Açılmayacak LG V20’nizi düzeltme, diğer güç sorunları [Sorun Giderme Kılavuzu]

#LG V20’nizi (# V20) nasıl ücretlendirmeyeceğinizle ilgili bir makale yayınladık. Şimdi, yalnız bırakılırsa telefonu işe yaramaz hale getirebilecek çok daha ciddi bir sorunu ele alacağız – açılmıyor.

lg-v20-black-screen-wont-turn-on

Böyle bir sorunu gidermeye gelince dikkate almamız gereken birkaç faktör vardır, ancak bunu daha basit hale getirmek için, diğer olasılıkları dışladıktan sonra sorun çözülmediyse, her şey bir donanım sorununa düşer.

Bununla birlikte, dışarıda bırakmamız gereken olasılıklar arasında uygulama çökmeleri ve bellenim sorunları da var. Birkaç adım uyguladıktan sonra sorun devam ederse, önce uygulamalarınızda sorun gidermek ve ardından ürün yazılımından sonra gitmek daha kolaydır. Yeni LG V20’niz kendi kendine kapatıldıktan sonra tekrar açmayı reddettiğinde ne yapmanız gerektiğini bilmek için bu yayını okumaya devam edin.

Bununla birlikte, başka sorunları olanlar için, bu cihazı desteklemeye başladığımız ve en yaygın sorunlardan bazılarını ele aldığımız için LG V20 sorun giderme sayfamızı ziyaret ettiğinizden emin olun. Sizinkine benzer sorunları bulun ve önerdiğimiz çözümleri kullanın. Çalışmazlarsa veya daha fazla yardıma ihtiyacınız olursa, Android sorunları anketimizi doldurarak bizimle iletişime geçebilirsiniz. Sorun hakkında bize gerekli bilgileri verin, sıfırlamayı yapacağız.

Açılmayacak LG V20 sorunlarını giderme

Bu sorun giderme kılavuzunun amacı, cihazınızdaki sorunun ne olduğunu belirlemek ve sorunu çözecek bir çözüm bulmaktır, ancak bu mümkün değilse, bir geçici çözüm veya geçici bir düzeltme bulmaktır. Tüm bunlar söylendiğinde, açılmayan LG V20 sorununuzu gidermek için yapmanız gerekenler …

1. Adım: Telefonda olası fiziksel veya sıvı hasarı olup olmadığını inceleyin

Biraz karmaşık görünebilir ama değil. Biz teknisyenler genellikle cihazın yanlışlıkla düşmesinden kaynaklanan olası hasarlar için hızlı bir fiziksel muayene yaparlar. Sorunun nedeninin fiziksel hasar olup olmadığını belirlemek kolaydır, çünkü iç bileşenleri etkileyebilecek bir kuvvet dışta bir tür ezik veya çizik bırakmalıdır.

Olası sıvı hasarına gelince, sorunun nedeni olup olmadığını belirlemek daha da kolaydır. Sadece arka kapağı çıkarmanız, pili çıkarmanız ve telefonun arkasındaki küçük çıkartmayı bulmanız yeterlidir. Beyazsa, su hasarı olmaz. Bununla birlikte, çıkartma kırmızı, pembe veya mor renkte döndüyse, telefonunuzun açılmamasının nedeni sıvı hasarından kaynaklanır.

Bu noktada, sorunun nedeninin sıvı veya fiziksel hasar olduğundan eminseniz, telefonu derhal bir teknisyene kontrol ettirin. Sorun gidermeye devam etmenin bir anlamı yok.

2. Adım: Telefonunuzun belleğini yenilemek için pil çekme prosedürünü uygulayın

LG V20’nizin çıkarılabilir pili var, bu yüzden hafızasını yenilemek daha kolay. Arka kapağı çıkarın ve pili çıkarın. Pil telefonunuza bağlı değilken, Güç tuşunu bir dakika boyunca basılı tutun. Bu, telefonunuzdaki depolanan bileşenleri boşaltır. Başka bir deyişle, bellek silinecektir.

Şimdi pili tekrar takın ve arka kapakla sabitleyin ve ardından cihazı açmayı deneyin. Hala açılmıyorsa, bir sonraki adımı uygulayın.

