8 En iyi Huawei Mate 20 Pro Uygulamaları

Huawei Mate 20 Pro, Kirin 980 yonga seti ve 4200 mAh batarya muhafazası ile güçlendirilmiş bir telefon. Ancak, sadece telefonu kullanan donanım değil; Yazılım ayrıca önemli bir rol oynar. Mate 20 Pro, akıllı bir başlatıcı veya kullanışlı bir SMS uygulaması gibi eksik olan birkaç şeyle arzulanan bir şey bırakıyor.

Uzman bir kullanıcıysanız, kurum içi uygulamaların ötesine bakmanız gerekir. Bugün bu yazımızda Huawei Mate 20 Pro'nuzdan en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak sekiz bu tür uygulama hakkında konuşacağız.

Başlayalım.

Note: We are not including the commonly used apps such as Google Drive, YouTube, Evernote, SwiftKey or Dropbox. Instead, we are going to talk about unique yet useful apps that will boost your overall Android experience on the phone.

1. Rootless Launcher

Mate 20 Pro mükemmel bir telefon, ancak, varsayılan başlatıcısı herkes için yeterli olmayabilir. İhtiyacınız olanı elde etmek için uygulama sayfalarından sonra sayfalar arasında gezinebilirsiniz. Bunun yerine, Rootless Launcher gibi daha verimli bir başlatıcıya geçerek zaman kazanabilirsiniz.

Bu başlatıcı, Huawei Mate 20 Pro'nuzdaki Google Pixel 3'ün temiz görünümünü kopyalar. Uyarlanabilir simge paketleri, bir arama seçeneği ile uygulama çekmecesi, hareketler, bir Bakışta ve Şimdiki özelliği ile birlikte gelir. Kısacası, bir yumruk paketleri.

Huawei Mate 20 Pro with the Rootless Launcher

Huawei telefonlarda üçüncü taraf başlatıcısı kullanmak indirme ve yükleme işlemleri kadar kolay değildir. Varsayılan uygulamayı değiştirmeden önce izninizi etkinleştirmeniz gerekir. Aksi takdirde, 'ciddi hata' istemiyle karşılaşırsınız. Bummer, biliyorum!

Bunu yapmak için, Ayarlar> Uygulamalar> Uygulamalar bölümüne gidin ve Rootless Pixel Launcher görene kadar aşağı kaydırın.

Üzerine dokunun ve ardından İzinler kartına basın ve Depolama ve Telefon için geçiş düğmesine basın.

Tamamlandıktan sonra, Uygulamalar> Varsayılan Uygulamalar> Başlatıcı'ya geri dönün ve bir tanesini seçin. Bu kadar.

Rootless Launcher'ı İndirin

Alternatif olarak, Niagara Başlatıcı'ya bir şans da verebilirsiniz. Bu, dikkatinizi dağıtmayan bir deneyim sunmak için tasarlanmıştır.

Niagara Launcher'ı indirin

Also on Guiding Tech
Top 6 Android Launchers for 2018 That You Must Try

Read More

2. SMS Organizatör

WhatsApp defacto mesajlaşma uygulaması haline geldiğinde, varsayılan SMS uygulaması arka koltukta kaldı. Ancak yine de önemlidir, çünkü OTP'ler, izleme kimlikleri ve bankacılık bilgileri hala metin mesajları olarak gönderilmektedir.

Aynı zamanda, mütevazi mesajlaşma uygulaması da yüzlerce spam mesajının, promosyon mesajlarının ve beğenilerin kurbanı oldu. Bu da önemsizden önemsizleri seçmeyi oldukça zorlaştırıyor.

Microsoft’un SMS Düzenleyicisi, gelen iletileri üç türe ayırarak spam sorununu gidermeye çalışır – İşlemsel, Kişisel ve Promosyonlar. Bu, tüm kişisel mesajlardan haberdar edileceğiniz anlamına gelir; ancak önemsiz değil.

