Açılmayacak Samsung Galaxy A30 nasıl düzeltilir

Orta seviye cihazlardan biri olan Samsung Galaxy A30, kendi kategorisindeki diğer cihazlarla rekabet edebilecek etkileyici donanım özelliklerine sahip. Ancak diğer akıllı telefonlar gibi, sorun ve problemsiz değildir. Aslında, şikayet ettikleri için birimlerinin kapatıldığı ve tekrar açılmayacağı için şikayetçi olan okurlarımız var.

Çoğu zaman, bu sorunla karşılaşan kullanıcılar telefonun artık yanıt vermeyeceği için bunun donanımsal bir sorun olduğunu düşünürler, ancak çoğu zaman, aslında sadece küçük bir ürün yazılımı sorunu olur. Söylemeye gerek yok, bu sorunu giderebilir ve sorun gidermeye istekli olursanız, telefonunuzu dükkana getirmeden tekrar yanıt vermesini sağlayabilirsiniz.

Bu yazıda, açılmayacak veya yanıt vermeyecek olan Galaxy A30’unuzla ilgili sorunları gidermenize rehberlik edeceğim. Bu sorunu çözmede en etkili çözümü sizlerle paylaşacağım. Bu nedenle, bu cihazın sahiplerinden biriyseniz ve şu anda benzer bir sorundan şikayet ediyorsanız, bu makalenin size yardımcı olabileceği için okumaya devam edin.

Sorun gidermemize geçmeden önce, farklı bir sorun için bir çözüm arıyorsanız, okuyucularımız tarafından bildirilen en yaygın sorunlardan bazılarına değindiğimiz için sorun giderme sayfamıza uğradığınızdan emin olun. Sizinkine benzer sorunları bulun ve önerdiğimiz çözümleri kullanın. Bundan sonra yine de yardımımıza ihtiyacınız varsa, Android sorun anketimizi doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Açılmayacak Galaxy A30 Sorunlarını Giderme

Bu tür bir sorunu olan bir telefonu sorun giderirken, cihazınızın herhangi bir fiziksel veya sıvı hasarı olmadığından emin olmalısınız, çünkü sorunun nedeni bu ise, sorun gidermede bir nokta yoktur. Telefonu bir mağazaya getirmek en iyisidir, böylece bir teknisyen donanımın bütünlüğünü kontrol edebilir. Bununla birlikte, bu sorun açık bir sebep ya da sebep olmadan başladıysa, işte yapmanız gerekenler:

İlk çözüm: Galaxy A30’unuzu yeniden başlatmaya zorlayın

Yapmanız gereken ilk şey bu olmalı. Aslında, telefonunuzun tekrar yanıt vermesini sağlamak için yapmanız gereken tek şey olabilir. Zorla Yeniden Başlatma aslında telefonunuzun hafızasını tazeleyen ve tüm uygulamalarını ve servislerini yeniden yükleyen benzetilmiş bir batarya çıkarma işlemidir. Bu, ürün yazılımı veya sistem çökmesi ile ilgili küçük bir sorunsa, telefonunuz bunu başlattıktan sonra başlatılmalıdır:

    Sesi Azalt düğmesini basılı tutun ve henüz bırakmayın. Ses düğmesini basılı tutarken, Güç tuşunu da basılı tutun. Her iki tuşu 15 saniye boyunca veya Galaxy A30 logosu ekranda görünene kadar basılı tutun.

Cihaz ilk denemeden sonra yanıt vermezse veya açılmazsa, bir sonraki çözüme geçmeden önce aynı işlemi birkaç kez daha yapın.

DA OKUYUN: Samsung Galaxy A30 Ekran Titreşen Sorunu Nasıl Onarılır

İkinci çözüm: Telefonunuzu şarj edin ve yeniden başlatmaya zorlayın

Bataryanın tamamen boşalmış olması ve cihaz yazılımının telefon kapanmadan hemen önce çökmesi olasıdır. Şahsen böyle bir sorunla birkaç kez daha karşılaştım. Bu, telefonunuzun pili bitmesine izin verdiğinizde gerçekleşir, ancak bu sık olmamakla birlikte. Bu olasılığı dışlamak ve denemek için yapmanız gerekenler:

    Şarj cihazını çalışan bir duvar prizine takın. Orijinal kabloyu kullanarak telefonu şarj cihazına bağlayın. Telefonun şarj simgesini gösterip göstermemesine bakılmaksızın, en az 10 dakika boyunca şarj cihazına bağlı bırakın. Bundan sonra ve telefon hala şarj cihazına bağlıyken, Ses Kısma düğmesini basılı tutun ve henüz bırakmayın. Ses düğmesini basılı tutarken, Güç tuşunu da basılı tutun. Her iki tuşu 15 saniye boyunca veya Galaxy A30 logosu ekranda görünene kadar basılı tutun.

Telefonunuz bundan sonra bile açılmıyorsa, sorunun donanımda olması muhtemeldir. Telefonu bir dükkân ya da bir donanım problemi olabileceği için satın aldığınız mağazaya geri getirme zamanı.

DA OKUYUN: Nasıl Samsung Galaxy A30 Nem Tespit Edildi Hata Sorunu Nasıl Onarılır

Öte yandan, telefonunuzu çözümlerden herhangi birini kullanarak yanıtlayabildiyseniz ancak sorun zaman zaman ortaya çıkarsa, sıfırlama işlemi tekrar mükemmel şekilde çalışması için tek ihtiyacınız olan şeydir. Sıfırlamadan önce önemli dosya ve verilerinizin bir kopyasını oluşturduğunuzdan emin olun. Yedeklemeyi tamamladığınızda, telefonunuzu sıfırlamak için aşağıdaki adımları izleyin:

    Aygıtı kapatın. Sesi Aç ve Güç tuşlarına basın ve basılı tutun. Galaxy A30 logosu göründüğünde, üç tuşu da bırakın. Galaxy A30’unuz Kurtarma Modunda çalışmaya başlayacaktır. Mavi ve sarı metinlerle siyah bir ekran gördüğünüzde, bir sonraki adıma geçin. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’yı vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın.’ Evet ‘vurgulanana kadar Ses kısma tuşuna basın. Master sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Umarım bu sorun giderme kılavuzunun açılmayacak olan Samsung Galaxy A30’nuzu düzeltmenize yardımcı olabilir. Lütfen bu yazıyı arkadaşlarınızla veya aynı sorunları yaşayan insanlarla paylaşarak bu sözcüğü paylaşmamıza yardımcı olun. Okuduğunuz için teşekkürler!

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, soru ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve sizden bunun için bir kuruş talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olun. Yardım ettiğimiz kişiler için, yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak, ya da sadece Facebook sayfamızı beğenerek ya da Twitter’da takip ederek, lütfen kelimeyi yayın. Ayrıca her hafta yararlı videolar yayınladığımız için Youtube kanalımızı da ziyaret edebilirsiniz.