FaceTime sağlam bir görüntülü sohbet uygulamasıdır ve Apple kullanıcıları arasında en popüler uygulamalardan biridir. Bununla ilgili en iyi şey, seçeneğin doğrudan çeviricide mevcut olmasıdır. Ancak, FaceTime yalnızca iPhone kullanıcılarına özeldir. Endişelenmeyin, iPhone ve Android kullanıcıları arasında görüntülü sohbet başlatmanızı sağlayacak birçok FaceTime alternatifi var.

Best Apps to Video Chat Between i Phone and Android Users 6

Bu yazıda, arkadaşlarınızla ve iş arkadaşlarınızla sorunsuz bir şekilde iletişim kurmak için iPhone ve Android kullanıcıları için en iyi uygulamalardan bazılarını sıraladık.

Başlayalım.

1. WhatsApp (Video Görüşmeleri)

WhatsApp, anlaşılması kolay arayüzü ve internet üzerinden görüntülü arama yapma seçeneği sayesinde çoğu ülkede iletişim kurmanın en popüler yollarından biridir.

Best Apps to Video Chat Between i Phone and Android Users

Sevdiğim şey, sesli bir görüşme sırasında doğrudan görüntülü aramaya geçebilmeniz. Ekranın altındaki video düğmesine dokunmanız yeterlidir.

Whatsapp call tips tricks 10

Herhangi bir modern uygulama gibi, WhatsApp da grup çağrılarını destekler. Yazarken, WhatsApp tek bir grup çağrısına dört kişiye kadar eklemenize izin verir.

2. Facebook Messenger

Facebook Messenger uygulaması mesajlaşma, oyunlar, ödeme ve diğer özelliklerle doludur. Bu FB arkadaşı uygulaması, Facebook arkadaşlarınız ve kişilerinizle video görüşmeleri başlatmanıza da olanak tanır.

Ve hakkında en iyi şey, görüntülü arama yapma seçeneğinin ana ekranda olmasıdır. Kişiyi aramak zorundasınız (olasılıklar sohbet listesinde yüksek olacak) ve üstteki video simgesine dokunun.

Top Best Apps to Video Chat Between i Phone and Android Users 8
Best Apps to Video Chat Between i Phone and Android Users 7

Ayrıca, sohbetlerinizi aynı anda devam ettirebilirsiniz. Ekranda, aramanızın ekran görüntüsünü almanızı sağlayan bir deklanşör düğmesi var. Bunun yanı sıra, görüntülü sohbetlerinizi bir üst seviyeye çıkarmak istiyorsanız, yapışkanlardan birini deneyebilirsiniz.

3. Google Duo

Google 2016 yılında iki uygulama başlattı: Allo ve Duo. Ne yazık ki, sadece Duo zaman testinden sağ çıkmayı başardı. Google’ın ara sıra yeni özellikler sunmasıyla, bu görüntülü arama uygulaması oldukça popüler hale geldi. WhatsApp’a benzer şekilde, bu uygulamaya kaydolmak için bir telefon numarasına ihtiyacınız var. İşiniz bittiğinde, kişi listenizdeki herkesi aramaya başlayabilirsiniz.

Duo hakkında seveceğiniz şey basit ve temiz bir arayüz. Aynı zamanda, özelliklerle doludur. Birincisi, video veya sesli mesaj gönderebilirsiniz. İkinci olarak, düzgün bir Resim İçinde Resim modunu paketler.

Ayrıca, kaydedilen mesajınıza biraz eğlence katmak için filtreler ve çıkartmalarla deney yapabilirsiniz.

Best Apps to Video Chat Between i Phone and Android Users 9
Best Apps to Video Chat Between i Phone and Android Users 10

Daha da önemlisi, bir çağrıya birkaç kişi ekleyebilirsiniz. Daha önce tek bir grup çağrısında 4 kişi ekleyebiliyor olsanız da, Google Duo artık tek bir görüşmede en fazla 12 kişiyi eklemenize izin veriyor.

