2019’da Kodlamayı Öğrenen En İyi 5 Android Uygulaması

Kodlamayı öğrenmek bugünün çağında oldukça önemlidir. Teknoloji hayatımızın her alanına girdiğinde, bilgi kariyerinizde önemli bir artış sağlayabilir veya bir program yardımıyla işleri daha verimli yapmanın yollarını bulmanıza yardımcı olabilir.

Android Apps To Learn Coding Featured

Başlamanın birkaç yolu vardır – kitap alabilir, YouTube’da video izleyebilir veya geleneksel rotaya girebilir ve bir eğitim kurumunda derslere katılabilirsiniz. Ancak yolculuğunuza başlamanın en uygun yolu avucunuzun içinde.

Google Play Store’da kod öğrenmeye başlamanıza yardımcı olacak birkaç şaşırtıcı uygulama var. Bu makalede, derhal denemeniz gereken en iyi beş listenin bir listesini hazırladım. Öyleyse hemen haklayalım ve kodlamayı öğrenmek için en iyi Android uygulamalarından bazılarına göz atalım.

1. Programlama Kahramanı

Mutlak bir acemi iseniz kodlamayı öğrenecek en iyi uygulamalardan biri olan Programming Hero ile başlayalım. Uygulamasıyla, sıfırdan basit bir oyunu kodlayarak programlama temellerini öğrenebileceksiniz. Kulağa zor mu geliyor? İnan bana, değil.

Android Apps To Learn Coding 01Android Apps To Learn Coding 02

Uygulama, en temel düzeyde başlar; bu, daha önce deneyime sahip olmayanlar için mükemmeldir ve daha sonra gelişmiş konseptlere doğru ilerler. Başka bir dil kullanarak uygulayabileceğiniz temel programlama kavramlarını size öğretmek için Python3 dilini kullanır.

Android Apps To Learn Coding 03Android Apps To Learn Coding 06

Tüm temel bilgileri öğrenmeyi tamamladığınızda, diğer temel bilgileri, veri yapısını, nesne yönelimli programlama ve algoritmaları da öğrenebilirsiniz. Sonunda, basit bir oyunu kodlamak için öğrendiklerinizi kullanabilirsiniz. Bu iyi değil mi?

2. Çekirge

Çekirge, programlamanın temellerini öğretmek için JavaScript kullanan yeni başlayanlar için mükemmel bir alternatif. Uygulama temelleri öğretmek için daha pratik bir yaklaşım gerektiriyor ve kodlama oyunları yerine, kodu kullanarak nasıl şekil çizileceğini öğreniyorsunuz.

Android Apps To Learn Coding 07Android Apps To Learn Coding 09

Programlama Kahramanı sınavlar sırasında kodu yazmanızı sağlarken, Grasshopper uygulaması eğitim sırasında size birçok seçenek sunar. Böylece, kavramları almak için biraz daha basit hale getirmeye çalışır. Yeteneklerinizden emin olduktan sonra, pratik bölümüne geçebilir ve yeni temel bilgilerinizi pratikte kullanmaya başlayabilirsiniz.

Android Apps To Learn Coding 14Android Apps To Learn Coding 15

Grasshopper’ın en güzel yanlarından biri, kodunuzu çalışırken görmenizi ve oynamanızı sağlamasıdır. Bunun da ötesinde, uygulama aynı zamanda kursu tamamladıktan sonra kod parçacıklarını yazabileceğiniz ve öğrendiklerinizle yapabileceğiniz her şeyi bulabileceğiniz bir Kod Bahçesi bölümüne sahiptir.

3. Kodla

Programlama Kahramanı ve Çekirge, size belirli bir dili kullanarak kodlamanın temellerini öğretmeyi amaçlamaktadır. Ancak, Encode size temelleri ile birlikte, üç farklı dil öğretmeyi amaçlayan bir uygulama. Python, JavaScript ve HTML’yi başlangıç seviyesinden öğrenebilirsiniz.

