Dark Sky, Android ve iOS telefonlar için güzel bir hava uygulamasıdır. Son zamanlarda Apple, Dark Sky’ı satın aldı ve bu, birçok Android kullanıcısını endişeli hale getirdi. Dark Sky ekibi, uygulamanın 1 Temmuz 2020’den sonra artık Android kullanıcıları için kullanılamayacağını açıkladı. Bu, Android için değerli bir Dark Sky alternatifleri aramamızın bir göstergesi.

Dark Sky Alternatives

Özellikle Dark Sky uygulamasının ne kadar şaşırtıcı olduğunu bilerek, bir gecede yeni bir uygulamaya geçmek kolay değildir. Uygulama, Android ve WearOS için 1 Temmuz 2020’ye kadar indirilebilecek. Post it, sadece yok olacak ve zaten sahip olanlar için kullanılamaz olacak.

Her neyse, bu telefona vurmadan önce, diğer güzel, gerçek zamanlı hava durumu verilerine uygulama sunan bir göz atalım.

Hadi başlayalım.

1. Hava Durumu ve Widget

Kullanıcıların Dark Sky hakkında sevdikleri şeylerden biri inanılmaz widget’larıydı. Hava ve Widget güzel ve çok doğru şaşırtıcı widget’larla oldukça yakın. Farklı hava koşullarının fotoğraflarını yüklemek için bir pazar yeri var ve bunlar daha sonra hava tahmininizle eşleşiyor.

Dark Sky Alternatives 1
Dark Sky Alternatives 2

Bir widget seçtikten sonra, hava durumu tahmini süresi, aralık, widget tasarımı ve hatta yazı tipleri gibi birçok özelleştirme seçeneği vardır. Hava durumu simgesi de dahil olmak üzere uygulamanın her yönü özelleştirilebilir.

Dark Sky Alternatives 3
Dark Sky Alternatives 4

Güneş ve ay zamanlamaları, radar haritaları ve hatta hava kalitesi ölçümleri gibi birçok ek hava detayı sunar. Daha sonra temp, hissedilir, yağış, yağmur, bulut örtüsü ve rüzgar hızı gibi düzenli hava durumu ayrıntılarını bulacaksınız.

Dark Sky Alternatives 5
Dark Sky Alternatives 6

Vay güzel ve fonksiyonel çok ayrıntılı ve özelleştirilebilir bir hava uygulaması. Hiç reklam yok, ancak isterseniz bağış yapabilirsiniz.

2. Rüzgarlı

Rüzgarlı, güçlü bir hava durumu uygulamasıdır ve denizciler, pilotlar, yamaç paraşütçüleri ve diğerleri için daha uygundur. Hava durumunu seven veya büküm, siklon veya tsunamiye eğilimli bölgelerde yaşayan düzenli insanlar da bunu kurmalıdır. Windy size interaktif bir haritada gerçek zamanlı rüzgar, yağmur, sıcaklık, dalgalar, bulutlar ve hava kalitesi ile bir dünya haritası gösterecektir.

Dark Sky Alternatives 7
Dark Sky Alternatives 8

Bir metrik seçtikten sonra, daha fazla ayrıntı öğrenmek için dünya haritasında herhangi bir yere dokunabilirsiniz. Örneğin, rüzgar yönü, hızı vb. Önümüzdeki birkaç saat ile günler hatta haftalar arasındaki tahminleri öğrenmek için alt çubuğu kaydırın.

Dark Sky Alternatives 9
Dark Sky Alternatives 10

Geliştirici, dürüst olmak gerekirse benim için çok fazla olan 40’tan fazla hava durumu haritası olduğunu söylüyor. Ozon tabakası, aktif yangınlar veya web kamerası olan var mı? Ardından, ayrı olarak listelenen popüler yerler ve havaalanları gibi ilgi çekici yerler vardır.

