Açılış ekranında sıkışmış Samsung Galaxy A5 nasıl düzeltilir [Sorun Giderme Kılavuzu]

Samsung Galaxy A5 cihazınız önyükleme işlemini tamamlayamıyor ve önyükleme ekranında takılıp kalıyor mu? Eğer öyleyse, o zaman ana sorunun neden ve nasıl çözüleceğini bulalım.

Mobil cihazlar genellikle yazılım arızası nedeniyle önyükleme ekranında takılı kalırken, diğerleri de donanım sorunları nedeniyle ortaya çıkar. Yine de çoğu durumda, bir cihaz ikincisinden daha ilk nedenden dolayı takılıp kalabilir. Genelde olan şey, bir şeyin sistemin açılış rutinini tamamlamasını durdurması, donmasına ve yanıt vermemesine neden olmasıdır. Cihazın sistem bileşenlerinden hangisi bir hataya neden oldu ve düzeltmek için ne yapılması gerekiyor? Gerekirse bu soruların cevaplarını bulmak için aşağı kaydırmaya devam edin ve daha fazlasını okuyun.

Devam etmeden önce, telefonunuzla ilgili başka sorunlarınız varsa, bu cihazla ilgili olarak en sık bildirilen sorunların bir kısmını çözdüğümüz için A5 sorun giderme sayfamızı ziyaret ettiğinizden emin olun. Sizinkine benzer sorunları bulun ve önerdiğimiz çözümleri kullanın. Çalışmayacaklarsa veya daha fazla yardıma ihtiyacınız olursa, Android sorunları anketimizi doldurun ve bizimle iletişime geçmek için gönder düğmesine tıklayın.

Galaxy A5’iniz neden önyükleme ekranında takılıyor?

Cihazınızın neden tam olarak açılmadığını gösteren birçok neden var. Sorun yazılım aksaklığı veya hatalı donanımdan kaynaklanmış olabilir. Çoğu zaman, haydut uygulaması gibi kötü bir yazılım gibi kötü bir güncelleme de suçlanıyor. Yeni bir yazılım güncellemesi yükledikten sonra donmaya devam eden veya yanıt vermeyen bir cihazdan şikayet eden birçok kişi duyuyorsunuz. Güncelleme, gelişmiş işlevlerden ve yeni özelliklerden bir cihaza bir kenara bazı hatalar getirmiştir.

Sıkışmış cihaz sorunları da yetersiz depolama gibi hafıza ile ilgili sorunların bir belirtisi olabilir. Bu durumda, küçülen bir depolama alanı nedeniyle artık daha fazla içerik ve hizmet tahsis edemeyen telefonda bir performans sorunu gibi görünüyor.

Sorun ayrıca bir uygulamaya veya cihazın kendisine de izole edilebilir. Yalnızca belirli uygulamaları kullanırken ortaya çıkarsa, o zaman uygulama muhtemelen suçludur. Uygulamanın bazı kötü amaçlı yazılımlar tarafından kolayca engellenmesi veya zarar görmesi mümkündür. Sonuç olarak, uygulama normal işlevlerini yerine getiremedi, bu nedenle cihazın donmasına ve tepkisizleşmesine neden oldu.

Olası tetikleyiciler arasında göz önünde bulundurulması gereken bir başka şey de SD kart. Kötü bir SD kart kullanıyorsanız, telefonunuzla etkileşime girmesi veya çakışmasına neden olma eğilimi vardır. SD kartta bazı kötü parçalar veya bozuk dosyalar varsa, bu durum genellikle geçerlidir. SD kartını cihazınızdan çıkarmak, bu durumda gerekli bir çözümdür.

Telefonun iç bileşenlerinden herhangi birine fiziksel veya sıvı hasarı gibi donanım sorunları da Galaxy A5’inizde meydana gelebilecek benzer bir sorunu tetikleyebilir. Bu, neden artık tam olarak önyüklenememesinin temel nedeni olabilir. Önyükleme sistemi artık programlı rutini yerine getiremiyor çünkü ilgili donanım zarar görüyor ve artık cevap vermiyor. Bu, büyük olasılıkla cihazınızı ıslattıysanız veya sorunun başlamasından önce düşürdüyseniz geçerlidir. Sıvı hasarı belirtilerinin en kısa sürede ortaya çıkabileceğini unutmayın, bu onlardan biri olabilir. Galaxy A5’iniz fiziksel veya likit bir hasar nedeniyle sıkışırsa, sabitlemek için en iyi seçenek bir servis merkezidir. Maalesef, donanımınızı tamamen kendiniz yapacak kadar tam donanıma sahip olmadıkça, donanımınızı tamir etmek için hiçbir şey yapamazsınız. Donanımla ilgili olmadığından eminseniz, aşağıdaki vurgulu geçici çözümlerden birini kullanarak sorunu gidermeye çalışabilirsiniz.

