2019’de Instagram Hikayeleri için En İyi 7 Uygulama

İçinizdeki Instagrammer, Instagram Hikayeleri için yerleşik araçlara güvenirseniz, son derece basit ve basit öykülerle sonuçlanacağınızı bilmelidir. Instagram hikayeleri sadece 24 saat sürdüğü için, öne çıktıklarından ve takipçilerinizin zihninde bir izlenim bıraktıklarından emin olmalısınız.

Top 7 Best Apps For Instagram Stories In 2019 1

Dolayısıyla, Instagram Hikayelerinize gerçek bir yaratıcı twist eklemek istiyorsanız, bazı üçüncü parti uygulamalara güvenmek en iyisidir. Bu yayında, Instagram Hikayelerinizi artırmak için 2019’da kullanabileceğiniz en iyi uygulamalardan bazılarını derledik. Heyecanlı?

Haydi gidelim!

1. IG için Hashtag Uzmanı – Doğru Hashtag’leri Bulun

Herkese açık Instagram hesabı olan biriyseniz, hashtag’lerin önemini bilmeniz gerekir. Doğru etiket, profil keşfinde size yardımcı olabileceğinden, görüntünüzün görsel unsurundan daha önemlidir. Hikaye başına 10 adede kadar Hashtag ekleyebildiğiniz için, hangi hastag etiketlerinin eğilimde olduğunu ve anlatmaya çalıştığınız hikayeyle ilgili olduğunu bilmeniz önemlidir.

iOS kullanıcıları IG için Hashtag Uzmanını deneyebilir. Bu, ilgili hashtagleri bulmanızı sağlar. Yapmanız gereken tek şey ilgili bir arama terimi girmek ve uygulama size tüm ilgili ve eğilimli hashtag’leri vermek için işin geri kalanını yapacak.

Top 7 Best Apps For Instagram Stories In 2019 3Top 7 Best Apps For Instagram Stories In 2019 2

Tek yapmanız gereken birkaçını kopyalayıp hikayelerinize yapıştırmak.

Android kullanıcıları Hashme Hashtag Generator uygulamasını kontrol edebilir. bu, belirli bir konuya yönelik trend etiketlerine göz atmanızı sağlar. Hashtag listesinin tamamını kopyalayan birkaç uygulamanın aksine, bu, panoya kopyalamak için belirli hashtag’lere dokunmanıza izin verir.

Top 7 Best Apps For Instagram Stories In 2019 15Top 7 Best Apps For Instagram Stories In 2019 16

Ayrıca, resme göre otomatik etiketleme önerileri arıyorsanız, AutoHash uygulamasını deneyebilirsiniz.

Pro İpucu: At the same time, don’t let hashtags overcrowd your photo. As they say, the magic lies in subtlety.

2. Tipografi Ustası – Yazı Tiplerinin Ustası Olun

Artık Instagram Stories’deki yerleşik fontlardan sıkıldım. Dört yazı tipi, özellikle düzenli olarak yazılar yazan bir kişiyseniz zorlukla kesilir.

Neyse ki, farklı yazı tipleri dünyasına kapı açan Canva, Adobe Spark Post ve Typography Master gibi uygulamalar var. En iyi bölüm, fotoğrafı yükleyebilir ve o yazıyla hangi yazı tipinin en iyi göründüğünü görebilirsiniz.

Top 7 Best Apps For Instagram Stories In 2019 18Top 7 Best Apps For Instagram Stories In 2019 20

Typography Master’ı kullanmak çok basit olsa da, diğer ikisi ilk kez kullananlar için biraz karmaşık olabilir. Endişelenme, seni koruduk. İşte Canva için Android uygulamasını (kılavuza bakın) ve Adobe Spark Post’u (kılavuza bakın) kullanma kılavuzunun tamamı.

Yazı tipleri dışında Canva ve Spark Post, Instagram Hikayeleri için bir dizi kullanıma hazır şablon içermektedir.

Top 7 Best Apps For Instagram Stories In 2019 17Top 7 Best Apps For Instagram Stories In 2019 19

Sadece mevcut şablonlar listesinden bir tane seçmeniz, gerekli tweaks ve Voila’yı yapmanız gerekir! Hikaye indirmeye ve paylaşmaya hazır.

3. Enlighten Pixaloop: Serin Sinemagrafilerini Yapın

İyi bir sinemagrafı kim sevmez? Bu kısa döngü videolar birçok yönden GIF’lerden daha iyidir. İlk önce bir sarsıntıyla başlayan veya biten videolar hakkında endişelenmenize gerek yok. Sinemagrafileri başlangıç ve bitiş noktalarını o kadar kusursuz bir şekilde harmanlamaktadır ki, öngörülen 15 saniye boyunca onları izlemek bir zevktir.

İkincisi, kalitesi çok daha iyidir. Sinemagrafiler grenli değildir ve orijinal fotoğrafta bulunan tüm renkleri vardır.

Sinemagraf için en iyi uygulamalardan biri, süreci birçok kez daha basitleştiren yeni başlatılan Enlight Pixaloop’tur. Üstelik, ihracat kalitesi Instagram için harika. Ayrıca, Pixalop resminize herhangi bir filigran damgalamaz.

Mükemmel sinemagrafın nasıl oluşturulacağı hakkında aşağıdaki yazıya göz atın.

4. Scribbl – El Sanatları Cool GIF’ler

Tabii, Instagram, milyonlarca GIF’e erişmenizi sağlar. Ama kediniz için parlayan kulakları olan bir GIF bulamayacağınıza eminim. Bunun için arkadaşım, Scribbl gibi üçüncü taraf bir uygulamaya güvenmen gerekecek.

