Açılmayacak bir Google Pixel 2 XL nasıl düzeltilir, Google logosu ekranında takılmaya devam ediyor

Merhaba Google Pixel kullanıcıları! Bugünün sorun giderme makalesi # GooglePixel2 ve # GooglePixel2XL için iki yaygın sorunu ele almaktadır. Bu gönderiyi faydalı bulacağınızı umuyoruz.

Devam etmeden önce, #Android sorununuza yönelik çözümler arıyorsanız, bu sayfanın altındaki bağlantıyı kullanarak bize ulaşabilirsiniz. Sorununuzu açıklarken, lütfen ilgili bir çözümü kolayca bulabilmemiz için olabildiğince ayrıntılı olun. Yapabilecekleriniz varsa, lütfen bize nereden başlayacağınıza dair bir fikir vereceğiniz kesin hata mesajlarını ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını zaten denediyseniz, bunları yanıtladığımızdan emin olun.

içindekiler

 • Sorun # 1: Açılmayacak bir Google Pixel 2 XL nasıl düzeltilir?
   • Şarj aksesuarlarını kontrol edin
   • En az bir saat şarj edin
   • Şarj portunu kontrol edin
   • Telefon açıksa ancak ekran siyahsa ne yapmalı?
   • Kurtarma moduna önyükleme
   • Onarım
  • Sorun 2: Google Pixel 2'de birden fazla hata var ve Google logosu ekranında takılmaya devam ediyor
    • Pixel 2'nizi fabrika ayarlarına sıfırlamak için şu adımları izleyin:
    • Profesyonel yardım alın
   • Bizimle meşgul

   Sorun # 1: Açılmayacak bir Google Pixel 2 XL nasıl düzeltilir?

   Merhaba, birkaç ay boyunca google piksel 2 XL'mi aldım ve cihazla ilgili hiçbir gerçek sorunum olmadı. Yaklaşık bir ay önce, cihazın üst kısmındaki telefonların ekranı biraz kırıldı, ancak bu durumun hiç bir rahatsızlığa yol açmadığı ve cihazın şu ana kadar mükemmel bir şekilde çalıştığı için düzeltilemedim. Bu sabah uyandım ve uygulamalar, asma kilitler ve diğer genel kullanımları takarken telefon çökmeye başladı. Pil% 50'den fazla şarj edildi ancak telefon bozuldu ve kapatıldı. Telefonu geri almak için farklı yöntemler deniyorum ama şu ana kadar hiçbir şey işe yaramadı. Telefonun şarj edilmesini söylemediği ya da bana canlı olmanın verdiği herhangi bir titreşimi göstermediği için herhangi bir işaretini bile göstermiyor.

   Çözüm: Bunlar, sorununuzun olası nedenleridir:

   • şarj kablosu ve / veya aksesuarları hasarlıdır
   • şarj portu kırıldı
   • ekran bozuk
   • batarya arızası
   • genel donanım hatası

   Şarj aksesuarlarını kontrol edin

   Bu, kontrol etmeniz gereken ilk sorun giderme adımı olmalıdır. Pixel 2 cihazınız açılmıyor olabilir çünkü hatalı şarj kablosu veya adaptör nedeniyle batarya şarj edilmemiştir. Başka bir şarj etme aksesuar setiniz varsa, bunu kullanarak Pixel 2'nizi şarj etmeyi deneyin ve ne olduğunu görün. Veya başka bir Pixel cihazınız varsa, mevcut kabloyu ve adaptörü kullanarak şarj etmeyi deneyin. Her iki durumda da sorunun bu aksesuarlarda olup olmadığını belirlemenize yardımcı olmalısınız.

   En az bir saat şarj edin

   Şarj aksesuarları ile ilgili bir sorun olmadığını belirledikten sonra, telefonu en az bir saat şarj ettiğinizden emin olun. Bu, telefonu tekrar açmaya çalışmadan önce bataryada yeterince şarj olduğundan emin olmanıza yardımcı olur.

