Açılmayacak Samsung Galaxy S8 Plus nasıl düzeltilir [Sorun Giderme Kılavuzu]

Samsung Galaxy S8 + piyasaya sürüldükten birkaç gün sonra, açılmayacak veya cevap vermeyecek bazı birimler hakkında şikayetler almaya başladık. Telefonun teknik özelliklerini çevreleyen tüm yutturmaca dikkate alınmasının ne kadar sinir bozucu olabileceğini ve kas gücü söz konusu olduğunda rakiplerini nasıl aşacağını biliyoruz. Ayrıca telefonun özellikleriyle ilgilenmeyen okuyucularımızın bazıları da cihazın fiyatı dikkate alındığında daha fazla endişe duyuyorlardı.

Bu yüzden, bu yazıda, etkinleştirildikten birkaç gün sonra açılmayacak olan Galaxy S8 + cihazınızla ilgili sorunları gidermek için size yol göstereceğim. Sadece bir teknoloji ile konuşabilmek için mağazada sıraya girmeden sorunu kendi başımıza çözüp çözemeyeceğimizi bulmamız gerekiyor. Bu sorun karmaşık görünse de, çoğu zaman olmasa da, ürün yazılımı veya donanımdaki bir aksaklıktan kaynaklanmaktadır. Telefonun hala yeni olduğunu anladım, bu yüzden temel olanı yapmalı ve sorun devam ederse cihazın değiştirilmesini sağlamalıyız.

Şimdi, sorun gidermeye gitmeden önce, şu anda farklı bir sorun yaşıyorsanız, cihazlarıyla en sık karşılaşılan sorunların bazılarını ele aldığımız için sorun giderme sayfamızı ziyaret edin. Sizinkine benzer sorunları bulun ve çözümlerimizi veya sorun giderme kılavuzlarımızı kullanmaktan çekinmeyin. Ancak çalışmazlarsa ve daha fazla yardıma ihtiyacınız olursa, Android sorunları anketimizi doldurarak bize ulaşın. İhtiyacımız olan tek şey bilgidir, böylece size yardımcı olabiliriz. Endişelenme, ücretsiz.

Açılmayacak Galaxy S8 + sorun giderme adım adım kılavuzu

Bu sorun giderme kılavuzunun amacı, sorunun ne hakkında olduğunu, neye neden olduğunu ve neyin düzeltilmesi için yapılması gerektiğini bilmemizdir. Buradaki prosedürlerin tümü güvenli olsa da, yeni cihazınızla ilgili sorun gidermede rahat değilseniz, o zaman teknikten yardım isteyin. Ancak, sorun hakkında bir şeyler yapmak isteyenler için aşağıdaki adımları izleyin…

Adım 1: Zorla Yeniden Başlatma / Yazılım Sıfırlama prosedürünü gerçekleştirin

Genellikle bu prosedürü Zorunlu Yeniden Başlatma olarak adlandırırız, ancak diğer teknisyenler buna Yumuşak Sıfırlama diyebilir ve temelde, telefonunuzu yeniden başlatması gibi açılmayacak telefonunuz için yapılacak en güvenli ve en mantıklı şeydir. Çıkarılabilir batarya ile telefonlara yaptığımız batarya çekme işlemine eşittir. Aynı zamanda “benzetilmiş akü bağlantı kesme” prosedürü olarak da adlandırılabilir, çünkü gerçekte yaptığı budur.

    Sesi azalt ve Aç tuşlarını birlikte 7 saniye basılı tutun.

Sorunun bir aksaklık veya uygulama ile ilgili bir sorun kadar küçük olduğunu varsayarsak, bu işlem telefonunuzu tekrar hayata döndürmek için yeterli olmalıdır. Başarılı olursa, gözleminize devam edin ve aynı sorun tekrarlanırsa ve bu aynı işlemle hala çözülebilirse, bu basit bir sorun değildir. Fabrika ayarlarına sıfırlama yapabilir veya telefonu tekrar mağazaya getirebilir ve sadece emin olmak için kontrol ettirebilirsiniz. Ancak açılmayacak olan S8 Plus’ın etrafında çalışırken, bu yöntem yardımcı olur.

Adım 2: Cevap verip vermediğini öğrenmek için telefonu şarj etmeyi deneyin.

