Açılmayacak Motorola Moto G5 Plus nasıl düzeltilir (kolay adımlar)

Motorola Moto G5 Plus, gerçekten etkileyici donanım özelliklerine sahip birinci sınıf bir telefon. Performans söz konusu olduğunda, bu cihazın kategorisindeki diğer cihazlarla rekabet edebilmesini bekleyebilirsiniz. Ancak diğer tüm cihazlar gibi, hata ve problemlerden arınmış değildir. Okuyucularımız tarafından bildirilen en yaygın sorunlar arasında, telefonun açma veya önyükleme özelliği ile ilgili bir şey vardır. Bazıları, bir gece şarj cihazlarına bağlı kaldıktan sonra telefonlarının öldüğünü öğrendiklerini söyledi. Bununla birlikte, diğerleri, telefonlarının belirgin bir neden olmadan kendiliğinden kapandığını ve artık açılmayacağını söyledi.

Bu yazıda, açılmayacak telefonunuzda sorun gidermede size yol göstereceğim. Bu sorunun aslında bellenimle ilgili küçük bir sorun olup olmadığını veya ciddi bir donanım sorunu olup olmadığını görmeye çalışacağız. Geçmişte benzer sorunları ele almak için kullandığımız çözümü sizinle paylaşacağım. Bu nedenle, bu cihazın sahiplerinden biriyseniz ve şu anda benzer bir sorunla karşılaşıyorsanız, bu gönderi size bir şekilde yardımcı olabileceğinden okumaya devam edin.

Bir çözüm bulmaya çalışırken sitemizi bulan akıllı telefon sahipleri için, telefonunuzun desteklediğimiz cihazlardan biri olup olmadığını görmeye çalışın. Öyleyse, o cihazın sorun giderme sayfasını ziyaret edin, kendinize benzer olan sorunları bulmak ve çözümlerimizi ve geçici çözümlerimizi kullanmaktan çekinmeyin. Ancak, bundan sonra hala yardımımıza ihtiyacınız varsa, Android sorunları anketimizi doldurun ve bizimle iletişime geçmek için gönder’i tıklayın.

Moto G5 Plus’ınızı nasıl tekrar açabilirsiniz

Bu sorun ciddi bir donanım sorunu gibi görünse de, gerçekte değil. Aslında, telefonunuzun fiziksel ve / veya sıvı hasarı olmaması koşuluyla, ürün yazılımı ile ilgili küçük bir sorun olabilir. Bununla birlikte, sert bir yüzeye düşürdüğünüzde ve aslında dışarıda bazı çizikler görebiliyorsanız ve bu sorun başladıysa, muhtemelen bir donanım problemidir. Aynı şekilde, telefon uzun süre suya daldıysa ve sonra aniden kapandıysa, sıvı hasarı olmalıdır.

Fiziksel ve / veya sıvı hasardan kaynaklanmadığını varsayarsak, yapmanız gerekenler:

İlk çözüm: Zorla Yeniden Başlatma

Motorola Moto G5 Plus, çıkarılabilir bir bataryaya sahip olsa bile, bataryayı taklit eden bir Zorunlu Yeniden Başlatma prosedürüne yanıt verecektir. Çoğu zaman, bu sorun bir sistem çökmesinden kaynaklanır ve Zorunlu Yeniden Başlatma’nın yapılması sorunu çözecektir. Bu bölümde yapmanız gerekenler:

    Ses açma ve açma / kapatma tuşlarını aynı anda 10 saniye veya daha uzun süre basılı tutun.

Bu, telefonunuzu yeniden başlatacak ve gerçekten güç veriyorsa, sorun düzeltildi, ancak gelecekte tekrar olmayacağının garantisi yok. En azından şimdi kendi kendine kapanıp tekrar cevap vermezse ne yapacağınızı biliyorsunuz.

