MIUI en popüler mobil arayüzlerden biridir. Xiaomi tarafından şirket içinde geliştirilen, stok Android’de kullanıcı deneyimini değiştirmek için büyük ölçüde özelleştirildi. En son MIUI 11’de, birkaç kişi yeni özelliklere katlandı, ancak birçoğu onlar için çalışmadığı için widget’larla mücadele ediyor. Widget’ları düzenli olarak seven ve kullanan kişiler için sinir bozucu olabilir.

Ways to Fix MIUI Widgets Not Working Issue

Widget’lar eğlenceli, bilgilendirici ve ne yaptığınızı biliyorsanız oldukça özelleştirilebilir. Ayrıca akü suyu da dahil olmak üzere birçok sistem kaynağı tüketebilirler. Kullanırken bu küçük nüanslara dikkat edin.

Hadi başlayalım.

1. Yeni Widget Oluşturun

Belki bir hata veya bazı basit, sıradan bir hata widget çalışma veya güncelleme hatası sorumludur? Bu, uygulamanın üzerine dokunduğunuzda uygulamanın başlamamasına da neden olabilir. Bu nedenle, widget’a uzun basın ve silmek için Kaldır üzerine dokunun.

Fix MIUI Widgets Not Working Issue 1
Fix MIUI Widgets Not Working Issue 2

Ardından, ana ekrana uzun basın ve Widget ekle’yi seçin. Bu, kullandığınız başlatıcıya bağlı olarak değişir. Microsoft Launcher yüklü. Başka bir tane kullanabilirsiniz ve Play Store’da bazı harika seçenekler var.

Fix MIUI Widgets Not Working Issue 3
Fix MIUI Widgets Not Working Issue 4

Eklemek istediğiniz widget’ı kaydırın veya arayın, ana ekrana sürüklemek için widget’ı basılı tutun. Ait olduğu widget’a ve uygulamaya bağlı olarak, onu ayarlamanız istenebilir.

2. MIUI Optimizasyonunu Kapatın

Ayarlar’ı açın ve Telefon hakkında altında MIUI sürüm başlığına 10 kez dokunun. ‘Şu anda bir geliştiricisiniz’ yazan bir pop-up görmelisiniz. Ayarlar aramasında MIUI Optimizasyonu’nu açın ve açmak için dokunun.

Fix MIUI Widgets Not Working Issue 17
Fix MIUI Widgets Not Working Issue 18

Ekranın en altına gidin ve bu ayarı kapatın. Varsayılan olarak açıktır. Cihazdaki hataları veya hataları veya belirli özelliklerin beklendiği gibi çalışmadığını fark ederseniz, bu ayarı her zaman yeniden etkinleştirebilirsiniz.

Fix MIUI Widgets Not Working Issue 19

3. Arka Planda Çalışma İzni

Birçok Android derisi, pil ömrünü uzatmak için arka plan uygulama süreçlerini öldürür. MIUI 11 ayrıca daha iyi RAM yönetimi için böyle bir stratejiye girer. Ayarlar’ı açın, Uygulamalar’a dokunun ve İzinler’i seçin.

Fix MIUI Widgets Not Working Issue 9
Fix MIUI Widgets Not Working Issue 10

Otomatik başlat’ı seçin ve uygulamalarınızda bu iznin etkin olduğundan emin olun. Uygulamanın arka planda çalışmasına izin verir ve MIUI işlemi sonlandırırsa otomatik olarak otomatik olarak başlatılır.

Fix MIUI Widgets Not Working Issue 11
Fix MIUI Widgets Not Working Issue 12

4. Açılır Pencereleri Görüntüle

Widget’lar, ekranınızda bilgi toplamak ve sunmak için uygulamaya bağlıdır. MIUI 11 widget’larının çalışmamasına neden olan uygulamaya özel bir hata olabilir. Widget’a uzun basın ve Uygulama bilgisi’ni seçin. Bu seçeneği göremiyorsanız, Ayarlar> Uygulamalar’ı açın ve widget’ı çalışmayan uygulamayı arayın ve açın.

