Açılmayacak Samsung Galaxy S8 Plus Nasıl Onarılır (Kolay Adımlar)

Yıllarca okuyucularımıza ücretsiz destek sağladıktan sonra binlerce sorunla karşılaştık ve okuyucularımızın gönderdiği hemen hemen her soruna, açılmayacak bir Samsung Galaxy S8 Plus düzeltmesi de dahil olmak üzere çeşitli etkili çözümler biliyoruz. . Bu sorun, çok karmaşık gibi görünse de, aslında sadece bellenimdeki oldukça küçük bir sorunun sonucu olabilir. Bu sorunla karşılaşan sahiplerin çoğunluğu, herhangi bir teknik yardım almadan düzeltmeyi başardıklarını söyledi.

Bu yazıda, görünürde bir sebep olmadan ölen telefonları olan okuyucularımızın çoğunda çalışan bir çözümü paylaşacağım. Ve konumuz Galaxy S8 + olacak, çünkü okuyucularımızdan bu konuda birkaç şikayet aldık. Bu telefonun sahiplerinden biriyseniz ve şu anda benzer bir sorunla karşılaşıyorsanız, bu yazı size yardımcı olabileceğinden okumaya devam edin.

Sorun giderme işlemimize devam etmeden önce, farklı bir soruna çözüm arıyorsanız, bu telefonla ilgili en yaygın sorunlardan bazılarını zaten ele aldığımız için sorun giderme sayfamızı ziyaret edin. Size en uygun çözümü bulmak için sayfaya göz atın. Bundan sonra hala yardımımıza ihtiyacınız varsa, Android sorunları anketimiz aracılığıyla bizimle iletişime geçin.

Açılmayacak Galaxy S8 Plus için çözüm

Aşağıdaki çözümün sorunu çözeceğinden eminim, ancak sadece belirgin bir sebep olmadan meydana gelen sorunlar için çalıştığını unutmayın. Sahibi sizseniz ve telefonunuzun düşmesinden veya uzun süre suya batırılmasından sonra başlayan sorunun başlangıcını biliyorsanız, sorunun zaten donanımla ilgili olduğu için çözümümüz çalışmayabilir. Ancak, bu sorun maviden başlıyorsa ve ona ne olduğunu tam olarak bilmiyorsanız, bunu denemelisiniz …

  Sesi Kısma düğmesini ve Güç tuşunu aynı anda 10 saniye basılı tutun.

Yeterli pil bulunduğunu ve donanımın iyi olduğunu varsayarsak, cihazınız normal şekilde açılmalıdır. Bu prosedür, cihazınızın belleğini yenileyen ve adından da anlaşılacağı gibi önyükleme yapmaya zorlayan Zorunlu Yeniden Başlatma olarak adlandırdığımız prosedürdür. Ancak bu işe yaramazsa, bunu denemelisiniz…

  Sesi Kısma düğmesini basılı tutun ve bırakmayın. Sesi Kısma düğmesini basılı tutarken Güç tuşunu basılı tutun. Her iki tuşu da 10 saniye veya ekran açılana kadar basılı tutun.

Temel olarak yukarıdaki prosedürle aynıdır, ancak doğru yaptığınızdan emin oluyoruz. Önce Güç tuşunu ve ardından Sesi Kısma tuşunu basılı tutarken, tersine yaptığınızda farklı bir etkiye sahiptir; telefonu açmak için tetiklemeden önce ikincisine ihtiyacınız vardır. Ama eğer bu da işe yaramazsa, bundan sonra yapacağınız şey budur…

  Şarj cihazını çalışan bir duvar prizine takın.Telefonunuzu orijinal kabloyu kullanarak bağlayın.Telefonun şarj işaretlerini gösterip göstermediğine bakılmaksızın, en az 10 dakika şarj olmasını bekleyin.Şimdi Zorunlu Yeniden Başlatma prosedürünü bir kez daha yapın, ancak bu sefer telefon şarj olurken.

