9 En İyi Samsung Galaxy M20 Kamera İpuçları

Son zamanlarda, Samsung telefon kameraları ile çok deniyor. Galaxy A9'daki ilk dört kamera konserinden sonra Samsung, Galaxy A7 2018'de üç kameralı bir modül getirdi. Klübe yeni katılan ultra geniş açılı kameralı ve 13 megapiksel birincil sensörlü Samsung Galaxy M20.

Geniş açılı çekimlerin yanı sıra, bu telefon seri çekim fotoğrafları, çıkartmalar ve harika portrelerle deneme yapmanızı sağlar. Samsung Galaxy M20'nin kamerasıyla övünebilirken, kamerasının neler yapabileceğini ve yapamayacağı şeyleri detaylandırıyoruz.

Hemen fotoğrafınıza geçelim ve Galaxy M20'nin en iyi kamera ipuçlarından bazılarını gözden geçirelim.

1. Daha İyi Portreler Alın

Galaxy M20, uygun olarak Live Focus adı verilen bir portre modu sunar. Bu modla, dikkat çekici bir alan derinliği efektine sahip kaliteli fotoğraflar çekebilir ve konunuzu açabilirsiniz.

Ancak, bulanıklık lekesi değilse bu telefon sizi uyarmaz. Başarısız denemeyi ancak deklanşöre tıkladıktan sonra öğreneceksiniz. Hiçbir uyarı simgesi olmadığından, en iyi şey, nesnenin yaklaşık bir metre (veya daha az) yakınında olan ideal bir mesafeden bir resmi tıklatmaktır.

Bu arada, arka plan bulanıklığını belirginleştirmek için parlak ve canlı bir arka plana tıkladığınızdan emin olun.

Ayrıca, Galaxy M20'deki portre modu aydınlık ve güneşli ortamlar için çağrı yapar. Düşük ışıklı durumlarda mücadele eder. Ayrıca, söz konusu konunun sağlam bir sınırı olmalıdır. Çekmeye çalıştığınız kablolu bir sepet (veya bir çit) ise, fotoğrafta istenen bulanıklığı alamazsınız.

Cool Tip: Portraits don’t work while taking group pictures. The odds are that the final photo will show only a few faces in focus and the rest will be blurred.

Also on Guiding Tech
How to Flip Camera While Recording Videos on Android and iPhone

Read More

2. Kamera Modlarını Düzenleyin

Samsung, geçtiğimiz yıl Android telefonlarında kamera arayüzlerini yeniledi. Artık farklı kamera modlarına sahip özel bir sayfanız yok. Bunun yerine, tüm modlar üstte düzenlenir ve sola veya sağa kaydırarak aralarında geçiş yapabilirsiniz. Hoş bir değişiklik olsa da, Mod 1'den Mod 2'ye geçmenin zaman alacağı anlamına da gelir.

Neyse ki, bu modları yeniden düzenleyerek en sevdiklerinizin önce ve yan yana görünmesini sağlayabilirsiniz. Ayarlar> Kamera modlarını düzenle üzerine dokunun ve favori gruplarınızı bir arada gruplamak için sürükleyin.

Düzenli olarak kullanmazsanız, belirli bir modu da silebilirsiniz.

3. Filigran ekleyin

Filigran özelliği, OnePlus 5’in 2017’de gösterdiğinden beri neredeyse tüm yeni telefonlara yöneldi.

Neyse ki, Galaxy M20 kullanıcıları artık fotoğraflarınıza özel bir filigran yazdırabilir. Etkinleştirmek için, Ayarlar> Filigran bölümüne gidin ve düğmeyi açın.

Fotoğraflarınıza damgalamak istediğiniz metni girin. Düzgün, değil mi?

4. Video Kaydederken Görüntü Yakalama

Hareketsiz görüntülerden video yapmak kolay bir iştir. Ne yazık ki, bu tam tersi değil. Sadece hareketsiz bir çerçeveyi çıkarmak için ayrı bir uygulama indirmek göz korkutucu bir görev olabilir. Bu video çekerken aklınızda bulundurmanız gereken bir şey.

Video açıkken basitçe kamera düğmesine dokunun. Kadar basit.

Şimdi, hem video hem de resimler telefonunuzun galerisine kaydedilecek.

Cool Tip: To lock the focus and exposure, long-press on the screen where you want to focus until you see AE/AF Lock on the screen.

Also on Guiding Tech

.camp-list-933{background-image:linear-gradient(to left,rgba(42,0,113,.3),rgba(42,0,113,.8) 50%),url(‘https://cdn.guidingtech.com/imager/media/assets/205144/Camera-MX-vs-Open-Camera-TH_1584714de1996cb973b8f66854d0c54f.jpg?1537974902’);background-size:cover;background-position:center center}

#photography

Click here to see our photography articles page

5. Ahizesiz Bir Özçekim için gidin

Bir selfie tıklamak için parmağınızı ses düğmesine sonuna kadar germek, özellikle manzara modunda çok rahatsız edici olabilir. Zaman zaman, görüntülerin öznenin bulanık olduğu, bulanıklaştığı için bulanık olduğu söylenemez.

Bunun üstesinden gelmek için selfie zamanlayıcıyı veya açık bir avuç tespit ettiği anda bir fotoğraf çeken Avucuyu göster seçeneğini seçmelisiniz.

Aynısı selfie zamanlayıcı için de söylenebilir. Sağ üst köşedeki zamanlayıcı simgesine basın ve deklanşöre dokunun ve gülümse! Varsayılan olarak, selfie zamanlayıcı 3 saniyeye ayarlanmıştır. Bunu değiştirmek için, Ayarlar> Zamanlayıcı seçeneğine gidin ve uygun seçeneği seçin.

