Açılış ekranında takılan Samsung Galaxy S8 nasıl düzeltilir [Sorun Giderme Kılavuzu]

Sık sık değil, Samsung Galaxy S8 gibi güçlü bir akıllı telefonun önyükleme ekranında takılıp kalması durumunda, ürün yazılımı ile bir ilgisi var. Ancak, deneyimlerimize dayanarak, aynı soruna diğer faktörlerin neden olduğu durumlar vardı. Bu yüzden sadece önyükleme sırasında takılıp kalmak, sorunun ürün yazılımı ile ilgili olduğunu garanti etmez. Telefonunuzda neler olup bittiğini ve düzeltmek için ne yapılması gerektiğini bilmek için sorun gidermeye çalışmalıyız.

 

Bu yazıda, önyükleme ekranında takılıp kalan ve ana ekrana geçmeden devam edemeyen Galaxy S8’inizin sorunlarını gidermede size yol göstereceğim. Sorunun ne olduğunu tam olarak belirleyene kadar bir olasılığını ard arda ekarte etmeye çalışacağız. Ancak, cihazınızın yeni bir cihaz olduğunu göz önünde bulundurmalıyız; bu nedenle, sorun teknisyenin belirleyemediği durumlarda yepyeni bir değişiklik alamamanız için size gerekli olabilecek prosedürleri önermeyeceğiz.

Ancak, her şeyden önce, şu anda telefonunuzla ilgili farklı sorunlar yaşıyorsanız, o zaman bu cihazın sahibi olan okuyucularımıza destek vermeye başladığımız için Samsung Galaxy S8 sorun giderme sayfamızı ziyaret etmenizi öneriyorum. Telefonunuzun hala yepyeni olduğunu ve sorunsuzca çalışması gerektiğini biliyoruz, ancak Samsung bile sorun çıkmayacağını garanti edemez. Burada yaptığımız şey, okuyucularımıza elimizden gelen en iyi yardımı sağlamaktır, bu nedenle endişelerinizle ilgili yayınlar yayınlamadıysak, Android sorun anketimizi doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Önyükleme ekranında sıkışmış Galaxy S8 sorunlarını gidermek için adım adım kılavuz

Bu sorun giderme kılavuzunun amacı, problemin bir teknisyen yardımı olmadan sizin tarafınızdan çözülüp çözülmeyeceğini derhal bilmemizdir. Olmazsa, o zaman mağazaya geri dönebilir ve telefonun en kısa zamanda değiştirilmesini sağlayabilirsiniz. . Bununla birlikte, bu tür bir sorunla telefonunuzu gidermek için yapmanız gerekenler…

Adım 1: Galaxy S8’inizi sadece küçük bir sistem çökmesi olabileceğinden sıfırlamaya zorlayın

Geçmişte bunu beğendikten çok sayıda sorun gördük, burada telefonun küçük bir üretici yazılımı sorunu ya da sistem çökmesi nedeniyle önyükleme ekranında sıkışmış olması. Donanım yazılımı çöktüğünde, bazı dosyaların, özellikle önbelleklerin bozulmasını bekleyebilirsiniz. Bu gerçekleştiğinde, telefon bazı gerekli hizmetleri artık yükleyemediğinden önyüklemeye devam edemeyebilir. Yeniden başlatma, bu sorunu çözebilir, ancak yazılımdan sıfırlama işleminden daha etkili başka bir prosedür var.

Hem Sesi Azalt hem de Güç tuşlarını birlikte 7 ila 10 saniye basılı tutun. Telefonun yeterli pili olduğunu ve sorunun bir sistem çökmesinden kaynaklandığını varsayarak, telefonunuzun normal şekilde yeniden başlatılması gerekir. Ancak, bunu yaptıktan sonra ve telefon hala açılış ekranında takılı kalırsa, bir sonraki adıma geçin.

Adım 2: Galaxy S8’inizi Güvenli modda başlatmaya çalışın

Sorunun, indirdiğiniz ve yüklediğiniz üçüncü taraf uygulamalardan birinin neden olduğu çökmelerin olduğu zamanlar olmasından kaynaklanıp kaynaklanmadığını bilmek zorundayız. Bu tür şeyler, giriş seviyesi, orta seviye veya yüksek kaliteli bir akıllı telefon olmasına bakılmaksızın telefonunuzun performansını etkileyebilir.

