13 En İyi Şekilde Kullanılabilecek En İyi Güç Ayarları ve Püf Noktaları

50 milyondan fazla indirmeyle, Poweramp Android dünyasındaki en popüler müzik çalarlardan biri ve en çok konuşulanlardan biri. Uzun süredir, bu çevrimdışı müzik çalar tek bir güncelleme görmedi. Bu, 2018 sonunda Poweramp V3’ün nihayet ortaya çıkmasıyla değişti ve oğlum, beklemeye değdi.

Music Player 2951399 1280

Yeni sürüm parlak yeni bir özellik seti getiriyor. Yumuşak tereyağlı geçişlerin yanı sıra, Poweramp ayrıca yeni bir ses motoru ve dijital sinyal işlemcisi (DSP) içerir.

Bu nedenle, bu yazıda, bundan en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olmak için Poweramp pro’nun tüm ipuçlarını ve püf noktalarını listelemeye karar verdik.

1. Hareketleri: Kategoriyi Değiştirmek İçin Kaydırın

Yükseltilmiş Poweramp, çeşitli gezinme hareketlerini destekler. Şimdi, sadece sola ve sağa kaydırarak parçaları atlayabilirsiniz. Bunun dışında, kesinlikle kullanmanız gereken yararlı gezinme hareketlerinden bazıları şunlardır:

    Parça kategorisine gitmek için aşağı kaydırın. Müzikçalara geri dönmek için listelerden sola / sağa kaydırın. Parça listesine basarak sıkıştırılmış parça listesine geçin. Parça listesine gitmek için Albüm kapağına dokunun. Parça ayrıntılarına gitmek için Albüm kapağına uzun dokunun.

Yeni gezinme hareketlerini sevdiğim şey, süper pürüzsüz olmaları.

Ayrıca, aynı hareketler mini çalara da genişletildi. Sadece mini player kartını kaydırarak şarkıları hızlı bir şekilde atlayabilir veya kategoriyi değiştirebilirsiniz.

Biliyor musun:The mini player also reflects the song’s Album art.

2. Dalga yoluyla arama

Çünkü arama çubuğundan arama yapmak çok yaygın. Poweramp şimdi, dalga görselleştirme özelliği ile şarkı aramanıza izin veriyor. Oynat / Duraklat düğmelerinin arkasında bir dalga fark etmiş olmalısınız. Tek yapmanız gereken parmaklarınızı üzerine kaydırmak ve müzik çalar gerisini halledecek.

Best Poweramp Settings And Tricks 007

Sahip olabileceğiniz tek sorun, cilt açıksa, beyaz arka planda gizlenme eğiliminde oldukları için grafiklerin görünmemesidir.

3. Görselleştirmeyi Etkinleştir

Grafiklerden bahsetmek, göze değer başka bir özelliği görselleştirme etkileri. Oynatıcı iki efekt arasından seçim yapmanızı sağlar: Tam Ekran ve Solma Kontrolleri.

Best Poweramp Settings And Tricks 008Best Poweramp Settings And Tricks 009

Etkinleştirmek için soldaki dalga benzeri simgeye dokunun. Her iki seçeneği de görmek için üzerine uzun dokunun.

Ancak, hepsi bu kadar değil. Poweramp paketleri, herhangi bir şarkıyı canlandırabilen farklı görselleştirmeler yapar. Basitçe, üstteki balonun üzerine dokunun ve mevcut görselleştirmeler listesinden seçim yapın.

Best Poweramp Settings And Tricks 094Best Poweramp Settings And Tricks 083Havalı İpucu: Poweramp has now added Chromecast support. You can tweak the Chromecast setting via Settings > Audio > Output > Chromecast output.

4. Uyku Zamanlayıcısını Etkinleştir

En sevdiğiniz şarkıları dinlerken uyumaya sürüklenen biri misiniz? Evetse, uyku zamanlayıcı özelliğini etkinleştirmek isteyebilirsiniz, böylece müzikçalar parçaları değiştirdiğinde bir sarsıntıyla uyanmazsınız. En azından, bu bazen benimle olan durumdu, ama haberi farklı bir güne saklayalım.