Açılış ekranında takılan Galaxy A5’inizi düzeltmek için genel çözümler ve geçici çözümler

Aşağıdaki prosedürler yalnızca uygulanabilir ve yalnızca telefonunuzun donanım bileşenlerinde herhangi bir hasar olmaması durumunda işe yarayabilir. Aksi takdirde, fiziksel bir onarım gerekli olacaktır. Şansını denemek istersen, işte denemek için bazı seçenekler.

Yeniden başlatmaya zorla / yeniden başlat

Bilgisayarlar gibi, akıllı telefonlar da içinde sıkışmış ya da donmuş olan belirtiler arasında rastgele bir sistem arızası yaşar. Sorun bu kadar aniden ortaya çıkarsa, büyük olasılıkla cihazda bir güç yeniden başlatması ile giderilebilecek rastgele bir aksaklıktır. Olduğu söyleniyor, Galaxy A5’i şu adımlarla yeniden başlatmaya zorla:

  Telefonunuzdaki Ses Kısma tuşunu ve Güç tuşunu yaklaşık 10 ila 20 saniye basılı tutun. Bunu yapmak, cihazınızdaki benzetilmiş bir batarya bağlantısını keser. Telefonunuz açıldığında iki tuşu da serbest bırakın.

Süreçte hiçbir veri etkilenmeyecek, bu yüzden başlamak için güvenli bir çözüm.

Tamamen önyüklenebilirse, üçüncü taraf uygulamaları ve hizmetleri teşhis etmek için yeniden başlatmayı ve güvenli moda girmeyi deneyin. Uygulamalarınızdan herhangi biri çakışmaya neden olabilir ve telefonun açılış rutinini durdurmasını veya bitirmemesini tetikler. Sorun, yeni bir uygulama yükledikten veya bir uygulamaya güncellemeden sonra başlamışsa yapın. Bu uygulama suçlu olabilir ve bu nedenle telefondan kaldırılması gerekiyor.

Açılış ekranını hala geçemiyorsa ve tekrar takılıyorsa, bir sonraki uygulanabilir çözümü deneyin.

İLGİLİ POSTLAR:

  Başlangıç ekranına takılan Samsung Galaxy A5’iniz (2017) nasıl düzeltilir [Sorun Giderme Kılavuzu] Galaxy A5 açılmıyor, ekran siyah kalıyor, diğer sorunlarNasıl kendi kendine kapanan ve açılmayacak Samsung Galaxy A5 nasıl onarılır tekrar açın [Sorun Giderme Kılavuzu] Samsung Galaxy A5 (2017) ölüm sorununun siyah ekranını nasıl gideririm [Sorun Giderme Kılavuzu] Samsung Galaxy A5 (2017) cihazınız “nem algılandı” uyarısını göstermeye devam ederse ne yapmalı [Sorun Giderme Kılavuzu]

Kurtarma modunda cihazı yeniden başlat

Kurtarma modu, tüm Android cihazlarda varsayılan olarak gizli bir özelliktir. Aygıt işlevlerini etkileyen daha karmaşık sorunları gidermek için ürün yazılımı güncellemesi ve sistem geri yükleme gibi gerekli sistem prosedürlerini gerçekleştirmek için bu moda girebilirsiniz. Sorun daha karmaşık bir ürün yazılımı aksaklığından kaynaklanıyorsa, aygıtı kurtarma moduna getirmek ve önbellek bölümünü silmek gibi gerekli işlevleri yerine getirmek bazı çözüm önerileri verebilir. Donanım düğmelerini kullanarak veya Windows veya Mac bilgisayarlardaki ADB üzerinden kurtarma moduna girebilirsiniz. İşleri kolaylaştırmak için donanım düğmelerine geçelim. İşte böyle yapılır:

  Cihazınızı kapatın. Android bot simgesini ve şu mesajı yazan bir yazılım görene kadar Ana Sayfa, Sesi Açın ve Güç düğmelerini birkaç saniye aynı anda basılı tutun. (Aslında hiçbir şey yüklü olmaz bu yüzden endişelenmenize gerek kalmaz). Birkaç saniye sonra, başka bir mavi ekran belirecek ve bu ekranda Büyük Ünlem logosu ve ardından Kurtarma Modu menüsü görünecektir. Bu noktada tüm düğmeleri bırakın. Menü seçeneklerine doğru gezinmek için Ses tuşlarını kullanın, daha sonra seçimi onaylamak için Güç tuşuna basın. Bu durumda, Önbellek bölümünü sil seçeneğini vurgulamak için Ses Kısma tuşuna, ardından seçimi onaylamak için Güç tuşuna basın. Cihazınız sistem bölümünden önbelleği silmeyi bitirdiğinde, Sistemi şimdi yeniden başlat seçeneğini seçmek için Güç tuşuna basın.