Zorla yeniden başlatma prosedürünü uyguladığınızı, ancak telefonun yanıt vermediğini varsayarak, bataryanın tamamen boşalmış olması ve bileşenleri çalıştırmak ve işletim sistemini yüklemek için yeterli batarya kalmaması mümkündür. Bu nedenle, telefonunuzu birkaç dakika şarj etmeniz mantıklıdır.

Telefonun pilinin zayıf olup olmadığını bilmek bir yana, bu basit yöntem aynı zamanda telefonun pili veya donanımıyla ilgili bir sorun olup olmadığını da gösterir çünkü şarj işaretleri görünmeyebilir. Genelde, şarj simgesi, telefonun kendi aküsüne giden devrelerinde elektrik akımını algıladığı anda ekranda görüntülenecek ve ekranın üstündeki LED göstergesi de yanacaktır. Bu işaretler görünmüyorsa, telefonunuz ciddi bir donanım sorunundan muzdarip olabilir.

Bununla birlikte, telefonun iyi bir şekilde şarj olduğunu varsayarsak, telefonu normal şekilde açmaya çalışın ve hala reddediyorsa, telefon takılıyken, telefonun takılı olduğu sırada sistem kilitlendiğinde şarjı kaybet. Yanıt vermeyecek ancak ücret almayacaksa, bir sonraki adıma geçin.

Adım 3: Telefonunuzu Güvenli modda başlatmaya çalışın

Samsung Galaxy S8 + cihazınızın diğer modlarda hala önyüklenebilir olup olmadığını bilmek zorundayız. Bu nedenle, yapmamız gereken ilk şey, tüm üçüncü taraf uygulamaların geçici olarak devre dışı bırakıldığı güvenli modda başlatmayı denemek. İyi önyükleme yaparsa, sorunlardan birinin veya bir kısmının uygulamalara neden olduğu onaylanır. Şimdi, telefonunuzun güvenli modda nasıl başlatılacağı ile ilgili adımlar:

    Cihazı kapatın. Model adı ekranını geçen Güç tuşunu basılı tutun. Ekranda “SAMSUNG” göründüğünde, Güç tuşunu bırakın. Güç tuşunu bıraktıktan hemen sonra, Ses seviyesini azaltma tuşunu basılı tutun. Aygıt yeniden başlatmayı tamamlayana kadar ses kısma tuşu. Güvenli mod, ekranın sol alt köşesinde görüntülenecektir. Güvenli Mod’u gördüğünüzde Ses kısma tuşunu serbest bırakın.

Bu moddayken, şüphelendiğinizi kaldırarak hangi uygulamanın soruna neden olduğunu bulmaya çalışın. Galaxy S8 + cihazınızdan bir uygulamayı nasıl kaldıracağınız…

    Ana Sayfa ekranından, Uygulama tepsisini açmak için boş bir yere kaydırın. Ayarlar> Uygulamalar seçeneğine dokunun. .Tap Uninstall.Tap Tekrar onaylamak için tekrar kaldırın.

Telefonun güvenli modda önyükleme yapamayacağını varsayarsak, diğer modda önyükleme yapmanın zamanı gelmiştir.

4. Adım: Telefonunuzu Kurtarma modunda başlatmaya çalışın

Telefonun bunu yapıp yapamayacağını bilmek zorundayız, çünkü açıksa, telefonun bir ürün yazılımı sorunundan muzdarip olduğu açıktır. Bu durumda, yapabileceğiniz en iyi şey, telefonunuzu değiştirme veya ileri testler için göndermeden önce sıfırlamaya çalışın. S8 Plus’ı Kurtarma modunda başlatmak ve ana sıfırlamayı yapmak için aşağıdaki adımları izleyin:

    Ses Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Yeşil Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’, Android sistem kurtarmasını göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye gösterecektir. menü seçenekleri). “Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla” seçeneğini vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın. “Evet – tüm kullanıcı verilerini sil” seçeneğinin üzerine gelene kadar Ses kısma tuşuna basın. Ana sıfırlama. Ana sıfırlama tamamlandığında, “Sistemi şimdi yeniden başlat” vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Şimdi, telefonu tekrar hayata geçirebilseniz bile, daha önce olduğu kadar düzgün çalışmıyorsa, sorunu yıllarca ele almak yerine mağazaya geri getirmeniz ve değiştirmesi en iyisidir.

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, soru ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve sizden bunun için bir kuruş talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olun. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen gönderilerinizi arkadaşlarınızla paylaşarak ya da sadece Facebook ve Google+ sayfamızı beğenerek ya da Twitter’da takip ederek sözcüğü yayın.