2019’da Android VPN Nasıl Kullanılır | VPN kurulum adımları

Web’de gezinirken gizlilik veya anonimlik istiyorsanız, ISS’niz ve eriştiğiniz site arasında bir yazılım bağlantısı kurmanın daha iyi bir yolu yoktur. Bu bir VPN ile mümkün olur. Android VPN’i 2019’da nasıl kullanacağınızı aşağıda öğrenin.

Devam etmeden önce, kendi #Android, Samsung Galaxy Watch veya #Fitbit sorunlarınıza çözüm arıyorsanız, bu sayfanın alt kısmında verilen bağlantıyı kullanarak bizimle iletişime geçebileceğinizi hatırlatmak isteriz. Sorununuzu açıklarken, lütfen ilgili çözümü kolayca bulabilmemiz için olabildiğince ayrıntılı olun. Mümkünse, nereden başlayacağımız konusunda bize bir fikir vermek için tam hata mesajlarını ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını denediyseniz, yanıtlarımızdan atlayabilmemiz için bunlardan bahsettiğinizden emin olun.

VPN nedir?

Sanal Özel Ağ veya VPN, iki cihaz veya nokta arasındaki şifreli bir bağlantıdır. VPN genellikle güvenlik bilincine sahip kişiler tarafından tarama etkinliklerini ve kişisel bilgilerini gizlemek için kullanılır. Sürekli hareket halindeyseniz ve düzenli olarak otel wifi bağlantılarına veya diğer güvenli olmayan ağlara güvenmeniz gerekiyorsa, telefonunuzda bir VPN yüklü olması bilgilerinizi korumak veya bilgisayar korsanlarının gözetlemekten kaçınmak için iyi bir yoldur. Örneğin, bilgisayarınızda bir VPN ile oturum açıyorsanız, konumunuzu gizleyebilir ve başka bir kıtadaymış gibi görünmesini sağlayabilirsiniz.

Güvenlik bir yana, VPN kullanmak, Netflix gibi içerik sunmak için coğrafi konum izleme ve IP engelleme kullanan web sitelerini atlatmanın iyi bir yoludur. En iyi VPN sağlayıcılarının çoğu, Netflix’in önünde kalmayı bir nokta haline getirir, bu nedenle bölgesel kısıtlamalar ve anti-VPN teknolojisi konusunda genellikle çok etkilidirler.

2019’da doğru Android VPN nasıl seçilir?

VPN kullanımının birçok nedeni olabilir. VPN’ler bir ülkenin sansürünü atlamak, torrent göndermek, kimliğini gizlemek, bölgesel kısıtlamaları aşmak, farklı bir IP adresi almak veya konumunuzu değiştirmek için kullanılabilir. VPN ihtiyaçlarınızı değerlendirirken, öncelikle neden bir VPN’e ihtiyacınız olduğunu kendinize sormak istersiniz. İstediğiniz tek şey Netflix’in engellemesini kaldırmak veya gündelik tarama yapmaksa, seçimlerinizi daraltabilir ve bu konuda daha ucuz ancak etkili olan VPN’leri seçebilirsiniz. İhtiyacınız olan verilerinizi korumak, anonim kalmak veya sansürü atlamaksa, daha güçlü özellikler sunan VPN’ler için alışveriş yapmanız gerekebilir. Neyse ki, günümüzde en uygun maliyetli, standart VPN planları, bir VPN kullanmanın nedenlerinin çoğunu kapsayan birçok özellik sunuyor, böylece tek yapmanız gereken birini seçmek. Şimdiye kadar, ucuz ama güvenilir ve hızlı hizmet sunmada en iyi VPN ExpressVPN’dir. Bunu önce denemenizi öneririz. 30 günlük para iade garantisi sunar, böylece diğer VPN sağlayıcılarına geçmek isterseniz kaybedecek bir şeyiniz olmaz.

İlgili okumalar: ABD Netflix’i yurtdışında nasıl izleyebilirim | 2019’da en iyi Netflix VPN

2019’da Android VPN nasıl kullanılır?

