9 En İyi Huawei Mate 20 Pro Kamera İpuçları

Üç kameralı kurulumla, Huawei Mate 20 Pro tamamen yüklenmiştir. Bu çarpıcı telefon canlı, ayrıntılı ve renkli fotoğraflar içeren mobil fotoğrafçılık söz konusu olduğunda oyunu yükseltir. Telefonun kamerası bol mod ve gizli ayarlarla doludur – bunların arasında kaybolmak kolaydır.

Bu nedenle, size Huawei Mate 20 Pro'nun kamerasının etrafındaki yolu ve bu harika kamera oyunlarını kullanarak en iyi şekilde nasıl yararlanabileceğinizi göstereceğiz.

1. Geniş Dünyayı Yakalayın

Mate 20 Pro'nun en iyi özelliklerinden biri ultra geniş lens. Bu sayede detaylı manzaraları tek bir karede yakalayabilirsiniz.

Super Wide AngleNormal Auto Mode

Etkinleştirmek için, yan kenardaki 1X düğmesine dokunun ve 0.6x ulaşana kadar hafifçe vurmaya devam edin.

Geniş açılı mod bozulmaya yatkın (balıkgözü efekti). Bu yüzden telafi etmek için mercek bozulma efekti uyguladığınızdan emin olun.

Pro Tip: The Super-wide mode works better in the landscape mode than in the portrait mode.

2. Süper Makro Modundan Yararlanın

Huawei Mate 20 Pro, makro severler için altındır. 20 megapiksel sensör yalnızca manzaraları çekmek için mükemmel değil, aynı zamanda harika makroları da tıklatabilir. Bu telefonun öne çıkan özelliklerinden biri, kameradan 2,5 cm'ye kadar olan konulara netleme yapabilmesi.

Kamerayı 0.6x uzaklaştırdığınızda Süper Makro modu otomatik olarak devreye girer. Yapmanız gereken tek iş, konunuza yaklaşmak. Şaşırtıcı bir şekilde, Süper Makro modunu seçmek için özel bir seçenek yoktur.

Also on Guiding Tech

.camp-list-933{background-image:linear-gradient(to left,rgba(42,0,113,.3),rgba(42,0,113,.8) 50%),url(‘https://cdn.guidingtech.com/imager/media/assets/205551/5-Best-Instant-Camera-for-Kids-to-Buy-in-2018_0263c29992e238c8bb27e9b524eb042e_1584714de1996cb973b8f66854d0c54f.jpg?1538582423’);background-size:cover;background-position:center center}

#photography

Click here to see our photography articles page

3. Net Düşük Işık Görüntülerini Yakalayın

En yeni akıllı telefon kamera trendlerini takip ettiyseniz, Pixel 3 ve OnePlus 6T gibi telefonların çoğunun özel bir gece modu olduğunu görmüş olmalısınız. Bu modlar, farklı pozlamalarla çekilmiş birden fazla fotoğrafı bir araya getirerek ayrıntılı ve net gece fotoğrafları çekmeye yardımcı olur.

Mate 20 Pro, aynı zamanda uygun bir şekilde Gece adı verilen bağımsız bir gece modu da sunar. Otomatik modda çekilen resimlerden farklı olarak, gece modu resimlerinde net, ayrıntılı ve parazit yok.

Bu kamerayla ilgili en iyi şey, gece modunun üç merceğin tamamında çalışmasıdır. Ancak tıklamaya başlamadan önce iki şeyi aklınızda tutmanız gerekir.

İlk önce, kamerayı mümkün olduğunca sabit tutun. Kamera birden fazla çekim yaptığı için hafif bir el hareketi bulanık bir fotoğrafa neden olur.

Daha az ışıklı fotoğraf çekmeyi planlıyorsanız, JOBY GorillaPod gibi uygun bir telefon tripoduna yatırım yapın.

satın almak

JOBY GorillaPod

İkincisi, Mate 20 Pro, mükemmel fotoğraflar çeker. Ancak, çerçevenizde hareketli araba veya otobüsler varsa, ortaya çıkan resim beklentileriniz kadar iyi olmayabilir.

4. Daha İyi Çekim için Master AI'yi devre dışı bırakın

Çoğu durumda, Master AI gelişmiş renkler ve keskin kontrastlı güzel fotoğraflar çekmeye yardımcı olur. Ancak bu özellik tüm hava koşulları için uygun değildir. Fırtınalı veya bulutlu hava koşullarında, AI fotoğraflara mavimsi bir ton verme eğilimindedir. Ayrıca, zaman zaman gölgeleri ve vurguları gidermeye meyillidir.

Bu gibi durumlarda, AI Master'ı Kamera uygulaması ayarlarından kapatmak en iyisidir.

Also on Guiding Tech
The Definitive Guide to Using Flash in Smartphone Photography

Read More

5. Süper Yavaş Hareket Ayarları

Süper ağır çekim videolarının yaşı. Mate 20 Pro, Samsung Galaxy Note 9'daki gibi 960fps hızında yavaş hareketler yakalayabiliyor. Mate 20 Pro, ağır çekim video çekebilmeniz için iki farklı mod sunuyor – Otomatik ve Manuel.

Birincisi, hareketi algıladığında otomatik olarak bir video yakalar. Manuel modda, videonun yavaşlatılmasını istediğiniz bir alan belirtmeniz ve ardından deklanşöre dokunun.

