Açılmayacak LG G6’nızı düzeltme [Sorun Giderme Kılavuzu]

LG G6, bugün piyasada bulunan en güçlü, üst düzey akıllı telefonlardan biridir, ancak etkileyici özellikleri ve performansına rağmen sorunlardan, hatalardan ve sorunlardan arınmış değildir. Aslında, okuyucularımızdan zaten yardım isteyen oldukça fazla mesaj aldık çünkü cihazlarında sorunlar var ve çok endişe verici bulduğum sorunlardan biri ölümün siyah ekranı – telefon açılmıyor veya sahibinin ne yapacağı önemli değil.

Bu yazıda, telefonunuzu tekrar hayata geçirmeye çalışırken size yol göstereceğim. Tekrar açmayı veya hatta yanıt vermeyi başarabilip getiremeyeceğimizi görmeye çalışacağız. Her zaman açılmamasının nedeni bir donanım arızasından kaynaklanıyor olabilir, bu nedenle, ortalama kullanıcıların, verilerinizi ve bir bütün olarak telefondan ödün vermeden yapabileceğimiz temel sorun gidermeyi yapmaya çalışacağız. . Yeni LG G6’ya sahipseniz ve şu anda benzer bir sorunla karşılaşıyorsanız, neden olduğunu ve bunu düzeltmek için ne yapılması gerektiğini anlamak için okumaya devam edin.

Daha ileri gitmeden önce, telefonunuzla ilgili başka endişeleriniz varsa, her hafta ele aldığımız her sorunu listelediğimiz LG G6 sorun giderme sayfamızı ziyaret ettiğinizden emin olun. Sizinkine benzer veya kendinizle ilgili sorunları bulun ve önerdiğimiz çözümleri kullanın. Sizin için işe yaramıyorlarsa veya daha fazla yardıma ihtiyacınız olursa, Android sorunları anketimizi doldurarak bize ulaşmaktan çekinmeyin.

Açılmayacak LG G6 sorunlarını giderme

Sahibi olarak, telefonu tekrar hayata geçirip getiremeyeceğinizi öğrenmek için bazı temel sorun giderme işlemleri yapmanız gerekir. Bu tür bir sorunun, uygulamalar veya bellenimin kendisiyle ilgili bazı sorunlar nedeniyle ortaya çıktığı zamanlar vardır. En azından, telefonu onarıma göndermeye karar vermeden önce bu olasılığı göz ardı etmeliyiz. Dedi ki, yapmanız gerekenler:

1. Adım: Telefonunuzu hemen şarj edin

Bu, sorunun sadece bir bellenim sorunu veya donanımdan kaynaklanan bir şeyden kaynaklanıp kaynaklanmadığını derhal size bildirir, ayrıca pilin tamamen boşalmış olma olasılığını da ortadan kaldırır.

Telefon kapalı olsa bile, kablodan şarj IC’sine ve bataryaya doğru elektrik akımı aktığını tespit ettiğinde ekranda normal şarj sembolünü göstermeye devam eder. Görünüyorsa, donanımın olması gerektiği gibi çalıştığı ve belki de telefonun açılmamasının nedeni, her şeyi açmak için pil kalmamasıdır.

Telefonun şarjının iyi olduğunu varsayarsak, cihazın ısınıp ısınmadığını bilmeye dikkat edin. Şarj sırasında biraz ısınması normal olsa da, dokunmanızın rahat olmadığı noktaya kadar ısınmamalıdır. Öyleyse, böyle bir durumda, şarj cihazını hemen çıkarın ve şimdiye kadar erken bir zamanda kontrol etmelisiniz çünkü bir şey doğru değil.

2. Adım: Telefon şarj olmuyorsa şarj cihazını ve kabloyu inceleyin

Bir güç sorunu nedeniyle sorun giderirken telefonun düzgün şarj edildiğini görebilmeniz önemlidir. Sorun giderme işleminize devam etmeden önce bunun sadece bitmiş bir pil sorunu olma olasılığını ortadan kaldırmanız gerekir. Bu, kişisel dosyalarınızın ve verilerinizin güvenliğinden ödün vermeyeceğinizi belirtmemek için sizi bir sürü sorundan koruyacaktır.