Öte yandan, telefon ilk prosedüre cevap vermezse, bunu deneyebilirsiniz:

    Önce ses açma düğmesini basılı tutun ve bırakmayın. Ses açma düğmesini basılı tutarken açma / kapatma tuşunu basılı tutun. Her iki tuşu da 10 saniye veya daha fazla basılı tutun.

Temelde ilk prosedürle aynıdır, yalnızca ses açma düğmesini basılı tuttuktan sonra güç tuşuna bastığımızdan emin oluruz, aksi takdirde yapmak benzer bir sonuç vermez. Bununla birlikte, telefon hala buna yanıt vermiyorsa, bir sonraki prosedürü denemelisiniz.

İLGİLİ YAZILAR:

    Motorola Moto G5 siyah ekran ölüm sorunu nasıl düzeltilir? [Sorun Giderme Kılavuzu] Motorola Moto G5 ekran titreme sorunu nasıl düzeltilir? [Sorun Giderme Kılavuzu] Motorola Moto G5’inizde SIM kart algılanmazsa ne yapmalı (kolay adımlar) Motorola Moto G5’inize mesaj gönderemiyorsanız veya alamıyorsanız ne yapmalısınız (kolay adımlar)

İkinci çözüm: Telefonunuzu şarj edin ve Zorunlu Yeniden Başlatma yapın

Pilin boşalmış olması mümkündür, bu nedenle telefonunuzu şarj etmeye çalışmanız gerekir. Ama sadece şarj etmekten biraz daha fazlası var:

    Şarj cihazını çalışan bir duvar prizine takın ve orijinal şarj cihazını kullandığınızdan emin olun. Orijinal kabloyu kullanarak telefonu şarj cihazına bağlayın. Moto G5 Plus’ınızın şarj cihazına yanıt verip vermemesine bakılmaksızın, gücüne bağlı bırakın Telefona şarj olması için biraz zaman verdikten sonra, zorunlu yeniden başlatmayı yapmak için ses açma ve açma / kapatma tuşlarını 10 saniye veya daha uzun süre basılı tutun.

Boşalmış bir pil gerçekten bir sorun değildir, ancak bazı servisler düzgün şekilde kapatılmayabileceğinden, pilin ürün yazılımının çökeceğine tamamen izin verdiğiniz zamanlar vardır. Bu durumda, bir ürün yazılımı çökmesi nedeniyle yanıt vermeyen bir telefonunuz ve yeterli güç olmadığı için açılmayacak bir cihazınız var. Yukarıdaki prosedürü yapmak sorunu çözecektir, ancak telefon bundan sonra hala cevap vermiyorsa, bir teknisyenin sizin için kontrol edebilmesi için mağazaya getirme zamanı.

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, sorularınıza ve önerilerinize her zaman açığız, bu yüzden bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu, sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve bunun için bir kuruş talep etmeyeceğiz. Ancak her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunların her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak, aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olabilirsiniz. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak ya da sadece Facebook ve Google+ sayfamızı beğenerek ya da bizi Twitter’da takip ederek kelimeyi yayın.

Kontrol etmek isteyebileceğiniz gönderiler:

    Dondurulmuş Motorola Moto E4’ün çözülmesi (kolay düzeltme) Açılmayacak Motorola Moto E4 nasıl düzeltilir (kolay adımlar) Nasıl düzeltilir Motorola Moto X4 üzerinde SIM kart hatası yok (kolay adımlar) Moto X4 nasıl düzeltilir Güncellemeden sonra çok yavaş çalışan akıllı telefon (kolay adımlar) Telefon görüşmesi yapamayan veya alamayan bir Moto X4 akıllı telefon nasıl düzeltilir (kolay adımlar) Kendi kendine kapatıldıktan sonra açılmayacak Motorola Moto X4 nasıl düzeltilir (kolay Ölümün siyah ekranına yapışmış bir Moto X4 akıllı telefon nasıl düzeltilir [Sorun Giderme Kılavuzu]