4. Skype

Apple ve Android cihazlar arasında görüntülü arama yapmanıza olanak tanıyan bir başka mükemmel uygulama da Microsoft Skype. Bu iletişim uygulamasının kayıt için bir Microsoft Kimliği gerekiyor. İşiniz bittiğinde, tıpkı Windows uygulamasından yaptığınız gibi kayıtlı kullanıcılara video görüşmesi yapabilirsiniz.

Bu uygulamanın arayüzü temiz ve gezinmek kolaydır. Bir video görüşmesi veya sesli arama yapmak için, bir kişiye dokunun; burada seçeneği göreceksiniz.

Best Apps to Video Chat Between i Phone and Android Users 12
Best Apps to Video Chat Between i Phone and Android Users 13

Skype’ın avantajlarından biri de doğrudan telefon numaralarına arama yapabilmenizdir. Bunun yanı sıra, Arka Plan Bulanıklığı, Ekran paylaşımı, Çağrı kaydı ve daha fazlası gibi çeşitli kullanışlı özelliklerle birlikte gelir. Skype, bugün daha önce, herhangi bir uygulama veya kayıt indirmeyi gerektirmeyen Meeting Now adlı yeni bir web tabanlı video görüşmesi / konferans özelliği de tanıttı. “Ücretsiz toplantı düğmesi oluştur” u tıklayın ve başlayın.

5. Houseparty

Houseparty uygulaması sadece arkadaşlarınızı çağırmanıza izin vermekle kalmaz, aynı zamanda onlarla harika oyunlar oynamanıza izin verir. Evet, doğru okudunuz.

Houseparty dört oyun etrafında toplanır ve eğlenceli unsuru çağrılara getirir. Kuşkusuz, günlük kullanım için tasarlanmıştır.

Best Apps to Video Chat Between i Phone and Android Users 4
Best Apps to Video Chat Between i Phone and Android Users 5

6. Zoom Bulut Toplantıları

Tamam, Zoom tam olarak bir sohbet uygulaması değil. Ancak, görüntülü sohbet uygulaması olarak ikiye katlanabilir ve bu oldukça güzel bir uygulama. Şimdilik, Zoom’un ücretsiz katmanı 40 dakikaya kadar toplantılar planlamanızı sağlar ve her toplantıda en fazla 25 katılımcı olabilir.

Tek sorun, bir video görüşmesi ayarlamanın yukarıdaki uygulamalarda olduğu kadar kolay olmamasıdır. Bir toplantı planlamanız gerekecek. Bunu yaptıktan sonra, toplantı kimliğini ve şifreleri katılımcılarla paylaşmanız gerekir.

Best Apps to Video Chat Between i Phone and Android Users 1
Best Apps to Video Chat Between i Phone and Android Users 2

Bu listedeki tüm uygulamalar gibi, katılımcıların da telefonlarında Zoom uygulaması yüklü olmalıdır.

Bunun dışında, uygulamada gezinmek çok kolaydır. Tüm seçenekler önünüzde düzgün bir şekilde düzenlenmiştir. iPhone kullanıcıları da sanal bir arka plana geçme avantajından yararlanıyor.

Boşluğu köprü

Yukarıdakilerin dışında, Slack ve Microsoft Teams gibi bir video görüşmesini de kolayca başlatmanızı sağlayacak uygulamalar var. Ancak günün sonunda, bunlar iş uygulamalarıdır ve birçok koşul eklenmiştir.

Peki, bu görüntülü arama uygulamalarından hangilerini akıllı telefonunuza yükleyeceksiniz? Duo çağrılarının kalitesini normal WhatsApp video çağrılarından biraz daha iyi buluyorum. Aramalar açık ve öncekine göre daha az ses düşüşü var. Bazı eğlenceli deneyler yapmak istiyorsanız, Facebook Messenger’ı denemelisiniz.

Sıradaki: Hangisi daha iyi – Skype veya Skype Lite? Hangisinin daha iyi olduğunu bulmak için aşağıdaki karşılaştırmayı okuyun.