Fix MIUI Widgets Not Working Issue 5
Fix MIUI Widgets Not Working Issue 6

Diğer izinler bölümüne gidin ve arka planda çalışırken açılır pencereleri görüntüle’yi etkinleştirin.

Fix MIUI Widgets Not Working Issue 7
Fix MIUI Widgets Not Working Issue 8

Eski MIUI 11 widget’ı hala çalışmıyorsa yeni bir widget oluşturun.

5. Play Store’dan yeniden yükleyin

Uygulamayı yüklediniz mi? Uygulamayı kaldırmanızı ve Play Store’dan yeniden yüklemenizi öneririm. Yalnızca bir dakika sürer ve çoğu uygulama yerel veya bulut yedeklemesi alma özelliğine sahip olduğundan, bu bir sorun olmamalıdır.

6. Pil Koruyucular ve Görev Katilleri

Bilmeniz gereken ilk şey, görev katil uygulamalarının çalışmadığıdır. Sonuna göre daha fazla kaynak tüketeceksiniz çünkü öldürdüğünüz süreçler yeniden başlayacak.

Akıllı telefonunuzdaki tüm pil tasarrufu ve görev sonlandırıcı uygulamalarını kaldırın veya devre dışı bırakın. MIUI widget’ının çalışıp çalışmadığını tekrar kontrol edin. Değilse, uygulama suçlamaktır. Onlardan kurtulabilir veya bu uygulamaların içindeki uygulamayı beyaz listeye ekleyebilirsiniz.

7. İşletim Sistemini ve Uygulamayı Güncelle

Ayarlar’ı açın ve Telefon hakkında altında Sistem güncellemesi’ni seçin.

Fix MIUI Widgets Not Working Issue 13
Fix MIUI Widgets Not Working Issue 14

İşletim sistemi güncellemesi olup olmadığını kontrol edin ve varsa bir güncelleştirme uygulayın. MIUI 11’in son sürümünün widget’larla ilgili her türlü soruna neden olduğu biliniyordu, ancak daha sonra çözüldü.

Fix MIUI Widgets Not Working Issue 15
Fix MIUI Widgets Not Working Issue 16

Play Store’u açın ve widget’ları çalışmayan uygulamayı arayın. Bir güncelleme olup olmadığını ve bir güncelleme olup olmadığını kontrol edin, o zaman bu güncellemeyi yüklemelisiniz. Bunun için Play Store’un üst kısmında Aç yerine Güncelle düğmesini göreceksiniz. Ayrıca, Uygulamalarım ve oyunlarım altında yüklü tüm uygulamalar için mevcut güncellemelerin bir listesini de görebilirsiniz.

8. Başlatıcıyı Değiştir

Hangi başlatıcıyı kullanıyorsunuz? Başlatıcı ayarlarının dağınık olması veya widget’ların MIUI 11’de düzgün çalışmasını engelleyen bir çakışma veya hata var mı? Sisteme veya MIUI başlatıcısına geri dönün ve çalışıp çalışmadığına bakın. Varsa, yeni bir fırlatıcıya ihtiyacınız var. Nova, Action, Microsoft başlatıcısı ve daha fazlası gibi birkaç harika başlatıcıyı inceledik.

Widget Dönücü

Biz uygulamayı açmadan bize kısa bir süre içinde çok ihtiyaç duyulan bilgileri sağlamak için widget bağlıdır. Ayrıca, birincil uygulamaya kısayol görevi görür ve aksi takdirde gereken musluk sayısını azaltır. Widget’lar harika, ancak yalnızca doğru şekilde çalışana kadar. Widget’lar MIUI’de çalışmadığında veya çalışmayı bıraktığımızda, başımız belada.

Sıradaki: Hiç bir uygulama ile widget arasındaki farkın ne olduğunu merak ettiniz mi? İşte ikisi arasında derinlemesine bir karşılaştırma. Nasıl benzer olduklarını, nasıl farklı olduklarını ve nasıl davrandıklarını veya çalıştıklarını öğrenin.