Eklemek için, bu uygulama aynı zamanda size kredi kartı, telefon ve gaz faturalarını hatırlatmak için şık bir hatırlatma sistemi içerir. Basit bir arayüze sahip ve kullanımı oldukça kolaydır.

SMS Organizer'ı İndirin

Ne yazık ki, SMS Organizer yalnızca birkaç ülkede geçerli. Eğer indiremiyorsanız, Textra mesajlaşma uygulamasını deneyebilirsiniz. Birçok özelleştirme seçeneğine sahiptir ve kişisel temaları rehbere uygulamanıza izin verir.

Textra SMS'i indirin

3. Odaklanmış Kal

Elbette, Mate 20 Pro, telefonunuzu ve uygulama kullanım istatistiklerini kontrol etmek ve uygulama zamanlamalarını ayarlamak için bağımsız bir Dijital Refah özelliği içerir. Ancak günün sonunda, kullanımınız hakkında size sadece bilgi verir.

Uygulamalara erişimi kesmek veya sabit uygulama başlatma sınırlarını belirlemek gibi daha katı seçenekler arıyorsanız, kesinlikle Stay Focused'e bir şans vermelisiniz.

Odaklanmış Kal, farklı seçeneklerle kullanım süresi ayarlayarak sosyal medya uygulamaları bağımlılığınızı kontrol etmeye yardımcı olur.

Uygulamayı seçip ihtiyaçlarınızı karşılayan seçeneği seçerek ilk kurulum işlemini gerçekleştirin, işte bu kadar.

Odaklanmış Kal İndir

4. Snapseed

Mate 20 Pro'nun muhteşem bir kamera olduğunu söylemeye gerek yok, ancak dahili görüntü düzenleyici oldukça sınırlı. Elbette, bir ya da iki filtreyi tokatlamanıza ya da perspektifi düzeltmenize izin veriyor, ancak daha fazla bir şey isteyin ve ellerini mağlubiyetle yükseltir.

En iyi seçenek Snapseed gibi bir üçüncü taraf uygulamasından yardım almaktır. Gelişmiş araçları ve filtreleri sayesinde, bu Google uygulaması resimleri düzenlemeyi eğlenceli ve kolay hale getirir.

Snapseed ayrıca RAW görüntüleri düzenlemenizi sağlar. Mate 20 Pro'nun, RAW görüntülerini kamera uygulamasının Ayarlar> Çözünürlük> Fotoğraf Biçimi ile etkinleştirebileceğiniz Pro modunda çekmenize izin vermesi harika.

Snapseed, RAW görüntüleri otomatik olarak algılar ve geliştirmek için gerekli araçları önerir. Fotoğrafı Snapseed'de ayarladıktan sonra, daha fazla geliştirmek için her zaman başka resim düzenleme araçlarını kullanabilirsiniz.

Snapseed'i indir

Alternatif olarak, VSCO'yu da kontrol edebilirsiniz. Snapseed ve VSCO arasında geçiş yapıyorsanız, hangi uygulamanın gereksinimlerinize daha uygun olduğunu görmek için aşağıdaki makaleyi okuyun.

VSCO'yu indirin

Also on Guiding Tech
VSCO vs Snapseed: Choosing a Pro Photo Editor

Read More

5. kenar eylem

Bu havalı kenardan kenara ekrandan yararlanmak ister misiniz? Beğendiğinize göre özelleştirebileceğiniz kaydırılabilir panelleri getiren Edge to Hi Action.

Bu uygulama Uygulamalar, Kişiler, Hızlı Araç, Takvim vb. Gibi birçok kenar paneli sunar. Söylemeye gerek yok, ihtiyacınız olan paneli seçebilir veya görünümlerinin sırasını seçebilirsiniz.

Bu uygulamanın çalışması için Yer Paylaşımı izni vermeniz gerekir. Ayarların anlaşılması oldukça kolaydır. Yapmanız gereken tek şey, uygulamayı açmak, istediğinize gelene kadar ayarlarla uğraşmak.

