Açılmayacak veya yüklenmeyecek Galaxy Pixel 2'niz nasıl giderilir?

Google Pixel 2 cihazınızın şarj edilmesi veya açılması zor bir süreye mi sahip? Bugünün # Pixel2 sorun giderme makalesi, düzeltmenize yardımcı olmalıdır! Bu yardımcı olursa aşağıdaki yorumları okuyun ve bize bildirin.

Devam etmeden önce, #Android sorununuza yönelik çözümler arıyorsanız, bu sayfanın altındaki bağlantıyı kullanarak bize ulaşabilirsiniz. Sorununuzu açıklarken, lütfen ilgili bir çözümü kolayca bulabilmemiz için olabildiğince ayrıntılı olun. Yapabilecekleriniz varsa, lütfen bize nereden başlayacağınıza dair bir fikir vereceğiniz kesin hata mesajlarını ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını zaten denediyseniz, bunları yanıtladığımızdan emin olun.

içindekiler

 • Sorun # 1: Ücretlendirilmeyecek bir Galaxy Pixel 2 nasıl düzeltilir?
   • Güvenli moda önyükleme
   • Telefonu varsayılanlarına geri yükle
   • Telefonu bir profesyonel tarafından kontrol ettirin
  • Sorun # 2: Şarj edilmeyecek veya açılmayacak bir Pixel 2 XL nasıl düzeltilir?
    • Bilinen başka bir şarj etme aksesuarını kullanın
    • Güç veya Kötü Ekran sorunu yok mu?
    • Şarj portunu kontrol et
    • Kurtarma için Önyükleme
    • Kablosuz şarj etmeyi dene
    • Telefonu bir profesyonel tarafından kontrol ettirin
   • Bizimle meşgul

   Sorun # 1: Ücretlendirilmeyecek bir Galaxy Pixel 2 nasıl düzeltilir?

   Merhaba! Google Pixel 2 cihazım şarj olmuyor. Farklı bağdaştırıcıları, çıkışları ve şarj bloklarını denedim ve ayrıca aygıtımı yeniden başlatmayı denedim. Bununla birlikte, garip olan şey, telefonumun şarj edilmesi, aslında boşaldığı batarya olduğu. Ve bunun üzerine, telefonum şarj kablosuna takılı değilken bile şarj olduğunu söylüyor. Lütfen bu sorunun nasıl düzeltileceğini bana bildirin! Teşekkür ederim!

   Çözüm: Pixel 2'nizdeki bu sorunun şunlardan biri olması gerekir:

   • kötü bir uygulama
   • bilinmeyen bir yazılım hatası
   • şarj portu arızası

   Güvenli moda önyükleme

   Sorunun, Android'e müdahale eden bir üçüncü taraf uygulamasından kaynaklanıp kaynaklanmadığını öğrenmek için telefonu güvenli modda yeniden başlatmak istersiniz. Bu modda, üçüncü taraf uygulamaların yayınlanmasına izin verilmeyecektir. Bu nedenle, telefon normal bir şekilde ücret alıyorsa, uygulamalardan birinin sorumlu olduğunu biliyorsunuzdur.

   Güvenli moda geçmek için:

   1. Aygıt açıkken, Güç kapatma istemi görününceye kadar Güç düğmesini (sağ kenarda bulunur) basılı tutun ve bırakın.
   2. “Güvenli modda yeniden başlat” istemi görünene kadar Güç düğmesini basılı tutun ve bırakın.
   3. Onaylamak için Tamam'a dokunun. Not: Yeniden başlatma işleminin tamamlanması 45 saniyeye kadar sürebilir.
   4. Yeniden başlatıldığında, kilit açma / ana ekranın sol alt köşesinde “Güvenli mod” görünür.
   5. Telefonu şarj edin ve ne olduğunu görün.

   Yukarıda belirtildiği gibi, telefon normalde yalnızca güvenli modda ücret alıyorsa, kötü bir üçüncü taraf uygulaması buna neden olmalıdır. Güvenli mod kesin sorunlu uygulamayı kesin olarak saptamayacağından, onu daraltmanız gerekir. Uygulamalarınızın hangilerinin soruna neden olduğunu belirlemek için, telefonu tekrar güvenli modda başlatmanız ve şu adımları uygulamanız gerekir:

   1. Güvenli moda önyükleme yapın.
   2. Sorunu kontrol et.
   3. Bir üçüncü taraf uygulamasının sorumlu olduğunu onayladıktan sonra uygulamaları tek tek kaldırmaya başlayabilirsiniz. Eklediğiniz en yakın olanlarla başlamanızı öneririz.
   4. Bir uygulamayı kaldırdıktan sonra, telefonu normal moda sıfırlayın ve sorunu kontrol edin.
   5. Pixel 2'niz hala sorunluysa, uygulamayı anlatana kadar 1-4. Adımları tekrarlayın.

