İnsanları, kalem ve kağıt kullanarak belirli bir ürün veya endüstrinin kullanımları veya algılamaları hakkında ayrıntılar toplamak için kişisel olarak ziyaret etmek uzun zamandır unutulmaktadır. Uygulama zaman alıcıydı, güvenli değildi ve istenen sonucu elde etmek için çok fazla manuel girdi gerektiriyordu. Şimdi kuruluşlar, insanlardan ve şirket çalışanlarından bilgi toplamak için özel Anket uygulamalarını tercih ediyor. Çoğunluk, koronavirüs pandemisi nedeniyle evden çalışmayı sürdürdüğü için yoklama uygulamaları özellikle yararlıdır.

Survey

Şirketler bu uygulamaları anket oluşturmak, çalışanlarla paylaşmak ve karar verirken geri bildirimlerini değerlendirmek için kullanabilirler. Onlara tek tek sormaya ve verileri yönetmeye gerek yok.

Hem Apple App Store hem de Google Play Store, verileri toplamak için yoklama uygulamalarıyla doludur. Aralarından en iyi beş seçenekten birini seçtik. Listede özellikler, seçenekler, fiyat, platformlar arası kullanılabilirlik, istatistikler ve daha fazlası yer alacak. Başlayalım.

1. Görüş Yukarı

OpinionUp, iOS platformunda anketler oluşturmak için en iyi uygulamalardan biridir. Kaydolduktan sonra, dünyanın en popüler anketlerini görüntüleyen ana ekrana yönlendirilirsiniz.

‘+’ Düğmesine dokunun ve anketler oluşturun. Anket sorusu arka planını özelleştirebilir ve hatta galeriden de resimler veya GIF’ler ekleyebilirsiniz. Yanıt gelince, Evet / Hayır, Katılıyorum / Katılmama ekleyebilir ve 2-4 özel yanıt oluşturabilirsiniz. Ardından, paylaşım seçeneklerini özelleştirin ve bir kategori ekleyin. Anketi, uygulama içi entegrasyonu kullanarak Facebook veya Twitter’da da paylaşabilirsiniz.

Opinion up home
Opinion up question

Anketleri yalnızca grup üyeleriyle paylaşabilmek için OpinionUp’ın grup oluşturmanıza nasıl izin verdiğini seviyorum. En sevdiğim işlev anlık istatistikler ve yorumlar işlevidir. Kaydırıcıyı oylamaya getirdiğinizde, anket geçerli sonuçları vurgulayacaktır.

Opinion up slider
Opinionup stat

Anket sorusu hakkında söylenecek daha çok şeyiniz varsa, düşüncelerinizi paylaşmak için ayrıntılı bir yorum ekleyebilirsiniz. Ayrıca, anketi beğenebilir, diğerlerini katılmaya davet edebilir ve anketi standart iOS paylaşım menüsünü kullanarak paylaşabilirsiniz. Uygulamanın kullanımı ücretsizdir ve yalnızca Apple App Store’daki iOS cihazları için kullanılabilir.

2. SurveyMonkey

SurveyMonkey işleri basitleştirir. Son anketleri görüntülemek için özel bir grup veya ana sayfa sunmayacaktır. Uygulama, birden fazla soru ile anketler ve anketler oluşturmaya odaklanmıştır.

Tek bir anket yerine, SurveyMonkey birkaç sayfayla birden fazla soru oluşturmanıza olanak tanır. ‘Anketlerim’e gidin ve yeni bir anket oluştur üzerine dokunun. Hiçbir şeyden başlayabilir veya şablon menüsünden seçim yapabilirsiniz. Kullanıcılara sormak için en sık sorulan sorulara sahiptir.

Surveymonkey home
Surveymonkey poll

Yeni bir anket veya anket başlatırken, ilgili bir ad verin ve soru eklemeye başlayın. Şimdi, uygulamaya soru eklemenin birkaç yolu var. Soru bankası, yanıt kutusuyla düz metin, açılır menü, resim, çoktan seçmeli soru ve daha fazlasını ekleyebilirsiniz. Her senaryo için bir şey var. Uygulama ayrıca bir şirket logosu ve kişiselleştirme için farklı temalar eklemenizi sağlar.

Survekymonkey question
Surveymonkey social

SurveyMonkey, anketi kişiler ve çalışanlar arasında kolayca paylaşmak için Facebook, Google ve LinkedIn gibi sosyal medya hesaplarınızı bağlamanıza olanak tanır. Uygulama iOS ve Android’de kullanılabilir.

