Özelleştirme, bir Android telefonun özüdür. Başlatıcıyı değiştirebilir ve temaları da uygulayabilirsiniz. Bu, ekran açıldığında değişecek ve telefonunuzun genel görünümüne katkıda bulunacaktır. Daha önce, temayı değiştirmek için üçüncü taraf uygulamaları kullanmak zorundaydınız. Şimdi, aynı özellik Samsung, Xiaomi, vb.Gibi birçok telefon üreticisinde sağlanmıştır. Telefonunuzu canlandırmak için bu Samsung temalarını nasıl kullanacağınızı görelim.

Samsung theme tips tricks fi

Samsung’da, tüm özelleştirme ihtiyaçlarınız için Samsung Themes Store olarak bilinen ayrı bir uygulama alırsınız. Temalar, duvar kağıtları ve simge paketleri içerir. Kullanımı kolay olsa da, farkında olmayabileceğiniz bazı gizli özelliklere sahiptir.

Onlar ne? Samsung Temalar ile ilgili ipuçlarını ve püf noktalarını ele aldığımız bu yayında bulalım.

1. İstek Listesine Ekle

Bazen belirli bir temayı veya simge paketini severiz, ancak sizi geri almanın maliyeti yüksek olabilir. Fiyat değişmeye devam ettiğinden, kolayca takip etmek için istek listenize ekleyebilirsiniz. Bu, gerekli öğeyi arama zahmetinden kurtarır.

İstek listenize bir tema, duvar kağıdı veya simge paketi eklemek için Galaxy Theme Store’da açın. Ardından, sağ üst köşede bulunan istek listesi simgesine dokunun.

Samsung theme tips tricks 1a

2. Orijinal Temayı Geri Yükle

Bir tema veya simge paketi indirmek kolaydır. Tek yapmanız gereken İndir düğmesine basmak. Ancak geçerli temayı veya simge paketini beğenmezseniz ve orijinal temayı veya simge paketini geri yüklemek isterseniz ne olur? Bunun için indirilen öğeyi silmenize gerek yoktur. Geçerli temayı kaldırabilir ve orijinal temayı geri yükleyebilirsiniz.

Bunun için Galaxy Theme store uygulamasını açın ve sol üst köşedeki üç çubuk simgesine dokunun. Menüden Dosyalarım’ı seçin.

Samsung theme tips tricks 2
Samsung theme tips tricks 3

Burada temalarınızı, duvar kağıtlarınızı ve simge paketlerinizi bulacaksınız. Özel temayı kaldırmak ve orijinali geri yüklemek için Varsayılan’a dokunun.

Samsung theme tips tricks 4

3. Birden Fazla Öğeyi Sil

Temayı, duvar kağıdını veya simge paketini tamamen silmek istiyorsanız, Öğelerim ekranına gidin. Ardından, gerekli öğeyi açın ve Sil düğmesine basın.

Samsung theme tips tricks 5

Birden çok öğeyi silmek için Öğelerim ekranına gidin. Öğelerini silmek istediğiniz sekmeye dokunun. Üstteki üç noktalı simgeye dokunun ve Sil’i seçin. Ardından, kaldırmak istediğiniz öğeleri seçin.

Samsung theme tips tricks 6
Samsung theme tips tricks 7

4. Güçlü Arama Kullanın

Galaxy Temalar mağazası, birçok tema, duvar kağıdı ve simge paketinin bulunduğu bir depolama evidir. Bazen doğru olanı bulmak zorlaşır. Neyse ki, bu app seçtiğiniz bir öğeyi arayabilirsiniz.

Temalar uygulamasına yakından bakarsanız, sağ üst köşede bir arama simgesi görürsünüz. Üzerine dokunduğunuzda, gelişmiş bir arama ekranı sizi karşılar. Renge, kategoriye vb. Göre arama yapabilirsiniz.

Samsung theme tips tricks 8
Samsung theme tips tricks 9

5. Tema Mağazasına Hızla Erişin

Varsayılan olarak, ana ekrana uzun dokunmanız ve Temalar seçeneğine basmanız gerekir. Samsung Temalar mağazasını açmayı sevmiyorsanız, simgesini oluşturabilir ve ana ekrana ve uygulama çekmecesine ekleyebilirsiniz.

