AASAservice nedeniyle Galaxy S9 pil boşaltma sorunu nasıl düzeltilir?

Birçok Galaxy kullanıcısı bazen bir Samsung hizmeti olan AASAservice’in çok fazla pil gücü tüketen uygulamaların listesini üstlendiğini keşfediyor. Bu sorun giderme bölümünde, AASAservice ile başa çıkmanın yollarını ve Galaxy S9’unuzdaki pil boşaltma sorunuyla başa çıkmak için genel olarak neler yapabileceğinizi öğrenin.

Devam etmeden önce, kendi #Android sorununuza çözüm arıyorsanız, bu sayfanın altında verilen bağlantıyı kullanarak bizimle iletişime geçebileceğinizi hatırlatmak istiyoruz. Sorununuzu açıklarken, lütfen ilgili çözümü kolayca bulabilmemiz için olabildiğince ayrıntılı olun. Yapabiliyorsanız, lütfen bize nereden başlayacağınıza dair bir fikir verdiğiniz hata mesajlarını ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını denediyseniz, yanıtlarımızdan atlayabilmemiz için bunlardan bahsettiğinizden emin olun.

Sorun: AASAservice nedeniyle Galaxy S9 pil boşaltma sorunu

Galaxy S9 samsung kullanıyorum. 2 Aralık’ta yeni android güncellemesi yükledim. O zamandan beri pilim hızla tükenmeye başladı. O zamandan beri bir günde üç kez şarj etmek zorunda kaldım. Ses seviyesi tuşunu + bixby tuşu güç tuşunu kullanarak açtım ve kapadım ve yapılması gerekeni yaptım. Ama işe yaramadı.

İkinci olarak, pil gücünün çoğunu kullanmak için bazı AASA hizmeti buldum. Ancak devre dışı bırak düğmesi vurgulanmaz (etkin). Sadece durmaya zorlayabilirim. Bunun kesin nedeni olup olmadığını bilmiyorum ama kuvvet durduktan sonra biraz soluklanma. Ancak, bir süre sonra pilin boşalması devam eder. Yeni çözünürlük kurulumundan önce ekran çözünürlüğü, Daima ekranda vb. Dolayısıyla, bunların önerilmesi asıl sorunun çözülmesine yardımcı olmaz. Üçüncü olarak, SMS uygulamam mesajlaşmanın ortasında otomatik olarak kapanıyor ve ekran ana ekrana dönüyor. sorun ne? lütfen bana yardım et.

Çözüm: AASAservice, Galaxy cihazlarında farklı Samsung deneyimi sağlamak için gereken birçok temel hizmetten biridir. Genel olarak, Pil Kullanımı altında pili tüketen uygulamalar ve hizmetler listesinde yer almamalıdır. Cihazınızdaki AASAservice, pilin bitmesinin başlıca nedenleri gibi görünüyorsa veya bir güncellemeden sonra pil kullanımında önemli bir fark varsa, deneyebileceğiniz sorun giderme adımları şunlardır:

Önbellek bölümünü temizleme

Bazen, uygulamaları hızlı bir şekilde yüklemek için Android tarafından kullanılan cihazınızın sistem önbelleği bir güncellemeyi bozabilir. Bu durumda, bazı uygulamalar düzgün çalışmayabilir, çökebilir veya yavaşlayabilir. Birden fazla uygulama kötü bir önbellekten etkilenirse, sistem genelinde yavaşlama olabilir ve bu da daha uzun yükleme sürelerine ve verimsiz çalışmaya yol açabilir. Sistem önbelleğinin iyi durumda olduğundan emin olmak için önbellek bölümünü düzenli olarak temizlediğinizden emin olun. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

  Sesi Yükselt tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Yeşil Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları serbest bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’ yaklaşık 30 – 60 saniye önce görünecektir ‘önbellek bölümünü sil’ seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın. ‘Evet’ vurgulanana kadar Sesi kısma tuşuna basın ve Güç düğmesine basın. önbellek bölümü tamamlandı, “Sistemi şimdi yeniden başlat” vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Zorla yeniden başlatma

Bazen bu basit prosedür, sistem uzun süre çalıştıktan sonra geliştirilen hataları düzeltebilir. S9’unuzu manuel olarak yeniden başlatmaya zorlayarak, temel olarak, çıkarılabilir pil paketlerine sahip eski cep telefonlarında sistemi yenilemenin etkili bir yolu olan bir pil çekmesini simüle edersiniz. Bunu henüz denemediyseniz, yapabileceğiniz adımlar şunlardır:

  Güç + Sesi Kısma düğmelerini yaklaşık 10 saniye basılı tutun veya cihaz kapanana kadar basılı tutun. Bakım Önyükleme Modu ekranının görünmesi için birkaç saniye bekleyin. Bakım Önyükleme Modu ekranından Normal Önyükleme’yi seçin. Kullanılabilir seçenekler arasında geçiş yapmak için ses düğmelerini ve seçmek için sol alt düğmeyi (ses düğmelerinin altında) kullanabilirsiniz. Sıfırlamanın tamamlanması için 90 saniyeye kadar bekleyin.

Uygulama güncellemelerini yükle

Bazı uygulamalar büyük bir Android güncellemesinden sonra hatalar geliştirebilir veya sorunlu hale gelebilir. Yüklediğiniz tüm uygulamaların, sorun yaşamalarını önlemek için mevcut işletim sistemi sürümüyle uyumlu olduğundan emin olun. Uygulama yayıncıları Android ile uyumsuzluk sorunlarını olabildiğince en aza indirmek istiyor, ancak bazı uygulamalar aynı miktarda bakım veya bakım alamayabilir. Son kullanıcı olarak yapabileceğiniz en fazla şey güncellemeleri yüklemek. Ne yapabilirsen yap.

