5 Ortak Samsung Galaxy S4 Sorunları ve Nasıl Onarılır

Yeni bir telefon satın almanın en kötü yanı, her seferinde ortaya çıkan ve tekrar bu cihazı satın aldığınıza pişmanlık getiren rastlantısal sorunlar bulmak zorunda. Bu Samsung S4'ünüze herhangi bir şey olursa, bu telefon için bir şeyden pişman olmayın. Aşağıdakileri okuyun ve Samsung Galaxy S4 ile insanların karşılaştığı en yaygın 5 sorun hakkında bilgi edinin ve çözümünüzü bulun:

Daha İyi İşleyen Samsung Galaxy S4 için ipuçları :.

  • Mobil Veri / NFC / Hava Görünümü / GPS / Wi-Fi kullanılmadığında, normalde cihazınızda normalde çok fazla enerji harcayan işlevler için bunları devre dışı bıraktığınızdan emin olun.
  • Bildirimler çubuğunuzdaki hızlı ayarlardan “Güç Tasarrufu” özelliğini açın. Bataryanızı 8-9 saat veya daha fazla bir süre için yedekler.
  • Ekran zaman aşımı ve parlaklığını en aza indirgemek, telefonunuz için büyük bir artı noktasıdır.
  • Eviniz / kilit ekranınız için koyu arka plan aka duvar kağıdı kullanın.
  • Birçok uygulama için otomatik senkronizasyon özelliğini, verilerinizi telefonunuzda istem dışı olarak senkronize edin. Son derece can sıkıcı olmanın yanı sıra, bu da telefon depolama alanı kadar kullanır. Uygulamaların ayarlarında senkronizasyon süresini ayarlayabilirsiniz.

Sorun No. 1: Depolama Sıkıntısı.

Çözüm:

Eğer bir Samsung galaxy s4 16gb'ye sahipseniz, çoğunun neredeyse anında kullanılabileceği büyük bir olasılık var. Zamanla, insanlar sadece 8,5 GB'lık bir miktar kaldı. Önceden yüklenmiş Samsung galaxy s4 uygulamalarının ve tam işletim sisteminin tamamının üzerinde; 6 GB alır.

İnsanlar bu sorunu çok kolay bir şekilde çözebiliyorlar, bir 64 GB MicroSD hafıza kartı satın alarak (ayrıca bir samsung galaxy s4 128 gb sd kartı da var ) tüm ihtiyaç ve yazılımları için yeterli olabiliyor. Dahili hafızası azsa, Dropbox ve Google Drive gibi bulut depolama seçeneklerinden birini kullanmanız durumunda, verilerinizi telefonunuzda saklamanın başka bir yolu vardır. Sorun, kartınıza yüklenemeyen birkaç uygulama olduğunda ve bulut depolama seçenekleri için bunu yapmamanız durumunda sizi rahatsız etmeye başladığında ortaya çıkar. Şimdi sahip olduğunuz tek seçenek Galaxy S4'ünüzü rootlamak ve tüm gereksiz uygulamaları ve olası dosyaları kaldırmakla başlamaktır.

Sorun No. 2: Alışılmadık Hızlı Pil Tüketimi.

Çözüm: Bu, herhangi bir akıllı telefon kullanıcısına olabilecek en rahatsız edici ve rahatsız edici şey olabilir. Samsung s4 pilinizin arızalı olduğu veya telefonunuzun bittiği anlamına gelmez, eksik olduğunuz bazı yönlerden pil boşalması gerçekleşir. Piliniz ısınırsa, telefonunuz daha hızlı tükenerek daha hızlı tükenir.

Birincisi, bir seferde çok fazla uygulama çalıştırdığınız için pilin daha hızlı tüketilmesi gerekir. Tüm uygulamalarınızı veya telefonu kapatmayı deneyin ve dinlenmeye bırakın. Belki de bataryayı biraz aşağıya çekebilsin. Telefonunuzu tekrar açtıktan sonra, gadget üzerindeki yükü hafifletdiğinizden emin olun. Bataryanızı Ayarlar'dan aktaran şey hakkında daha fazla bilgi edinin:> Diğer:> Pil!

Bazen senin suçun bile değil, bu biraz dürtüsel Samsung galaxy s4 şarj sorunları olabilir . Samsung galaxy s4 şarj cihazınızı prize sıkıca taktığınızdan emin olun. Daha sonra Samsung galaxy s4 pil ömrünün ne kadar uzun süre dayanabileceğini kontrol edin.

Sorun No. 3: Aşırı ısınma.