3. Pollie

Pollie, sadelik ve fonksiyonlar arasında mükemmel bir denge sağlar. Yazılım özellikle küçük ekranlar için tasarlanmıştır ve uygulamayı kullanmaya başladıktan sonra göreceksiniz.

Ana ekrandan, sol üst köşedeki ‘+’ düğmesine hafifçe vurun ve soru, açıklama, görüntüyü entegre etme, yanıt sekmeleri ekleme ve daha fazlası gibi ayrıntıları ekleyin. Yanıt sekmesine nasıl resim ekleyebileceğimi seviyorum. Görsel ve netlik katar. Ayrıca okuyucuların birden fazla cevap için oy kullanmasına izin verilebilir.

Pollie home
Pollie question

Ayrıca, seçmenin adını ve e-postasını gizleyen anonim oylama yapabilirsiniz. Ayrıca özel marka ekleyebilir ve bir şirket logosu ve ayrıntıları ekleyebilirsiniz.

Ana ekrandan soruya dokunabilir ve anketi arkadaşlarınıza ve çalışanlarınıza göndermek için paylaş öğesine dokunabilirsiniz. Temel işlevlerin kullanımı ücretsizdir. Grafikler, kendi marka bilinci oluşturma, seçmen e-posta adresi, .CSV dosyasına aktarma ve daha pek çok profesyonel özellik aylık 10 ABD Doları olarak fiyatlandırılır. Uygulama hem iOS hem de Android’de kullanılabilir.

Pollie premium

4. Öner

Kullanıcı Arayüzünün yoklama uygulamalarında çok önemli olmadığını biliyorum, ancak Suggestify’a vermeliyim. App orada en iyi görünümlü tasarıma sahiptir. Degrade renklerle beyaz temayı kullanır.

Ana ekrandan, canlı anketlerin topluluğa gireceğini göreceksiniz. ‘+’ Simgesine dokunduğunuzda anket oluştur ekranı açılır. Anketi paylaşmak, soru eklemek, hashtag eklemek, altıya kadar cevap eklemek için bir grup seçebilirsiniz. Bir anket oluştururken anketin süresinin dolması, yorumların açılması / kapatılması ve başkalarının anketi daha fazla paylaşmasına izin verilebilir.

Suggestify home
Suggestify question

Gruplar oluşturabilir ve hatta mevcut gruplara katılabilirsiniz. Kategorilere ayrılmıştır. Oylama ile, görünümleri ayrıntılı olarak paylaşmak için bir yorum da eklenebilir. Oylamada görünen adı olan kullanıcı sayısını da görebilirsiniz.

Suggestify group
Suggestify poll

Suggestify’ı indirmek ve kullanmak ücretsizdir. Uygulama hem iOS hem de Android’de kullanılabilir.

5. SurveyHeart

SurveyHeart, anketler ve formlar oluşturmanın mükemmel bir karışımıdır. Uygulamanın en büyük gücü yerleşik hazır şablonlardır. Geribildirim, Eğitim, Sağlık, Kayıt, Yemek, Seyahat ve Turlar ve Uygulama’da güzel bir şekilde kategorize edilmiş bir grup şablon vardır.

Bunlar arasından seçim yapabilir veya sıfırdan bir tane oluşturabilirsiniz. Her soru birden fazla seçenekle gelir. Ayrıca sorunun bir açıklaması da eklenebilir.

Surveyheart template
Survey heart que

Uygulama ayrıca birkaç tema ile oynamanıza izin verir ve ayrıca şirket logosu ekleyebilir, anket özetini görüntüleyebilir ve birden fazla yanıta izin verebilirsiniz.

SurveyHeart, form oluşturmak için daha fazla soru gerektiren büyük kuruluşlara yöneliktir. Uygulamanın kullanımı ücretsizdir. SurveyHeart’a yalnızca Android üzerinden erişilebilir.

Surveyheart theme
Surveyheart settings

Hareket Halinde Anketler Oluşturun

Yukarıdaki listeden de görebileceğiniz gibi, her oylama uygulaması bir iğneyi hareket ettirmeden veri toplayabilir. OpinionUp ve Suggestify sosyal kullanıma yöneliktir, SurveyMonkey ve SurveyHeart birden fazla soru ile daha iyi özelleştirme sunar. Pollie basittir ve temellere yapışır.

Sıradaki: Hem Microsoft hem de Google, web üzerinde formlar ve anketler oluşturma olanağı sunuyor. Sizin için daha iyi bir seçim bulmak için aşağıdaki karşılaştırmayı okuyun.