2019 yılında çocuklarınızı güvende tutmak için en iyi ebeveyn kontrolü uygulamaları

Çocuklara ve elektronik cihazlara gelince, üzgün olmaktan daha güvenli olmak daha iyidir. Her zaman omuzlarına bakamadığınızdan, çocukların akıllı telefonlar ve tabletler kullanırken güvenli ve sorumlu olmalarını sağlamak için kullanım izleme ve sınırlamalar, konum izleme ve engelleme gibi özelliklere sahip bir ton ebeveyn kontrolü uygulaması vardır. İşte dikkate değer olduğunu düşündüğümüz saygın firmalardan ücretsiz ve ücretli uygulamalar.

Google Family Link

Google’ın kendi ücretsiz ebeveyn kontrolü çözümü, daha sonra tartıştığımız ücretli seçenekler kadar güçlü olmayabilir, ancak işi halleder. Family Link ile çocuğunuz için Google hizmetlerine erişmelerini sağlayan ancak sizi sürücü koltuğuna yerleştiren özel bir Google hesabı oluşturursunuz. Özellikler arasında uygulama indirmelerini onaylama veya engelleme, uygulamaya göre ekran zamanını izleme ve günlük limitleri belirleme ve bir akşam yemeği veya yatak zamanı teknik mola vermek için uzaktan cihaz kilitleme bulunur. Konum izleme eksikliği ve uygulamanın yalnızca Android cihazlar için olduğu gerçeği gibi kayda değer kısıtlamalar vardır.

AndroidPIT smartphone for kids 2

Google Family Link

Norton Family Premier

Tanınmış bilgisayar virüsten koruma yazılımı şirketi, Norton Family Premier ile çocuklarınız için çevrimiçi güvenliğe yardımcı olur. Artık ücretsiz bir sürüm mevcut olmasa da, 30 günlük ücretsiz bir denemeden yararlanabilirsiniz; bunun ardından ilk üyelik yılı ücreti 49,99 ABD dolarıdır. Web sitelerini engelleme ve tarama geçmişini izleme, cihazlara harcanan süreyi izleme ve zamanlama, hangi çocukların kullanmasına izin verildiğini sınırlama, kısa mesaj denetimi, 30 günlük konum geçmişi ve etkin konum izleme gibi özellikleri anında cihazlara kilitleme yeteneği gibi özellikler sunar. Çocuğunuzun gerçek dünyaya odaklanmasına yardımcı olun. Başlıca sakıncalarından biri Mac desteği ve sınırlı iOS desteği olmaması.


Norton Family ebeveyn kontrolü

Kaspersky Güvenli Çocuklar

Kaspersky, Güvenli Çocuk yazılımının hem ücretsiz hem de uygun fiyatlı bir premium versiyonunu sunar. Ücretsiz sürüm, çevrimiçi içeriği filtrelemenize ek olarak, belirli uygulama kullanımını ve genel olarak ekran süresini yönetmenizi sağlar. Sadece 14,95 dolara mal olan ve ücretsiz bir deneme sürümü sunan premium sürüm, konumunuzu izlemenize olanak sağlar ve çocuğunuz önceden tanımlanmış güvenli bir alandan ayrıldığında sizi uyarmak için coğrafi çit kullanmanın yanı sıra pil seviyesi, çağrı, metin ve sosyal medya takibi içerir. Norton uygulamasında olduğu gibi, iOS desteği sınırlıdır, ancak Mac, PC ve Android cihazlarıyla tam olarak çalışır.


Kaspersky SafeKids: Android için Ebeveyn Kontrolü

Zift

Zift, Net Nanny’nin web filtreleme teknolojisini ve çocuğunuzun yerini hem gerçek zamanlı olarak hem de konum geçmişini takip etme özelliğini içeren çok yönlü bir özellik setine sahip çekici bir şekilde tasarlanmış bir uygulamadır. Ayrıca, cihaz kullanımı için zaman sınırları ve zamanlamaları ayarlayabilir ve seçtiğiniz uygulamaların çalışmasını engelleyebilirsiniz. Ayrıca çocuğunuzun İnternetini kesmek için bir sonlandırma düğmesi vardır ve çocuğunuzun kullandığı bilinmeyen uygulamalar hakkında önerilerde bulunur.

Zift, aramaları veya metinleri izlemenize izin vermez, ancak bunun dışında, özellikle Internet kullanımı konusunda endişeliyseniz, iyi bir genel ebeveyn kontrolü uygulaması. Uygulamanın temel sürümü ücretsizdir, ancak istediğiniz kadar cihazın tüm özelliklerinin kilidini açmak için ayda 4.99 $ veya yıllık 59.88 $ ödeyebilirsiniz.

Google Play Store’dan alın

Qustodio

Qustodio, Mac’ler, PC’ler için çocuk koruma ve izleme yazılımı sunar. iOS ve Android cihazlar ve Amazon Fire tabletleri, bu nedenle çocuğun kullanımını birden fazla platformda ve cihazda kontrol etmek istiyorsanız iyi bir seçenek. Belirli uygulamalar ve cihazlar için zaman sınırlamaları belirleyebilirsiniz.

Qustodio ile çocuğunuzu bir uygulamaya tercih ederseniz, bir web portalından da izleyebilirsiniz. Bu hizmet aslında Android’de daha güçlü, çünkü tüm uygulamaları yönetmenize izin veriyor ve metinleri ve çağrıları izlemenizi sağlıyor. Android sürümüyle ilgili tam incelememizi okuyabiliriz, özellik setiyle ilgili ayrıntılı izlenimlerimizi öğrenebiliriz, ancak kısacası, etkili bir hizmet olarak gördük, ancak hareket halindeyken birkaç cihazı izlemek istiyorsanız pahalı olabilir. Beş cihaz için premium aile planı yıllık 54,95 $ ‘dan başlıyor.


Qustodio Ebeveyn Kontrolü

Android için diğer harika ipuçları:

    Google Play Store’u kaldırdınız mı? İşte size geri dönelim: Android için en iyi çevrimdışı oyunları neden denemiyorsunuz?

Ebeveyn kontrolü uygulamaları hakkında bilginiz var mı? Yorumlarınızdaki deneyimlerinizi bize anlatın!


Bu makale yeni bilgilerle periyodik olarak güncellenmektedir. Aşağıdaki yorumlar, makalenin önceki bir sürümüne atıfta bulunabilir.