9 En Iyi Xiaomi Mi 9T İpuçları ve Bilmeniz Gereken Püf Noktaları

Daha yaygın olarak Redmi K20 olarak bilinen yeni Xiaomi Mi 9T, bugün piyasada ve iyi bir sebepten dolayı en iyi bütçe bayrak gemilerinden biri. Bahsedilen Android cihaz, hat donanımı teknik özelliklerini çok rekabetçi bir fiyata toplamaktadır. Böylelikle, güvenilir ve güçlü bir orta sınıf akıllı telefon arayan herkes için kendini seçkin bir tercihe dönüştürüyor.

Mi 9 T Tips And Tricks Featured

Yakın zamanda bir Mi 9T sipariş ettiyseniz veya yakında bir tane almayı planlıyorsanız, bu makale tam size göre. Burada, yeni akıllı telefonunuzdan en iyi şekilde yararlanmak istiyorsanız bilmeniz gereken bazı harika Mi 9T ipuçları ve püf noktaları hakkında konuşacağım. Bu yüzden, herhangi bir gecikme olmadan, hemen içeri girelim ve bilmediğiniz bazı harika gizli özelliklere bir göz atalım.

1. Pop-Up Kamera Ses Efektlerini Değiştirme

Mi 9T ile ilgili farkedeceğiniz ilk şey, şık bir pop-up selfie kamerasına sığması. Kamerayı açtığınızda veya kapattığınızda, ses efekti onu izler. Mi 9T, aynı zamanda pop-up selfie kameralı diğer telefonlar gibi, bu ses efektlerini kişiselleştirmenize de izin veriyor, fakat bunu yapması biraz zor.

Mi 9 T Tips And Tricks 1Mi 9 T Tips And Tricks 2

Açılır kamera ses efektlerini değiştirmek için, Ayarlar uygulamasına atlayın ve ardından Ek Ayarlar’a gidin.

Mi 9 T Tips And Tricks 3Mi 9 T Tips And Tricks 4

Oradan, Ön kamera efekti seçeneğini seçin. Bundan sonra, aşağıdaki menüdeki açılır kamera ses efektlerini, animasyonlar için özelleştirme seçenekleriyle birlikte değiştirebilirsiniz.

2. Parmak İzi Animasyonlarını Değiştirin

Biz animasyonlar konusuyken, cihazdaki ekran parmak izi tarayıcısını ne zaman kullanıyorsanız, bunun gerçekten harika bir animasyon gösterdiğini fark etmiş olabilirsiniz. Bir kez daha, bu animasyonu değiştirebilirsiniz, ancak ayar alışılmadık bir konumda gizlenir.

Parmak izi tarayıcı animasyonunu değiştirmek için, Ayarlar uygulamasına atlayın ve ardından Ekranı kilitle ve şifre ayarlarını seçin.

Mi 9 T Tips And Tricks 6Mi 9 T Tips And Tricks 7

Burada, Parmak izlerini yönet seçeneğine dokunun ve bir sonraki adıma geçmek için şifrenizi girin. Ardından, aşağıdaki menüden Parmak İzi animasyonu’nu seçin.

Mi 9 T Tips And Tricks 8Mi 9 T Tips And Tricks 9

Bu sizi parmak izi tarayıcı için mevcut dört animasyondan birini seçebileceğiniz bir özelleştirme penceresine yönlendirecektir.

Mi 9 T Tips And Tricks 10

3. Always-On Display’i açın

Mi 9T bir AMOLED ekrana sahip olduğundan, tıpkı Samsung cihazlarında olduğu gibi her zaman açık ekran işlevselliğine sahip olmasını beklemek doğaldır. Ve tahmin et ne oldu? Telefonda var.

Mi 9 T Tips And Tricks 11Mi 9 T Tips And Tricks 12

Her zaman açık ekranı açmak için, Ayarlar uygulamasına gidin ve sonra Ekran ayarlarını seçin. Burada, Ambient display seçeneğini seçiniz.

Mi 9 T Tips And Tricks 13

Aşağıdaki menüde, hemen yanındaki seçeneğe dokunarak Her Zaman Açık seçeneğini açabilirsiniz. Daima açık olan ekran için saat stilini ve arka planı değiştirebilecek ve hatta özelliğin otomatik olarak açılıp kapanacağı bir program bile ayarlayabileceksiniz.

4. Karanlık Modu aç

Ekran ayarlarındayken, sistem genelinde karanlık modunu da açabilirsiniz. Evet, Mi 9T de öyle.

Mi 9 T Tips And Tricks 14Mi 9 T Tips And Tricks 15

Karanlık modu açmak için, ekran ayarlarına gidin ve ardından Karanlık modu seçeneğinin yanındaki geçiş düğmesine dokunun. Ve orada, ve sistem genelinde karanlık modu şimdi açık.

Mi 9 T Tips And Tricks 16

Sadece karanlık modu kullanmak, telefonun kullanıcı arayüzünü gözler üzerinde çok daha kolay hale getirmekle kalmaz, aynı zamanda pil tüketimini de azaltır. Karanlık duvar kağıdıyla eşleştirdiğinizde, telefonunuzun pil ömrünün küçük bir oranda arttığını göreceksiniz.

5. Yeni Oyun Modunu Deneyin

Mi 9T’deki tüm yeni Oyun Modunu kontrol edelim. Bu sefer, Xiaomi bu cihazın oyun modunu geliştirdi ve duymamış olabileceğiniz birçok özelliği barındırıyor.

Açmak için cihazdaki Güvenlik uygulamasına atlayın, aşağıya doğru kaydırın ve Oyun hızını yükseltme seçeneğini seçin.

