü seçtiğiniz bir eylemle eşleştirilebilir.

Best Spark Mail Settings And Tricks For Android 8Best Spark Mail Settings And Tricks For Android 9

Kişiselleştirme bölümüne gidin ve Swipes üzerine dokunun.

Havalı Uç: Spark automatically truncates long emails. To read through the full email, simply tap on Show History, and the rest will be taken care of the app.

5. Parola Ekleme

E-posta uygulamanızın kolayca erişilebilir olmasını istemiyor musunuz? Kolay. Şifreyi etkinleştirin. Tahmin edebileceğiniz gibi, siz (veya bir başkası) uygulamayı açtığında sizden bir şifre isteyecektir.

Key 2323278 1280

Hassas e-postaları günlük olarak işlerseniz, yapmanız gereken ilk şeylerden biridir. Dahası, biyometri seçeneğini de keşfedebilirsiniz.

Best Spark Mail Settings And Tricks For Android 10Best Spark Mail Settings And Tricks For Android 11

Bu seçeneği etkinleştirmek için kenar çubuğunu açın ve Ayarlar> Güvenlik üzerine dokunun ve Şifre Kilidi seçeneğini değiştirin.

6. Birden Çok İmza Ekleme

Spark’ın en iyi özelliklerinden biri, e-postalarınızdaki çoklu imzalar arasında geçiş yapmanıza izin vermesidir. Sadece imza alanına dokunun ve işte! Önceden eklenmiş tüm imzalar açılır.

Best Spark Mail Settings And Tricks For Android 13Best Spark Mail Settings And Tricks For Android 14

Yeni imza stilleri girmek için, Ayarlar> İmza’yı açın ve yeni imzayı ekleyin. Yenilerini eklemek için İmza Ekle üzerine dokunun.

Best Spark Mail Settings And Tricks For Android 12

Varsayılan biçim metin olsa da, bağlantılar ve görüntüler için HTML kodları da kullanabilirsiniz. Önceden eklenmiş bir imzayı düzenlemek için, değişikliklerinizi yapmak üzere adına dokunun.

7. Widget’ı etkinleştirin

Spark Mail ayrıca gelen kutunun altına bir widget (kayan bir düğme) eklemenizi sağlar ve ardından gereksiniminize göre özelleştirebilirsiniz. Örneğin, kısa süre önce okunan e-postalarınızı veya yaklaşmakta olan hatırlatıcıları almak için programlayabilirsiniz.

Best Spark Mail Settings And Tricks For Android 17

Pencere aracını yapılandırmak için, Ayarlar> Kişiselleştirme> Pencere Öğeleri’ne gidin ve konumunu seçin. Ekranın ortasında (dört işlem) veya sağ alt köşede (iki işlem) kullanabilirsiniz.

Best Spark Mail Settings And Tricks For Android 15Best Spark Mail Settings And Tricks For Android 16

Yeni bir işlem eklemek için Widget Ekle düğmesine dokunun ve işlemi seçin. Test etmek için Spark’ın ana ekranına gidin ve üç nokta düğmesine dokunun. Yeni eklediğiniz tüm eylemler hemen açılır.

8. E-postaları Planlayın

Sabah 2’de e-posta gönderen biri misiniz? Eğer evetse, Spark’ın Çizelgeleme özelliğini tanıtmanın zamanı geldi.

Adından da anlaşılacağı gibi, e-postaları daha sonra programlamanıza izin verir. Ve en iyi yanı, zamanlamanın sizin rahatınıza göre ayarlanabilir olmasıdır. Bu nedenle, ‘Bugün daha sonra’ sizin için +3 saat, benim için +2 saat anlamına gelebilir.

Spark Schedule

Şimdilik, Spark zamanlama için çeşitli seçenekler sunuyor. Seçimlerinizi Akşam, Yarın, Hafta Sonu, Gelecek hafta vb. Seçeneklerden seçebilirsiniz.

