Açılış ekranında sıkışmış Samsung Galaxy J7 nasıl düzeltilir [Sorun Giderme Kılavuzu]

Önyükleme ekranında sıkışıp kalmanız, bir derhal ilgilenmeniz gereken bir uygulama sorununun veya belirsiz bir ürün yazılımı sorununun belirtisi olabilir. Birçok Samsung Galaxy J7 sahibi geç saatlerden beri cihazlarının başlatma işlemine devam edebileceğinden şikayet ediyor. Diğerleri, telefonlarının logoya takılı olduğunu, diğerlerinin ise logo çıktıktan sonra siyah ekrana takıldığını bildirdi.

Bu yazıda, açılış sürecine devam edemeyen ve bir şekilde açılış ekranına sıkışan Galaxy J7 ile ilgili bir sorunu ele alacağım. Sorunu tam olarak belirleyebilmemiz için birbiri ardına bir ihtimal koymalıyız ve sorunla ilgili daha fazla bilgiye sahip olduğumuzda, sorunu giderecek bir çözüm oluşturabiliriz, bu yüzden bu makaleyi okumaya devam edin.

Yine de her şeyden önce, cihazınızla ilgili başka sorunlarınız varsa, o zaman bu telefonla ilgili birçok ortak sorunu çözdüğümüz için Galaxy J7 sorun giderme sayfamızı ziyaret edin. Muhtemelen problemlerinize halihazırda mevcut çözümler var, bu yüzden sizinkine benzer sorunları bulmak için zaman ayırın. Bir tane bulamazsanız veya daha fazla yardıma ihtiyacınız olursa, Android sorun anketimizi doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Lütfen bize sorunu gidermek bizim için daha kolay olacak şekilde mümkün olduğunca fazla bilgi verin. Bu hizmeti ücretsiz olarak sunduğumuz için endişelenmeyin, tek yapmanız gereken sorun hakkında bize yeterli bilgi vermektir.

Önyükleme ekranında takılı kalmış Galaxy J7’de nasıl sorun giderileceği konusunda adım adım kılavuz

Bu sorun giderme kılavuzunun amacı, sorunun ne hakkında olduğunu ve telefonun neden ana ekrana geçmeye devam edemediğini bilmemizdir. Sebep veya sebebi öğrendikten sonra, problemi çözebilecek ve gelecekte tekrar olmasını engelleyebilecek bir çözüm üretebiliriz. Adımlara geçmeden önce, okuyucularımızdan bu sorunu en iyi açıklayan mesajlarımızdan biri…

Sorun: Hey millet! Nasılsın? Galaxy J7 olan telefonumla ilgili sorunlarla karşılaştığımdan beri size ulaşıyorum. Bu telefon için de destek sağlayıp sağlamadığınızı bilmiyorum ama sorunumu yine de paylaşmak istiyorum. Logo, önyükleme işlemi sırasında logodan sonra siyah bir ekrana sıkışıyor. Birkaç gün önce başladı ve bu şekilde hareket etmesine neyin sebep olduğuna dair hiçbir fikrim yok. Zaten boşuna yüzlerce kez yeniden başlatmayı denedim. Bu yüzden eğer yapabilirsen yardımına ihtiyacım var. Teşekkürler.

Sorun Giderme: Artık bu sorunun nasıl ortaya çıktığını ve telefonun davranışının ne olduğunu bildiğimize göre, sorun giderme ile başlamamızın zamanı geldi. İşte yapmanız gerekenler…

Adım 1: Telefon açıkken pili çıkarın

Bu prosedüre sık sık “güç şoku” diyoruz ve bazı bileşenlerinde depolanan elektriği boşaltırken telefonun belleğini tazeliyor. Bunu deneyimlerimize dayanarak yapmanızı tavsiye ederiz, aksaklıklar telefonun başarılı bir şekilde başlatılmamasına neden olabilir.

Bu nedenle, telefon açıkken arka paneli çıkarın ve pili çıkarın. Batarya ana üniteden ayrılırken, cihazınızın Güç tuşunu bir dakika basılı tutun. Pili değiştirin ve ardından arka kapakla sabitleyin. Bundan sonra telefonu açmaya çalışın. Sorun devam ederse, bir sonraki adıma geçin.

Adım 2: Tüm sistem önbelleklerini silin, böylece yenileriyle değiştirilirler

Sistem önbelleklerinin bozulduğu zamanlar olur ve yaptıklarında, bunun da dahil olduğu çeşitli sorunlar oluşabilir. Bir sonraki adıma geçmeden önce bu olasılığı ekarte etmemiz ve bunu yapmak için, telefonunuzu kurtarma modunda başlatmanız ve önbellek bölümünü silmeniz gerekir.

  Cihazı kapatın. Sesi Aç tuşunu ve Giriş tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Cihaz logosu ekranı göründüğünde, yalnızca Güç tuşunu bırakın. Android logosu göründüğünde, tüm tuşları serbest bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme) ‘Android sistem kurtarma menüsü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye gösterecektir.)’ Önbellek bölümünü sil’i vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. ‘Seçmek için Güç tuşuna basın. Vurgulamak için Ses kısma tuşuna basın’ evet ‘seçeneğini seçin ve seçmek için Güç tuşuna basın. Önbellek silme bölümü tamamlandığında,’ Sistemi şimdi yeniden başlat ‘vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Telefonun önyüklenmesini bekleyin çünkü önbellekleri yeniden oluşturması biraz zaman alabilir. Bununla birlikte, önyükleme ekranında hala takılı kalmışsa, bir sonraki adıma geçmeyi deneyin.