   Telefonu varsayılanlarına geri yükle

   Sonunda, sorun devam ederse, telefonunuzu silmeniz ve tüm yazılım bilgilerini varsayılanlara geri yüklemeniz gerekecektir. Bu, sorunun yazılımla ilgili olup olmadığını görmek ve son olarak düzeltmek için gereklidir. Fabrika ayarlarına sıfırlama, yazılım sorunlarını gidermek için neredeyse her zaman etkili bir yöntemdir. Şanslıysanız ve Pixel'inizin düzgün şekilde şarj edilmemesinin nedeni işletim sistemine bağlıysa, bu yardımcı olacaktır.

   Pixel 2'nizi fabrika ayarlarına sıfırlayın:

   1. Dosyalarınızın bir yedeğini oluşturun.
   2. Cihazınız açıksa, kapatın. Bu önemli. Eğer bunu kapatamazsanız, asla Kurtarma Moduna önyükleme yapamazsınız. Cihazı, Güç düğmesi ile düzenli olarak kapatamıyorsanız, telefonun pili boşalıncaya kadar bekleyin.
   3. Sesi kısma düğmesine basın ve basılı tutun. Sesi kısarken, basılı tutun
   4. Telefon açılana kadar güç düğmesi. Çevresinde bir ok ile “Başlat” kelimesini göreceksiniz.
   5. “Kurtarma modu” seçeneğini vurgulayana kadar Sesi kıs düğmesine basın.
   6. Kurtarma modunu başlatmak için Güç düğmesine basın. Bir Android robotunun ünlem işareti olan bir görüntüsünü görürsünüz (ayrıca “Komut Yok” seçeneğini de görebilirsiniz).
   7. Güç düğmesine basın ve basılı tutun. Gücü basılı tutarken Sesi aç düğmesine bir kez basın. Ardından Güç düğmesini serbest bırakın.
   8. “Verileri silme / fabrika ayarlarına sıfırlama” vurgulanmamışsa, ses kısma düğmesine basıncaya kadar basın. Daha sonra seçmek için Güç düğmesine basın.
   9. “Evet” seçeneğini vurgulayana kadar Ses kısma düğmesine basın (veya “Evet – tüm kullanıcı verilerini sil”). Daha sonra seçmek için Güç düğmesine basın.
   10. Sıfırlama tamamlandıktan sonra, “Şimdi sistemi yeniden başlat” seçeneğini seçmek için Güç düğmesine basın.

   Telefonu bir profesyonel tarafından kontrol ettirin

   Pixel 2'niz fabrika ayarlarına sıfırlandığında bile hiçbir şey değişmezse, sorunun doğada donanım olması gerektiği açık bir işarettir. En azından kırık şarj portundan kaynaklanabilir. Eğer değilse, o zaman arızalı bir anakart gibi daha ciddi bir şey olmalı. Telefonu, bir teknisyenin cihazı fiziksel olarak inceleyebilmesi için gönderin.

   Sorun # 2: Şarj edilmeyecek veya açılmayacak bir Pixel 2 XL nasıl düzeltilir?

   Merhaba. Bu benim son çarem. Kesinlikle sevdiğim bir Pixel 2 XL var. Onu yaklaşık% 30 civarında 3 am şarj etmek için bıraktım. Şarj yıldırım sembolünü gördüm, bu yüzden şarj etmeye başladığını biliyorum. 630'da uyandığımda telefon tamamen kapalıydı. Onu açamıyorum. Şarj cihazını bağladığımda, herhangi bir şarj göstergesi yoktur. Vol'u düşürmeyi ve 30 saniye boyunca gücü tutmayı denedim ve hala hiçbir şey olmadı. Bunu yarım saat kadar birkaç farklı prizde şarj etmeyi bıraktım. Hala hiçbirşey. Orijinal şarj cihazı ve kablo kullanıyorum ve bundan önce hiç sorun yaşamadım.

   Çözüm: Yapmak istediğiniz sorun giderme adımları şunlardır:

   Bilinen başka bir şarj etme aksesuarını kullanın

   İlk sorun giderme adımı, kötü bir şarj kablosu veya adaptörünüz olup olmadığını belirlemektir. Telefonunuz için bir arkadaşınızdan veya bir mağazadan, mevcut değilse, bilinen bir çalışan resmi şarj cihazını ödünç alın. Kullanmakta olduğunuz şarj etme aksesuarlarının mevcut setiyle ilgili bir sorun nedeniyle Pixel'iniz doğru şekilde şarj olmayabilir.

   Güç veya Kötü Ekran sorunu yok mu?

   Android kullanıcıları genellikle No Power sorunuyla birlikte kötü bir ekran sorunu yaşadılar. İkincisi, bir cihazın tamamen tepkisiz olduğu anlamına gelir (ışıklar, sesler, titreşimler, şarj olmaz). Pixel 2'nizin Güç Yok durumu varsa, aşağıdaki önerilerin geri kalanına devam edin.