Windy parmaklarınızın ucunda mevcut her türlü veri ile güçlü, güçlü bir hava uygulaması. Daha da şaşırtıcı olan şey, kullanıcı arayüzünün hiç dağınık olmaması ve uygulamanın kullanımı ve gezinmesi kolay olmasıdır. Ayrıca ücretsizdir ve bağışlarla desteklenmektedir.

3. Bugün Hava

Windy kadar harika, bazı kullanıcılar için biraz fazla olabilir. Ayrıca, günlük bildirimler gibi bazı basit özelliklerden yoksundur. Bugün Hava güzel bir düzen ve doğru veri ile başka bir Dark Sky alternatifidir. Kullanılabilir birçok yararlı bilgi var ve grafiklere bakmak güzel.

Dark Sky Alternatives 11
Dark Sky Alternatives 12

Eğer sizin işinizse bir radar bölümü de var, ancak Windy ile gördüğümüzden çok daha az veri noktası içeriyor. Herkesin bu kadar çok ihtiyacı olmadığı için burada daha azının daha fazla olduğunu söyleyebilirim.

Dark Sky Alternatives 13
Dark Sky Alternatives 14

Bugün Hava Durumu, temiz bir paketteki tüm temel hava durumu gereksinimlerini karşılar ve bazı harika grafikler ve animasyonlar sunar. Premium sürüm reklamları kaldıracak, simge kümelerinin ve veri kaynaklarının değiştirilmesine izin verecek ve radar seçeneklerinin kilidini açacaktır. Android kullanıcıları için daha iyi Dark Sky alternatiflerinden biri.

4. Hava Durumu Kanalı

Hava Kanalı, niş içindeki en popüler ve güvenilir isimlerden biridir. Hava durumunu gösteren, uyarı gönderen ve ne olmayan birçok uygulama var, ama haberler ne olacak? Videolar ne olacak? Hava Kanalı da bunu kapsıyor ve çok bilgilendirici veya eğlenceli olabilir.

Dark Sky Alternatives 15
Dark Sky Alternatives 16

Farklı hükümet uyarıları, yağmurlar, son dakika haberleri, kar, fırtınalar vb. İçin uyarılar ayarlayabilirsiniz. Geçmiş ve gelecek koşulları radar sekmesi altında görüntüleyebilirsiniz.

Dark Sky Alternatives 17
Dark Sky Alternatives 18

Hava Durumu Kanalı tamamen ücretsizdir ve reklam desteklidir. Veriler güvenilirdir ve diğer birçok hava durumu uygulaması tarafından kullanılır, ancak UI’nin kendisi oldukça yumuşaktır ve hayal gücünden yoksundur.

5. YoWindow

YoWindow bu listeyi sadece gerçek zamanlı hava durumu raporları için değil, aynı zamanda gerçek zamanlı animasyonları için de yaptı. Örneğin, dışarıda yağmur yağdığında ekranınızda yağmur yağacak ve dışarıda durduğunda duracaktır. Hareketli arabalar ve uçan uçaklar ile tüm şehir manzaraları için animasyonlar var. İnsanlar bile ekranınızda şemsiye açacak.

Dark Sky Alternatives 19

Yılın farklı zamanlarında farklı manzaralar da var. En yaygın veri noktaları uygulamada kapsanır, ancak yukarıdaki Dark Sky alternatiflerinden bazılarında gördüğümüz radar gibi gelişmiş özelliklerden yoksundur.

Dark Sky Alternatives 20

Karanlık taraf

WoW veya Hava ve Widget tavsiye ederim. Çok güzel, çok sayıda veri noktası sunuyor ve kullanımı kolay. Daha fazla veri arıyorsanız veya çok seyahat ediyorsanız, Windy güçlü bir Karanlık Gökyüzü alternatifidir. Çok doğru ve gerçek zamanlı hava durumu raporları. Bazı onurlu sözler, Yahoo Weather ve AccuWeather’ı da içerir. Daha fazla seçenek istiyorsanız onlara göz atın.

Sıradaki: Yeni bir Apple TV mi aldınız? Tahminleri büyük ekranda görüntülemek için 4 doğru hava durumu uygulaması.