2019’da Kullanılabilecek 13 En İyi Google Haritalar İpuçları

Google Haritalar, sık sık birkaç yeni özellik sunar. Önceden Google Haritalar, çevrimdışı haritalar indirmenize ve transit bilgilerini görmenize izin veriyordu, şimdi faydalı Haritalar uygulaması, hiç şüphesiz tüm deneyiminizi zenginleştiren bir özellikler yelpazesi ekledi.

Best Google Maps Tips To Use In 2019 32

Bu yayında, 2019’da kullanmanız gereken en yeni ve her zaman dökmeyen yararlı ipuçlarından ve püf noktalarından bazılarını derledik. Bir göz atın.

1. Daha İyi Görüntüleme için AR Modunu kullanın

Google Haritalar’ın yürüme yol tariflerini sıkça kullanıyorsanız, yeni AR modunu seveceksiniz. Yerel Kılavuzlara seviye 5 ve üstü için uygun (şimdilik) bu, almanız gereken talimatları görmeyi kolaylaştırır.

AR Modu modu, etrafınızı gerçek zamanlı olarak göstermek için Görsel Konumlandırma Servisleri ikilisi ile makine öğrenmeyi birleştirir. Tek yapmanız gereken fotoğraf makinenizi doğrultmak ve yürümeye başlamak.

Best Google Maps Tips To Use In 2019 28Best Google Maps Tips To Use In 2019 54

Ancak, bunu yapmadan önce ayarları etkinleştirdiğinizden emin olun. Bunu yapmak için, Ayarlar> Navigasyon Ayarları’na gidin ve AR Yürüyüş Navigasyonu için düğmeye geçin.

2. Trafik Modellerine Bakın

Şık bir başka Google Haritalar ayarı da trafik tahminidir. Bu basit özellik size seyahatinizi buna göre planlayabilmeniz için en yüksek zamanlamaları ve bir rotanın çok yüksek olmayan zamanlamalarını gösterecektir.

Tıkanıklık düzenini bulmak için bir yer arayın ve bilgi kartını en altta görün. Zamanlamaları ile şık bir Trafik kartı göreceksiniz.

1 Best Google Maps Tips To Use In 2019 61 Best Google Maps Tips To Use In 2019 5Havalı Uç: You can also tap on the Commute tab and check the status of your regular routes. Also, if Google Maps has the data regarding the public transport schedule for your city, you can check the status of the train and bus.

3. Etrafınızdakileri Keşfedin

Birkaç yıl öncesine kadar, Google Haritalar konumla ilgili özelliklerle oldukça sınırlıydı. Şimdi, etrafınızdaki yerleri de bulabileceğiniz ve keşfedebileceğiniz yerel bir rehber. Örneğin, iyi kafe ve yerel turistik mekanlar bulmak istiyorsanız, Araştır sekmesinin yeni BFF’niz olmasına izin verin.

2 Best Google Maps Tips To Use In 2019 6Best Google Maps Tips To Use In 2019 7

Aynı zamanda, belirli bir yerin incelemelerini bulabilir ve daha sonra başvurmak üzere yer imlerine ekleyebilirsiniz. Bu yerleri bulmak için Haritalar’ı açın ve Araştır sekmesine dokunun.

4. Hız Sınırlarını Kontrol Edin

Google Haritalar’ın bir diğer özelliği de Waze’in bir süredir sunduğu bir özellik olan Hız Sınırı. Yakın zamana kadar, Google Haritalar özelliği yalnızca üçüncü taraf uygulamalar tarafından kullanılabilen özelliği destekledi.

Best Google Maps Tips To Use In 2019 33

Neyse ki, artık haritanızın sol alt köşesinde maksimum hız sınırını görebilirsiniz. Ayrıca, hız sınırına yaklaştığınızda sesli bir bildirim alırsınız. Tek sorun, bu özelliğin şu ana kadar yalnızca birkaç ülkede mevcut olmasıdır – Danimarka, İngiltere ve ABD.

5. Konumu Paylaş

Hepimiz biliyoruz ki, gerçek zamanlı konum paylaşılması telefonun batarya ömrünü uzatıyor. En kötü senaryolarda, telefonun erken ölmesine neden olabilir. Neyse ki, Haritalar’ın Konumu Paylaş özelliği size pilin durumunu gösterecek ve böylece konumun aniden güncellenmeyi durdurmasının nedenini bileceksiniz.

