Açılmayacak bir Samsung Galaxy A70 nasıl düzeltilir?

Samsung Galaxy A70 gibi bir akıllı telefon aniden kapandığında ve açılmadığında, sorun donanım veya yazılımla ilgili olabilir. Sahibi olarak, telefonun fiziksel hasara neden olabilecek bir düşüş yaşayıp yaşamadığını veya sıvı hasarına neden olan suya sıçramış veya suya batmış olup olmadığını bilen ilk kişi olmalısınız. Bunların hiçbiri olmadıysa, sorun oldukça küçük olmalı ve kendi başınıza çözebilmelisiniz.

Bu yazıda, açılmayacak Galaxy A70’inizde sorun giderme konusunda size rehberlik edeceğim. Bu sorunu ele almak için kullandığımız çözümleri sizinle paylaşacağım. Geçmişte bunun gibi çeşitli sorunlarla uğraştık ve donanımla ilgili olmadığı sürece, telefonunuzun her zaman yanıt vermesini sağlayabilirsiniz. Yararlı bulabileceğiniz için bu makaleyi okumaya devam edin.

Her şeyden önce, cihazınızla ilgili başka sorunlarınız varsa, bu cihazla ilgili birkaç sorunu ele aldığımız için sorun giderme sayfamıza göz atmayı deneyin. Oranlar, benzer sorunları ele alan bir yayın yayınlamış olmamızdır. Şu anda sahip olduğunuzlarla benzer semptomlara sahip olan sorunları bulmayı deneyin ve önerdiğimiz çözümleri kullanmaktan çekinmeyin. Sizin için işe yaramıyorlarsa veya hala yardımımıza ihtiyacınız varsa, anketimizi doldurun ve bizimle iletişime geçmek için gönder’i tıklayın.

Açılmayacak Galaxy A70’inizle ne yapmalı

Çoğu zaman, bir akıllı telefon kendi kendine kapanır ve artık açılmaz veya yanıt vermezse, bu sorun bir sistem çökmesinden kaynaklanır. Telefonunuzun yanıt vermemesine neden olan oldukça küçük bir yazılımla ilgili sorun. Söylemeye gerek yok, güç tuşunu basılı tutarsanız veya şarj cihazına bağlarsanız yanıt vermez. Ama endişelenme, düzeltmesi oldukça kolay.

İlk çözüm: Zorunlu Yeniden Başlatma işlemini gerçekleştirin

Çıkarılabilir pilleri olan cep telefonlarına sahip olacak kadar büyükseniz, bu prosedür bir sürpriz olarak gelmemelidir. Zorla yeniden başlatma aslında simüle edilmiş bir pil çıkarma işlemidir. Gün içinde, telefonun telefonu kapatıp yanıt vermeyeceği zaman, sadece pili çıkarmak zorunda kaldık ve bu sorunu çözmelidir. Ancak günümüzde akıllı telefonların çoğu IP sertifikasına sahiptir veya toz ve sıvıya karşı zaten dayanıklıdır, bu nedenle çıkarılamaz pillere sahiptir. Bu prosedürün var olmasının nedeni budur.

Bunu şu şekilde yapabilirsiniz:

    Sesi Kısma düğmesini basılı tutun ve henüz bırakmayın. Ses seviyesi düğmesini basılı tutarken Güç tuşunu da basılı tutun. Her iki tuşu da 15 saniye boyunca veya Galaxy A70 logosu ekranda görünene kadar basılı tutun.

Logo ekranda göründüğü anda, telefon zaten yanıt verirken sorunun giderildiğinin bir işaretidir. Ancak, telefon yanıt vermemeye devam ederse, bir sonraki çözüme geçmeden önce aynı işlemi birkaç kez daha deneyin.

İLGİLİ POST: Samsung Galaxy A70 Siyah Ekran Ölüm Sorunu Nasıl Onarılır

İkinci çözüm: Telefonunuzu şarj edin ve Zorunlu Yeniden Başlatma yapın

Çoğu zaman, telefon ilk çözüme cevap vermediğinde ve fiziksel veya sıvı hasarı belirtisi olmadığında, bu prosedür onu düzeltir. Bellenim çöktüğünde telefonu şarj cihazına bağlamanın yanıt vermeyeceğini biliyoruz. Ancak, boş bir pil nedeniyle telefonun kapanması ve bellenimin, telefon gerçekten kapanmadan hemen önce çökmesi de mümkündür. Sonuç olarak, telefonunuzda her ikisi de yanıt vermeyen bir telefonla sonuçlanan iki küçük sorun var. Bu olasılığı ortadan kaldırmak için yapmanız gerekenler:

    Şarj cihazını çalışan bir duvar prizine takın. Orijinal kabloyu kullanarak telefonu şarj cihazına bağlayın. Telefonun şarj sembolünü gösterip göstermediğinden bağımsız olarak, en az 10 dakika şarj cihazına bağlı bırakın. Bundan sonra ve telefon hala şarj cihazına bağlıyken Sesi Kısma düğmesini basılı tutun ve henüz serbest bırakmayın. Ses seviyesi düğmesini basılı tutarken Güç tuşunu da basılı tutun. Her iki tuşu da 15 saniye boyunca veya Galaxy A70 logosu ekranda görünene kadar basılı tutun.

Bu yordamlardan herhangi birini kullanarak sorunu çözebildiyseniz, ancak her seferinde yinelenirse, bir sonraki adımınız, açıkça ele alınması gereken bir ürün yazılımı sorunu olduğundan cihazınızı sıfırlamak olmalıdır.

AYRICA OKUYUN: Galaxy A70 açılmayacak nasıl düzeltilir | Güç Yok sorununu giderin

Sıfırlamadan önce, önemli dosyalarınızın ve verilerinizin bir yedeğini oluşturduğunuzdan emin olun ve ardından kilitlenmemek için Google hesabınızı kaldırın. Hazır olduğunuzda, telefonunuzu sıfırlamak için şu adımları izleyin:

    Sesi Yükselt ve Güç tuşlarını basılı tutun Galaxy A70 logosu gösterildiğinde, üç tuşu da serbest bırakın. Galaxy A70’iniz Kurtarma Moduna önyükleme yapmaya devam edecektir. Mavi ve sarı metinleri olan siyah bir ekran gördüğünüzde, bir sonraki adıma geçin. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’ seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın. ‘Evet’ vurgulanana kadar Sesi azaltma tuşuna basın. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Öte yandan, bu prosedürleri yaptıktan sonra telefonunuz hala açılmıyorsa, yapabileceğiniz en iyi şey, bir donanım sorunu olabileceğinden teknolojiye getirmektir. Sonuçta, açılmayacak bir telefon hakkında yapabileceğiniz çok şey var.

Umarım, kendi kendine kapatıldıktan sonra açılmayacak olan Galaxy A70’inizi düzeltmenize yardımcı olabiliriz. Kelimeyi yaymamıza yardımcı olsaydınız çok memnun oluruz, bu yüzden yararlı bulduysanız lütfen bu yayını paylaşın. Okuduğunuz için çok teşekkür ederim!

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, sorularınıza ve önerilerinize her zaman açığız, bu yüzden bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu, sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve bunun için bir kuruş talep etmeyeceğiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunların her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak, aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olabilirsiniz. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak veya sadece Facebook sayfamızı beğenerek veya bizi Twitter’da takip ederek kelimeyi yayın. Her hafta faydalı videolar yayınladığımız için Youtube kanalımızı da ziyaret edebilirsiniz.