   Şarj portunu kontrol edin

   Şarj portu, herhangi bir akıllı telefonun en çok hasar gören kısımlarından biridir. Bu, bir kullanıcı şarj kablosunu taktığı veya çıkardığı her zaman özellikle dikkatli değilse oluşabilir. Yanlış kabloyu takmak, içindeki küçük konektörlere fiziksel olarak zarar verebilir, bükebilir veya tamamen tahrip edebilir. Bariz fiziksel hasar görmek için, içinde görebilmeniz için bir büyüteç aracı kullanmayı deneyin. Eğer bunu yapamazsan, bırak onu. Zaten kırık bir şarj limanını düzeltmek için yapabileceğiniz fazla bir şey yok. Bu önerinin amacı, sorunun profesyonel bir şekilde onarılmasına karar verirseniz, sorunun nereden kaynaklandığını belirlemenize yardımcı olmaktır.

   Telefon açıksa ancak ekran siyahsa ne yapmalı?

   Pixel 2'niz hala bir ses çıkarır, titreşir veya güç verdiğine dair başka işaretler gösterirse, sorun yalnızca ekranda yer almalıdır. Ne yazık ki, bu durumda, muhtemelen ekran değiştirme ile sonuçlanacaksınız. Her şeyin düzgün bir şekilde ele alındığından emin olmak için Google'ın onarımı yapmasına izin verdiğinizden emin olun.

   Üçüncü taraf uygulamalarından biriyle ilgili bir sorun olması durumunda, ekranın düzgün çalışmasını engelleyerek telefonu güvenli modda başlatmayı deneyebilirsiniz. İşte nasıl yapılacağı:

   1. Aygıt açıkken, Güç kapatma istemi görününceye kadar Güç düğmesini (sağ kenarda bulunur) basılı tutun ve bırakın.
   2. “Güvenli modda yeniden başlat” istemi görünene kadar Güç düğmesini basılı tutun ve bırakın.
   3. Onaylamak için Tamam'a dokunun.
   4. Not Yeniden başlatma işleminin tamamlanması 45 saniyeye kadar sürebilir.
   5. Not Yeniden başlatıldığında, kilit açma / ana ekranın sol alt köşesinde “Güvenli mod” görünür.

   Pixel 2'niz Güvenli modda başlayacak ancak normal modda olmayacaksa, uygulama sorununuz olduğu anlamına gelir. Uygulamalarınızın hangilerinin soruna neden olduğunu belirlemek için, telefonu tekrar güvenli modda başlatmanız ve şu adımları uygulamanız gerekir:

   1. Güvenli moda önyükleme yapın.
   2. Sorunu kontrol et.
   3. Bir üçüncü taraf uygulamasının sorumlu olduğunu onayladıktan sonra uygulamaları tek tek kaldırmaya başlayabilirsiniz. Eklediğiniz en yakın olanlarla başlamanızı öneririz.
   4. Bir uygulamayı kaldırdıktan sonra, telefonu normal moda sıfırlayın ve sorunu kontrol edin.
   5. Pixel 2 XL'niz hala sorunluysa, uygulamayı anlatana kadar 1-4. Adımları tekrarlayın.

   Kurtarma moduna önyükleme

   Alternatif olarak, telefonunuzun şu anda Kurtarma Moduna önyükleme yapıp yapamayacağını da deneyebilirsiniz. Güvenli moddan farklı olarak, bu sorun giderme adımı, Android işletim sistemiyle ilgili herhangi bir sorun olup olmadığını kontrol etmek içindir. Kurtarma Modu, Android'e bağımlı olmayan farklı bir yazılım ortamıdır. Telefonunuz Kurtarmaya önyükleme yapabilir ancak normal modda çalışmıyorsa, bir yazılım sorununuza sahip olabileceğinize bahse girebilirsiniz.

