‘Önce mobil, önce bulut’ stratejisinin bir parçası olarak, Microsoft popüler görev yönetimi uygulaması Wunderlist’i 2015 yılında satın aldı. Satın alma işleminden sonra şirket Wunderlist’in daha fazla geliştirmesini kapattı ve geliştirme ekibini ve kaynaklarını Yapılacaklar uygulamasına aktardı. Bu arada Wunderlist, son dört yıldan beri yeni bir işlevi olmayan mobil mağazalarda mevcuttu.

Task

Microsoft nihayet Haziran 2020’de Wunderlist uygulamasına vedalaştığını duyurdu. Şirket, sadık Wunderlist kullanıcılarına mükemmel bir alternatif olarak kendi Microsoft Yapılacaklar uygulamasını tanıtıyor.

Microsoft, sorunsuz bir işlem yapmak için bir Wunderlist içe aktarma aracı geliştirdi. Ama hala sonucun hayranı olmayanlar var ve alternatifler arıyorlar. Wunderlist kurucusu Microsoft’a uygulamayı geri almasını teklif etti.

Bu yazıda, iOS ve Android için en iyi beş Wunderlist alternatifinden bahsedeceğiz. Liste platforma özgü olmayacak. Platformlar arası olan ve Wunderlist’e benzer güçlü işlevler ve entegrasyon ile birlikte gelen uygulamaları kapsayacaktır. İçeri girelim.

1. TickTick

TickTick benim en çok tavsiye ettiğim görev yönetimi uygulamalarından biri oldu. Nedenini açıklayayım. TickTick, sağlam görev yönetiminin üstünde çok sayıda işlevi bir araya getirir. Verimlilik uygulamalarının bir İsviçre Çakısı ordusudur. Uygulama, tarih, hatırlatma, not ve öncelik ekleme yeteneğine sahip yetenekli bir işlev sunar.

Pomo zamanlayıcı sekmesi, üretkenlik görevleri için bir zamanlayıcı ayarlamanızı sağlar. Görevlere katılmanıza yardımcı olur.

Ticktick home
Ticktick calendar

TickTick ayrıca bir alışkanlık izleyici işlevi sunar. Kullanıcılar alışkanlıklar ayarlayabilir, check-in zamanı yapabilir, alışkanlık hakkında hatırlatılabilir ve alışkanlık zincirleri ve diğer istatistikler ile etkinliği takip edebilir.

Uygulama, kutudan çıkan en iyi tema desteğinden birini sunuyor ve iOS için karanlık tema ile sınırlı değil. TickTick, mevsimlere ve dünyanın dört bir yanındaki popüler şehirlere göre çeşitli temalara sahiptir. Kişisel bir dokunuş katıyor.

Diğer işlevler arasında liste oluşturma, Siri Kısayolları, Face ID desteği, Apple Watch desteği ve daha fazlası yer alır.

Ticktick pomo
Ticktick habit

TickTick’i kullanmak ücretsizdir. Bununla birlikte, ayrıntılı istatistikler, alışkanlık izleyici ve daha fazlası gibi işlevlerin kilidini açmak için premium sürüm için aylık 2 $ ödemeniz gerekir. İOS, Android, Mac ve Windows sistemlerinde kullanılabilir.

2. Yapılacaklar

Todoist, özellikler konusunda süslü değildir, ancak bir görev yönetimi uygulamasının temellerini çiviler. Uygulamanın kayan menüden bir görevle ilgili her ayrıntıyı eklememi nasıl sağladığını seviyorum. Tarih, bayrak, hatırlatma, etiket ve yorum ekleyebilirsiniz.

Alt görevler gibi daha fazla ayrıntı eklemek için bir göreve dokunun. Todoist ayrıca daha iyi organizasyon için sınırsız liste oluşturmanıza izin verir.

Todoist home
Todoist add

Son zamanlarda yapılan bir güncellemede, şirket bir listeye bölüm ekleme özelliğini ekledi. Ekip üyeleriyle karmaşık projeleri mikro düzeyde yönetmenin mükemmel bir yoludur.

Kullanıcılar, ilgili görevleri hızlı bir şekilde bulmak için etiket ve filtreler ekleyebilir. Diğer işlevler arasında Siri Kısayolları desteği, tema ve simgeleri değiştirme yeteneği, verimlilik istatistikleri ve daha fazlası yer alır.