Bu, cihazınızı yeniden başlatıp Android işletim sistemine geri dönmesi için tetikleyecektir.

Cihazı kurtarma modunda sıfırla / ana sıfırlama

Son çare, sorunu çözemediği ve Galaxy A5’iniz önceki prosedürleri uyguladıktan sonra önyükleme ekranında sıkışıp kaldığı için tam bir sistem sıfırlaması düşünün. Uğraştığınız şey, bazı hatalı bölümlerin, sistem hatalarının veya bozuk işletim sisteminin neden olduğu, yalnızca tam sıfırlama veya ana sıfırlama ile giderilebilecek karmaşık bir sorun olabilir. Bu süreçte tüm kritik verilerinizi kaybedeceğinizi unutmayın, bu yüzden onları önceden yedeklediğinizden emin olun. Ana sıfırlama işlemine devam etmek istiyorsanız, işte böyle yapılır:

  Telefonunu kapat. Sesi Aç, Ana Sayfa ve Gç düğmelerine yaklaşık 10 ila 20 saniye boyunca aynı anda basın ve basılı tutun. Samsung logosunu ve ardından kurtarma menüsünü gördüğünüzde düğmeleri serbest bırakın. Kurtarma Menüsü seçeneklerinden onaylayın. Onaylamak için Güç düğmesine basın. Evet’i vurgulamak için Ses düğmesine tekrar basın – tüm kullanıcı verilerini silin, sonra seçimi onaylamak için Güç düğmesine basın. Sistemi şimdi yeniden başlat seçeneği vurgulanacaktır. Telefonunuzu yeniden başlatmak için Güç düğmesine basın.

Cihazınız şimdi sıfırlandı ve fabrika ayarlarına geri döndürüldü. Bu, cihazınıza temiz bir başlangıç sağlar.

Dikkate alınacak diğer seçenekler

  Özel bir Android kurtarma yazılımı kullanın. Aygıt sıfırlamalarına ek olarak, Galaxy A5’inizi kurtarmak veya geri yüklemek için özel bir yazılım da kullanabilirsiniz. Bu araçların birçoğu Google Play Store’dan indirilebilir. Bilgisayarınızla en güvenilir ve uyumlu yazılımı seçin, sonra indirin ve yükleyin. Telefonunuzu bilgisayarınıza bağlamanız ve daha sonra yüklediğiniz Android kurtarma yazılımını kullanarak düzeltmeye çalışmanız gerekir. Daha fazla yardım için sorunu öğrenin. Yukarıda verilen prosedürlerden hiçbiri sorunu çözemezse ve Galaxy A5’iniz hala açılış ekranını geçemiyorsa, büyük olasılıkla bir donanım sorunudur. Bu noktada, daha fazla öneri için Samsung Destek’e veya cihaz taşıyıcınıza başvurabilirsiniz. Cihazınız hala garanti altındaysa, bir sonraki seçeneğiniz arasında servis garantisinden yararlanmak kabul edilebilir. Aksi takdirde, cihazınızı bir servis merkezine götürün ve tanı konmasını ve gerekirse yetkili bir teknisyen tarafından onarılmasını sağlayın.

Ayrıca okumak isteyebileceğiniz gönderiler:

  “Maalesef, Ayarlar durdu” hatası göstermeye devam eden Samsung Galaxy A5 hatası nasıl giderilir [Sorun Giderme Kılavuzu] Yazılım güncellemesinden sonra Gmail Samsung Galaxy A5’te kendi kendine kapanıyor [Sorun Giderme Kılavuzu] Samsung Galaxy A5 “Maalesef Facebook durdu” göstermeye devam ediyor error [Sorun Giderme Kılavuzu] Galeri neden Samsung Galaxy A5’imde çökmeye devam ediyor? İşte nasıl düzelttiniz… “Maalesef Kamera durdu” hatasını gösteren Samsung Galaxy A5 (2017) nasıl düzeltilir [Sorun Giderme Kılavuzu]