   1. Cihazı kapatın. Bu önemli. Eğer bunu kapatamazsanız, asla RecoveryMode'a önyükleme yapamazsınız. Cihazı, Güç düğmesi ile düzenli olarak kapatamıyorsanız, telefonun pili boşalıncaya kadar bekleyin. Ardından, Kurtarma Moduna yeniden başlatmadan önce telefonu 30 dakika şarj edin. Telefon şarj olmuyorsa ve telefon bir süreliğine yanıt vermiyorsa, bu öneriyi atlayın. Telefon tamamen ölmüşse (hiçbir güç ve şarj olmazsa) aşağıdaki adımların geri kalanını yapmak için bir nokta yoktur.
   2. Güç + Ses kısma tuşlarına basın ve basılı tutun ve birkaç saniye bekleyin. Hiçbir şey bu noktada çalışmıyorsa (bootloader moduna önyükleme yapmazsanız), telefon öldürülür. 1 ve 2 numaralı adımları tekrarlayın. Hala hiçbir şey yoksa, zamanınızı ve çabalarınızı aşağıdaki adımların geri kalanıyla harcamayın.
   3. Telefonunuz bootloader moduna cevap veriyorsa ve önyükleme yapıyorsa, bu iyi bir işarettir.
   4. Burada, listeye gitmek ve Kurtarma modunu vurgulamak için Sesi kısma düğmesini kullanın.
   5. Kurtarma moduna önyükleme yapmanızı sağlayacak Güç düğmesini kullanın
   6. Android'in kırılmış logosunu burada göreceksiniz ve iletmek için diğer kurallara uyun.
   7. Güç düğmesine basın ve basılı tutun, ardından stok kurtarma işlemine önyükleme yapmak için Ses Seviyesi düğmesine bir kez basın
   8. Bu, kurtarma moduna önyüklemenin donanım düğmeleridir (Google Pixel 2 ve Pixel 2 XL'de)

   Bootloader modunda, özel ROM'ları veya stok yazılımını yükleyebilir veya cihazınızı fabrika ayarlarına sıfırlayabilirsiniz. Cihazınızı fabrika ayarlarına sıfırlamak için “ verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla ” yı seçtiğinizden emin olun .

   Onarım

   Bu noktada hiçbir şey çalışmıyorsa, bir donanım sorununuz olduğunu varsayabilirsiniz. Kötü bir pil, ekran aksamı veya anakart olabilir. Onarım için Apple'a başvurun.

   Sorun 2: Google Pixel 2'de birden fazla hata var ve Google logosu ekranında takılmaya devam ediyor

   Geçen ay bir buçukta aşağıdaki sorunları yaşadım:

   -Volume otomatik olarak susturuluncaya kadar otomatik olarak azalır: spotify, youtube, vs… -Phone şarj olurken gerçekten çok ısınır -Phone telefon aramaları almaz -Mic ve kamera aralıklı olarak çalışır – telefonumu yeniden başlatmam gerekir 2-3 Sadece bir telefon görüşmesi yapmak için! -Phone aralıklı olarak çok glitchly olur – glitch görünen 2-3 dakika sonra, o kendini yeniden ve google logosu görüntüleme ile yükleme ekranında sıkışmış olsun. Soğuk bir yeniden başlatma yapmak için güç düğmesini birkaç saniye basılı tutmalıydım ve bir saatliğine iyi olacak. Yukarıdaki sorunlar temelde bu telefonu işe yaramaz hale getiriyor .. Bu telefonu Nisan 2017'de satın aldım, ancak bir yıl oldu…. ne oluyor??? İlk kez bir google ürünü satın alıyorum ve son derece hayal kırıklığına uğradığımı söylemeliyim.

   Çözüm: Piksel 2'nin köklenmemiş, resmi olmayan bir yazılımla yanıp sönmemiş veya fiziksel olarak hasar görmüşse, fabrika ayarlarına sıfırlama sorunları çözmelidir. Bahsedilen hatalar, kötü bir uygulama veya bir işletim sistemi hatası neden olabilir.

