Açılmayacak Samsung Galaxy A5 (2017) nasıl düzeltilir [Sorun Giderme Kılavuzu]

Samsung Galaxy A5 cihazına sahip olan okuyucularımızdan oldukça fazla şikayet aldık ve “şarj etmeme” sorununu zaten ele alırken, henüz sahiplerinin çoğunun yaşadığı güç sorununu çözmedik. Bu sorun aynı zamanda “ölümün kara ekranı” olarak da adlandırılabilir, çünkü ne yaparsanız yapın ve telefon tamamen tepkisiz ya da ölü olursa olsun ekran boş kalır.

Geçmişte bunun gibi bir çok konu gördük ve deneyimlerimize dayanarak, bu sorun nasıl gerçekleştiğine veya sorunun ilk ortaya çıktığında durumun ne olduğuna bağlı olarak çok basitten karmaşık bir duruma kadar değişebilir. Bu nedenle, bu yazıda, Samsung Galaxy A5 ile ilgili sorunları gidermek için size yol göstereceğiz. Her olasılığı göz önünde bulunduracağız ve sorunun nedeninin ne olduğunu ve düzeltmek için ne yapılması gerektiğine karar verene kadar her birini ekarte edeceğiz. Bir veya bu konuda musallat sahipseniz, aşağıdakileri okumaya devam edin.

Ancak doğru sorun gidermeye gitmeden önce, bu sayfayı farklı bir sorunun çözümünü aradığınız için bulursanız, o zaman bu konuda en sık bildirilen sorunlara değindiğimiz için Galaxy A5 sorun giderme sayfamızı ziyaret etmenizi öneririz Telefonunuzda aradığınızı bulabilirsiniz. Sağladığımız çözümleri ve geçici çözümleri kullanmaktan çekinmeyin. Sizin için çalışmazsa veya daha fazla yardıma ihtiyacınız olursa, Android sorunları anketimizi doldurun ve ardından gönder düğmesine basın; size yardımcı olmak için elimizden gelenin en iyisini yapacağız.

Açılmayan Galaxy A5’iniz nasıl giderilir

Sorun: Kaybettim telefonun yerine Galaxy S5’i aldığımdan beri geçen yıldan beri blogunuzu takip ediyorum. Bu yıl, Galaxy A5’i ekstra bir telefon olarak satın aldım, ancak eskisi yerine problemi olan kişi gibi görünüyor. Bir gün güçsüz görünce uyandım, bu yüzden açmaya çalıştım ama olmayacak. Şarj etmeye çalıştı, cevap vermiyor ve artık ne yapacağımı bilmiyorum. Belki satın almak bir hataydı, ancak bu soruna bir çözüm bulmama yardım ederseniz, kesinlikle memnun olurum. Teşekkürler.

Sorun Giderme: Açılmayan bir telefon için, yapabileceğimiz çok şey var, ancak hayata döndürmek için elimizden gelenin en iyisini denemek zorundayız. Olduğu söyleniyor, işte bunun için yapmanız gerekenler:

Adım 1: Zorla Yeniden Başlatma prosedürünü deneyin

Bu yapmanız gereken ilk şey olmalı ve bu sorun sizi rahatsız etmeye başladığında yapabileceğiniz tek şey olabilir. Pil çıkarma prosedürüne eşdeğerdir; sık sık çıkan çıkarılabilir bataryası olan telefonlara yaparız. Galaxy A5’iniz kullanıcı tarafından çıkarılabilir bir bataryaya sahip değil, bu nedenle batarya çıkarma işlemini yapamıyoruz.

Bunu yapmak için, Ses Düzeyi ve Gç tuşlarını 10 saniye boyunca bir arada basılı tutun ve telefonunuzun hala yeterli pili olduğunu varsayalım ve sorun gerçekten küçük bir aksaklık veya sorundan kaynaklanıyorsa, başka sorun yaşamadan yeniden başlatılması gerekir. Ancak, sorun bundan sonra hala devam ediyorsa, bir sonraki adıma geçin.

2. Adım: Telefonunuzu şarj edin ve 1. adımı tekrarlayın

Şarj cihazını prize takın ve sonra telefonunuzu bağlayın. Anladığım kadarıyla, telefonunuzu boşuna şarj etmeyi denediniz. Bu sefer, telefonunuzu yaklaşık 5 dakika şarj etmeyi deneyin ve ardından cihaz takılıyken Zorunlu Yeniden Başlamayı yapın. Bu, cihazın belleniminin tamamen boşalması ihtimalini ortadan kaldırır. Bundan sonra ve telefon şarj olmuyorsa, bu bir şarj sorunudur ve telefonun açılmamasının nedeni, bataryanın tamamen boşalmasıdır. Sorunu çözmek için aşağıdaki yazıyı okuyun:

  Samsung Galaxy A5 cihazınızı (2017) şarj etmeden nasıl düzeltilir [Sorun Giderme Kılavuzu]

Adım 3: Telefonunuzu güvenli modda başlatmaya çalışın

Galaxy A5’inizin normal bir şekilde şarj olduğunu ama hala açılmayacağını varsayarsak, o zaman bu yapmanız gereken bir sonraki şeydir. Güvenli modda önyükleme yapmak, tüm üçüncü taraf uygulamalarını geçici olarak devre dışı bırakır ve bu sorun sistemde çakışmalara neden olan bir uygulamadan kaynaklanıyor gibi görünmektedir. Bu yüzden, yapıp yapamayacağını görmek için telefonunuzu güvenli modda başlatmayı denemenizi istiyorum. Unutmayın, sorun telefonun açılmamasıdır, bu yüzden güvenli modda başlatmayı başarabilirsek, yarı yarıya oradayız demektir.