Android Apps To Learn Coding 16Android Apps To Learn Coding 17

Uygulama, hemen hemen her şeyi kapsar; bu, önceki herhangi bir deneyime sahip olmadan bir dilde gelişmiş kodlamayı öğrenebileceğiniz anlamına gelir. Her dil için yapılandırılmış bir kurs düzeni bulacaksınız. Kursu tamamladığınızda gelişmiş işlemlerle çalışacağınızdan emin olun.

Android Apps To Learn Coding 001Android Apps To Learn Coding 002

Her bir modül, şu ana kadar öğrendiğiniz her şeyi test edecek ve bu da size iyi bir uygulama sağlayacak bir meydan okuma izliyor. Uygulamadaki seviyelerin tümü ücretsizdir; uygulamanın ücretli sürümü, yeteneklerinizi test etmenize yardımcı olacak bazı ekstra zorlukların kilidini açar.

4. Enki

Şimdi eğer tam bir acemi değilseniz ve sadece programlama dünyasına daha derinden dalmak istiyorsanız, Enki’ye bakmalısınız. İlk kurulum sırasında, uygulama size mevcut seviyenizi tespit etmek için bir anket sunar ve ardından sizin ilgi alanınıza göre sizin için bir kurs düzenler.

Android Apps To Learn Coding 19Android Apps To Learn Coding 18

Enki ile kodlamanın temelleri veya sadece bir dil seçmekle sınırlı kalmazsınız. Ve uygulamanın içinden SQL’den Blockchain’e kadar her şeyi keşfedebileceksiniz.

Android Apps To Learn Coding 20Android Apps To Learn Coding 21

Bu uygulama aynı zamanda, her gün yeni bir şeyler öğrenme alışkanlığı kazanmanıza yardımcı olacak günlük görevlerin yanı sıra, yeteneklerinizi test etmenize yardımcı olacak ilgi çekici egzersiz programı sunar. Ve öğrendiğiniz her şeyi takip etmek istiyorsanız, uygulamada sizi güncel tutmak için bir Beceri Haritası özelliği de bulunmaktadır.

5. Mimo

Listeyi tamamlayan Mimo, tamamen bıraktığınız yerde kod yazmanıza yardımcı olacak kişiselleştirilmiş bir müfredat sunan bir başka harika uygulama. Uygulama, çok sayıda farklı dil, kullanım çantası ve platform içeren Enki’den daha geniş bir kurs kütüphanesine sahiptir.

Android Apps To Learn Coding 23Android Apps To Learn Coding 24

Ne öğrenmek istediğinize bağlı olarak, kolayca bir kursa başlayabilir ve başlayabilirsiniz. Ancak, uygulama sadece ücretsiz sürümde her ders için mutlak temellerine erişim sağlar. İleri seviyelerde ilerlemek istiyorsanız, ağır bir primi kaldırmanız gerekir.

Android Apps To Learn Coding 26Android Apps To Learn Coding 27

Uygulamaya yatırım yapmaya karar verirseniz, kursu ve eğitimi tamamladığınızda harika projeler yaratacağınızdan emin olabilirsiniz. Diğer uygulamalar gibi, Mimo da şu ana kadar öğrendiklerinizi test etmenize yardımcı olacak zorluklar ve sınavlar sunuyor.

Matris ile Bir Olun

Böylece kodlamayı öğrenmek için en iyi Android uygulamalarından bazılarının listesi çıkar. Mevcut yetenek seviyenize bağlı olarak bir tane seçebilir veya bir tanesine karar vermeden önce hepsini deneyebilirsiniz. Yeterince çalışkansanız ve her gün pratik yapmaya devam ederseniz, temel bilgileri hiçbir zaman almayacaksınız.

Sıradaki: Şimdi, masaüstünüzde kod yazmayı tercih ediyorsanız, kod yazmayı öğrenebileceğiniz bazı ücretsiz web siteleri için bir sonraki makaleye bakmalısınız.