Scribbl, fotoğrafların üzerine harika bir animasyon çizmenizi sağlar ve bunları kolayca öyküler olarak gönderebilirsiniz.

Scribble 1Scribble 2

Uygulamayı kullanmak oldukça kolaydır. Görüntüyü doğru boyuta getirdikten sonra, menüden bir animasyon stili seçin. Bir kez yaptıktan sonra, sadece verin. Basit, bakın

Ne yazık ki, Scribble iOS için mevcut değil.

5. StoryLight Highlight: Öne Çıkanlar İçin Yaratıcı Kapaklar Alın

Instagram Highlights için kapaklar mı arıyorsunuz (bkz. Story Highlights ipuçları ve püf noktaları)? Eğer öyleyse, StoryLight Highlight Cover uygulamasını kontrol etmek isteyebilirsiniz. Bu, çeşitli geçmişlere ve çocuklara sahip bir sürü havalı örtüye sahip. En iyi şey, tüm kapakların özenle sınıflandırılmış olmasıdır.

Top 7 Best Apps For Instagram Stories In 2019 13Top 7 Best Apps For Instagram Stories In 2019 14

Hem ücretsiz hem de ücretli simgelerin bir karışımını içerir, ancak bol miktarda ücretsiz kapak vardır. Bir simge seçtikten sonra, arka planı tercihinize göre de değiştirebilirsiniz.

Bu uygulama hakkında sevdiğim şey, mevcut arka plan çeşitliliğidir – korkak renkli arka planlardan düz renk tonlarına kadar her şeyi burada bulabilirsiniz.

Göz atabileceğiniz başka bir uygulama da Highlight Cover Maker. 4.4’ten fazla derecelendirme ile, bu oyunda Instagram Highlight’ınız için çekici simgeler de bulabilirsiniz.

Top 7 Best Apps For Instagram Stories In 2019 10Top 7 Best Apps For Instagram Stories In 2019 11

Yukarıdaki uygulamaya benzer şekilde, burada arka planları seçebilirsiniz.

6. Insta Hikayesi – Harika Şablonlar

Çünkü sadece tek bir fotoğraf göndermek tüm hikayeyi anlatmaz. Tabii ki, bir seferde birden fazla fotoğraf gönderebilirsiniz, ancak eğlenceli değil. Aynı şey, altyazılı hikayeler için de söylenebilir. Çoğu zaman, başlık eklemek yalnızca karmaşaya yol açar. Yani, bir çıkış yolu arıyorsanız, Instagram Şablonlarına Merhaba demelisiniz.

Insta Story ve StoryArt sık kullandığım uygulamalardan ikisi. Çeşitli formatlarda birçok temiz şablon sunarlar. Ayrıca, bu şablonları kullanarak pasta kadar kolaydır.

Top 7 Best Apps For Instagram Stories In 2019 21Top 7 Best Apps For Instagram Stories In 2019 22

Sadece bir şablon seçmelisin. Fotoğrafınızı ekleyin ve teklifi değiştirin. Kadar basit.

Hem Insta Story hem de StoryArt farklı yazı tipi ve renklerle denemenizi sağlar. Bu yüzden, bu şablonlardan en iyi şekilde nasıl yararlandığınız size ve yaratıcılığınıza bağlıdır.

Top 7 Best Apps For Instagram Stories In 2019 5Top 7 Best Apps For Instagram Stories In 2019 25

Her iki uygulama da ücretsiz ve ücretli şablonlarla birlikte gelir. Bazı premium şablonları kullanmak için, birkaç fazladan para harcamanız gerekir.

7. InShot – Videolarınızı Ayarlayın

Videonun iyi düzenlenmiş olması ve uygun bir şarkı olması şartıyla Instagram Hikayenizdeki kısa bir videoda yanlış gidemezsiniz. Kısa videolar için InShot iş için en iyi uygulamalardan biridir. Videolarınızı kırpmadan birden çok klibe katılmaya, çok sayıda şey yapmanıza olanak sağlar.

Ve bu hikayenin sonu değil. Ayrıca, hikayenin hızını artırabilir veya azaltabilir ya da işleri bitirmek için şevkli bir ses parçası ekleyebilirsiniz.

Top 7 Best Apps For Instagram Stories In 2019 23Top 7 Best Apps For Instagram Stories In 2019 24

InShot hakkında sevdiğim şey, uygulamanın kullanımı çok kolay olması. Ayrıca, arayüz temiz ve dağınıklıktan uzak. InShot’un ücretsiz sürümü videolarınıza filigran eklese de, ondan kurtulmak için kısa bir video izlemeyi seçebilirsiniz.

Instagram Hikayeleri ile Daha Fazlasını Yapın

Instagram Hikayeleri, kitlenizle bağlantı kurmanın harika bir yoludur. Ayrıca, tüm yeni çıkartmalar ve sohbet seçenekleriyle, yutturmaca yakın zamanda ölmeyecek. Bu yüzden, sadece özelliklerden ve platformdan en iyi şekilde yararlandıkları anlamını taşıyor.

Peki en çok hangi uygulamayı beğendin? Bana sorarsanız, Highlights için küçük kapaklar beni vuruyor. Ya sen?

Sıradaki: Instagram profilinizi Facebook’a bağlarken sorun mu yaşıyorsunuz? Endişelenmeyin, aşağıda belirtilen adımlar tüm endişelerinizi kolaylaştıracaktır.