Çözüm:

Sadece Samsung S4 değil, diğer birçok akıllı telefon markası, film akışı / izleme veya şarj etme gibi ağır bir süreçten geçerken aşırı ısınır. Sıcaktan yakmak için sıcak telefonunuzu belki de güncellemek ve çalışmak için ekstra zamana ve enerjiye ihtiyaç duyan son yüzyıla ait uygulamalar nedeniyle aşırı ısınabilir. İkliminiz sıcakken telefonunuzun ısınması daha olasıdır.

Tüm uygulamalarınızın güncel olduğundan ve Google App Store'dan yeni indirilmiş olduğundan ve diğer dolandırıcılık benzeri bir web sitesi olmadığından emin olun. Bazen uygulamalar kendilerini güncelledikten sonra bile yine de sorunlara neden olurlar, eğer sizde böyle bir şey olursa uygulamayı kaldırır ve ona bir alternatif bulmaya çalışırlar. Başka bir kolay çıkış, uygulamanızın önbelleğini ve dosyalarını temizlemektir.

Bir başka seçenek de dosyalarınızı PC'nize / dizüstü bilgisayarınıza yedeklemek, MicroSD kartınızı S4'ünüzden çıkartıp takmak ve kartı formatlamaktır. Bu şekilde her zaman sorunu çözmek için bilinir.

Eğer Samsung S4'niz ısınmıyorken ısınma konusunda ısrar ederse, bu bir donanım sorununu gösterir.

Sorun No. 4: Wifi'ye Zayıf Bağlantı.

Çözüm:

Zaman zaman Samsung S4, Wi-Fi'nizin sizi internette iyi vakit geçirmesini engellemeye başladı. Sorun, yönlendiricinizde veya S4'ün donanım sisteminde olabilir.

Sorunun telefonunuzda mı yoksa yönlendiricinizde mi olduğunu görmenin en iyi yolu S4'ınızı başka bir Wi-Fi noktasına bağlamaktır. Diğer Wi-Fi bağlantıları telefonunuza bağlanır ve herhangi bir kesinti olmaksızın mükemmel bir bağlantı oluşturursa, sorun telefonunuzdadır.

Wi-Fi'nizin telefonunuzda açılıp kapatılmasının ve ayrıca Wi-Fi ayarlarından geçilmesinin genellikle sorunu çözdüğü söylenir. Bir işe yaramaz gibi gelse de denemeye değer! Çalışabilir veya çalışmayabilir başka bir çözüm, Ayarlar:> Bağlantılar:> Wi-Fi gidin ve 'Menü' üzerine dokunun. “Uyku sırasında Wi-Fi'yi açık tut” un her zaman “Her Zaman” olarak ayarlandığından emin olun.

“Wi-fi güç tasarrufu modunu” kapatmayı deneyebilir ve telefon çeviricinizde “* # 0011 #” yazabilirsiniz. Bu numarayı yazdıktan sonra Menü:> Wi-Fi:> bölümüne gidin ve 'Wi-Fi güç tasarrufu modunu' kapatın. Ayrıca yönlendiricinizin yeniden ayarlandığından ve elektrik prizine sıkıca takıldığından emin olun.

Sorun No. 5: Kamera ve Galeri Uygulama Sorunları.

Çözüm: Son zamanlarda S4 kamera ve galeri uygulamasının zaman zaman nasıl harekete geçtiğine dair bir Samsung galaxy s4 incelemesi yapıldı. Çöktürme ve normal olarak başlatmayı reddetme, Samsung galaxy s4'ün donması dışında listenin en önemli sorunlarından biri olabilir. Bunun dışında; Fotoğraf makinesi gerektiği gibi fotoğraf çekmiyor ve galeri görüntü vermiyor.

Bu sorunu düzeltmeyi düşünüyorsanız Ayarlar:> Diğer:> Uygulama Yöneticisi:> Tümü'ne gidin ve 'Kamera veya Galeri uygulaması'na gidin ve Önbelleği temizle ve Verileri Temizle'yi tıklayın. Önbelleği ve verilerini temizlemeye devam edebilmek için uygulamayı durdurmaya zorlamanız gerekebilir.

Yukarıda belirtilenlerin işe yaramaması durumunda gerçekleştirmeniz gereken başka bir çözüm: telefonunuzu kapatın. Ses açma düğmesine, eve tıklayın ve BİRLİKTE düğmesine basın. Telefon sonunda titreşir, Gç düğmesine basmayı durdurmak için bir sinyal olarak alır. Yakında bir Android Recovery ekranı açılacak ve şimdi tüm düğmeleri bırakmalısınız. Seçenekler arasında geçiş yapmak için ses azaltma düğmesini kullanın ve bu seçeneklere tıklamak için Güç düğmesine basın. Tüm bunlardan sonra cihazınız otomatik olarak yeniden başlatılacaktır.