Açılmayacak Google Pixel 3a nasıl düzeltilir [sorun giderme kılavuzu]

Yeni Google Pixel 3a gibi yüksek kaliteli bir akıllı telefon kendi kendine kapanıp tekrar açılmayacaksa, derhal donanımıyla ilgili bir sorun olduğunu düşünürsünüz. Ancak, aslında donanımda değil, bellenimde de bir sorun var. Bir sistem çökmesini duyduysanız, bu bunun başka bir hali olabilir. Söylemeye gerek yok, mağaza ya da dükkana geri dönmek zorunda kalmadan bu sorunu kendi başınıza çözebilirsiniz.

Bu makalede, açılmayacak Google Pixel 3a’nızla ilgili sorunları gidermek için size yol göstereceğim. Geçmişte benzer sorunlarla karşılaştık, bu sorunu çözmenize yardımcı olabilecek bir veya iki şeyi zaten biliyoruz. Bu cihazın sahiplerinden biriyseniz ve şu anda benzer bir sorundan rahatsızsanız, bu makalenin bir şekilde size yardımcı olabileceği için okumaya devam edin.

Her şeyden önce, cihazınızla ilgili başka sorunlarınız varsa, bu cihazla ilgili birkaç sorunu daha önce ele aldığımız için sorun giderme sayfamıza göz atmaya çalışın. Muhtemelen benzer sorunları çözen bir gönderi yayınladık. Şu anda sahip olduklarınızla benzer semptomları olan ve bulmaya çalıştığımız çözümleri kullanmaktan çekinmeyin. Sizin için çalışmazlarsa veya hala yardımımıza ihtiyacınız varsa, anket formumuzu doldurun ve bize ulaşmak için gönder düğmesine basın.

Açılmayacak Google Pixel 3a Sorunlarını Giderme

Firmware sorunlarını çözmek gerçekten zor değil. Bir telefon açılmıyorsa, sistem çökmesi veya boş bir batarya yüzünden olabilir. Bu söylenirken, işte bunun için yapmanız gerekenler…

İlk çözüm: Zorla yeniden başlatma

Zorla yeniden başlatma, sistem çökmelerine veya herhangi bir küçük üretici yazılımı aksaklığına karşı etkili olduğu kanıtlanmış benzetilmiş bir pil çıkarma işlemidir. Yapmanız gereken ilk şey bu olmalı. Aslında, Pixel 3a’nızın tekrar mükemmel çalışmasını sağlamak için yapmanız gereken tek şey bu olabilir. İşte yapmanız gerekenler:

    Güç tuşunu 30 saniye boyunca veya logo ekranda görünene kadar basılı tutun.

Telefon bunu ilk defa yaptıktan sonra açılmazsa, aynı işlemi birkaç kez daha yapmayı deneyin ve hala cevap vermiyorsa, bir sonraki çözümü deneyin.

DA OKUYUN: Google Pixel 3a Sıfırlama Kılavuzu: Telefonunuzda çeşitli sıfırlama türleri nasıl yapılır?

İkinci çözüm: Pixel 3a’yı Şarj Edin ve Zorla yeniden başlatmayı yapın

Boşalmış bir bataryaya sahip olmak mutlaka bir sorun değildir çünkü çoğu zaman telefon şarj cihazına bağlandığında yanıt verir. Ancak basit bir pil tüketiminin bellenim çökmesine neden olacağı zamanlar vardır. Sonuç olarak, hem cihazınızı tepkisiz hale getiren hem de açılmayacak birkaç küçük sorunla uğraşıyorsunuz. Telefonunuzu düzeltmek için aşağıdaki adımları izleyin:

    Şarj cihazını çalışan bir duvar prizine takın. Orijinal kabloyu kullanarak telefonu şarj cihazına bağlayın. Telefonun şarj simgesini gösterip göstermemesine bakılmaksızın, en az 10 dakika boyunca şarj cihazına bağlı bırakın. Bundan sonra ve telefon şarj cihazına hala bağlıyken, Güç tuşunu 30 saniye boyunca veya logo ekranda görünene kadar basılı tutun.

Telefon hala cevap vermiyorsa veya bundan sonra açılmıyorsa, bir teknisyenin sizin için kontrol edebilmesi için tekrar mağazaya veya mağazaya getirin.

Öte yandan, yukarıdaki prosedürlerden birini yaparak telefonunuzu açabilir veya cevap verebilirseniz, ancak sorun zaman zaman rastgele ortaya çıkarsa, sorunu tamamen gidermek için telefonunuzu sıfırlamanız gerekir.

DA OKUYUN: Google Pixel 3a XL Sıfırlama Kılavuzu: Farklı Sıfırlama türleri

Sıfırlamadan önce, önemli dosyalarınızın ve verilerinizin işlem sırasında silinecekleri bir kopyasını oluşturduğunuzdan emin olun. Yedeklemeden sonra, Google hesabınızı kaldırın, böylece sıfırlama işleminden sonra telefonunuz kilitlenmeyecektir. Her şey yolunda olduğunda, telefonunuzu sıfırlamak için aşağıdaki adımları izleyin:

    Aygıtı kapatın. Sesi kıs ve Gç düğmesini aynı anda basılı tutun. Pixel 3a logosu göründüğünde, Gç düğmesini bırakın, ancak Android Kurtarma ekranını görene kadar Sesi kısma düğmesini basılı tutun. Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla öğesini vurgulayın, ardından Güç düğmesine basın. Evet öğesini vurgulamak için ses seviyesi tuşlarını kullanın, ardından Güç düğmesine basın. Bilgileriniz silinirken bekleyin Sistemi şimdi yeniden başlat seçeneğinin üzerine gelmek için ses tuşlarını kullanın, ardından Güç düğmesine basın.

Sıfırlamadan sonra, düzgün kullanabilmek için telefonunuzu tekrar kurun. Umarım işe yaramayan Google Pixel 3a’nızı düzeltmenize yardımcı olabiliriz. Sözcüğü yaymamıza yardımcı olursanız memnun oluruz, bu nedenle lütfen yararlı bulursanız bu yazıyı paylaşın. Okuduğunuz için çok teşekkür ederim!

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, soru ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve sizden bunun için bir kuruş talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olun. Yardım ettiğimiz kişiler için, yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak, ya da sadece Facebook sayfamızı beğenerek ya da Twitter’da takip ederek, lütfen kelimeyi yayın. Ayrıca her hafta yararlı videolar yayınladığımız için Youtube kanalımızı da ziyaret edebilirsiniz.