Edge Eylemini İndir

6. Duvar Kağıdı El Sanatları ve KWGT

Rootless Pixel başlatıcısıyla, bir hava durumu gereci için gitmek isteyeceğinizden daha az şansınız var. Fakat eğer istersen, KWGT ve onun widget paketi Odisea KWGT, ana ekranınızın görünümünü elden geçirmek için en iyileri.

Bu pakette müzik, takvim ve hava durumu için çeşitli widgetlar bulunur ve kullanımı oldukça basittir.

Bir widget eklemek için ana ekranda uzun basın. Widget'lar> KWGT üzerine dokunun ve en beğendiğinizi seçin. Yüksekliği ve genişliği ayarlamak için köşeleri sürükleyin. Bu kadar kolay.

Görünümü tamamlamak için widget'ı Wallpaper Craft'ın duvar kağıdıyla eşleştirin.

KWGT indir

Odisea KWGT indir

7. KM Video Oynatıcı

Mate 20 Pro, bir QHD ekrana sahip ve üzerinde yüksek kaliteli videolar ve filmler izlememek utanç verici olurdu.

Dahili video oynatıcı, çoğu video dosyası formatını verebilir. Ancak, donanım hızlandırma eksikliği, sürükleyici bir deneyime sahip olamayacağınız anlamına gelir. Bu gibi durumlarda, Pandora TV'den KM Player gibi uygulamalar harekete geçer.

KM Player, MKV, AVI, MP4, HEVC (h.265), H264, MPEG, AAC ve AC3 gibi popüler video formatlarını destekler. Ancak 4K HDR videoları oynatmadan önce, özel kodekleri indirmeniz gerekir. Mate 20 Pro kodeklerini indirmek için aşağıdaki linke tıklayın.

Codec İndir

Bu codec bileşenlerini yükledikten sonra, KM Player'ı açın ve üç nokta menüsünde simgesine dokunun. Şimdi, Ayarlar üzerine dokunun ve Harici kodlayıcı kullanımı seçeneğini kontrol edin. Uygulama yeniden başlatıldığında, 4K HDR içeriğini tüm ihtişamıyla izleyebileceksiniz.

KM Player ayrıca, oynatmayı hareketlerle kontrol etmenizi sağlar ve altyazı senkronizasyonunu destekler.

KM Video Oynatıcıyı İndirin

Also on Guiding Tech

.camp-list-1194{background-image:linear-gradient(to left,rgba(42,0,113,.3),rgba(42,0,113,.8) 50%),url(‘https://cdn.guidingtech.com/imager/media/assets/207946/7-Useful-Tips-for-Making-Video-Editing-Process-Faster-and-Easier-clapper_1584714de1996cb973b8f66854d0c54f.jpg?1542299407’);background-size:cover;background-position:center center}

#Video

Click here to see our Video articles page

8. Vizmato – Slow Motion Video Editor

Ağır çekim videoları çekmeyi seviyorsanız Vizmato sizin için en iyi seçimdir. Bununla, mevcut araçları ve özellikleri sayesinde sıradan videoları sıra dışı videolara dönüştürebilirsiniz.

En iyi özelliği, video kliplere benzersiz bir dokunuş sağlayan Glitch, Pulse ve Flutter gibi efektler. Uygulama Play Store'da ücretsizdir, ancak bazı efektler bir ödeme duvarının arkasına gizlenir.

Vizmato'yu indirin

Mate 20 Pro’dan en iyi şekilde yararlanın

Huawei'nin özel cilt EMUI 9.0 Android 9.0 Pie dayalı olmasına rağmen, önceden yüklenmiş bloatware ile gelmiyor. Bununla birlikte, favori uygulamalarınızı yükleme veya yeni ve faydalı Android uygulamalarını keşfetme seçeneğiniz olması iyi bir şey. Ayın Uygulamaları serisine göz atmayı unutmayın.

Sıradaki: Yazma hızınızı mı arıyorsunuz? Bir profesyonel gibi yazmanız gereken en iyi Android klavye uygulamalarına göz atın.