DSLR sınıfı kameraları tanıtan akıllı telefonlar mobil alanı yönetiyor. Yüzlerce muhteşem fotoğrafı tıklamak için özellik yüklü bir kamera uygulamasıyla birlikte, bunları görüntülemek ve düzenlemek için iyi bir galeri uygulamasına da ihtiyacınız var. Fotoğrafınızın zaman içinde biriktiği büyük fotoğraf, video ve WhatsApp kütüphanesini yönetmek için çok önemlidir.

Top gallery apps for android

Çoğu telefon, basit fotoğraf düzenleme özellikleri ile temel bir fotoğraf galerisi uygulaması taşır. Bununla birlikte, stok galerisi uygulamaları yavaşlama eğilimindedir veya fotoğraf ve videoların küçük resimlerini oluşturmak için biraz zaman alır. Bu yüzden telefonunuzun deneyimini daha iyi bir galeri uygulamasıyla zenginleştirmek için adım atıyoruz. Hadi başlayalım.

1. Focus Go

Başlamak için ilk adım, temel ve güçlü bir galeri uygulaması seçmektir. Focus Go bunun için en iyi seçimdir.

Focus Go 1
Focus Go 2

Dosya boyutu açısından sadece 1,5 MB ağırlığındadır. Uygulamanın arayüzü ve kullanımı kolaydır. Gereksiz animasyonlar bulamazsınız ve oldukça hızlı yüklenir. Çıplak kemikler Galeri Uygulaması arıyorsanız, bu görevinizi başlatmak için mükemmeldir.

2. Piktures

Zengin özelliklere sahip bir galeri uygulamasını tutmayı tercih ediyoruz ve yeterince öneremediğimiz Piktures. Bu bizim takımımızın favorisi ve ekip üyelerimizin çoğu bunu tüm cihazlarına yüklediler.

Piktures 1 New
Piktures 2

Bazı ilginç özellikleri bir araya getirirken, albümlere göz atmak için temiz bir malzeme kullanıcı arayüzü sunar. Fotoğraf editörü harika çalışıyor ve hatta paylaşırken görüntü boyutunu değiştirmenize ve konumunu kaldırmanıza izin veriyor. Buna WiFi ile dosya paylaşma seçeneğini ekleyin ve elinizde mükemmel galeri uygulaması var.

3. F Durdurma

Albümler bir şey, ancak görüntüleri sıralamanın daha iyi bir yolu olmasını istemiyor musunuz? F-Stop, fotoğraflarınızı ve videolarınızı akıllıca düzenlemenizi sağlar.

Fstop 1
Fstop 2

Bu nedenle, sunduğu genel galeri özelliklerinin yanı sıra, F-Stop, görüntüleri meta verilerine göre sıralamanızı ve aramanızı sağlayan benzersiz bir araçla birlikte gelir. Bu nedenle, kaydedilen verilerden arama yapabilir veya kendi etiketlerinizi ekleyebilirsiniz. Veya, konumlarına göre bir harita arayüzü kullanarak resimler arasında arama yapmayı seçebilirsiniz. Çok havalı, değil mi?

4. Kamera Rulosu

Verilerden bahsetmişken, sevdiğim başka bir uygulama Camera Roll.

Camera Roll 1
Camera Roll 2

Focus Go gibi çok basit bir galeri uygulaması, ancak kolunu ciddi bir araçla. Böylece sadece EXIF verilerinizi görüntülemenize izin vermekle kalmaz, isterseniz değiştirebilirsiniz. Sadece kötüye kullanmayın. (* Göz *)

5. 1Galeri

Şimdi verileri değiştirme veya değiştirme konusundayken, bunları gizlemeye ne dersiniz? Daha spesifik olarak, görüntüleri gizlemeye ne dersiniz? Bunun için en iyi galeri uygulaması 1Gallery olmalı.

1 Gallery 1 New
1 Gallery 2 New

Güvenli klasörlere sahip olmak yeni bir şey değildir, ancak 1Gallery gizli fotoğraflarınızın da şifrelenmesini sağlar. Bu oldukça eşsiz bir özellik. Bunun dışında, gelişmiş bir fotoğraf editörü ile birlikte geliyor. Animasyonlar ağır tarafta, ama yine de oldukça iyi ve kullanışlı bir galeri uygulaması.

6. A + Galerisi

Mobil fotoğrafçılık konusunda ciddiyseniz, muhtemelen tonlarca fotoğraf depolamak için harici SD kart desteğine sahip bir akıllı telefonunuz var. Bu durumda, kesinlikle A + Galeri’ye göz atmalısınız.

A Gallery 1 New
A Gallery 2 New

Bu yüzden oldukça düzgün ve güzel bir arayüz sunmanın yanı sıra, A + Galeri muhtemelen SD kartlar için tam destek sunan tek galeri uygulamasıdır. Aynı çabuk hızlara, mükemmel tasniflere ve daha fazlasına sahip olursunuz. Eğer fotoğrafçılık istiyorsanız, bu kesinlikle Android telefonunuza yüklemeniz gereken bir uygulama.

7. Google Fotoğraflar

Artık bu liste Google Fotoğraflar adlı karanlık attan bahsetmeden tamamlanmayacaktı. En hızlı galeri uygulamaları olmayabilir, ama dürüst olalım, fotoğraf depolamak için hala oldukça iyi.

Google Photos 1
Google Photos 2

Harika bir fotoğraf düzenleme aracı ve yerleşik Google Lens desteği ile birlikte tüm görüntülerinizin iyi bir görünümünü sunar. Google Fotoğraflar ayrıca, Yüksek Kalite’de sınırsız olan ve telefon depolama alanınızı boşaltmanın şık bir yolu olarak kabul edilen sınırsız fotoğraf yedeklemesi de sağlar.

Organize Et ve Fethet

Fotoğraflarınızı görüntülemek için hafif bir Galeri uygulamasına veya bunları düzenlemek için zengin özelliklere sahip bir uygulamaya ihtiyacınız olsun, önce kullanımınızı ve gereksinimlerinizi belirlemeniz önemlidir. Bu, yukarıdaki listeden en uygun uygulamaya daralmanıza yardımcı olacaktır. İster Piktures ister A + Galeri uygulaması olsun, her zaman en iyisini daraltmak için tüm veya birkaç zamanı deneyebilirsiniz.

Guiding Tech YouTube (İngilizce) Kanalından Android akıllı telefonunuz için en iyi 7 Galeri uygulamasının bir videosu:

İlk olarak hangi uygulamayı deneyeceksiniz? Başkalarıyla paylaşmak istediğiniz başka bir harika galeri uygulaması buldunuz mu? Uygulama adını ve deneyiminizi aşağıdaki yorumlara bırakın.

Sıradaki: WhatsApp’ta görüntüler için otomatik indirmeyi etkinleştirdiniz mi ve bu fotoğraflar görünmüyor mu? Telefonunuzun Galeri uygulamasında gösterilmeyen WhatsApp Resimlerini düzeltmek için kılavuzumuza bakın.