1 Best Google Maps Tips To Use In 2019 52

Kontrol etmek için Konum Paylaş kartını açın. Pil simgesinin adını göreceksiniz. Ortak bir yerde buluşuyorsanız, konumunuzu paylaşma düğmesine basmanız yeterlidir.

6. Uygulama İçi Müzik Kontrolleri

Çalmakta olan şarkıyı değiştirmek için Google Haritalar’ı kaç kez kapattınız? Benim durumumda, defalarca sayımı kaybettim. Yeni Google Haritalar güncellemesiyle değişmesi bekleniyor. Bununla beraber, şarkıları atlayabilir veya çalmakta olan şarkıları doğrudan uygulama içinde çalabilir / duraklatabilirsiniz.

2 Best Google Maps Tips To Use In 2019 72 Best Google Maps Tips To Use In 2019 8

Tek sorun, Haritalar’ın şu anda yalnızca üç oyuncuyu desteklemesi – Play Music, Spotify ve Apple Music. Etkinleştirmek için soldaki menüyü kaydırarak açın, Ayarlar> Gezinme Ayarları’nı açın ve Medya yürütme denetimlerini göster anahtarını açın.

Best Google Maps Tips To Use In 2019 28Best Google Maps Tips To Use In 2019 11

Bundan sonra altta müzik kontrollerini bulacaksınız.

7. En Sevdiğiniz Yer Yıldız

Koleksiyonunuza belirli bir yerin notlarını ekleyebileceğinizi biliyor muydunuz? Bu iki akıllı özellik, bu harita uygulamasını küçük bir not alma uygulamasına dönüştürmenize olanak tanır.

Listeler koleksiyonunuza bir yer kaydetmek için, onu Google Haritalar’da arayın ve bilgi kartına dokunun ve Kaydet düğmesine basın. Ardından, Yeni Liste üzerine dokunun ve listenin adını ekleyin.

Best Google Maps Tips To Use In 2019 12Best Google Maps Tips To Use In 2019 13

Listeye ekledikten sonra, bir not ekleyin ve kaydedin. Yerleştirilmiş kaydedilmiş görüntülemek için sol menüyü açın ve Yerleriniz> Kayıtlı seçeneğini seçin ve görüntülemek istediğiniz listeyi seçin.

Best Google Maps Tips To Use In 2019 14Best Google Maps Tips To Use In 2019 15

8. Park ve Fotoğraflarınızı Koruyun

Park Etmeyi Kaydet, belki de Google Haritalar’ın en iyi özelliklerinden biridir. Bu basit özellik, bir dahaki sefere erişene kadar belirli bir park yerini kaydeder. Ve iyi haber şu ki Arama kutusuna tıkladığınızda (Haritalar içinde), park yeri hemen açılır.

Best Google Maps Tips To Use In 2019 21

Park yerinden tasarruf etmek için Mavi nokta üzerine dokunun ve Park yerinizi kaydetme seçeneğine tıklayın.

Best Google Maps Tips To Use In 2019 18Best Google Maps Tips To Use In 2019 20

Yeri bulmanızı kolaylaştırmak için fotoğraf da ekleyebilirsiniz. Bunu yapmak için, alttaki Park kartını kaydet düğmesine dokunun. Fotoğrafı notlarla birlikte (sütun numarası, sokak numarası) ekleyin, o kadar.

9. Mavi Nokta Menüsünü Keşfedin

Mavi nokta menüsünün bir diğer harika özelliği de Yakındaki Yerlere Bakmak. Adından da anlaşılacağı gibi, bulunduğunuz yerin etrafındaki tüm ilginç yerleri görmenizi sağlar. Erişmek için, Mavi nokta üzerine dokunun, ikinci seçeneği seçin ve Voila!

10. Ev ve İş Adresi Ekleyin

Google Haritalar, ev adresinizi ve ofis adresinizi de eklemenizi sağlar, böylece dışarı çıkmak istediğinizde trafik durumunu görmeyi inanılmaz derecede kolaylaştırır. Park yerinizi kaydetmeye benzer şekilde, bu adresler her zaman arama sonuçlarınızın üstünde görünür.