Todoist details
Todoist section

Todoist bir freemium modelini takip eder. Temel işlevler ücretsizdir, ancak yorumlar ve dosya entegrasyonu, sınırsız hatırlatma, etiket, verimlilik eğilimi gibi özellikler aylık 5 dolara mal olacaktır.

3. Üretken

Üretken, görev yönetimini farklı bir şekilde ele alır. Rakiplerinin aksine, uygulama sürekli olarak sürekli iyileştirme için alışkanlık izlemeye odaklanmıştır. Uygulama, varsayılan karanlık temalı güzel bir kullanıcı arayüzü kullanır. Tüm ana seçenekler alt çubuktadır. Bir alışkanlık veya bir defalık görev ayarlamak için ‘+’ simgesine dokunun.

Productive home
Productive habit

Habit, yeni yıl çözünürlüğü, sahip olması gereken alışkanlıklar, sabah rutini, daha iyi uyku ve daha fazlası gibi yerleşik şablonlar sunar. Ana ekrandan, görevi tamamlamak ve daha fazla ayrıntı eklemek için kaydırma eylemlerini kullanabilirsiniz.

Alışkanlık izleyicisi, alışkanlık hakkında bir zincir ve istatistikler içeren temiz bir takvim kullanıcı arayüzü gösterir.

Productive calendar
Productive stats

Diğer işlevler arasında iCloud senkronizasyonu, Siri Kısayolları, ayrıntılı istatistikler ve daha fazlası bulunur. Çoğu ödeme duvarının arkasında ve bunların kilidini açmak için 35 $ / yıl maliyeti.

4. MeisterTask

MeisterTask, görev ve proje yönetiminin mükemmel bir birleşimidir. İlk kez başlattığınızda, uygulamayı kullanmanın amacını sorar. Uygulama üç bölüme ayrılmıştır. Görev menüsünden projeler eklenebilir ve yönetilebilir veya tek görevler eklenebilir.

Meister project
Meister task

Herhangi bir üretken görev sırasında zamanı izleyebilir ve bununla ilgili eğilimleri görebilirsiniz. Saatlik çalışan serbest çalışanlar için yararlıdır. Görev eklerken notlar, kontrol listesi öğeleri, ekler ve daha fazlası gibi ayrıntılar ekleyebilirsiniz.

Uygulamanın bildirim ekranıyla nasıl açıldığını sevmiyorum. Benim için en az kullanılan işlev.

Meister home
Meister plans

Kalan işlevler arasında otomasyon, istatistikler ve rapor, 250 MB’a kadar dosya ekleme ve daha fazlası bulunur. Rakiplerine göre daha yüksek bir taraf olan aylık 10 $ maliyeti.

5. Google Görevleri

Android’deki düzinelerce yere yapılacaklar işlevlerini ekledikten sonra, Google nihayet mantıklı olan şeye karar verdi ve Google Görevler adlı ayrı bir görev yönetimi uygulaması geliştirdi. Uygulama, Google görevlerini senkronize eder ve kolaylık sağlamak için sınırsız liste oluşturmanıza olanak tanır.

Google tasks sub
Google tasks home

Hatırlatıcılar, son tarih ve alt görevler ekleme yeteneği gibi tüm temel konuları kapsar. Google ekosistemine yatırım yapıyorsanız, Google Görevler’in Takvim, Google Dokümanlar ve diğer hizmetlerde entegrasyonunu takdir edersiniz.

Google task list

Kullanımı ücretsizdir ve hem iOS hem de Android’de kullanılabilir. Elbette, Google Görevler uygulamasının kendisinde karanlık bir tema seçeneği kullanıyorum.

Elveda Wunderlist

Wunderlist gidiyor ve bunun için mükemmel bir alternatif hazırlasanız iyi olur. TickTick çok yönlüdür, Google Görevler ücretsizdir, MeisterTask hem görev hem de proje yönetimine odaklanmıştır, Todoist temelleri çiviler ve Verimli görevlere ve alışkanlık yönetimine eğilir.

Sıradaki: Apple Reminder, iOS 13 güncellemesiyle büyük bir makyaj aldı. Bununla ilgili tüm ipuçlarını ve püf noktalarını görmek için aşağıdaki yayını okuyun.