Adım 3: Pil boşalmış olabileceğinden LG V20 cihazınızı şarj etmeye çalışın

Bu, sorunun nedeninin basit boşalmış bir pil olma olasılığını ortadan kaldıracağı için çok önemli bir adımdır, ancak aynı zamanda sorunun bir bellenim veya donanım sorunundan kaynaklanıp kaynaklanmadığı konusunda bize bir fikir verecektir.

Telefon prize takıldıktan sonra şarj edilirse, donanım güvenlidir. Tekrar açmayı denemeden önce telefonu 10 dakika fişte bırakın. Bu durumda, telefonun başarılı bir şekilde önyüklenmesi muhtemeldir.

Ancak, telefon şarj olmazsa veya normal şarj işaretlerini göstermezse, telefonun donanımla ilgili bir sorunu olabilir. LG V20 ile şarj olmama sorununu nasıl çözeceğinizle ilgili yazımızı okumanızı öneririz.

Boşalmış bir pil olasılığını ortadan kaldırmadan sorun gidermeye devam edemeyeceğiniz için telefonun şarj olup olmadığını bilmeniz önemlidir. Şarj etme kılavuzumuzu izledikten sonra telefon hala şarj olmuyorsa, daha büyük olasılıkla bir donanım sorunu olduğundan telefonu onarıma göndermelisiniz.

4. Adım: Telefonu kurtarma modunda önyüklemeye çalışın ve başarılı olursa ana sıfırlamaya devam edin

Bu, indirdiğiniz uygulamalardan birinin veya bazılarının telefonunuzun ürün yazılımını kilitlemiş ve etkilemiş olabileceği başka bir olasılığı aşmak için atmanız gereken başka bir adımdır. Bu adımda yapacağınız şey, telefonunuzu Kurtarma Moduna önyüklemek ve başarılı olursa ana sıfırlamayı yapmaktır.

Sorun uygulamalardan veya bellenimden kaynaklanıyorsa ve sorun o kadar ciddi değilse, sıfırlama kesinlikle düzeltir. Bununla birlikte, dezavantajı, yedekleme yapamayacağınız için dosyalarınızın ve verilerinizin silinmesidir. Telefonun tekrar çalışmasını sağlamak için gereken buysa, buna değer.

    Güç ve Sesi azaltma düğmelerini basılı tutun. LG logosu göründüğünde, Sesi kısma düğmesini basılı tutmaya devam ederken Güç düğmesini hızlı bir şekilde serbest bırakın ve ardından yeniden basılı tutun. “Fabrika verilerine sıfırlama” görüntülendiğinde, vurgulamak için Sesi kısma düğmesini kullanın Onaylamak için Güç düğmesine basın. “Tüm kullanıcı verilerini sil ve varsayılan ayarları geri yükle” istendiğinde, Evet seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma düğmesini kullanın. Cihazı sıfırlamak için Güç düğmesine basın.

5. Adım: Telefonu kontrol veya onarım için gönderin

Her şey başarısız olursa, sizin için sorunu çözmek için bir uzmana ihtiyacınız vardır. Böylece telefonu kontrol ettirmek, test etmek ve düzeltmek için gönderin. Ortalama kullanıcılar için, sorun giderme işleminiz bu kadar devam eder, bu nedenle sorun devam ederse, teknolojinin sizin için sorunu halletmesini sağlayın.

LG V20 ile İlgili Diğer Güçle İlgili Sorunlar

Artık açılmayacak olan LG V20’nizi nasıl düzelteceğiniz konusunda adım adım bir rehber sunduğumuza göre, zaten aldığımız bazı sorunlara cevap verme zamanı…

LG V20 bazen donuyor, sonra kapanıyor ve açılmıyor

Sorun: Merhaba. Birkaç hafta önce LG V20’yi satın aldım. Yıllarca Apple kullanıcısı olduğum için hala nasıl devam edeceğimi öğrenmeye çalışıyorum. Sorun şu ki, telefonum bir gün dondu ve sonra ekranı karardı. Tekrar açabildim ama sonra donmalar rastgele siyah ekranlarla birlikte rastgele gerçekleşiyor. Siz yardım edebilir misiniz? Teşekkürler.