   Pixel 2'nizi fabrika ayarlarına sıfırlamak için şu adımları izleyin:

   1. Dosyalarınızın bir yedeğini oluşturun.
   2. Cihazınız açıksa, kapatın. Bu önemli. Eğer bunu kapatamazsanız, asla Kurtarma Moduna önyükleme yapamazsınız. Cihazı, Güç düğmesi ile düzenli olarak kapatamıyorsanız, telefonun pili boşalıncaya kadar bekleyin.
   3. Sesi kısma düğmesine basın ve basılı tutun. Sesi kısarken, basılı tutun
   4. Telefon açılana kadar güç düğmesi. Çevresinde bir ok ile “Başlat” kelimesini göreceksiniz.
   5. “Kurtarma modu” seçeneğini vurgulayana kadar Sesi kıs düğmesine basın.
   6. Kurtarma modunu başlatmak için Güç düğmesine basın. Bir Android robotunun ünlem işareti olan bir görüntüsünü görürsünüz (ayrıca “Komut Yok” seçeneğini de görebilirsiniz).
   7. Güç düğmesine basın ve basılı tutun. Gücü basılı tutarken Sesi aç düğmesine bir kez basın. Ardından Güç düğmesini serbest bırakın.
   8. “Verileri silme / fabrika ayarlarına sıfırlama” vurgulanmamışsa, ses kısma düğmesine basıncaya kadar basın. Daha sonra seçmek için Güç düğmesine basın.
   9. “Evet” seçeneğini vurgulayana kadar Ses kısma düğmesine basın (veya “Evet – tüm kullanıcı verilerini sil”). Daha sonra seçmek için Güç düğmesine basın.
   10. Sıfırlama tamamlandıktan sonra, “Şimdi sistemi yeniden başlat” seçeneğini seçmek için Güç düğmesine basın.

   Artık Pixel 2'niz sıfırlandı, tekrar ayarladıktan sonra birkaç saat çalışmasına izin verin. Bu süre zarfında herhangi bir uygulama yüklemediğinizden emin olun, böylece sisteme hiç kullanıcı verisi eklenmediğinde fark olup olmadığını öğrenirsiniz.

   Her şey yolunda giderse, uygulamalarınızı yüklemek istediğiniz zamandır. Uygulamalarınızdan birinin hala suçlama olasılığı olduğundan, uygulamaları tek tek eklediğinizden emin olun. Bu, uygulamalarınızdan birinin uyumsuz olup olmadığını veya Android ile etkileşime neden olup olmadığını bilmenin iyi bir yoludur.

   Profesyonel yardım alın

   Fabrika ayarlarına sıfırlamadan sonra aynı sorunlar ortaya çıkarsa (ve henüz yüklü bir uygulama olmadığında), telefonu donanımının incelenip düzeltilebilmesi için göndermeniz gerekir.

    

   Bizimle meşgul

   Cihazınızla ilgili bir sorunla karşılaşan kullanıcılardan iseniz, bize bildirin. Android ile ilgili sorunlar için ücretsiz çözümler sunuyoruz. Bu nedenle, Android cihazınızla ilgili bir sorununuz varsa, bu bağlantıdaki kısa anketi doldurmanız yeterlidir. Yanıtlarımızı bir sonraki yayınlarda yayınlamaya çalışacağız. Hızlı bir yanıt vermeyi garanti edemeyiz. Bu nedenle, sorununuzun zamana duyarlı olması durumunda, lütfen sorununuzu çözmek için başka bir yol bulun.

   Bu gönderiyi yararlı bulursanız, lütfen arkadaşlarınıza kelimelerinizi yayarak bize yardımcı olun. TheDroidGuy'un sosyal ağ varlığına sahip olmasının yanı sıra, Facebook ve Google+ sayfalarımızda topluluğumuzla etkileşim kurmak isteyebilirsiniz.