   Kötü bir ekran sorununuz varsa, telefon bildirimleri almaya devam etmeli, şarj edilmeli ve doğru şekilde tetiklendiğinde titreyecektir. Bu durum buysa, telefonu Google'a göndererek ekranı onarabilir.

   Şarj portunu kontrol et

   Bu, şarj portunun kendisini düzeltmeniz gerektiğini söylemez. Bunu yapmanın amacı, şarj portunun kirli olup olmadığını veya bariz hasar belirtileri olup olmadığını görmektir. Bazen, kir veya tiftik, telefonun doğru şekilde şarj edilmesini engelleyebilir. Bağlantı noktasının içinde net bir şekilde görmek için bir büyütme aracı kullanmayı deneyin. Portun kirli olduğunu düşünürseniz, arızaya neden olur, temizlemek için bir basınçlı hava kullanın. Zarar görmesini önlemek için içine herhangi bir şey yapıştırmayın. Hasarlı bir parça varsa veya konektör eğilmişse, telefonu tamir için göndermeniz gerekir.

   Kurtarma için Önyükleme

   Telefonunuz yanıt vermiyorsa, Kurtarma Moduna önyükleme yapıp yapamayacağınızı deneyebilirsiniz. Bu, bir Android işletim sistemi sorununuz olup olmadığını bilmek için yararlı bir yoldur. Kurtarma Modu Android işletim sisteminden ayrıdır; Android bir hatayla karşılaştıysa ve yüklenmediyse, Kurtarma Modu hala çalışmalıdır. Bu elbette ki sorunun doğası gereği yazılım olması gerektiğini varsayar. Aksi halde, telefonu Kurtarma Moduna hiç açamayacaksınız.

   Piksel 2'nizi Kurtarma Moduna önyüklemek için:

   1. Cihazı en az 30 dakika şarj edin.
   2. Cihazı kapatın. Bu önemli. Eğer bunu kapatamazsanız, asla Kurtarma Moduna önyükleme yapamazsınız. Cihazı, Güç düğmesi ile düzenli olarak kapatamıyorsanız, telefonun pili boşalıncaya kadar bekleyin. 1-2. Adımları tekrarlayın.
   3. Sesi kısma düğmesine basın ve basılı tutun. Sesi kısarken, basılı tutun
   4. Telefon açılana kadar güç düğmesi. Çevresinde bir ok ile “Başlat” kelimesini göreceksiniz.
   5. “Kurtarma modu” seçeneğini vurgulayana kadar Sesi kıs düğmesine basın.

   Telefonunuz Kurtarma Moduna başarılı bir şekilde önyükleme yapıyorsa, bu bir Android sorununuz anlamına gelir. Hisse senedi yazılımını geri yükleyebilir veya Google'ın sizin için cihazı düzeltmesine izin verebilirsiniz.

   Kablosuz şarj etmeyi dene

   Bu isteğe bağlıdır. Google Pixel 2'de kablosuz şarj özelliği yok, ancak bunun için bir çözüm var. Kablosuz bir şarj cihazını satın almadan güvenli hale getirebilirseniz, bu öneri denemeye değer. Bir Piksel 2'yi kablosuz olarak nasıl yükleyeceğinizle ilgili bu ayrıntılı makaleyi okuyun.

   Telefonu bir profesyonel tarafından kontrol ettirin

   Pixel 2'niz fabrika ayarlarına sıfırlandığında bile hiçbir şey değişmezse, sorunun doğada donanım olması gerektiği açık bir işarettir. En azından kırık şarj portundan kaynaklanabilir. Eğer değilse, o zaman arızalı bir anakart gibi daha ciddi bir şey olmalı. Telefonu, bir teknisyenin cihazı fiziksel olarak inceleyebilmesi için gönderin.

    

   Bizimle meşgul

   Cihazınızla ilgili bir sorunla karşılaşan kullanıcılardan iseniz, bize bildirin. Android ile ilgili sorunlar için ücretsiz çözümler sunuyoruz. Bu nedenle, Android cihazınızla ilgili bir sorununuz varsa, bu bağlantıdaki kısa anketi doldurmanız yeterlidir. Yanıtlarımızı bir sonraki yayınlarda yayınlamaya çalışacağız. Hızlı bir yanıt vermeyi garanti edemeyiz. Bu nedenle, sorununuzun zamana duyarlı olması durumunda, lütfen sorununuzu çözmek için başka bir yol bulun.

   Bu gönderiyi yararlı bulursanız, lütfen arkadaşlarınıza kelimelerinizi yayarak bize yardımcı olun. TheDroidGuy'un sosyal ağ varlığına sahip olmasının yanı sıra, Facebook ve Google+ sayfalarımızda topluluğumuzla etkileşim kurmak isteyebilirsiniz.