Yıllar içinde eOkuyucular ve e-Kitaplar kitap okuma şeklimizi yeniden tanımladı. Ve Amazon Kindle uygulaması, orada popüler uygulamalardan biridir. 2017’de değiştirdikten sonra, bu uygulama havalı yeni bir arayüz de dahil olmak üzere birçok yeni özellik eklemeye başladı. Ancak, piyasadaki tek okuma uygulaması değil. Amazon Kindle uygulamasından memnun değilseniz, orada birçok alternatif var.

Best Alternative to the Amazon Kindle App 1

Yani, Kindle uygulamasından geçiş yapmanın bir yolunu arıyorsanız, kesinlikle denemeniz gereken bazı e-kitap uygulamaları. Ve çoğu hem iOS hem de Android ile uyumludur. Güzel, değil mi?

1. Google Play Kitaplar (yalnızca Android)

Listemizdeki ilk uygulama Google Play Kitaplar’dır ve beklediğiniz gibi bu uygulama aynı zamanda tüm bibliyofiller için bir zevktir.

Best Alternative to the Amazon Kindle App 4
Best Alternative to the Amazon Kindle App 2

Yavaş yavaş kişinin kalbine yollarını çekecek bir dizi özellik var. Özellikle hem çevrimdışı hem de çevrimiçi sözlük seçeneğini sevdim. Çalışan bir internet bağlantınız olduğu sürece, bir kelimeye dokunmanız gerekir ve anlamını göreceksiniz. Aynı zamanda, sadece yedekleme için her zaman sözlüğün çevrimdışı bir sürümünü indirebilirsiniz.

Bu hikayede daha fazlası var. Okuma modu varsayılan olarak açıktır. Yukarıdakilerin dışında, farklı temalar arasında geçiş yapabilir, kitapları farklı cihazlarda senkronize edebilir ve ayrıca PDF okumayı etkinleştirebilirsiniz.

Best Alternative to the Amazon Kindle App 28
Best Alternative to the Amazon Kindle App 28

Sesli kitapları dinlemeyi seviyorsanız, bunun için ayrı bir bölüm var.

Şu an itibariyle, Play Kitaplar, kitap kapakları için temel görüntü dosyalarını desteklemenin yanı sıra PDF ve EPUB dosyalarına izin veriyor.

2. Aldiko Kitap Okuyucu

Aldiko, e-Kitap dünyasında popüler bir isimdir ve yıllar boyunca öncelikle basit görünümü ve özellikleri nedeniyle iyi bir isim kazanmıştır. Bu uygulamanın aynı zamanda bir kitapçı olarak ikiye katlanabileceğini ve kendi ücretsiz ve ücretli kitaplarıyla birlikte geleceğini seveceksiniz.

Best Alternative to the Amazon Kindle App 14
Best Alternative to the Amazon Kindle App 15

Aynı zamanda, arayüz temiz ve dağınık değildir. Bir kitap satın aldığınızda, kitap rafında düzgün bir şekilde sıralanacaktır. Erişmek için sol menüyü kaydırarak açın ve Kitaplar’a dokunun. Benzer şekilde, üstteki Kitapları Al düğmesine dokunduğunuzda sanal bir kitapçıya yönlendirileceksiniz.

Çeviri, Tanımlama, Arama, Yer İşareti gibi temel özellikleri bir araya getirir. Tüm bu seçeneklerin görünür olması için tek bir dokunuş yeterlidir.

Best Alternative to the Amazon Kindle App 16
Best Alternative to the Amazon Kindle App 17

Aldiko, kelimelerin anlamlarını göstermek için Google Arama’yı kullanır (bkz. Google arama geçmişini her yerde kaldırma). Bunun için internete bağlı olmanız gerekir. Bu uygulama EPUB, PDF ve Adobe DRM kitapları gibi formatları destekler.

FBReader’ı başlatın ve ilk göreceğiniz şey sarımsı okuma modudur. Evet, Google Play Kitaplar’a benzer şekilde, bu e-kitap uygulaması varsayılan olarak söz konusu modu etkinleştirir.

Best Alternative to the Amazon Kindle App 18
Best Alternative to the Amazon Kindle App 19

EPUB, FB2, MOBI gibi tüm önemli formatları ve hatta RTF, HTML, düz metin gibi yaygın dosya formatlarını destekler.