Baby 1151351 1280

Uyku zamanlayıcısını Poweramp’ta etkinleştirmek için bir şarkı çalın ve Saat simgesine dokunun. Süreyi artırmak için kaydırıcıyı sağa sürükleyin. Kaydırıcı 5 dakikalık bir aralığa bölünmüştür ve 120 dakikaya kadar çıkabilmenizi sağlar.

Best Poweramp Settings And Tricks 010Best Poweramp Settings And Tricks 011

Ayrıca, çalma listesindeki son şarkının tamamlanmasının ardından müzik çalmayı durduracak olan Son Şarkıyı Çalın özelliğini etkinleştirebilirsiniz.

5. Ekolayzır Ayarlarını değiştirin

Yıllar boyunca, Poweramp’ın büyük popülaritesinin nedeni, sağlam ekolayzırdı. Ve şimdi, güncellenmiş ekolayzır sayesinde daha da güçlendirildi.

Bununla birlikte, EQ tamamen özneldir ve ses kalitesi ve kulaklıkların kalitesi gibi çeşitli faktörlere bağlıdır. XDA Junior üyesi San_X, Poweramp için mükemmel ekolayzır ayarlarını bulduğunu iddia ediyor. İplik biraz eski olsa da, test ettik ve OnePlus 6T’de iyi çalıştığını gördük.

Best Poweramp Settings And Tricks 012

Bunu en son sürümde test ettik ve herhangi bir şarkıdaki en iyisini ortaya çıkardığını bildirmekten mutluluk duyduk. Ama sonra, yine, EQ ayarları özneldir.

6. Oynatıcıyı Kısa İzleri Yoksayma

Poweramp, oradaki her şarkı formatını kolayca seçer. Gerçek seslerle bildirim seslerini ve WhatsApp ses ovma omuzlarını bulacaksınız. Ve bana güven, gerçekten sinir bozucu olabilir. Neyse ki, kolayca düzeltebilirsiniz.

Kısa parçalar için, Ayarlar> Kütüphane> Kısa İzleri Yoksay seçeneğine gidip kaydırıcıyı sola sürükleyebilirsiniz. Bu, oyuncunun tüm kısa parçaları görmezden gelmesini sağlayacaktır. Ancak, daha uzun sesli mesajlar için yeterli değildir.

Best Poweramp Settings And Tricks 013Best Poweramp Settings And Tricks 014

Onlar için müzik klasörünü manuel olarak seçmeniz gerekir. Bunu yapmak için, Müzik Klasörleri üzerine dokunun ve şarkılarınızı sakladığınız klasörü seçin. Bir kez bittiğinde, Rescan üzerine dokunun ve gitmek için iyi.

Best Poweramp Settings And Tricks 015Best Poweramp Settings And Tricks 016

Hoşçakal, güle güle dağınıklığı.

7. Kayıp Albüm Sanatı?

Bir albüm sanatını mı kaçırıyorsun? Uygulamanın içinden indirmeye ne dersin? Evet, Poweramp, albüm kapağı için yüksek çözünürlüklü görüntüler indirmenize izin veriyor. Ancak, bunu yapmadan önce, önce ayarları sıralamanız gerekir.

Best Poweramp Settings And Tricks 002Best Poweramp Settings And Tricks 003

Download Album Art için Ayarlar> Album Art ve açma / kapatma düğmelerine gidin. Bu, albüm resminin eksik olduğu şarkılar için görüntüleri otomatik olarak indirecektir.

Best Poweramp Settings And Tricks 018Best Poweramp Settings And Tricks 019

Alternatif olarak, söz konusu şarkıyı açabilir, üç nokta düğmesine> Album Art’a dokunun ve mevcut resimler listesinden seçim yapın.

Not: Finding the right album art depends on the tags of the audio tracks.

8. Kilit Ekranında Albüm Sanatını Göster

Kilit ekranında albüm resmini göstermek ister misiniz?

Show Album Art On Lock Screen 2

Ayarlar> Ekranı Kilitle seçeneğine gidin ve Album Art anahtarını değiştirin.