Sorun giderme: Sorunun üçüncü taraf bir uygulamadan kaynaklanma ihtimali vardır. Uygulamalar her zaman kilitlenir ve bazen telefonun genel performansını etkileyebilir. Bu nedenle, bu noktada, hala olup olmadığını öğrenmek için cihazı güvenli modda önyükleyerek sorunu gidermemiz gerekir.

    Ekran açıkken Güç tuşunu basılı tutun. Görüntülenen seçenekler menüsünde Güç düğmesini basılı tutun. Güvenli Modda yeniden başlatmanız istendiğinde Tamam’a dokunun. Cihazınız yeniden başladıktan sonra cihazın alt kısmında Güvenli mod görüntülenir. Soruna neden olan uygulamaları kaldırın.

Sorun hala güvenli modda ortaya çıkıyorsa, verilerinizi yedeklemek ve ana sıfırlamayı yapmaktan başka seçeneğiniz yoktur.

    Dahili bellekteki tüm verileri yedekleyin Aygıtı kapatın. Güç ve Sesi azaltma düğmelerini basılı tutun. LG logosu göründüğünde, Sesi kısma düğmesini basılı tutmaya devam ederken Güç düğmesini hızlı bir şekilde serbest bırakın ve ardından yeniden basılı tutun. Fabrika verilerine sıfırlama ”mesajı görüntülendiğinde, Evet seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma düğmesini kullanın. Onaylamak için Güç düğmesine basın.“ Tüm kullanıcı verilerini silme ve varsayılan ayarları geri yükleme ”istendiğinde, Evet seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma düğmesini kullanın. cihazı sıfırlayın.

LG V20, bir güncellemeden sonra kendi kendine gecikmeye ve kapanmaya devam ediyor

Sorun: Son zamanlarda gerçekten emin olmadığım bir güncelleme vardı ama bundan sonra LG V20’m gerçekten çok kötü bir şekilde gecikmeye başladı ve sonra belirgin bir neden veya neden olmadan kendi kendine kapanıyor. İstediğim, telefonumun olması gerektiği gibi çalışması – gecikme yok, rastgele kapanma yok. Umarım bu konuda yapabileceğiniz bir şey vardır. Teşekkür ederim!

Sorun Giderme: Bozuk sistem önbelleği. Genellikle, bir telefonun özellikle bir güncellemeden sonra başladığını söylemiş olmanızın, performansla ilgili başka sorunlara neden olmasının veya neden olmasının nedeni budur. Bu nedenle, önbellek bölümünü silmek sorunu çözebilir:

    Ana ekrandan Ayarlar öğesine dokunun. Genel sekmesinde Depolama ve USB> Dahili depolama öğesine dokunun. Hesaplamayı bitirmek için menü seçenekleri için bekleyin. Önbellek verileri öğesine dokunun ve ardından Tamam öğesine dokunun. Silme işlemi tamamlandığında, depolama ekranı yenilenir ve önbelleğe alınmış veriler listelenmez. Bu, önbelleğe alınan verilerimizin başarıyla silindiği anlamına gelir. Depolama menüsüne tekrar girdiğinizde, Önbelleğe alınan veriler görünür ve “Hesaplanıyor” olarak gösterilir.

BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN

Sorunlarınıza, sorularınıza ve önerilerinize her zaman açığız, bu yüzden bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu, sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve bunun için bir kuruş talep etmeyeceğiz. Ancak her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunların her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak, aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olabilirsiniz. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak ya da sadece Facebook ve Google+ sayfamızı beğenerek ya da bizi Twitter’da takip ederek kelimeyi yayın.

Telefon Açılmıyor Sorun Giderme

Samsung Galaxy S6 Edge açılmayacakSamsung Galaxy S7 Edge açılmayacakSamsung Galaxy S7 Edge açılmayacakSamsung Galaxy S6 açılmayacakSamsung Galaxy S6 Edge açılmayacakSamsung Galaxy S6 Edge + açılmayacakSamsung Galaxy S5 açılmayacakSamsung Galaxy S4 açılmayacakSamsung Not 5 alışkanlık Samsung Galaxy J7 açılmıyor 4G G4 açılmayacak LG G20 açılmayacak LG G20 açılmayacak LG G5 açılmayacakLG G4 açılmayacak Google Pixel XL açılmayacak Huawei 5, açılmayacak, Huawei P9 açılmayacak, Xiaomi Mi5 açılmayacak