Bu nedenle, telefon şarj olmuyorsa, şarj cihazını ve kabloyu inceleyerek onlarla ilgili bir sorun olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Şarj cihazı için tüy bırakmayan, enkaz, korozyon veya bükülmüş pimleri bulmak için USB bağlantı noktasına bakmanız yeterlidir. Akım akışını engelleyebilecek bir şey bulamazsanız, kabloyu inceleyin.

Her iki uçta da aynı şeyi arayın ve ardından yalıtımın içinde bir kırılmaya işaret edebilecek bir şey hissetmek için parmaklarınızı bir uçtan diğer uca doğru çalıştırın.

3. Adım: Telefon şarj cihazına bağlıyken yumuşak sıfırlamayı yapın

Ayrıca, sorunun nedeninin sadece bir aksaklık olması olasılığını da ortadan kaldırmalıyız. Bu nedenle, telefon şarj cihazına bağlıyken ısınmadığı sürece birkaç dakika şarjda bırakın ve ardından yumuşak sıfırlamayı yapmaya çalışın: Sesi Kısma ve Güç tuşlarını birlikte 10 saniye basılı tutun. Telefonun donanım veya ürün yazılımı ile ilgili bir sorun yoksa ve sorun sadece çöktüğü gerçeğinden kaynaklanıyorsa, bu prosedürü yapmak telefonunuzu tekrar hayata geçirecektir.

Telefon çöktüğünde, şarj olurken bile yanıt vermeyebilir. Güç tuşuna basıldığında da yanıt vermez. Ancak telefonu yeniden başlatmaya zorlayan yumuşak sıfırlama prosedürünü uygulayarak tekrar yanıt vermesini sağlayabilirsiniz. Aksaklıkların neden olduğu sorunlar için bu prosedür çok etkilidir.

4. Adım: Telefonunuzu Kurtarma Modunda başlatmaya çalışın

Yukarıdaki tüm adımları uyguladıktan sonra sorun devam ederse, telefonunuzu Kurtarma Modunda önyüklemeye çalışın. Temel olarak, telefonunuzu bu modda başlattığınızda, tüm donanım bileşenlerine güç verilir, ancak Android arayüzü yüklenmez. Sorunun bir aksaklıktan kaynaklandığını varsayarsak, cihazınız bu modda önyüklenebilir ve yapmanız gereken bir sonraki şey cihazı oradan yeniden başlatmaya çalışmaktır. Önyükleme yapmazsa, en azından şimdi, görünüşe göre, telefon açıldığı için önyükleme sorunuyla ilgileniyoruz. Bunu düzeltmek biraz daha kolay. Ancak, telefonun bu modda bile başlamasını sağlayamazsanız, bir teknoloji tarafından daha fazla test edilmek üzere göndermeniz gerekir. LG G6’nızı Kurtarma modunda bu şekilde başlatır ve sıfırlamaya devam edersiniz:

    Dahili bellekteki verileri yedekleyin Aygıtı kapatın. Güç ve Sesi kısma düğmelerine basın ve basılı tutun. LG logosu göründüğünde, Sesi kısma düğmesini basılı tutmaya devam ederken Güç düğmesini hemen bırakın ve yeniden basılı tutun. veri sıfırlama ‘mesajı görüntülenir Evet’i vurgulamak için Sesi kısma düğmesini kullanın. Onaylamak için Güç düğmesine basın. Tüm kullanıcı verilerini silme ve varsayılan ayarları geri yükleme’ mesajı görüntülenir Evet’i vurgulamak için Sesi kısma düğmesini kullanın. Cihazı sıfırlamak için Güç düğmesine basın.

Umarım bu yardımcı olur.

BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN

Sorunlarınıza, sorularınıza ve önerilerinize her zaman açığız, bu yüzden bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu, sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve bunun için bir kuruş talep etmeyeceğiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunların her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak, aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olabilirsiniz. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak ya da sadece Facebook ve Google+ sayfamızı beğenerek ya da bizi Twitter’da takip ederek kelimeyi yayın.