Best Poweramp Settings And Tricks 020Best Poweramp Settings And Tricks 021

Aynı zamanda, Bulanıklaştırma seçeneğini de etkinleştirebilirsiniz. Ancak, bu özellik telefonunuzun yapısına bağlıdır ve doğru şekilde yansıtmayabilir.

9. Çevrimiçi Şarkı Sözlerini Arayın

Çalmakta olduğunuz şarkı gömülü şarkı sözleriyle gelmiyorsa, uygulamayı uygulama içinden arayabilirsiniz. Bunun için, albüm resmine uzun dokunun ve Şarkı Sözleri> Ara’yı seçin ve istediğiniz tarayıcıya dokunun.

Top Poweramp Settings And Tricks 003Top Poweramp Settings And Tricks 004

Şarkının etiketlerini doğru ayarladıysanız, sözde sözler Google ana sayfasında görünecektir. Yeni şarkıların sözlerini bilmek istiyorsanız bu özellikle önemlidir.

10. Akıllıca Arama

Büyük şarkı ve ses kataloğunuzda bir şarkı mı arıyorsunuz? Şarkı adını doğrudan yazmak yerine, üç nokta menü> Liste Seçenekleri’ne dokunup istemediğiniz seçenekleri işaretleyebilirsiniz.

Top Poweramp Settings And Tricks 005Top Poweramp Settings And Tricks 006

Şimdi, aramaya devam et. Basit.

11. Bluetooth’ta sürdür

Varsayılan olarak, Poweramp, Bluetooth kulaklıklarınızın bağlantısı kesildiğinde şarkıları otomatik olarak duraklatır. Ancak, şarkı kesildiğinde otomatik olarak devam etmez. Neyse ki, düzeltebilirsiniz.

Top Poweramp Settings And Tricks 007Top Poweramp Settings And Tricks 008

Ayarlar> Kulaklık / Bluetooth seçeneğine gidin ve Bluetooth Devam Et seçeneğine geçin. Bu, telefonunuzun kilidini açmak zorunda olmadığınız üstün bir deneyime neden olur ve şarkıyı çalmak için Poweramp’ı getirir.

12. Alternatif Düzeni Kontrol Et

Standart Koyu ve Açık tema dışında, Poweramp artık oynatıcının görünümünü değiştirmenize izin veriyor. Arama çubuğunun stilinden düğmelere kadar, zevkinize göre düzenini değiştirebilirsiniz.

Top Poweramp Settings And Tricks 009

Bu değişiklikleri yapmak için, Ayarlar> Bak ve Hisset> Dışa Aktar bölümüne gidin ve sahip olmak istediğiniz seçenekleri etkinleştirin.

Havalı Uç: Disable the Rating system via Player UI if you don’t use the feature often.

13. Üçüncü Şahıs Ciltlerine Göz Atın

Ancak aynı zamanda, özellikle düzenleme ayarlarını beğenmezseniz, üçüncü taraf bir kaplamaya ekleyebilirsiniz. Ve Play Store, Poweramp Skins’e yabancı değil. Sevdiğim özel bir cilt, Poweramp v3 cilt basit ışık.

Güzel ve arayüze çelik gri bir görünüm. Ayrıca, alt şerit ve ekolayzır düğmeleri, doğal ten ile karşılaştırıldığında çok daha belirgindir. Etkinleştirmek için, Ayarlar> Bak ve Hisset> Görünümleri seçeneğine gidin ve sonunda seçeneği etkinleştirin.

Top Poweramp Settings And Tricks 011Top Poweramp Settings And Tricks 001Havalı İpucu: Long tap on the Settings icon for quick skin settings

Müziğinizi Güçlendirin!

Phew, bu uzun bir listeydi. Favori ayarlarınızı eklemeyi özledik mi? Evet ise, aşağıdaki yorumlar bölümünde bizimle aynı şeyi paylaşın.

Sıradaki: Android telefonlar için harika ses çalar uygulamaları mı arıyorsunuz? Daha fazla bilgi edinmek için aşağıdaki yazıyı okuyun.