Samsung Galaxy S20 cihazları akıllı işlemcilerden güç alıyor. Onları sonuna kadar kullanmasanız utanç verici olurdu. Veya, aynı anda iki uygulamada çoklu görev yapmadıysanız. Evet, yeni Samsung telefonunuz aynı anda iki uygulama açabilir ve en iyi şey, bağımsız ekranlarda olduğu gibi işinizi de devam ettirebilmenizdir.

How to Use Split Screen on the Samsung Galaxy S20 2

Galaxy S20 Ultra’nız varsa anlaşma daha da tatlılaşıyor. Büyük ekranıyla, bölünmüş ekran modunda çalışmalarınızı sürdürmek çok kolay.

Galaxy S20 varyantlarında bölünmüş ekran modunu kullanarak çoklu görev yapmak istiyorsanız, bunu nasıl yapabileceğiniz aşağıda açıklanmıştır. Ayrıca birkaç ek numara ve ipucumuz var. Bu yüzden sonuna kadar okumayı unutma.

Hadi gidelim, olur mu?

1. Uygulamaları Bölünmüş Ekranda Çalıştırın

Galaxy S20 cihazlarda, One UI 2.0’da iki uygulamayı bölünmüş ekrana geçirmek oldukça kolaydır. Android 8 Oreo’nun aksine, Bölünmüş ekranı etkinleştirmek için pencereleri telefonunuzun ekranında belirli bir konuma sürüklemeniz gerekmez.

Bunun yerine, her iki uygulamanın da etkin olduğundan emin olmanız yeterlidir. Tamamlandığında, Genel Bakış Seçimi menüsüne girmek için Son Kullanılanlar düğmesine uzun dokunun.

1. Adım: İstediğiniz uygulamayı bulmak için sola kaydırın. Tamamlandığında, aşağıdaki ekran görüntüsünde gösterildiği gibi Uygulama simgesine dokunun.

How to Use Split Screen on the Samsung Galaxy S20 1
How to Use Split Screen on the Samsung Galaxy S20 2

Adım 2: Listeden ikinci seçeneği seçer seçmez, uygulamanın ekranın üst kısmına, kalan uygulamalar ise alt yarıda göründüğünü görürsünüz.

How to Use Split Screen on the Samsung Galaxy S20 4
How to Activate Split Screen on the Samsung Galaxy S20 13

Şimdi, tek yapmanız gereken listeden bir tane seçmek ve bu kadar. Galaxy S20’nizde bölünmüş ekran modunuz var.

Şimdi, ister Slack uygulaması, ister Google uygulaması (Google uygulamaları için en iyi alternatifleri kontrol edin) veya YouTube ve Chrome olsun, istediğiniz zaman çoklu görevler gerçekleştirebilirsiniz.

Varsayılan olarak, seçtiğiniz ilk uygulama her zaman en üstte, ardından ikinci uygulama en altta gelir. Bununla birlikte, uygulamaların konum değiştirmesini istiyorsanız, aşağıdaki ekran görüntüsünde gösterildiği gibi küçük tire simgesine uzun basın.

Screenshot 20200309 220104 Google

Adım 3: Ardından, ikinci seçeneğe ve Voila! Uygulamalar saniyeler içinde konumlarını değiştirecek.

Havalı İpucu: Uygulamaların en boy oranını değiştirmek istiyorsanız kaydırıcıyı sürükleyebilirsiniz.

2. Uygulama Çifti Oluşturun

Bununla birlikte, uzun vadede, özellikle aynı uygulamaları oldukça sık kullanıyorsanız, uygulama çifti oluşturmak beklenenden daha fazla zaman alabilir.

Böyle bir durumda, bir Uygulama Çifti oluşturursanız en iyisidir. Galaxy Note 8’de sunulan bu özellik, uygulamaları doğrudan bölünmüş ekranda açmanızı sağlar. Ve bu süreçte sizi gereksiz musluklardan kurtarır.