Mi 9 T Tips And Tricks 17Mi 9 T Tips And Tricks 18

Bu sizi anında yeni Oyun Modu arayüzüne götürecektir. Kitaplığınıza oyun ekleyip çıkarabileceğiniz, CPU ve GPU kullanım istatistiklerini ve pil yüzdesini bir bakışta kontrol edebileceğiniz yer burasıdır.

Mi 9 T Tips And Tricks 19

Sağ üst köşedeki ayar çarkına dokunduğunuzda, Oyun Modu’nu daha da artırabileceğiniz Güçlendirici ayarlarına gidersiniz. Örneğin, performans iyileştirmelerini, oyun içi kısayolları, hafıza istisnalarını ve daha fazlasını ayarlayabilirsiniz.

Her oyun için daha da ayrıntılı özelleştirmelere erişmek istiyorsanız, Ek ayarlar seçeneğine de geçebilirsiniz.

Mi 9 T Tips And Tricks 20Mi 9 T Tips And Tricks 21

Örneğin, PUBG Mobile ayarlarına atlarsanız, oyun içi dokunma yanıtını, tekrarlanan dokunma hassasiyetini özelleştirebilir, yanlışlıkla dokunmayı önlemek için dokunmaya dayanıklı bir alanı yapılandırabilir ve hatta görselleri artırabilirsiniz.

Mi 9 T Tips And Tricks 22Mi 9 T Tips And Tricks 23

Ayrıca Oyun Moduna sol üst köşeden kaydırarak oyun içi bir kaplama olarak da erişebilirsiniz. Yer paylaşımında, oldukça kullanışlı olan yerleşik bir FPS sayacıyla birlikte temel ayarların çoğuna erişebilirsiniz.

Mi 9 T Tips And Tricks 24

6. 48MP Resimlere tıklayın

Mi 9T, 48MP birincil atıcıda paketlenir, ancak fotoğrafları varsayılan olarak daha düşük çözünürlükte çeker. Neyse ki, Xiaomi de atlıkarınca içine adanmış bir 48MP kamera modu ekledi.

Modu kullanmak için, mod değiştiricideki 48MP seçeneğine dokunun, gitmeniz iyi olur.

Mi 9 T Tips And Tricks 25Mi 9 T Tips And Tricks 26

Xiaomi’nin bu değişikliği diğer tüm cihazlara da getirmesini diliyorum, çünkü bu cihazlarda 48MP moduna erişmek bu kadar basit değil.

7. Google Lensi Kolayca Tetikleyin

Kamera uygulaması artık, özelliği tek dokunuşla etkinleştirmenize olanak tanıyan kesintisiz Google Lens entegrasyonu da içeriyor.

Google Lens’i tetiklemek için, bir açılır menü görene kadar vizörde herhangi bir yere dokunup basılı tutun. Google Lens’i seçin, hepiniz hazırsınız.

Mi 9 T Tips And Tricks 27Mi 9 T Tips And Tricks 29

Artık vizörde herhangi bir yere dokunup basılı tuttuğunuzda Google Lens açılır ve ilgili arama sonuçlarını vermek için çerçevedeki nesneyi tanımlamaya çalışır.

8. Yakınlaştırmak ve Mercekler Arasında Geçmek

Mi 9T, arkasında üç farklı kamera merceği barındırıyor ve mercekler arasında geçiş yapmanıza yardımcı olacak yeni bir hareket var.

Şimdi aralarında geçiş yapmak için ekranın altındaki lens seçeneklerine dokunmanıza gerek yok. Yakınlaştırmak / uzaklaştırmak için çimdikleyebilirsiniz; kamera mercekler arasında sorunsuz bir şekilde geçiş yapar.

Mi 9 T Tips And Tricks 30Mi 9 T Tips And Tricks 31

Telefoto objektife geçmek için çimdiklemeniz ve geniş açılı lense geçmek için çimdiklemeniz gerektiğini hatırlamanız yeterlidir.

9. Aramaları Otomatik Olarak Kaydetme

Mi 9T, telefonunuza herhangi bir çağrıyı kaydetmek istiyorsanız kullanabileceğiniz harika bir otomatik çağrı kayıt özelliğine sahiptir.

Açmak için çevirici uygulamaya gidin ve sol alt köşedeki menü düğmesine dokunun. Ardından, aşağıdaki menüden Arama kaydı seçeneğini seçin.

Mi 9 T Tips And Tricks 32Mi 9 T Tips And Tricks 33

Burada, ayarın hemen yanındaki seçim düğmesine dokunarak otomatik arama kaydını açabilirsiniz. Ayrıca tüm aramaları mı yoksa belirli telefon numaralarından sadece birkaçını mı kaydetmek istediğinizi de seçebilirsiniz.

Mi 9 T Tips And Tricks 34Mi 9 T Tips And Tricks 35

Belirli bir numaradan gelen aramaları kaydetmek istiyorsanız, Seçili numaralar seçeneğine, Özel listeye ve ardından listeye yeni kişiler ekleyin.

Yeni Mi 9T’nizden En İyi Şekilde Yararlanın

Şimdi tüm bu harika yeni püf noktaları bildiğinize göre, ne bekliyorsunuz? Onları hemen telefonunuzda deneyin ve potansiyelini tam olarak kullanın. Ve başka bir harika numaraya rastlarsanız, bunları aşağıdaki yorum bölümünde bizimle paylaştığınızdan emin olun.

Sıradaki: Mi 9T veya Redmi K20 modelinde oldukça yetenekli üçlü kamera düzeni bulunuyor, ancak ne yazık ki kamera uygulaması biraz eksik. İşte bunun yerine telefonda kullanabileceğiniz en iyi kamera uygulamalarından bazıları.