Adım 3: Telefonunuzu Güvenli modda başlatmayı deneyin

Telefonu güvenli modda başlatmak, tüm üçüncü taraf uygulamalarını geçici olarak devre dışı bıraktığınız anlamına gelir. İndirdiğiniz ve yüklediğiniz uygulamalardan birinin veya bazılarının soruna neden olma olasılığını reddetmemiz gerekir, çünkü sorunu çözmeniz daha kolay olacak ve çok fazla sorundan kurtulacaksınız. İşte J7’nizi güvenli modda şöyle başlatıyorsunuz:

  Galaxy J7’nizi kapatın. Güç tuşunu basılı tutun, Kapat’a dokunun ve onaylamak için GÜÇ KAPALI’ya dokunun. Onaylamak için güç tuşunu ekranın arkasından cihaz adıyla basılı tutun. Ekranda ‘SAMSUNG’ göründüğünde, Güç tuşunu bırakın. Açma / kapatma tuşunu basılı tutun, Ses seviyesini azaltma tuşunu basılı tutun. Aygıt yeniden başlatmayı tamamlayana kadar Ses seviyesini azaltma tuşunu basılı tutun. Güvenli mod, ekranın sol alt köşesinde görüntülenir. ‘Güvenli Mod’u gördüğünüzde Ses seviyesini azaltma tuşunu serbest bırakın.

Başarılı olursa, onaylanır ve üçüncü taraf uygulamaların sorunla ilgisi vardır. Telefonunuzu normal modda açana kadar şüpheli uygulamaları birer birer yükleyerek suçluyu bulmanız gerekir. Bir uygulamayı kaldırmak için şu adımları izleyin:

  Herhangi bir Giriş ekranından, Uygulamalar simgesine dokunun.

Sorunun çözülüp çözülmediğini onaylamak için bir uygulamayı kaldırdıktan sonra telefonunuzu normal modda başlatmayı denemelisiniz.

Adım 4: Varsayılan fabrika ayarlarına geri getirmek için Galaxy J7’nizi sıfırlayın

Sorun, ilk üç adımı attıktan sonra da devam ediyorsa veya dosyalarınızı ve verilerinizi yedeklemenizi ve telefonunuzu sıfırlamayı daha kolay ve hızlı bulursanız, suçlu olduğundan şüphelendiğiniz her uygulamayı kaldırmak yerine, istediğinizi yapabilirsiniz.

Ancak, bu işlemi yaptığınızda tüm alan ve verilerinizin silineceğini ve özellikle Google Kimliğinizi ve şifrenizi bilmiyorsanız sıfırlama işleminden sonra telefonunuzun kilitlenmesi olasılığını unutmayın. Bu nedenle, önemli dosyalarınızı yedeklediğinizden emin olun ve hırsızlık önleme özelliğini devre dışı bırakmayı unutmayın.

Galaxy J7’deki hırsızlık önleme işlevini devre dışı bırakın

  Giriş ekranından, Uygulamalar simgesine dokunun. Ayarlar öğesini seçin. Birden fazla hesap ayarınız varsa, her hesap için bu adımları tekrarlamanız gerekir. Daha Fazla Git. Hesabı Kaldır

Galaxy J7 sıfırlama ustası

  Cihazı kapatın. Sesi Aç tuşunu ve Giriş tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Cihaz logosu ekranı göründüğünde, yalnızca Güç tuşunu bırakın. Android logosu göründüğünde, tüm tuşları serbest bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme) ‘Android sistem kurtarma menüsü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye gösterecektir.) Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’ yı vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. ‘Seçmek için Güç düğmesine basın. Evet – tüm kullanıcı verilerini silin ‘vurgulanır. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. Ana sıfırlama tamamlandığında,’ Sistemi şimdi yeniden başlat ‘vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Alternatif olarak, telefonunuzu Ayarlar menüsünden sıfırlayabilirsiniz, yani telefon güvenli modda açılabilirse…

  Dahili bellekteki verileri yedekleyin. Cihazda bir Google hesabına giriş yaptıysanız, Hırsızlığa Karşı Koruma özelliğini etkinleştirdiniz ve Ana sıfırlamayı bitirmek için Google kimlik bilgilerinize ihtiyacınız olacak. Giriş ekranında, Uygulamalar simgesine dokunun. , Kaydırıcıyı AÇIK veya KAPALI konuma getirmek için Verilerimi yedekle seçeneğine dokunun. İsterseniz, kaydırıcıyı AÇIK veya KAPALI konuma getirmek için Geri yükle seçeneğine dokunun. Fabrika verilerine sıfırla seçeneğine dokunun. Cihazı sıfırla seçeneğine dokunun. parola.Tap devam edin.Tap Tümünü sil.

Sıfırlamadan sonra, dosyalarınızı geri yüklemeyin veya henüz herhangi bir uygulama yüklemeyin. Bunun yerine, başarıyla önyükleme yapamadığı zamanlar olup olmadığını bilmek için cihazınızı gözlemlemeye devam edin.

Umarım bu sorun giderme kılavuzu yardımcı olur.

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, soru ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve sizden bunun için bir kuruş talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olun. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen gönderilerinizi arkadaşlarınızla paylaşarak ya da Facebook ve Google+ sayfamızı beğenerek ya da Twitter’da takip ederek sözleri yayınlayın.