Telefonunuzu güvenli modda nasıl açacağınız:

  Cihazı kapatın. Ekrandaki güç tuşunu cihaz adıyla basılı tutun. Ekranda ‘SAMSUNG’ göründüğünde, Güç tuşunu bırakın. Güç tuşunu bıraktıktan hemen sonra, Ses seviyesini azaltma tuşunu basılı tutun. Aygıt yeniden başlatmayı tamamlayana kadar Ses kısma tuşunu basılı tutun. Güvenli mod, ekranın sol alt köşesinde görüntülenecektir. ‘Güvenli Mod’u gördüğünüzde Ses kısma tuşunu serbest bırakın.

Telefonunuzun güvenli modda başarıyla başlatıldığını varsayarsak, yüklediğiniz üçüncü taraf uygulamalardan birinin veya bazılarının soruna yol açtığı açıktır. Hangi uygulamanın sistemde çatışmaya neden olduğunu bulmanız ve ardından sorunu çözmek için güncellemeniz, sıfırlamanız ve hatta kaldırmanız gerekir. İşte tüm bu şeyler nasıl yapılır:

Galaxy A5 cihazınızdaki uygulamaları nasıl güncelleyebilirim?

  Herhangi bir Giriş ekranından, Uygulamalar simgesine dokunun. Play Store’a dokunun. Menü tuşuna dokunun ve ardından Uygulamalarım öğesine dokunun. Uygulamalarınızın otomatik olarak güncellenmesini sağlamak için, Menü tuşuna dokunun, Ayarlar’a dokunun ve ardından onay kutusunu seçmek için Uygulamaları otomatik güncelle’ye dokunun. Aşağıdaki seçeneklerden birini seçin: Mevcut tüm uygulamaları mevcut güncellemelerle güncellemek için Güncelle [xx] düğmesine dokunun. tek bir uygulamayı güncellemek için bireysel uygulamayı ve ardından Güncelle öğesine dokunun.

Uygulama önbelleğini ve verilerinizi nasıl temizlersiniz Galaxy A5

  Herhangi bir Giriş ekranından, Uygulamalar simgesine dokunun. Önbelleği temizle.

Galaxy A5’inizden uygulamaları nasıl kaldırabilirsiniz?

  Herhangi bir Ana ekrandan, Uygulamalar simgesine dokunun. Ayarlar öğesine dokunun. Uygulamalar öğesini seçin. Uygulama yöneticisine dokunun.

4. Adım: Telefonunuzu Kurtarma modunda başlatmaya çalışın

Bunu sadece telefon güvenli modda açılmazsa yaparsınız. Bu, normal ön uç arayüzünün yüklenmediği tüm Android cihazlarda kullanılabilen başka bir ortamdır. Bu sorun için, telefon bu modda başarıyla başlatıldığında yapabileceğiniz iki prosedür vardır; önbellek bölümünü silmeyi veya ana sıfırlamayı yapmayı deneyebilirsiniz.

Telefonunuzu Kurtarma modunda başlatma ve önbellek bölümünü silme

  Aygıtı kapatın. Sesi Aç tuşunu ve Giriş tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Cihaz logosu ekranı görüntülendiğinde, Android logosu göründüğünde sadece Güç tuşunu bırakın ‘Android sistem kurtarma menüsü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye gösterecektir.)’ Önbellek bölümünü sil’i vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. ‘Seçmek için Güç tuşuna basın. evet ‘seçeneğini seçin ve seçmek için Güç tuşuna basın. Önbellek silme bölümü tamamlandığında,’ Sistemi şimdi yeniden başlat ‘vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Telefonunuzu Kurtarma modunda nasıl çalıştırabilir ve ana sıfırlama nasıl yapılır

  Aygıtı kapatın. Sesi Aç tuşunu ve Giriş tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Cihaz logosu ekranı görüntülendiğinde, Android logosu göründüğünde sadece Güç tuşunu bırakın ‘Android sistem kurtarma menüsü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye gösterecektir.) Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’ yı vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. ‘Seçmek için Güç düğmesine basın. Evet – tüm kullanıcı verilerini silin ‘vurgulanır. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. Ana sıfırlama tamamlandığında,’ Sistemi şimdi yeniden başlat ‘vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Telefonunuz kurtarma modunda çalışamazsa veya tüm bunları yaptıktan sonra sorun devam ederse, bir teknisyenden yardım almanız gerekir.

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, soru ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve sizden bunun için bir kuruş talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olun. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen gönderilerinizi arkadaşlarınızla paylaşarak ya da sadece Facebook ve Google+ sayfamızı beğenerek ya da Twitter’da takip ederek sözcüğü yayın.