Ancak, akranlarının çoğuna kıyasla, FBReader’ın arayüzü etkileyici değildir. Android’in eski güzel günlerinden bazı uygulamalara benziyor. Ancak, bu uygulamayı denemek sizi caydırma izin vermeyin.

Best Alternative to the Amazon Kindle App 20
Best Alternative to the Amazon Kindle App 21

FBReader’ın temel özelliklerinden biri, devasa açık e-Kitap ağıdır. Evet, doğru okudunuz. Ağ kitaplıklarına erişmenizi ve bu süreçte bazı harika kamu malı içeriklerini keşfetmenizi sağlar.

Ayrıca, tüm kitaplarınızı Google Drive’da da saklayabilirsiniz.

4. Kobo Kitap Okuyucu

Kobo Kitap Okuyucu hem görünümü hem de işlevselliği güzelce dengeler. Arayüz temiz ve dağınık değildir. Metnin okunması kolaydır ve en iyi şey, birçok özelleştirme seçeneğinin olmasıdır.

Best Alternative to the Amazon Kindle App 22
Best Alternative to the Amazon Kindle App 23

Ekran parlaklığını veya metin boyutunu değiştirme gibi temel seçeneklerin yanı sıra, Kobo Kitap Okuyucu ayrıca sayfa geçiş efektini ve Gezinme yöntemini seçmenizi sağlar.

Ve evet, kolayca indirip okuyabileceğiniz hem ücretli hem de ücretsiz birçok kitap var. Ve yerleşik sözlük üstteki kiraz.

Best Alternative to the Amazon Kindle App 24
Best Alternative to the Amazon Kindle App 26

Bu havalı Kindle alternatifi ayrıca 5 milyondan fazla oyun içeriyor.

5. Marvin 3 (yalnızca iOS)

İOS için Marvin çeşitli özellikleri bir araya getirir. Birincisi, Dropbox, iTunes, iCloud ve hatta Caliber sunucusundan kitap içe aktarabilirsiniz.

Best Alternative to the Amazon Kindle App 10
Best Alternative to the Amazon Kindle App 11

Aynı zamanda, birçok özelleştirme seçeneği ve sözlük aracı vardır. Herhangi bir modern uygulama gibi, koleksiyonunuzu seçtiğiniz bir görünüme göre sıralamanızı sağlar. Dolayısıyla, ana sayfanın galeri gibi görünmesini istemiyorsanız Liste görünümünü tercih edebilirsiniz.

Best Alternative to the Amazon Kindle App 12
Best Alternative to the Amazon Kindle App 13

6. KyBook 3 (yalnızca iOS)

Son olarak, KyBook 3’ümüz var. Yerel depolama dışında, bu Kindle alternatifi koleksiyonunuzu iCloud Drive’dan içe aktarmanıza olanak tanır.

Best Alternative to the Amazon Kindle App 6
Best Alternative to the Amazon Kindle App 7

İlginç özelliklerinden biri de, kamuya açık içeriğe Project Gutenberg’den göz atabilir ve indirebilirsiniz. Güzel, değil mi?

Ve hepsi bu değil. İşlem basittir. Kitabı arayın ve özden memnunsanız İndir seçeneğine dokunmanız gerekir.

Best Alternative to the Amazon Kindle App 8
Best Alternative to the Amazon Kindle App 9

KyBook 3 birçok özelleştirme seçeneği sunar. Ekrandan yukarı kaydırdığınızda hepsini göreceksiniz. Uygulamanın temiz ve modern hissi ile birlikte sayfaların şık geçişlerini beğendim.

Kitap Kurdu Olun

Zaten 2020. İnce e-Okuyucular kalın ve ağır kitapların yerini aldı. Şimdi, bu cihazları çantanıza koyabilirsiniz ve sıralanırsınız. Ve en iyi şey, e-Kitap uygulamalarının e-Okuyucuların en iyi özelliklerinden bazılarını cömertçe kopyalamasıdır. Hafif ve süper kullanışlı. Ayrıca, mobil cihazınızdaki gerçek kitabı eksi olarak çoğaltır.

Peki, bu uygulamalardan hangilerini kullanacaksınız?

Sıradaki: Okumak eğlenceli olabilir. Okumayı nasıl eğlenceli hale getireceğinizi öğrenmek için sonraki makaleyi okuyun.