İpucu: Telefonunuzdaki uygulama çekmecesini beğenmediniz mi? Uygulama çekmecesini devre dışı bırakacak başlatıcılara göz atın.

Bunu yapmak için Galaxy Temalar uygulamasını açın. Ardından, üstteki üç çubuk simgesine dokunun. Ayarlar simgesini göreceksiniz. Üzerine dokunun.

Samsung theme tips tricks 10
Samsung theme tips tricks 11

Galaxy Teması Ekle simgesinin yanındaki geçişi etkinleştirin. Bunu yaptıktan sonra, telefonunuza Galaxy Temalar uygulaması için yeni bir simge eklenecektir.

Samsung theme tips tricks 12
Samsung theme tips tricks 13

6. Öğeyi Paylaş

Arkadaşlarınız mevcut temanızı veya simge paketinizi beğenirse, yerel paylaşım özelliğini kullanarak onlarla kolayca paylaşabilirsiniz. Bunun için Galaxy Themes mağazasını açın ve Öğelerim’den paylaşmak istediğiniz öğeye gidin. Üst taraftaki paylaş simgesine dokunun. Paylaşmak istediğiniz uygulamayı seçin. Tabii ki, arkadaşlarınızın kontrol etmek için Samsung Themes Store’a sahip olması gerekir.

Samsung theme tips tricks 15

7. Yeni Telefona Aktarma

Yeni bir Samsung telefona geçerseniz, Temalar Mağazası’nda satın aldığınız öğeler kolayca yeni telefona aktarılabilir. Neyse ki, bu herhangi bir el emeği gerektirmez. Tüm yapmanız gereken yeni telefonda Samsung hesabınızda oturum açmak. Ardından Temalar uygulamasını başlatın ve üstteki üç çubuk simgesine dokunun. Satın alınan öğeler’i seçin. İndirdiğiniz öğeleri burada bulabilirsiniz.

Samsung theme tips tricks 16

8. Özel Tema Oluştur

Temalar Mağazası birçok tema sunarken, özel bir tema bile oluşturabilirsiniz. Bir tema uygulamak yerine, duvar kağıdını değiştirmeli ve benzer bir simge paketi eklemelisiniz. Tabii ki, tüm telefon için geçerli olmayacak, ancak bir şey hiçbir şeyden daha iyi.

Ancak, gerçekten özel bir tema oluşturmak istiyorsanız, bunu Samsung One UI 2.0 çalıştıran telefonlarda İyi Kilitleme özelliğiyle yapabilirsiniz. Good Lock kullanarak bunu nasıl yapacağınızı öğrenin.

Samsung theme tips tricks 17

9. Güncel Duvar Kağıdı İndir

Bu numara sadece Samsung Themes ile sınırlı değil. Herhangi bir telefonda kullanabilirsiniz. Bir duvar kağıdı ayarlamak için Tema mağazalarını kullandığınızda, bu duvar kağıtları galerinizde görünmez. Duvar kağıdını görüntülemek ve kaydetmek için Geçerli duvar kağıdını al adıyla giden üçüncü taraf bir uygulama kullanabilirsiniz.

Uygulamayı yükledikten sonra başlatın ve depolama izni verin. Ardından, ana ekrandan duvar kağıdını almak için Duvar kağıdını al üzerine dokunun veya kilit ekranından almak için Kilit Ekranını Al’ı kullanın. Duvar kağıdınız galerinize kaydedilir.

Samsung theme tips tricks 14

Dolu Özelleştirme

Samsung’un Temalar ile birleştiğinde Samsung’un One UI başlatıcısı, diğer başlatıcıların yanı sıra tema uygulamalarına paraları için bir çalışma sunabilir. Samsung’un gelecekte de özelleştirme oyununu geliştirmeye devam etmesini umuyoruz. Samsung tarafından sunulan duvar kağıtlarını beğenmiyorsanız, masaüstünüz ve telefonunuz için ücretsiz duvar kağıtları indirmek için duvar kağıdı bölümümüzü kontrol edin.

Sıradaki: Bir GIF’i kilit ekranı duvar kağıdı olarak tutmak ister misiniz? Android’de bir videoyu veya animasyonu duvar kağıdı olarak nasıl tutacağınızı öğrenin.