Açılmayacak Samsung Galaxy A30 Nasıl Onarılır

Orta sınıf cihazlardan biri olan Samsung Galaxy A30, kategorisindeki diğer cihazlarla rekabet edebilecek bazı etkileyici donanım özelliklerine sahip. Ancak diğer tüm akıllı telefonlar gibi, sorunlardan ve sorunlardan arınmış değildir. Aslında, birimlerinin kapalı olduğu ve tekrar açılmayacağı bildirildiği için şikayet eden okuyucularımız var.

Çoğu zaman, bu sorunla karşılaşan kullanıcılar, telefonun artık yanıt vermeyeceği için bir donanım sorunu olduğunu düşünürler, ancak çoğu zaman, aslında sadece küçük bir ürün yazılımı problemidir. Söylemeye gerek yok, sorun gidermeye istekli iseniz bu sorunu çözebilir ve telefonunuzun mağazaya getirmeden tekrar yanıt vermesini sağlayabilirsiniz.

Bu yazıda, açılmayacak veya yanıt vermeyecek Galaxy A30’unuzda sorun giderme konusunda size rehberlik edeceğim. Bu sorunu çözmede en etkili çözümü sizinle paylaşacağım. Dolayısıyla, bu cihazın sahiplerinden biriyseniz ve şu anda benzer bir sorunla karşılaşıyorsanız, bu makale size yardımcı olabileceğinden okumaya devam edin.

Sorun gidermemize geçmeden önce, farklı bir soruna bir çözüm arıyorsanız, okuyucularımız tarafından bildirilen en yaygın sorunlardan bazılarını zaten ele aldığımız için sorun giderme sayfamıza göz attığınızdan emin olun. Sizinkine benzer sorunları bulun ve önerdiğimiz çözümleri kullanın. Bundan sonra hala yardımımıza ihtiyacınız varsa, Android sorunları anketimizi doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Açılmayacak Galaxy A30’da sorun giderme

Bu tür bir sorunu olan bir telefonla ilgili sorunları giderirken, sorunun nedeni bu ise, cihazınızda herhangi bir fiziksel veya sıvı hasarı belirtisi olmadığından emin olmanız gerekir. Telefonu bir dükkana getirmek en iyisidir, böylece bir teknisyen donanımın bütünlüğünü kontrol edebilir. Ancak, bu sorun belirgin bir neden veya sebep olmadan başladıysa, yapmanız gerekenler:

İlk çözüm: Galaxy A30’unuzu yeniden başlatmaya zorlayın

Yapmanız gereken ilk şey bu olmalı. Aslında, telefonunuzun tekrar yanıt vermesi için yapmanız gereken tek şey bu olabilir. Zorla Yeniden Başlatma, aslında telefonunuzun belleğini yenileyerek tüm uygulamalarını ve hizmetlerini yeniden yükleyen simüle edilmiş bir pil çıkarma işlemidir. Bu, bellenim veya sistem çökmesi ile ilgili küçük bir sorunsa, telefonunuz bunu yaptıktan sonra önyüklenmelidir:

    Sesi Kısma düğmesini basılı tutun ve henüz bırakmayın. Ses düğmesini basılı tutarken Güç tuşunu da basılı tutun. Her iki tuşu da 15 saniye boyunca veya Galaxy A30 logosu ekranda görünene kadar basılı tutun.

Aygıt ilk denemeden sonra yanıt vermezse veya açılmazsa, bir sonraki çözüme geçmeden önce aynı işlemi birkaç kez daha yapın.

AYRICA OKUYUN: Samsung Galaxy A30 Ekran Titrek Sorunu Nasıl Onarılır

İkinci çözüm: Telefonunuzu şarj edin ve zorunlu yeniden başlatmayı yapın

Pilin tamamen boşalmış olması ve bellenimin telefon kapatılmadan hemen önce çökmesi mümkündür. Şahsen böyle bir sorunla birkaç kez daha karşılaştım. Bu, telefonunuzun pilinin bitmesine izin verdiğinizde, ancak sık olmamasına rağmen olur. Bu olasılığı denemek ve dışlamak için yapmanız gerekenler:

    Şarj cihazını çalışan bir duvar prizine takın. Orijinal kabloyu kullanarak telefonu şarj cihazına bağlayın. Telefonun şarj sembolünü gösterip göstermediğinden bağımsız olarak, en az 10 dakika şarj cihazına bağlı bırakın. Bundan sonra ve telefon hala şarj cihazına bağlıyken Sesi Kısma düğmesini basılı tutun ve henüz serbest bırakmayın. Ses düğmesini basılı tutarken Güç tuşunu da basılı tutun. Her iki tuşu da 15 saniye boyunca veya Galaxy A30 logosu ekranda görünene kadar basılı tutun.

Telefonunuz bundan sonra bile hala açılmıyorsa, sorunun donanımda olması mümkündür. Telefonu bir mağazaya veya bir donanım sorunu olabileceği için satın aldığınız mağazaya geri getirmenin zamanı geldi.

AYRICA OKUYUN: Samsung Galaxy A30 Nem Tespit Hata Sorunu Nasıl Onarılır

Öte yandan, çözümlerden birini yaparak telefonunuzun yanıt vermesini sağlayabildiyseniz, ancak sorun zaman zaman ortaya çıkıyorsa, tekrar mükemmel çalışması için tek yapmanız gereken bir sıfırlamadır. Sıfırlanmadan önce silinecekleri için önemli dosyalarınızın ve verilerinizin bir kopyasını oluşturduğunuzdan emin olun. Yedeklemeyi bitirdiğinizde, telefonunuzu sıfırlamak için şu adımları izleyin:

    Sesi Yükselt ve Güç tuşlarını basılı tutun Galaxy A30 logosu gösterildiğinde, üç tuşun tümünü serbest bırakın. Galaxy A30’unuz Kurtarma Moduna önyükleme yapmaya devam edecektir. Mavi ve sarı metinleri olan siyah bir ekran gördüğünüzde, bir sonraki adıma geçin. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’ seçeneğini vurgulamak için Sesi azaltma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın. ‘Evet’ vurgulanana kadar Sesi azaltma tuşuna basın. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Bu sorun giderme kılavuzunun, açılmayacak Samsung Galaxy A30’unuzu düzeltmenize yardımcı olabileceğini umuyoruz. Lütfen bu yayını arkadaşlarınızla veya benzer sorunları olan insanlarla paylaşarak kelimeyi yaymamıza yardımcı olun. Okuduğunuz için teşekkürler!

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, sorularınıza ve önerilerinize her zaman açığız, bu yüzden bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu, sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve bunun için bir kuruş talep etmeyeceğiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunların her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ama aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olabilirsiniz. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak veya sadece Facebook sayfamızı beğenerek veya bizi Twitter’da takip ederek kelimeyi yayın. Her hafta faydalı videolar yayınladığımız için Youtube kanalımızı da ziyaret edebilirsiniz.