Android cihazımda yeni uygulamalar denemeyi seviyorum. Telefonumda eğlenceli veya yenilikçi bir uygulama yoksa işler biraz sıkıcı oluyor. Ve böylece yeni Android uygulamaları bulma arayışı hiç bitmez. Böyle bir uygulamayı denemeyi seven benim gibi iseniz, endişelenmeyin, şanslısınız. Her ay, Google Play Store’da sizin için ücretsiz ve yeni Android uygulamalarının bir listesini derliyoruz.

Best Free and Fresh Android Apps for April 2020

Bu uygulamalar sadece yeni bir etikete sahip değil, aynı zamanda yenilikçi. Örneğin, listemizde site içeriğini hızlı bir şekilde ses dosyalarına dönüştürebilen yeni bir tarayıcımız var. Ardından, telefonunuzun ekranının parlaklığını sadece ekranı kaydırarak kontrol etmenizi sağlayan harika bir özelleştirme uygulaması var.

İlginç, değil mi?

Peki, o zaman ne bekliyoruz? Başlayalım.

1. Epik Gizlilik Tarayıcısı

Google Chrome’a alternatif bir tarayıcı mı arıyorsunuz? Evetse, kesinlikle Epic Gizlilik Tarayıcısını denemelisiniz. Çok sayıda kullanışlı özellik barındırır ve temiz ve dağınık olmayan bir arayüze sahiptir.

Epic Privacy Browser best android apps 2
Best Free and Fresh Android Apps for April 2020 4

En sevdiğim özelliklerden biri Ses Kuyruğu seçeneğiydi. Adından da anlaşılacağı gibi, bir web yayınını ses sürümüne dönüştürür. Bu nedenle, uzun bir yazı veya makale okumak istemiyorsanız, üç noktalı menünün altındaki gizli seçeneğe tıklayın.

İşiniz bittiğinde, kulaklığınızı takın, Oynat düğmesine ve Voila’ya dokunun! Artık göz yorgunluğu yok.

Epic Privacy Browser best android apps 3
Epic Privacy Browser best android apps 1

Bir diğer kullanışlı özellik, web sayfalarından video ve diğer parçacıkları indirme seçeneğidir. Tüm bu şık özellikler üç noktalı menünün altında gizlidir, böylece kolayca erişilebilir.

Yine, tarayıcı tek elle mod dostudur. Dolayısıyla, varsayılan Google uygulamalarından geçiş yapmak istiyorsanız, bu tarayıcı mevcut Google Chrome tarayıcısının yerini alabilir.

2. Footej Kamera 2

Footej 2, popüler Android manuel kamera uygulamalarından biri olan Footej Kamera’nın devamıdır. Bu kamera uygulamasının en önemli özelliği, ISO, Odak ve Pozlama gibi manuel kamera seçenekleriyle oynamanıza izin vermesidir. Bu nedenle, ister yavaş çekim video ister normal video olsun, kalbinizin içeriğiyle deneme yapabilirsiniz.

Best Free and Fresh Android Apps for April 2020 21
Best Free and Fresh Android Apps for April 2020 20

Ayrıca, ön kamera için aynı seçenekler de mevcuttur. Ayrıca kendi galerisini bir araya getirir

Footej 2, tüm büyüyü yapmak için Android kamera 2 API’sını kullanır. Telefonunuzda söz konusu API yoksa, düzgün çalışmaz.

3. Google’dan Sokratik

Eğer bir okul öğrencisiyseniz, Google’ın Socratic yeni en iyi arkadaşınız olacaktır. Bu eğitim uygulaması denklemlerin fotoğrafını çekmenizi sağlar ve bunun için adım adım çözümleri gösterir.

Best Free and Fresh Android Apps for April 2020 26
Best Free and Fresh Android Apps for April 2020 28

İyi olan şu ki, sadece denklemlerle eşleşmekle sınırlı değil. Kimya, Cebir ve Geometri denklemlerini de kontrol edebilirsiniz. Sadece ana sayfada gerekli seçeneğe dokunun, sorularınızı ekleyin, çözüm size sunulacaktır.

Best Free and Fresh Android Apps for April 2020 1
Best Free and Fresh Android Apps for April 2020 30

Genel olarak, zengin bir uygulama ve çeşitli özellikleri bir araya getiriyor. Ayrıca, arayüz temiz ve dağınık değildir.

4. FilterBox – Pro Bildirim Yöneticisi

Yeni uygulamalar yüklemeyle ilgili tek sorun, her birinin tek bir günde onlarca bildirim göndermesidir. Evet, yeni yüklediğiniz yeni duvar kağıdı uygulaması, her gün yeni bildirimlerle sizi rahatsız edecek. Can sıkıcı? Beni başlatma!

FilterBox’a merhaba deyin.

