Açılmayacak Samsung Galaxy A50 için hızlı düzeltme

Yeni Samsung Galaxy A50 beklentileri aştı ve şirketin en popüler orta sınıf akıllı telefonlarından biri haline geldi. Etkileyici donanım özellikleri ile birlikte gelmekle birlikte, sorunsuz değildir. Birimlerinin kapandığını ve açılmayacağını veya artık cevap vermeyeceğini bildiren okurlarımız var.

Mesele şu ki, telefonunuzu kutudan çıkardıysanız ve sonra bu sorun oldu, o zaman çok küçük olabilirdi. Bu, kendi başınıza düzeltebileceğiniz anlamına gelir. Bununla birlikte, telefon kutudan çıkmazsa, fabrikadan çıkması muhtemel olduğundan sorun gidermede bir anlamı yoktur. Sadece dükkana geri getir ve değiştir.

Ancak, telefonun bu sorundan önce doğru bir şekilde çalıştığını varsayarak, sorunun gerçekten ne olduğunu belirlemek ve umarım onu düzeltmek için bazı sorun giderme prosedürlerini uygulamanız gerekir. Bu yazıda, açılmayacak Galaxy A50’nizde sorun gidermede size yol göstereceğim. Bu nedenle, bu cihazın sahiplerinden biriyseniz ve şu anda benzer bir sorundan şikayet ediyorsanız, bu makalenin bir şekilde size yardımcı olabileceği için okumaya devam edin.

Her şeyden önce, cihazınızla ilgili başka sorunlarınız varsa, bu cihazla ilgili birkaç sorunu çözdüğümüz için sorun giderme sayfamıza göz atmaya çalışın. Muhtemelen benzer sorunları çözen bir gönderi yayınladık. Şu anda sahip olduklarınızla benzer semptomları olan ve bulmaya çalıştığımız çözümleri kullanmaktan çekinmeyin. Sizin için çalışmıyorlarsa veya hala yardımımıza ihtiyacınız varsa, anket formumuzu doldurun ve bize ulaşmak için gönder düğmesine basın.

İşte açılmayacak bir Galaxy A50 için hızlı düzeltme

Her şeyden önce, telefonunuzda herhangi bir fiziksel veya sıvı hasarı olmadığından emin olun, çünkü varsa, sorun donanımla ilgili olabilir ve yapabileceğiniz en iyi şey telefonunuzu telefona getirmektir. bir teknisyenin sizin için kontrol edebilmesi için alışveriş yapın. Ancak telefonunuzun kendi kendine kapandığını varsayalım veya güç olmadan keşfettiğinizi ve artık açmayacağınızı varsayalım, işte yapmanız gerekenler:

İlk çözüm: Zorla Yeniden Başlatma işlemini gerçekleştirin

Bir akıllı telefon kendiliğinden kapanıp açılmadığında çoğu zaman sistem çökmesinden kaynaklanır. Bu oldukça küçük bir problem ancak kullanıcıların cihazlarının donanımıyla ilgili bir sorun olduğunu düşünmelerini sağlar. Endişelenmeyin, bu sorunu düzeltmek oldukça kolaydır. İşte yapmanız gerekenler:

    Sesi Azalt düğmesini basılı tutun ve henüz bırakmayın. Ses düğmesini basılı tutarken, Güç tuşunu da basılı tutun. Her iki tuşu 15 saniye boyunca veya Galaxy A50 logosu ekranda görünene kadar basılı tutun.

Logonun ekranda gösterdiği an, sorunun halihazırda çözüldüğü işaretidir. Ancak, telefon yanıt vermiyorsa, aynı işlemi birkaç kez daha yapmayı deneyin. Bundan sonra hala açılmıyorsa, sorunun boşalmış bir bataryadan kaynaklanmış olması olasıdır.

DA OKUYUN: Galaxy A50’nizde Google ve Samsung hesaplarını ekleme veya ayarlama

İkinci çözüm: Telefonu şarj edin ve yeniden başlatmaya zorlayın

Boşalmış bir bataryaya sahip olmak zamandan dolayı her zaman sorun değildir, bir akıllı telefon şarj cihazına bağladığınızda derhal yanıt verir. Ancak, güç yetersizliğinden telefon kapanmadan hemen önce bellenimin kilitleneceği zamanlar vardır. Sonuç olarak, her ikisinin de telefonu yanıt vermemesi için bırakan birkaç küçük sorunla ilgileniyorsunuz. Bu sorunu çözmek için yapmanız gerekenler:

    Şarj cihazını çalışan bir duvar prizine takın. Orijinal kabloyu kullanarak telefonu şarj cihazına bağlayın. Telefonun şarj simgesini gösterip göstermemesine bakılmaksızın, en az 10 dakika boyunca şarj cihazına bağlı bırakın. Bundan sonra ve telefon hala şarj cihazına bağlıyken, Ses Kısma düğmesini basılı tutun ve henüz bırakmayın. Ses düğmesini basılı tutarken, Güç tuşunu da basılı tutun. Her iki tuşu 15 saniye boyunca veya Galaxy A50 logosu ekranda görünene kadar basılı tutun.

Bu sadece küçük bir sorunsa ve bir donanım sorunu yüzünden değilse, telefonunuz şimdiden açılmalı. Yine de açılmıyorsa, bir teknisyenin sizin için kontrol etmesi için mağazaya getirmelisiniz.

DA OKUYUN: Samsung Galaxy A50 Cep Telefonu Ağı Nasıl Kullanılır?

Umarım, açılmayacak Galaxy A50’nizi düzeltmenize yardım edebildik. Sözcüğü yaymamıza yardımcı olursanız seviniriz, bu nedenle yararlı bulduysanız lütfen bu yazıyı paylaşın. Okuduğunuz için çok teşekkür ederim!

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, soru ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve sizden bunun için bir kuruş talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunlardan her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olun. Yardım ettiğimiz kişiler için, yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak, ya da sadece Facebook sayfamızı beğenerek ya da Twitter’da takip ederek, lütfen kelimeyi yayın. Ayrıca her hafta faydalı videolar yayınladığımız için Youtube kanalımızı da ziyaret edebilirsiniz.