Ancak, bu işlemin çalışması için Kenar Panelinin Apps modülünün etkinleştirilmiş olması gerekir.

Adım 1: Kenar Panelini çekin ve sol köşedeki Ayarlar dişli çarkına dokunun. Etkinleştirmek için Uygulamalar panelinin üzerindeki küçük Kene simgesine hafifçe vurun.

How to Use Split Screen on the Samsung Galaxy S20 7
How to Use Split Screen on the Samsung Galaxy S20 11

Adım 2: Tamamlandığında, uygulama panelini tekrar açın ve düzenleme moduna girmek için Düzenle üzerine dokunun. Burada, üstte Uygulama Çifti Oluştur seçeneğini göreceksiniz.

How to Use Split Screen on the Samsung Galaxy S20 10
How to Use Split Screen on the Samsung Galaxy S20 5

Varsayılan olarak Galaxy S20, Samsung Internet Tarayıcısı ve Samsung Notes için oluşturulmuş bir uygulama çiftine sahiptir.

Bir tane oluşturmak için Uygulama çifti oluştur simgesine dokunun. Desteklenen tüm uygulamalar altta görüntülenir. İstediğiniz iki uygulamayı seçin, işiniz bitti.

How to Use Split Screen on the Samsung Galaxy S20 6

Serin İpucu: Uygulamaların konumunu değiştirmek için Switch üzerine dokunun.

Bir dahaki sefere, Kenar Panelini etkinleştirmek için ekranınızın sağ kenarına kaydırın ve Uygulama Çifti’ne dokunun.

3. Ana Ekrana Uygulama Çiftleri Ekleme

Bunun dışında, doğrudan ana ekrana uygulama çiftleri de ekleyebilirsiniz. Bunu yapmak için, istediğiniz bir çift açın ve küçük Kısa Çizgi simgesine uzun dokunun.

How to Use Split Screen on the Samsung Galaxy S20 13

Ardından, Artı simgesine dokunduğunuzda sıralanırsınız. Şık, değil mi?

Bonus Hile: Uygulamaları Açılır Görünümde Görün

Bölünmüş ekran görünümü ve Uygulama Çifti dışında, Smart Pop-up View adlı bazı uygulamaları da yeniden boyutlandırılabilir pencerelerde açmanızı sağlayan başka bir özellik var.

Ve en iyi yanı, bu uygulamalar için bildirimlerin ekranda hareket edebileceğiniz kabarcıklarla gelmesidir. Evet, tıpkı eski Facebook Messenger mesajları gibi.

How to Use Split Screen on the Samsung Galaxy S20 789

Bu özellik Messenger, WhatsApp ve kullandığınız diğer e-posta hizmetleri gibi uygulamalar için mükemmeldir.

Etkinleştirmek için Ayarlar> Gelişmiş Ayarlar> Akıllı Açılır Pencere Görünümü’ne gidin. Ardından, istediğiniz uygulamaları seçin.

How to Use Split Screen on the Samsung Galaxy S20 9
How to Use Split Screen on the Samsung Galaxy S20 8

Şimdi, herhangi bir posta veya metin telefonunuza geldiğinde, yeniden boyutlandırılabilir bir pencerede açmak için balonu tıklayın.

Sağ üst köşedeki küçük Genişlet simgesi, Tam ekran modunda açarken, diğeri eski formuna geri döndürür.

Patron Gibi Çoklu Görev

Bu yeni Samsung cihazlarındaki bölünmüş ekran pencerelerinin en iyi kısmı, manzara modunda eşit derecede iyi çalışmasıdır. Maksimum moddan yararlanabileceğiniz manzara modunda.

Modda en çok hangi uygulamaları açacaksınız? Benim durumumda, Chrome ve Basecamp. Ya sen?

Sıradaki: Samsung cihazınızdaki Genel Bakış Seçimi menüsünü özelleştirmek ister misiniz? Good Lock uygulamasının neler yapabileceğini öğrenmek için aşağıdaki makaleyi okuyun.