Bu yordamlardan biri, yeterli pil olması ve donanım bileşenlerine zarar gelmemesi koşuluyla, telefonunuzu yeniden çalıştırmalı ve hayata döndürmelidir. Tüm bunları yaptıktan sonra herhangi bir şansla telefonunuz yanıt vermiyorsa, sorun giderme işlemini denemeniz gerekir. Açılmayacak olan S8 + cihazınızda nasıl sorun giderileceği konusunda size yol gösterilmesi için okumaya devam edin.

İLGİLİ MESAJLAR:

  Kapatılmayacak veya yanıt vermeyen bir Güç anahtarı olan Samsung Galaxy S8 ile ne yapmalı [Sorun Giderme Kılavuzu] Artık açılmayan Samsung Galaxy S8 ile ilgili sorunları giderme [Sorun Giderme Kılavuzu] Samsung Galaxy S8 telefonunuzu boşaltan nasıl düzeltilir takılıyken şarj etmek yerine pili takma [Sorun Giderme Kılavuzu] Yeni Samsung Galaxy S8 cihazınız önyükleme sırasında Verizon ekranında takılı kaldığında ne yapmalı [Sorun Giderme Kılavuzu] Samsung Galaxy S8 cihazınız Siyah Ölüm Ekranını gösterdiğinde ne yapmalı [Sorun Giderme Kılavuzu]

Açılmayacak Galaxy S8 Plus sorunlarını giderme

Bu sorunla ilgili yapabileceğiniz birkaç şey var, ancak umarım telefonunuzda sorun gidermeye zaman ayırırsınız. Aşağıdaki prosedürleri yapmaktan memnun değilseniz, teknolojinin sizin için kontrol edebilmesi için telefonu derhal servis merkezine getirmelisiniz. Bazı sorun giderme işlemleri yapmak isteyenler için yapmanız gerekenler:

Fiziksel / sıvı hasarı olmadığından emin olun

Öncelikle telefonunuzu hem fiziksel hem de sıvı hasarı için kontrol etmeniz zorunludur, çünkü sorun bunlardan birinden kaynaklanıyorsa, sorunun donanımda olduğunu bilerek cihazınızda sorun gidermek boşuna olur.

Fiziksel hasar için dışarıda çizik, oyuk ve çatlak olup olmadığına bakın. Telefonu işe yaramaz hale getirebilecek bir kuvvet iz bırakmalıdır. Telefon hala kusursuzsa, bir sonraki adıma geçin.

Sıvı hasarı için, önce USB veya şarj cihazı bağlantı noktasını kontrol edin. Bir sıvı izi olup olmadığını görmek için içine bakın. Alanı temizlemek için pamuklu bir bez kullanabilir veya nemi emmek için içine küçük bir kağıt mendil parçası yerleştirebilirsiniz.

Ardından, SIM kart tepsisini çıkarın ve SIM yuvasına bakın ve Sıvı Hasar Göstergesini bulun; Telefonun sıvı hasarı olup olmadığını söyleyen küçük bir çıkartma. LDI hala beyazsa, sıvı hasarı yoktur, ancak LDI kırmızıya veya mora dönerse her şey tamamen farklı olacaktır.

Fiziksel ve / veya sıvı hasarı durumunda, sorunun teknisyen için sorunun servisini değerlendirmesi için telefonu servis merkezine götürmelisiniz.

Telefonu Güvenli modda çalıştırmayı deneyin

Telefonunuzda fiziksel veya sıvı hasarının olmadığından emin olduktan sonra yapmanız gereken bir sonraki şey Güvenli modda önyüklemeye çalışmaktır. Bunu yaparak, bu sorunla ilgilenebilecek tüm üçüncü taraf uygulamalarını geçici olarak devre dışı bırakmış olursunuz. Bu adımları izleyin ve ne olduğunu görün:

  Model adı ekranını geçtikten sonra Güç tuşunu basılı tutun. Ekranda “SAMSUNG” görüntülendiğinde, Güç tuşunu bırakın. Güç tuşunu bıraktıktan hemen sonra Sesi kısma tuşunu basılı tutun. Ekranın sol alt köşesinde güvenli mod görüntülenecektir. Güvenli Mod’u gördüğünüzde Sesi kısma tuşunu serbest bırakın.