Sıkı bir zaman aralığında, bu tür videoları çekerken hassasiyet önemlidir. Ayrıca, ışık, harika ağır çekim videolar için çok önemlidir. Bu nedenle, gün ışığında ya da bol miktarda ışıkta çekim yaptığınızdan emin olun.

Maalesef, yerleşik düzenleme paketi bu tür videoları geliştirme konusunda pek bir şey sunmuyor. Parlaklığı, sesi ve uzunluğu ayarlama seçeneğinden başka, teklif edebileceği başka bir şey yoktur. Müzik ve geçiş efektleri eklemek için, Funimate veya Vizmato gibi üçüncü taraf uygulamaları keşfetmeniz gerekir.

Cool Tip: You can also switch to lower speeds through the button at the lower right corner.

Bu uygulamalar, Instagram hazır videolar hazırlamanıza yardımcı olacak harika özelliklerle birlikte gelir.

Funimate'i indirin

Vizmato'yu indirin

6. Portre Modunun Çekim Modları ile Oynayın

Portre modu (veya bokeh) günümüzde ortak bir özelliktir. Mate 20 Pro'nun portre modu işleri biraz farklı yapar. İPhone X'in portre modundan bir yaprak alarak, bu telefon Sahne Işıklandırması, Katlanır güneşlikler ve Fotoğraf Kabini gibi birkaç mod sunar. Instagram meraklıları için bu altın madeni.

Genel görünümü iyileştiren şık bir renk ve efekt grubuyla arka planın yerini alır. Doğru modu seçin ve tıklamaya başlayın. Genel olarak, çekim modları iç mekanlarda iyi görünmüyor ve sonuçta ortaya çıkan fotoğraflar yapay ve düz görünüyor.

Did You Know: You can create funny pictures with the 3D Live Maker? Go to More > AR Lens and just start recording.

7. RAW Resimler Vur

Böyle bir tam yüklü kamera modülü ile, Pro Modunu keşfetmediyseniz çok yazık olur. Tabii ki, Otomatik mod bazı harika fotoğraflar çekme yeteneğine sahiptir, ancak fotoğrafçılık oyununuzu daha da yükseklere çıkarmaya ne dersiniz?

Pro modu, beyaz dengesi, ISO ve enstantane hızı gibi kamera ayarlarıyla oynamanıza izin verir. Fotoğrafları RAW modunda da saklayabilirsiniz.

Her ne kadar RAW modundaki fotoğraflar düz görünse de delinmese de, JPG resimlerinde normalde bulunmayan daha fazla ayrıntı taşıdıkları için düzenlemeleri daha esnektir.

RAW modunu etkinleştirmek için Pro> Ayarlar> Çözünürlük seçeneğine gidin ve RAW çözünürlüğünü açın.

Also on Guiding Tech
Snapseed vs PicsArt: Comparison of the Best Android Photo Editors

Read More

8. Tek Renkli Mod

Selefinden farklı olarak, Mate 20 Pro'nun özel bir Monokrom lensi yoktur ve Monokrom moduyla bunu yapar. Ve orada bitmiyor! Mod, Pro modu, Portre modu ve Diyafram gibi kendi teknikleriyle birlikte gelir.

Yapmanız gereken tek şey Diğer> Tek Renkli> Portre'ye gitmek ve tıklama oyununuzu başlatmak.

Tek Renkli Portre Modunu denemek isteyeceğinden eminim. Beyaz ve siyah tonlarında çarpıcı görüntüler yakalar.

9. Hareketli Resimleri Etkinleştir

Motion Picture sayesinde artık Mate 20 Pro'nuza fotoğraflarla birlikte kısa bir video kaydedebilirsiniz. Kameranın vizöründeki küçük daireye dokunmanız yeterlidir. Tüm hareketli görüntüler sağ üst köşede küçük bir daire ile gösterilir. Fotoğrafa giden anların küçük bir videosunu görüntülemek için üzerine dokunun.

Hareketli fotoğrafların kısa klipler olması normal fotoğraflardan daha fazla yer kaplar. Yani seçeneği açmadan önce bunu unutmayın.

10. Soğuk Renk-Pop Videoları Çek

Mate 20 Pro'nun manşetlerine taktığı bir diğer harika numara da AI Color. Fotoğrafları renkli çıkarmaya benzer şekilde, bu, görüntünün geri kalanını siyah beyaz olarak silerken odaktaki nesnenin rengini korur. Bu şekilde özne tam bir kontrastta öne çıkıyor.

Etkinleştirmek için Video sekmesine gidin, sol köşedeki kalem şeklindeki simgesine dokunun ve AI Rengi'ni seçin.

Tek dezavantajı cansız nesnelerde kullanılamamasıdır.

Bir resim bin kelime değerinde bir olup

Huawei Mate 20 Pro'nun kamerası, her deklanşör ve fotoğraf tutkunlarının hayalidir. Diyafram modu, fotoğraftaki bulanıklığı düzeltmek isteyenler içindir. Ayrıca, üst kısımdaki filtreden daha canlı bir fotoğraf çekebilirsiniz. Sadece Vivid'ü seçin ve sağ alttaki resimdeki gibi renklerin canlı görünmesini izleyin.

Sıradaki: Doğal görünmese de neden bir çok fotoğrafın neden hemen göze çarpdığını merak etmiyor musunuz? İşte Android telefonunuzda uygulayabileceğiniz fotoğraf düzenleme püf noktalarını öğrenme şansınız.