Best Spark Mail Settings And Tricks For Android 18Best Spark Mail Settings And Tricks For Android 19

Yukarıdaki diğer değişikliklere benzer şekilde, Planlama ayarları Ayarlar altındadır. Değişiklikleri Sonra Gönder (üçüncü sekme) altında yaptığınızdan emin olun.

9. E-postaları Ertele

Bir başka ilginç ve özelleştirilebilir özellik, daha sonra bir zamanda bir e-postaya geri dönebileceğiniz bir e-posta Erteleme özelliğidir. Bu çoğu e-posta istemcisinde var, peki Spark hakkında ilginç olan ne?

Snooze Spark

Spark, Erteleme zamanlarını değiştirmeni sağlar. Erteleme seçeneği olarak Bugün Sonra’yı seçerseniz, uygulamanın sizi tekrar ne zaman bildirmesi gerektiğini seçebilirsiniz. Ayrıca, erteleme bildirimleri cihazlar arasında senkronize edilir.

Best Spark Mail Settings And Tricks For Android 20Best Spark Mail Settings And Tricks For Android 21

Erteleme ayarlarını Ayarlar’ın altında bulabilirsiniz. Bir e-postayı ertelemek için, üzerine uzun dokunun ve üst çubuktan Ertele’yi seçin. Saati seçin, uygulama gerisini halleder.

10. Akıllıca Arama

Spark içindeki PDF’leri, belgeleri ve hatta görüntüleri aramak çok kolay. Bu uygulama, doğal dili belirli anahtar kelimeleri kullandığı kadar kolay bir şekilde ele aldığı bilinmektedir.

Telescope 2127704 1280

Bu nedenle, bir PDF veya Word belgesi arıyorsanız, arama çubuğundaki metni yazmanız yeterlidir; eşleşen e-postalar hemen açılır.

Havalı Uç: You can also star a frequently accessed term.

11. iki bir takım

Son fakat en az değil, Sparks’ın en ilginç özelliği olan Ekipler hakkında konuşalım. Bu, ekip üyelerinin tıpkı Google Dokümanlar’da yaptığınız gibi e-postalarda işbirliği yapmalarını sağlar. Dahası, gönderilmeden önce üyeler arasındaki taslak e-postayı tartışabilirsiniz.

Twos A Team

Denemeye başlamak için önce bir takım oluşturmanız gerekir. Bunu yapmak için, Ayarlar> Ekipler bölümüne gidin ve Takım Oluştur üzerine dokunun. Şimdi takım adını ve üyeleri ekleyin.

Bir e-postayı tartışmak için, birini açın ve sağ alt köşedeki Kişi Ekle simgesine dokunun. Aynı şekilde, bir taslağı tartışmak için, Kişi Ekle simgesine dokunun. Her iki durumda da, başlığın altında bir mesaj dizisi göreceksiniz.

Best Spark Mail Settings And Tricks For Android 24Best Spark Mail Settings And Tricks For Android 25

Bu harika özelliğin dezavantajı, her iki kullanıcının da Spark mail’in kurulu olması gerektiğidir.

Gelen kutunuzun kontrolünü geri alın

Bir günde yüzlerce e-posta göndermek çok zor bir iş olabilir. Evet, e-postaları işleme koymak basit bir oyun değil, o zaman yapıldı. Neyse ki, bu zorluğa neden olan birkaç e-posta istemcisi var ve Readdle’s Spark böyle bir uygulama.

Bu e-posta uygulamasıyla ilgili iyi bir şey, hemen hemen her şeyin seçiminize göre özelleştirilebilmesi. Ayrıca, tüm ayarlar, hatırlatıcılar ve zamanlamalar sistemleriniz arasında senkronize edilebilir. Eksik olan tek şey, yapımcıların yakında tanıtacağını umduğumuz karanlık moddur.

Sıradaki: E-posta ekleriniz tek bir e-postaya sığmayacak kadar büyük mü? Bunun için birkaç araç keşfetmek için aşağıdaki yazıya göz atın.