1Password vs Enpass: Hangisi Daha İyi Bir Şifre Kasası?

Yeni akıllı telefonunuz için olması gereken uygulamaları yüklemeye gelince, genel liste sosyal uygulamaları, medya tekliflerini, oyunları ve diğer verimlilik odaklı uygulamaları içerir. İnsanlar genellikle bir şifre yöneticisine yatırım yapma gereğini görmezden gelir ve hafife alırlar.

Security

Kabul edelim. Her seferinde benzersiz ve güçlü bir giriş bilgisi gerektiren birkaç çevrimiçi hizmet kullanacaksınız. Aynı zayıf şifreyi kullanmak, bilgisayar korsanlarına karşı savunmasız kalmanıza neden olabilir. Bu yüzden bir şifre yöneticisi önemlidir.

Hem Apple hem de Google’ın eko sistemi çeşitli seçeneklerle doludur. Ve maksimum güvenlikli uygun birini seçmek çok önemli bir işlemdir. Sonuçta, tüm gizli bilgilerinizle dolduracaksınız ve bazıları bankacılık ve alışveriş sitelerine erişimi içerebilir.

Şimdiye kadar, ilk iki önerim Enpass ve 1Password. Bu yazıda, doğru kararı vermenize yardımcı olmak için her iki uygulamayı da karşılaştıracağım. Hadi içeri girelim.

Uygulama boyutu

Enpass iOS uygulaması 66,5 MB civarındadır, 1Password ise 112 MB’da neredeyse iki katıdır. Android rakiplerinin boyutu daha küçük – Enpass 34 MB, 1Password yaklaşık 43 MB boyutunda.

Platformlar Arası Kullanılabilirliği

Özel bilgilere her platformda parmaklarınızın ucunda erişmek, her şifre yöneticisi için olması gereken bir özelliktir. Her iki uygulama da bunun farkında ve sonuç olarak her büyük platformda mevcut olduklarını anlıyor.

Android, iOS, Windows, Mac, Chrome ve hatta Linux için destek içerir. Bonus olarak hem Enpass hem de 1Password, Chrome, Firefox ve Edge gibi ana isimler için tarayıcı uzantısına sahiptir.

Kullanıcı arayüzü

Her iki uygulama da, desteklenen tüm platformlarda yerel kullanıcı arayüzü tasarımını benimsemiştir. Android uygulaması Materyal tasarımı temasını kullanırken, iOS bir alt çubuk tasarımında varsayılan dili taşır.

Enpass UiSettingsNot: In this post, I’m using screenshots from the iOS app. Apart from the UI, every other detail from features to security and backup options are identical on both platforms.

Kolay ulaşılabilirlik için, tüm ana seçenekler alt çubuğa dayanmaktadır. Varsayılan olarak Enpass, kullanıcıyı doğrudan eklenmiş bilgi listesine götürür. Sık kullanılanlar, alfabetik sıraya göre sınıflandırılmış altta uygulamaların listesi ile üsttedir.

Yeni giriş bilgileri eklemek için arama ve ‘+’ butonu en üste yerleştirilir. Bunun dışında tüm seçenekler ve menüler tanınabilir ve ulaşılması kolaydır. Enpass, tüm platformlarda bir UI oluşturucusundan geçti ve ek avantajları görebiliyoruz.

1 Password Ui

1Password ayrıca bir alt çubuk tasarımı ile aynı yaklaşımı benimsemiştir. Ana ekranı sık kullanılanlar sekmesini gösterir. Uygulamalar listesini görmek için kategorilere dokunmanız ve ardından uygun bir seçenek seçmeniz gerekir.

Tek önerim, yeni bilgiler ekleyerek ulaşılabilirliği artırmak ve uygulama başlatıldığında kullanıcının uygulama listesini doğrudan görmesine izin vermekti.

Özellikler

Her iki uygulama da bir avuç özellik içerir. Yeni uygulamalar için bilgi eklemenin yanı sıra Enpass, harflere, özel karakterlere ve uzunluğa göre özelleştirebileceğiniz şifreler oluşturmanıza olanak sağlar.

Generate Password EnpassEnpass Audit

Enpass ayrıca bir denetim tesisi içermektedir. Şifreyi okuyacak ve zayıf, tekrarlanan ve eski şifreler hakkında ayrıntılı bilgi vermektedir. Ayrıca herhangi bir uygulama bilgisine kategoriler veya etiketlerle atlayabilirsiniz.