Pili kalibre edin

Bazen, Android gerçek pil seviyelerini kaybedebilir. İşletim sistemini doğru pil düzeyi okumaları alacak şekilde yeniden ayarlamak için aşağıdakileri yapın:

  Pili tamamen boşaltın. Bu, cihazınızı kendi kendine kapanana ve pil seviyesi% 0 okuyana kadar kullanmak anlamına gelir.% 100’e ulaşıncaya kadar telefonu şarj edin. Cihazınız için orijinal şarj cihazı kullandığınızdan ve tamamen şarj olmasına izin verin. Cihazınızı en az iki saat daha fişten çekmeyin ve şarj ederken de kullanmayın. Geçen süreden sonra cihazınızı fişten çekin. Cihazı yeniden başlatın. Telefonunuzu tekrar tamamen bitene kadar kullanın. 1-. Adımları tekrarlayın. 5.

Uygulama tercihlerini temizle

Bazı uygulamalar, düzgün çalışması için varsayılan veya temel uygulamaların ve hizmetlerin kullanılmasını gerektirir. Bazen, güncellemeler yanlışlıkla Android’e müdahale edebilir ve önemli sistem uygulamalarını devre dışı bırakabilir. Durumu düzeltmek için, önce tüm uygulama tercihlerini varsayılanlarına sıfırladığınızdan emin olun. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

  Ayarlar uygulamasını açın. Uygulamalar’a dokunun. Sağ üstteki Diğer ayarlar’a dokunun (üç nokta simgesi). Uygulama tercihlerini sıfırla’yı seçin. S9’unuzu yeniden başlatın ve sorunu kontrol edin.

Tüm ayarları sıfırlamak

Bu prosedür, yalnızca uygulamaları değil Android cihazınızın tüm ayarlarını kapsadığından öncekinden ayrıdır. Bunu yapmak için aşağıdaki adımları izleyin:

  Ana ekrandan, Uygulamalar tepsisini açmak için boş bir yere hızlıca kaydırın. Genel Yönetim> Ayarları sıfırla seçeneğine dokunun. Ayarları sıfırla seçeneğine dokunun. Bir PIN ayarladıysanız, girin. Ayarları sıfırla seçeneğine dokunun. Tamamlandığında bir onay penceresi görünecektir.

Fabrika ayarları

Bir güncellemeden sonra pil boşaltma sorununu çözmenin etkili yollarından biri fabrika ayarlarına sıfırlamadır. AASAservice, soruna katkıda bulunan uygulamalar için listenin en başında yer almaya devam ederse, fabrika ayarlarına sıfırlama yaparak telefonu silin.

  Verilerinizin yedeğini oluşturun. Cihazı kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Yeşil Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’ gösterilir Android sistem kurtarma menü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye kadar basılı tutun). ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’ seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. öğesini seçmek için Güç düğmesine basın. ‘Evet – tümünü sil Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. Ana sıfırlama tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Pil tüketimine yönelik diğer potansiyel çözümler

Daha düşük ekran parlaklığı. Ekranı karartmak, pil ömrünü her geçen gün uzatmanın iyi ve basit bir yoludur. Ekran parlaklığını sizin için en düşük konforlu düzeye düşürün ve bırakın.

Uygulamaları kaldırın. Ne kadar çok uygulama yüklerseniz sorun veya pilin bitme olasılığı o kadar artar. Son iki haftada kullanmadığınız uygulamalardan kurtulun. Bunları bu kadar uzun süre kullanmadıysanız, sizin veya yaşam tarzınız için önemli olmamaları ihtimali vardır. Alanı temizlemek ve onlarla sorun yaşama olasılığını azaltmak için bunları silin. Gelecekte isterseniz bunları her zaman yine de kurabilirsiniz.

Kullanmadığınız uygulamaları öldürün. Ayarlar> Cihaz bakımı> Pil> İzlenmemiş uygulamalar bölümündeki izlenmeyen ve her zaman uyuyan uygulamalar işlevini kullanın. orada hiçbir uygulamanız olmamalıdır (orada bir şey varsa silin). Her zaman uyku uygulamaları işlevini kullanın ve push bildirimlerine ihtiyaç duymayacağınız tüm uygulamaları oraya koyun.

Optimize. Ayarlar> Cihaz bakımı> Yüklemesine izin ver’e gidin ve Şimdi En İyileştir’i tıklayın.

 


Bizimle etkileşime geçin

Cihazınızla bir sorunla karşılaşan kullanıcılardan biriyseniz bize bildirin. Android ile ilgili sorunlara ücretsiz çözümler sunuyoruz, bu nedenle Android cihazınızla ilgili bir sorununuz varsa, bu bağlantıdaki kısa anketi doldurun ve cevaplarımızı sonraki yazılarda yayınlamaya çalışacağız. Hızlı bir yanıt garanti edemeyiz, bu nedenle sorununuz zamana duyarlıysa, lütfen sorununuzu çözmenin başka bir yolunu bulun.

Bu gönderiyi yararlı bulursanız, kelimeyi arkadaşlarınıza yayarak bize yardımcı olun. TheDroidGuy’un sosyal ağ varlığı da var, bu yüzden Facebook ve Google+ sayfalarımızda topluluğumuzla etkileşim kurmak isteyebilirsiniz.