Adından da anlaşılacağı gibi, bu uygulama telefonunuza bildirimleri filtreler. Belirli uygulamalar için kurallar oluşturmanıza olanak tanır. Örneğin, sabah 8 ile akşam 6 arasında belirli bir Whatsapp Grubunun bildirimlerini sessize almak isterseniz, bu uygulama bunu yapmanızı sağlar.

Best Free and Fresh Android Apps for April 2020 7
Best Free and Fresh Android Apps for April 2020 8

Ana sayfadaki Artı simgesine dokunun ve gereksinimlerinizi karşılayan bir kural oluşturun.

Best Free and Fresh Android Apps for April 2020 10
Best Free and Fresh Android Apps for April 2020 9

Bu FilterBox’ı test ettik ve harika çalışıyor. Gün boyunca dikkat dağıtıcı bir kaynak olan bazı Whatsapp gruplarını ve Instagram DM’lerini (bkz. Instagram DM için en iyi ipuçlarını ve püf noktalarını) susturdum, ancak çalışma saatlerinden sonra etkileşimde bulunmaktan zevk aldığım bir şey.

Bunun yanı sıra, hangi uygulamaların size en fazla bildirim gönderdiğini de görebilirsiniz ve benzer şekilde bunların etrafında bir kural oluşturabilirsiniz.

5. Süper Durum Çubuğu

Android’inizi özelleştirmeyi seviyorsanız, tuhaflıkları için Süper Durum Çubuğu’nu seveceksiniz. Bu serin uygulama telefonunuzun durum çubuğu çevresindeki alana tokatlamak jestleri getiriyor. Ekranınızın parlaklığını azaltmak istiyorsanız, ekranın üzerinde sola hızlıca kaydırmanız gerekir. Güzel, değil mi?

Best Free and Fresh Android Apps for April 2020 19
Best Free and Fresh Android Apps for April 2020 11

Uygulamanın ilk seferde anlaşılması kolay olduğunu söyleyemem. Tüm farklı seçenekleri anlamak için biraz zaman ayırın.

Yukarıdakilerin yanı sıra, ekranın üstüne bir pil çubuğu da ekleyebilirsiniz.

Best Free and Fresh Android Apps for April 2020 13
Best Free and Fresh Android Apps for April 2020 17

Bir seferde Süper Durum Çubuğu yalnızca tek bir özelliği etkinleştirmenize izin verir. Tümünün kilidini açmak için ücretli sürüme geçmeniz gerekir.

6. TV Pro’ya yayınlayın

Basit ve kullanımı kolay bir döküm uygulaması arıyorsanız, uygun şekilde Cast to TV Pro’yu deneyebilirsiniz. Uygulama, Chromecast’in yanı sıra Xbox One ve Amazon Fire TV ile birlikte gelen desteklenen cihazlardır.

Cast to TV Pro 2
Cast to TV Pro 1

İyi olan şey, uygulamayı başlattığınız anda uyumlu cihazları göstermesidir. Tabii ki, uyumlu cihazlar ve telefonunuz aynı Wi-Fi ağına bağlı olmalıdır.

Cast to TV Pro 3
Cast to TV Pro 4

WhatsApp Durumu, Instagram için 7. Video Splitter

Adı her şeyi söylüyor. Instagram Hikayelerinize ve WhatsApp Durumunuza uzun videolar göndermek istiyorsanız, bu uygulama bu videoları küçük kliplere ayırmanıza yardımcı olacaktır.

Mevcut Corona virüsü salgını göz önüne alındığında, WhatsApp internet üzerindeki yükü azaltmak için video uzunluğunu 15 saniyeye düşürdü. Ve şimdi, durum olarak yalnızca 15 saniyelik video yükleyebilirsiniz. Kişilerinizle paylaşmak için gerçekten olağanüstü bir videonuz varsa, bu uygulama boşluğu kapatmanıza yardımcı olacaktır.

Best Free and Fresh Android Apps for April 2020 23
Best Free and Fresh Android Apps for April 2020 24

Uygulamayı kullanmak kolay ve basittir. Tek yapmanız gereken videoyu yüklemek, zamanlayıcıyı seçmek ve hepsi bu.

Video otomatik olarak ikiye bölünecek ve telefon galerisine kaydedilecektir.

Güvende kal

Nisan 2020 sosyal uzaklaşma ve kendinizi güvende tutmak içindir. Ve zamanı öldürmek için (boş zamanınız varsa), yeni beceriler öğrenmek için Android uygulamalarından yararlanabilirsiniz. Yeni bir dil öğrenmek, zaten bildiğiniz dili parlatmak veya yeni bir oyun öğrenmek.

Her şey pozitiflere bakmakla ilgili.

Sıradaki: Geçen ayki Ayın Uygulaması sürümünü kaçırdınız mı? Endişelenme. Devam etmek için bir sonraki bağlantıyı tıklayın.