5 Samsung Galaxy S6 Sorunları ve Onları Düzeltmek için Yolları

Galaxy S6 bir çok özellik ile geldi ve bu Samsung'un en iyi telefonlarından biri ama bu telefon da bazı problemler veriyor. Eğer bir Galaxy S6 veya zaten sahip olunan bir tane satın almak düşünüyorsanız, burada karşılaşabileceğiniz bazı Samsung Galaxy S6 sorunları ve çözümleri.

Ayrıca, 5 ortak Galaxy S5 problemini ve Technobezz'deki çözümlerini tartıştık.

Ayrıca bkz. Galaxy S6'daki batarya ömrü sorunu nasıl giderilir

MicroSD kart yuvası yok

Bu en sinir bozucu Galaxy S6 sorunlarından biridir. Telefonun herhangi bir microSD kart yuvası olmadığı için, birçok kişi Galaxy S6'nın tasarımıyla üzülüyor. Bu, herhangi bir microSD kart yuvası olmadan gelen Galaxy serisinin ilk telefonu. Bu akıllı telefonun dahili belleği 32GB'tır, daha fazla depolama alanı elde etmek için 128GB veya 64GB sürümüne yükseltmeniz gerekir.

Çözümler

Masaüstünden farklı olarak Galaxy S6'nızda bir microSD yuvası kullanamazsınız, ancak ekstra depolama için bazı alternatif yollar vardır. Bir hafıza kartı USB OTG adaptörü alabilirsiniz. Şimdi bunu telefonunuzun USB portuna takın ve bellek kartına erişmeye hazırsınız, fakat elbette günlük kullanımda bu mümkün değil çünkü hiç kimse telefonlarına bağlı bir dongle istemiyor.

Yapabileceğiniz başka bir şey, bilgisayarınızda bir Galaxy S6 fotoğraf klasörü oluşturmak ve tüm fotoğrafları oraya aktarmak, telefon belleğinizi kaydedecektir.

Telefon su geçirmez değildir

Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge'in suya dayanıklı olmayan suya dayanıklı olduğu farklı testlerde görülmüştür. USB bağlantı noktaları ve kulaklık jakları, her ikisi de lastik contalara ihtiyaç duymadığından su geçirmezdir ve suya dayanıklı telefonun kullanımını zorlaştırır.

Çözümler

Stres testine göre Galaxy S6 Edge'in donanımı su geçirmez olmadığını gösteriyor ancak 24 dakika suya daldıktan sonra hayatta kalıyor. SquareTrade tarafından yapılan yakın tarihli bir test, düzenli Galaxy S6'nın 10 dakika boyunca suya battıktan sonra hayatta kaldığını ortaya koymaktadır.

En kötüsü ise telefonu birkaç gün pişmemiş bir pakete koyarsa, telefonun içinde kalan suyu emmeye yardım eder. Ancak, telefonun içinde tuz veya başka birikintiler kalması sorunu çözmez.

Yapabileceğiniz başka bir şey su geçirmez bir örtü kullanmaktır.

 

Kamera flaşlı hata

Kamera flaşı, bazı kullanıcıların zaten başlamış olduğu başka bir Galaxy S6 sorunudur. Kullanıcılara göre, fotoğraf makinesi kullanılmadığında bile flaş ya sönük veya tam güçte kalır.

Çözümler

Samsung'un üzerinde çalıştığı duyuluyor, bu sorunu çözmek için bir yazılım düzeltmesi yayınlayacaklar. Yani size uzun süre sorun vermeyecek.

Flaş sıkışmışsa, Ayarlar menüsüne gidip Yedekle ve Sıfırla'ya basarak fabrika ayarlarına sıfırlama yapabilirsiniz. Ardından, yazılım düzeltmesi kaldırılıncaya kadar Flash'ı kullanmamaya çalışın.

Bloatware ile yüklü

Her Samsung telefonunda sık karşılaşılan sorunlardan biri de, bu uygulamalar ile dolu uygulamalar. Samsung, Galaxy S6'daki bloatware sayısını azaltacağını, ancak yine de telefonda birçok uygulamanın yüklendiğini söyledi.

Çözümler

Bu berbat uygulamalardan kurtulmak için bunları gizleyebilirsiniz. Uygulama ekranında EDIT düğmesi sağ üstte bulunur. Uygulamaya dokunarak uygulamaları gizleyebilirsiniz. Ama hepsini saklayamazsın. Floş edilecek en sorunlu uygulamalardan biri Galaxy Apps.

Başka bir çözüm de onları son sayfada taşımak veya bir klasör oluşturmak ve bu klasörde kullanmadığınız uygulamaları koymaktır. Yani her gün onlara bakmak zorunda değilsin.

 

Kamera objektifi biraz yapışıyor

Galaxy S6 sahiplerini biraz endişelendiren bir şey kamera objektifi. Objektif, telefonun arkasından biraz sarkıyor ve bu da S5 gibi diğer Galaxy telefonlarından daha zarar verebiliyor.

Bazı Galaxy S6 sahipleri, telefonu birkaç hafta kullandıktan sonra, bazı boya vurgularının lensi çevrelemeye başladıklarını buldular. Bu, objektifi diğer Galaxy telefonlarından biraz daha iyi yapan tasarımın etkisi.

Çözümler

Bu Galaxy S6 sorununu çözmek için bir telefon kılıfı kullanın, ancak telefonun görünümünü ve görüntüsünü bozacak olsa da ekstra milimetreyi arka panele ekler.

Yani bunlar Galaxy S6'nın bazı sorunları ve onları düzeltmenin yolları.

Daha fazla yardım için bakın