6.0 sürümüyle, Enpass çoklu kasa denilen bir şey uyguladı. Diyelim ki bazı şifre setlerinin aile üyeleriyle paylaşılmasını istiyorsunuz. Yeni bir kasa oluşturun, tüm bilgileri ekleyin ve başkalarıyla paylaşın.

Totp In EnpassMultiple Vault

Bunun dışında, Enpass ayrıca TOTP (Time-One-One-Parolaları), Android / iOS’ta otomatik doldurma ve dahili tarayıcı özelliklerine de sahiptir.

1Password ayrıca otomatik olarak oluşturulan şifreler, uygulamaların, etiketlerin, Apple Watch desteği, TOTP ve birden fazla kasanın kategorilendirilmesiyle güçlü bir durum oluşturur.

Generate Password In 1 PasswordAdded Features In 1 Password

Bu uygulama aynı zamanda Seyahat modunu, gözetleme kulesini kullanıcıya güvenlik ihlalleri konusunda bilgilendirmek ve iki faktörlü kimlik doğrulaması da sunar.

Yedekleme ve Güvenlik

Güvenlik, bu uygulamaların en kritik yönüdür. Hem Enpass hem de 1Password, verilerinizi korumak için AES 256 bit doğrulanmış şifreleme sunar. 1Password ayrıca, unutmanız durumunda bir şifre için ipucu eklemenizi de sağlar.

Backup EnpassSync In Enpass

Enpass daha çok yönlü yedekleme seçenekleri sunar. Verilerini sunucularına kaydetmenize izin vermez – bu iyi. Bunun yerine, cihazda şifreli bir yedekleme dosyası oluşturabilir veya verileri Google Drive, OneDrive, Box veya Dropbox gibi bulut platformlarında daha iyi senkronize edebilirsiniz.

1Password ayrıca bulut hizmetlerindeki verileri yedeklemenizi sağlar. Ancak, seçenekler yalnızca iCloud, Google Drive ve Dropbox ile sınırlıdır.

Sync In 1 PasswordSync 1 Password

Hangi hizmeti kullanırsanız kullanın, sunucularında veri saklamamanızı şiddetle tavsiye ederim. Herhangi bir arıza veya sistemin tehlikeye girmesi durumunda verileriniz risk altında olabilir.

Fiyatlandırma

Enpass, bu bölümde 1Password’den daha avantajlıdır. Bir pro sürümü satın almanız istendikten sonra Enpass’ta 20’ye kadar öğe ekleyebilirsiniz.

Bir kerelik ödeme ve onun platformuna özel. 10 $ ödeyin ve bir ömür boyu tüm işlevlere erişin. Bonus olarak, masaüstü uygulamalarını da ücretsiz alabilirsiniz.

Pricing 1 Password

1Password 3 $ / ay veya 36 $ / yıl’dan başlayan kişisel bir plan sunan bir abonelik hizmeti olarak çalışır. Aile planlarında cazip fiyatlandırma gelir ve 5 üye ekledikten sonra 5 üyeye aylık 5 $ ve her yeni üyeye 1 dolar daha harcar.

Ekstralar

Diğer küçük detaylardan bahseden Enpass, Windows Hello entegrasyonu ile yerel bir Windows uygulamasına sahiptir. Ayrıca hem Android hem de iOS’ta biyometrik kimlik doğrulamayı destekler.

1Password ayrıca mobil uygulamalarda Yüz Kimliği / parmak izi baskısını da destekler. Not ve bilgi eklemek için 1 GB’a kadar depolama alanı sağlar.

Herkes Kazanan

Her iki uygulama da iyi bir mücadele verdi. 1Password kutudan daha fazla işlev sunar. Enpass, uygun maliyetli bir fiyatlandırma modeli ile öne çıkıyor. Bunlardan herhangi birini seçin ve hayal kırıklığına uğramayacağınıza eminim.

Sıradaki: Diyelim ki burada Enpass’ı seçtin. Ve sıfırdan ayarlamak zor bir iştir. Enpass şifresi yöneticisini kullanma konusunda size rehberlik etmeme izin verin.