Galaxy M20'deki bir başka hoşgeldin değişikliği zamanlayıcı için ince animasyon. Dikkat ederseniz, çentik yakınındaki alan zamanlayıcı başladıktan sonra şık bir ilerleme çubuğu görüntüler.

6. Sürekli Çekim

Kedinizin bir dizi komik ifadeler yaptığını hayal edin. Tüm sahneyi haklı çıkarmak için tek bir fotoğraf yeterli mi? Bahse girerim hayır! Burst modu aka Sürekli Çekim kurtarmaya gelsin. Bir ritmi kaçırmadan art arda çekilmiş fotoğraflar çekmenizi sağlar.

Sürekli Çekim set olarak kaydedilir; çerçeveleri açıkça telefonunuzun galerisine kaydetmeniz gerekir. Bunu yapmak için, fotoğrafları açmak için (bir yığınla gösterilir), alt panelden karelerden birini seçin ve Görüntüyü Kaydet üzerine dokunun.

Ve orada bitmiyor. Bu resimlerden harika GIF'ler oluşturabilirsiniz. Bu GIF'ler, özellikle görüntüler rastgele yüz ifadeleri veya evcil hayvanınızın tavan vantilatörüne atlamak için elinden geleni yapmaya çalışıyorsa harika görünür.

Gereksiz resimleri atarken, üç nokta menüsünde simgesine dokunun ve GIF Oluştur seçeneğine tıklayın. Şimdi tek yapmanız gereken Instagram'da paylaşmak.

7. Harika Hikayeler Yaratın

Artık telefonun Galerisi hakkında konuştuğumuza göre, onun gizli özelliklerini başka bir şey keşfedelim – Hikayeler. Hayır, Facebook Hikayeleri veya Instagram Hikayeleri hakkında değil, Samsung telefonlarının şirket içi Hikayeleri özelliği hakkında konuşuyorum.

Samsung telefonlarının çoğunda, bir günde çekilmiş bir dizi resmi bir araya getirdiği bilinmektedir. Sistem otomatik olarak Hikayeler oluştursa da, kendinizinkini de oluşturabilirsiniz.

Bunu yapmak için, Hikayeler sekmesine gidin, üç nokta düğmesine basın ve Öykü Oluştur'u seçin. Hikayeyi adlandırın ve görüntüleri seçin ve işte bu kadar.

Pro Tip: If you want to turn the Stories feature off, open the Gallery Settings and disable the first option.

Also on Guiding Tech
7 Incredible Photo Editing Tricks for Android That You Must Know

Read More

8. Manzara Modunda Geniş Açı Çekimi Deneyin

Galaxy M20 ayrıca doğru tahmin ettiğiniz gibi tek bir çerçevede birçok detayı yakalayan ultra geniş açılı bir atıcıya da sahip. Portre modunda geniş açılı çekimler yapmayı düşünüyorsanız, derhal düşünceyi atlayın.

İdeal olarak, balık gözü efektinin daha az belirgin olduğu manzara modunda geniş açılı çekimler yapılmalıdır. İyi haber şu ki, telefon balık gözü etkisini kendi kendine kaldırmak için elinden geleni yapıyor. Bir fotoğrafı tıkladığınızda, görüntüyü Galeri'den açın.

Şekil Düzeltme yazan bir seçenek görmelisiniz. Üzerine hafifçe vurursanız, düzeltilen resmi görebileceksiniz, bozulma eksi. Ve hey, saklamayı unutma.

9. Instagram Buff? 1: 1 Çerçeveyi Deneyin

Yeniden boyutlandırma ve kırpma endişesi olmadan Instagram'a fotoğraf yüklemek ister misiniz? Eğer evet ise, dahili görüntü resizerine merhaba deyin. Ayarlar altında bulunan bu seçenek, tam kare görüntüleri çekmenize olanak sağlar, böylece bunları doğrudan sosyal medyaya yükleyebilirsiniz. Aynı satırda, 4: 3 oranı da fena değil.

Resimlerinize doğrudan kameradan filtreler ve efektler uygulayabilirsiniz. Sadece değnek şeklindeki simgeye hafifçe vurun ve mevcut ana bilgisayardan bir filtre seçin.

Dahası, sağ alt köşedeki Ayar simgesine dokunarak filtrenin yoğunluğunu da ayarlayabilirsiniz.

En sevdiğim filtre? Evergreen, öyle.

Kameradan En İyi şekilde yararlanın

Samsung'un kamera arayüzünden birçok seçenek ve özellik çıkardığı doğru. Galaxy J serisi telefonlarda mevcut olan Ses ve Çek görüntülerini veya geniş özçekimleri çekemezsiniz. Ayrıca, deklanşör düğmesini kullanarak yakınlaştırmak için kullanışlı seçenek kaldırılmıştır.

İşin iyi yanı, yapımcıların yoğun olarak filigran, portre modu, animasyonlu etiketler ve benzerleri gibi bazı trend özelliklerine odaklanmış olmalarıdır. Umarım, yukarıdaki ipuçları ve püf noktaları bu Samsung Galaxy M20 kameradan en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacaktır.

İşte, telefonu kullanarak çektiğimiz birkaç resim.

Sıradaki: Siyah beyaz görüntüler şık. Tek renkli görüntülerin Android için bu fotoğraf düzenleme uygulamalarıyla nasıl geliştirileceğini keşfedin.