Bununla ilgili olan şey, telefonunuzu güvenli modda açarak barbarlarında çalıştırabilmenizdir. Ardından, hiçbir üçüncü taraf uygulamanın bu moda ulaştığında cihazınızın normal çalışmasını engellemeyeceğinden emin olabilirsiniz. S8’inizi bu modda nasıl açacağınız:

    Cihazı kapatın. Model adı ekranını geçen Güç tuşunu basılı tutun. Ekranda “SAMSUNG” göründüğünde, Güç tuşunu bırakın. Güç tuşunu bıraktıktan hemen sonra, Ses seviyesini azaltma tuşunu basılı tutun. Aygıt yeniden başlatmayı tamamlayana kadar ses kısma tuşu. Güvenli mod, ekranın sol alt köşesinde görünecektir.

Başarılı olursa, yapmanız gereken bir sonraki sorun soruna neden olan uygulamayı bulmak ve sonra kaldırmaktır. Birden fazla uygulamayı kaldırmanız ve sorunun çözülüp çözülmediğini onaylamak için telefonunuzu normal moda ve tekrar güvenli moda getirmeniz gerekebilir.

Galaxy S8’inizden uygulamalar nasıl kaldırılır

    Ana ekrandan, Uygulama tepsisini açmak için boş bir yere kaydırın. Ayarlar> Uygulamalar seçeneğine dokunun. İstediğiniz uygulamaya varsayılan listede dokunun veya önceden yüklenmiş uygulamaları görüntülemek için 3 nokta simgesi> Sistem uygulamalarını göster öğesine dokunun. .Tap Uninstall.Tap onaylamak için tekrar kaldırın.

Öte yandan, telefonunuz hala güvenli modda önyükleme yapamıyorsa, bir sonraki adım size yardımcı olabilir.

Adım 3: Telefonunuzu Kurtarma modunda başlatmayı deneyin.

Telefonunuzun güvenli modda önyükleme yapamayacağını varsayarak, Android sistem kurtarma işleminde başlatmayı denemelisiniz, çünkü yapabileceğiniz birkaç şey vardır; ilk önce önbellek bölümünü silmeyi deneyebilirsiniz ve eğer işe yaramazsa, yapabilirsiniz sıfırlama.

İlk yöntem, dosyalarınızı ve verilerinizi silmez, bu nedenle henüz dosyalarınızı yedeklememiş olsanız bile, bunu yapmak güvenlidir. Ancak sıfırlama, telefonunuzun dahili deposuna kaydedilen her şeyi silecektir, ancak cihazınız güvenli veya normal modda başarıyla başlatılmazsa, dosyalarınızı ve verilerinizi yedeklemenin bir yolu yoktur. Telefonun henüz piyasaya sürüldüğü gerçeğini göz önüne alarak, içinde hala birkaç dosya olabilir ve sıfırlama sorunu çözmek için gerekliyse, o zaman buna değer. İşte bu işlemleri nasıl yaptığınız:

Galaxy S8’de önbellek bölümü nasıl silinir

    Cihazı kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Yeşil Android logosu göründüğünde, tüm tuşları bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’ yaklaşık 30 – 60 saniye boyunca gösterilecektir. Android sistem kurtarma menüsü seçeneklerini gösterme.) “Önbellek bölümünü sil” seçeneğini vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç tuşuna basın. “Evet” seçeneğini vurgulamak için Ses kısma tuşuna basın ve seçmek için Güç tuşuna basın. Önbellek silme bölümü tamamlandığında, “Sistemi şimdi yeniden başlat” vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Galaxy S8’inizi sıfırlamada Master

    Cihazı kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Yeşil Android logosu göründüğünde, tüm tuşları bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’ yaklaşık 30 – 60 saniye boyunca gösterilecektir. Android sistemi kurtarma menüsü seçeneklerini gösterme).) “Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla” seçeneğini vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın. “Evet – tüm kullanıcı verilerini sil” seçeneği vurgulanana kadar Ses kısma tuşuna basın. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için düğmesine basın. Ana sıfırlama tamamlandığında, “Sistemi şimdi yeniden başlat” vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, soru ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve sizden bunun için bir kuruş talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunlardan her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olun. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen gönderilerinizi arkadaşlarınızla paylaşarak ya da Facebook ve Google+ sayfamızı beğenerek ya da Twitter’da bizi takip ederek sözcüğü yayın.