2019’da, kaliteli hizmet sunan birçok VPN sağlayıcısı var ve şimdi çoğu Android cihazında neredeyse kusursuz çalışıyorlar. Android’de bir VPN kurmanın aşağıdaki talimatlar kadar basit olduğunu bilmek de iyidir. Bu gösteride, Galaxy Note10 + ‘da ExpressVPN kullanacağız. Birçok Android’de adımlar çok fazla değişmiyor, bu yüzden yapmanız gereken tek şey aşağıdaki adımlara başvurmak.

    Bu bağlantıyı takip ederek ExpressVPN’e abone olun. Android için ExpressVPN uygulamasını telefonunuza veya tabletinize indirin ve yükleyin. Google Play’e erişebiliyorsanız ExpressVPN uygulamasını oradan indirin. Google Play’e erişemiyorsanız, bu bağlantıyı izleyerek APK’yı doğrudan Android cihazınıza indirebilirsiniz. (ExpressVPN, APK’mızı üçüncü taraf kaynaklardan indirmenizi önermez.) ExpressVPN uygulamasını cihazınıza indirdikten sonra, oturum açarak yapılandırmaya başlayabilirsiniz. ExpressVPN uygulamasında ExpressVPN kullanıcı adınızı ve şifrenizi girip ardından ExpressVPN’i geliştirmek için kilitlenme raporlarını ve diğer anonim analizleri paylaşabilirsiniz. Rapor paylaşmayı kabul ediyorsanız Tamam öğesine dokunun. VPN’inizi ayarlamanız ve ExpressVPN tarafından bağlantı isteklerini onaylamanız istenecektir. Devam etmek için Tamam’a ve Tamam’a dokunun. Bir VPN sunucusu konumuna bağlanmak için Açık Düğmesine dokunun. Varsayılan olarak, ExpressVPN sizin için Akıllı Konum adı verilen en iyi deneyimi sağlayan konumu önerecektir. Geçerli önerilen konumu istemiyorsanız, Diğer seçenekler simgesine (üç nokta) dokunun ve sunucu konumunuzu manuel olarak seçin. 160 sunucu konumundan herhangi birine bağlanabilirsiniz. Ateş edin ve interneti kullanmak istediğiniz şekilde kullanın!

Yukarıdaki adımlar ExpressVPN kurulumu için özeldir, ancak gösteri size ne yapmanız gerektiği konusunda genel bir fikir vermelidir. Android’inize herhangi bir VPN eklemek temel olarak aynıdır ve yapılandırmanın çoğu otomatik olarak otomatik olarak gerçekleşir. Esasen, önce bir VPN hizmetine abone olmanız ve uygulamayı yüklemeniz gerekir. Sonra, sadece uygulama talimatlarını izleyin ve gitmek için iyidir.

 


Bizimle etkileşime geçin

Cihazınızla bir sorunla karşılaşan kullanıcılardan biriyseniz, bize bildirin. Android ile ilgili sorunlara ücretsiz çözümler sunuyoruz, bu nedenle Android cihazınızla ilgili bir sorununuz varsa, bu bağlantıdaki kısa anketi doldurun ve cevaplarımızı sonraki yazılarda yayınlamaya çalışacağız. Hızlı bir yanıt garanti edemeyiz, bu nedenle sorununuz zamana duyarlıysa, lütfen sorununuzu çözmenin başka bir yolunu bulun.

Bu örnek biçimi izleyerek bu sitede zaten yayınladığımız diğer çözümleri de aramayı deneyebilirsiniz:

Site: thedroidguy.com Galaxy Note10 açılmıyor

Bu biçim Google’a “Galaxy Note10 açılmıyor” anahtar kelimelerini kullanarak web sitemizdeki aramasını daraltmasını söyleyecektir. Örneğin, Galaxy Note10’unuzun metin göndermemesi ile ilgili bir sorununuz varsa, Google arama kutusuna “Site: thedroidguy.com Galaxy Note10 metin göndermeyecektir” yazmanız yeterlidir. Sitemizden Google’ın alakalı bulduğu makaleler listelenir.

Bu gönderiyi yararlı bulursanız, lütfen kelimeyi arkadaşlarınıza yayarak bize yardımcı olun. TheDroidGuy’un sosyal ağ varlığı da var, bu yüzden Facebook sayfamızdan topluluğumuzla etkileşim kurmak isteyebilirsiniz.