Bir adresi kaydetmek için, Ayarlar> Ev veya iş ekle> Ev / iş adresini ayarla seçeneğine gidin ve konumu arayın.

Best Google Maps Tips To Use In 2019 22Best Google Maps Tips To Use In 2019 23

Ekstra kolaylık için, taşıma modunuzu seçin, genellikle seyahat ettiğiniz tarih ve günleri seçin ve Son düğmesine basın.

Best Google Maps Tips To Use In 2019 2Best Google Maps Tips To Use In 2019 3

Şu andan itibaren, aynı adresleri tekrar tekrar aramak için gereksiz işlere veda edebilirsiniz.

11. Kalkış veya Varış Saatini Belirleyin

Artık Google Haritalar’ın size, geçerli zamanlamaya göre gidip gelme zamanını gösterdiğini bilmelisiniz. Ayrıca, önceden planlamak istemeniz durumunda, gidip gelirinizin yaklaşık zamanlamasını kontrol etmenizi sağlar.

Best Google Maps Tips To Use In 2019 26

Doğru hatırlıyorsanız, bu özellik yalnızca Google Haritalar’ın masaüstü sürümünde mevcuttu.

Best Google Maps Tips To Use In 2019 24Best Google Maps Tips To Use In 2019 25

Erişmek için bir konum arayın ve ardından üç nokta menüsünde simgesine dokunun. Üçüncü seçeneği seçin, gereksiniminize göre zamanı ekleyin ve yaklaşık varışınızı göreceksiniz.

12. İşletmeleri izleyin

Evet, tıpkı Instagram Beğen gibi, ama biraz farklı bir düzeyde. Google Haritalar’daki Takip düğmesi çoğu işletme ve kafe için kullanılabilir. Bu nedenle, en sevdiğiniz kahve musluğundan güncellemeler almak istiyorsanız, haritaları harita üzerinde arayın, bilgi sekmesini açın ve Takip Et düğmesine basın.

Bundan sonra, Google Haritalar, Sizin için bölümüyle ilgili bilgileri size bildirecektir.

13. Tercihinizi Seçin

Sizin İçin bölümünden bahsederken, tercihinize göre özelleştirebileceğinizi biliyor muydunuz? Dolayısıyla, daha az Kahvaltı mekanı ve Küba mutfağından yemekler sunan daha fazla restoran görmek istiyorsanız, Tercih bölümü bunların hepsini mümkün kılar.

Best Google Maps Tips To Use In 2019 30

Ayarlar> Yerleri keşfetme> Yiyecek ve içecek tercihleri bölümüne gidin ve Sık Kullanılan Yerler’e ekleyin. Aynı zamanda İlgilenmediğiniz sekmesinden sevmediğiniz bazı yerleri kaldırın.

Best Google Maps Tips To Use In 2019 10Best Google Maps Tips To Use In 2019 29

Öneriler hemen görünmez ve biraz zaman alabilir.

13. Sürüş esnasında Gece Moduna geçin

Normalde, Google Haritalar gün batımından sonra karanlık moda geçer. Karanlık mod hem gözleri güzelleştirir hem de pil tasarrufu sağlar. Fakat bu moda gün boyunca bile geçebileceğinizi biliyor muydunuz?

Bu şık ayar, Navigasyon Ayarları altında gizlidir. Yapmanız gereken tek şey açmak, aşağı kaydırmak ve Renk düzeni altında Gece’yi seçmek.

Best Google Maps Tips To Use In 2019 32

Bunu yaptıktan sonra, yol tarifleri için Başlat düğmesine her bastığınızda, Haritalar Karanlık Mod’a geçecektir. Düzgün, değil mi?

Keşfetmek Mutlu!

Şimdi yapmanız gereken tek şey kaşif kapınıza takmak ve en sevdiğiniz uğrak yerlerin içindeki ve etrafındaki yerleri keşfetmek.

Favori ayarlarınızı eklemeyi özledik mi? Cevabınız evet ise, yorumlar bölümünde bize bildirin.

Sıradaki: Haritalardan ve sürüşlerden bahsederken, şüphesiz sürüş deneyiminize katacak inanılmaz araç gereçleri için gönderiyi inceleyin.