Açılmayacak OnePlus 6 nasıl düzeltilir (kolay düzeltme)

OnePlus 6’nın piyasaya sürülmesinden bu yana neredeyse birkaç ay geçti ve birçok sahip, sorunları için yardım almak için çevrimiçi forumlara döndü. En sık bildirilen sorunlardan biri, telefonun kendi kendine kapandığı ve artık tekrar açılmayacağı bildiriliyor. Bazıları cihazlarını dükkana getirdi ve diğerleri cihazlarını değiştirirken problemi çözmek için bir iki saat beklemek zorunda kaldı.

Bu yazı itibariyle, yeni OnePlus 6’da bilinen bir donanım veya üretim hatası yoktur, bu nedenle sorunun sadece bellenimde olabileceğini söyleyebiliriz. En azından, özellikle bazı sorun giderme prosedürlerini yapmak istiyorsanız, varsaymamız gereken şey budur. Bu nedenle, bu yazıda, OnePlus 6’nızda sorun gidermede size yol göstereceğim. Yanıt vermeyen telefonunuzun tekrar yanıt vermesine neden olabilecek çözümü sizinle paylaşacağım. Bu yayın size yardımcı olabileceğinden okumaya devam edin.

Devam etmeden önce, telefonunuzla ilgili bir soruna çözüm arıyorsanız, cihazınızı destekleyip desteklemediğimizi görmek için sorun giderme sayfalarımıza göz atmayı deneyin. Telefonunuz desteklenen cihazlar listemizdeyse, sorun giderme sayfasına gidin ve benzer sorunları arayın. Çözümlerimizi ve geçici çözümlerimizi kullanmaktan çekinmeyin. Endişelenme ücretsiz. Ancak yine de yardımımıza ihtiyacınız varsa, Android sorunları anketimizi doldurun ve bizimle iletişime geçmek için gönder’i tıklayın.

Açılmayacak OnePlus 6 Nasıl Onarılır

Bu tür bir sorun, telefonunuzun ciddi bir donanım sorunu olduğunu düşünmenize neden olsa da, gerçekte küçük bir ürün yazılımı sorunuyla ilgileniyor olabilirsiniz. Telefonunuz artık yanıt vermiyorsa veya açılmıyorsa yapmanız gerekenler …

Çözüm: Zorla Yeniden Başlatma

Bir telefonun siyah bir ekrana sahip olmasının ve yanıt vermemesinin en yaygın nedeni bir sistem çökmesidir. Tüm cep telefonlarının çıkarılabilir pilleri olduğu günlerde, çökerken veya yanıt vermiyorken, arka kapağı çıkarmamız ve pili çıkarmamız gerekir. Bu derhal problemle ilgilenmelidir; açma / kapama tuşuna bastığınızda telefonunuzun yeniden başlatıldığını görürsünüz. Elbette zaman ve verileri tekrar ayarlamanız gerekecek, ancak bu tür bir sorunu daha önce düzeltmek çok kolaydı. Ancak bugün, neredeyse tüm akıllı telefonların çıkarılamayan pilleri olduğunda, bu tür bir sorun bazı sahiplerini panik yapabilir. Ama bunu şimdi okuyorsanız, endişelenmeyin, her zaman bir çözüm vardır.

Siyah ekranlı OnePlus 6’nızın tekrar yanıt vermesini sağlamak için şunu yapın:

    yeniden başlatmak için Güç tuşunu 10 saniye basılı tutun.

Bu çok basit bir prosedürdür, ancak olası ürün yazılımı çökme sorunları söz konusu olduğunda çok etkilidir. Simüle edilmiş bir pil çekme prosedürü gerçekleştirir ve telefonunuz buna bağlı olduğundan kesinlikle yanıt verecektir. Ancak, telefon bundan sonra hala yanıt vermiyorsa aşağıdakileri deneyin:

    OnePlus 6’nızı şarj edip etmediğine bakılmaksızın şarj cihazına bağlayın. 10 dakika kadar şarj cihazına bağlı bırakın. 10 saniye boyunca veya cihaz açılıncaya kadar açma / kapatma tuşunu basılı tutun.

Telefonunuz yanıt vermemeye devam ederse ve tüm bu adımları uyguladıktan sonra bile açılmıyorsa, özellikle sorun belirgin bir neden olmadan başlamışsa, kontrol etmesini veya değiştirilmesini sağlamanın zamanı geldi.

Umarım bu kısa sorun giderme kılavuzu size şu ya da bu şekilde yardımcı olmuştur. OnePlus 6’nızla bizimle paylaşmak istediğiniz başka sorunlarınız varsa, bizimle iletişime geçmekten veya aşağıya yorum bırakmaktan çekinmeyin.

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, sorularınıza ve önerilerinize her zaman açığız, bu yüzden bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu, sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve bunun için bir kuruş talep etmeyeceğiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunların her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak, aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olabilirsiniz. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak ya da sadece Facebook ve Google+ sayfamızı beğenerek ya da bizi Twitter’da takip ederek kelimeyi yayın.