Telefonun bu modda açıldığını varsayarsak, cihazı zaten açtığımız için sorun zaten düzeltildi. Önce güvenli modda hiçbir şey yapmadan normal modda yeniden başlatmayı deneyin. Hala siyah bir ekranla sonuçlanacaksa, güvenli modda önyükleme yapın ve soruna neden olan uygulamaları avlayın ve bunları tek tek kaldırın.

  Ana ekrandan, Uygulamalar tepsisini açmak için boş bir yere kaydırın.Ayarlar> Uygulamalar’a dokunun. Varsayılan listeden istediğiniz uygulamaya dokunun veya önceden yüklenmiş uygulamaları görüntülemek için 3 nokta simgesi> Sistem uygulamalarını göster öğesine dokunun. Onaylamak için Kaldır’a tekrar dokunun.

Ancak, telefon yine de güvenli modda önyükleme yapmayı reddettiyse, sonraki yöntemi deneyin.

Telefonu Kurtarma modunda başlatmaya çalışın

Android sistem kurtarma modu, neredeyse tüm Android cihazların arıza güvenliği. Telefonunuz, donanımın bütünlüğü sağlam olduğu sürece bazı ciddi ürün yazılımı sorunları olsa bile, bu ortamda önyükleme yapmalıdır. Telefonunuzun bu modda başarılı bir şekilde çalışmasını sağlayabiliyorsanız, cihaz yazılımı üzerinde büyük etkisi olan birkaç şey yapabilirsiniz. Bu nedenle, aşağıdaki yöntemleri izlemeye çalışın ve neyin işe yaradığını görün:

Kurtarma modunda S8 + nasıl çalıştırılır ve önbellek bölümü nasıl silinir

  Sesi Yükselt tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları serbest bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’ gösterilmeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye boyunca görünecektir Android önyükleme menüsü seçenekleri). “Önbellek bölümünü sil” seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç tuşuna basın. “Evet” seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna basın ve seçmek için Güç tuşuna basın. silme önbellek bölümü tamamlandı, “Sistemi şimdi yeniden başlat” vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Telefonu Kurtarma modunda çalıştırın ve Ana sıfırlamayı yapın

Bu sizin son çareniz, ancak bellenim herhangi bir şekilde değiştirilmediği sürece, sıfırlama yaparak bu sorunu çözebilmelisiniz. Ancak önemli olan, tüm dosyalarınızı ve kişisel verilerinizi, özellikle de telefonunuzun dahili deposuna kaydettiğiniz verileri kaybetmenizdir. Bu yöntemle devam ederseniz size kalmış, ancak bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

  Sesi Yükselt tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Yeşil Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları serbest bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’ önce yaklaşık 30 – 60 saniye boyunca görünecektir Android veri kurtarma menü seçeneklerini gösterir). “Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. öğesini seçmek için Güç düğmesine basın. ‘Evet – tüm kullanıcı verilerini sil’ vurgulanana kadar Sesi kısma tuşuna basın. ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için düğmesine basın. Ana sıfırlama tamamlandığında, “Sistemi şimdi yeniden başlat” vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Umarım bu yöntemleri kullanarak telefonunuzdaki sorunu çözebilirsiniz. Tüm bunları yaptıktan sonra sorun devam ederse, kontrol etmek için teknolojiye getirmeniz gerekir.

Ayrıca okumak isteyebileceğiniz gönderiler:

  Yeni Samsung Galaxy S8 Plus’ınız ölümün siyah ekranını yaşıyorsa ne yapmalı [Sorun Giderme Kılavuzu] Samsung Galaxy S8 + Önyükleme Ekranında Takılı Kaldı Sorun ve Diğer İlgili Sorunlar Yeni Samsung Galaxy S8 Plus’ınız donmaya başlarsa ne yapmalı [Sorun Giderme Kılavuzu ] Önyükleme sırasında logoya yapışmış Samsung Galaxy S8 Plus nasıl düzeltilir [Sorun Giderme Kılavuzu] Yeniden başlatılmaya devam eden Samsung Galaxy S8 Plus nasıl düzeltilir [Sorun Giderme Kılavuzu] Samsung Galaxy S8 Plus’ınız önyükleme ekranında takılı kalırsa ne yapmalı [Sorun giderme kılavuzu]