Açılmayacak Xiaomi Pocophone F1 nasıl düzeltilir

Eğer Xiaomi Pocophone F1’iniz kendi kendine kapandıysa veya siyah bir ekrana sıkışıp açılmazsa, sorun özellikle belirgin bir sebep veya neden olmadan ortaya çıktığında küçük olabilirdi. Bununla birlikte, telefon sert bir yüzeye düşerse veya ıslanırsa ve bu tür bir sorun başlarsa, neredeyse fiziksel veya sıvı zarar görmesini bekleyebilirsiniz. Bu durumda, cihazı tekrar mağazaya veya mağazaya getirmelisiniz.

Ancak, telefonun sadece yanıt vermediğini tespit ettiyseniz, denemek ve tekrar yanıtlamak için yapabileceğiniz bir şey vardır. Bu gibi sorunların giderilmesinde etkili olduğu kanıtlanmış birkaç çözümü sizinle paylaşacağız, bu yüzden bu yazı size bir şekilde yardımcı olabileceği için okumaya devam edin.

Şimdi, başka hiçbir şey yapmadan önce, telefonunuzla ilgili başka sorunlarınız varsa, okuyucularımız tarafından bildirilen yüzlerce sorunun çözümünü sunduğumuz için sorun giderme sayfamızı bıraktığınızdan emin olun. Muhtemelen, şu anda yaşadığınız soruna bir çözüm sunmuş olabileceğimize göre, o sayfada sizinkiyle benzer sorunları bulmaya çalışın ve önerdiğimiz çözümleri kullanmaktan çekinmeyin. Çalışmazlarsa veya daha fazla yardıma ihtiyacınız olursa, Android sorunları anketimizi doldurun ve bizimle iletişime geçmek için gönder düğmesine tıklayın.

Şimdi sorun giderme konusuna dönersek, işte bu sorunla ilgili yapmanız gerekenler…

1. Çözüm: Zorla Yeniden Başlatma prosedürünü gerçekleştirin

Simüle edilmiş bir pil çıkarma işlemidir ve eğer sorun bir ürün yazılımı çökmesinden kaynaklanıyorsa, telefonunuzun tekrar yanıt vermesini sağlamak için yapmanız gereken tek şey budur. Çıkarılamaz pilli herhangi bir Android telefon bu işleme cevap verecektir. Pocophone F1’inizde bu şekilde yapılır:

    Açma / kapatma tuşunu ve ses kısma düğmesini en az 15 saniye basılı tutun.

Telefonunuz açılırsa, sorun çözüldü ancak çözülmediyse, aynı işlemi birkaç kez daha yapmayı deneyin. Eğer bundan sonra hala tepkisizse, şunu dene …

    Önce ses kısma düğmesini basılı tutun ve gitmesine izin vermeyin. Ses kısma düğmesini basılı tutarken açma / kapatma tuşunu basılı tutun.

Bunu yaptıktan sonra hala cevap vermiyorsa, bir sonraki prosedürü deneyin.

2. Çözüm: Telefonunuzu şarj edin ve Zorla Yeniden Başlatma işlemini uygulayın

Bitmiş bir bataryaya sahip olmak gerçekten bir sorun değil çünkü çoğu akıllı telefon şarj aletine bağlıyken yanıt veriyor. Ancak, boşalmış bir pilin bir ürün yazılımı çökmesine yol açacağı zamanlar vardır ve bu gerçekleşirse, her ikisi de yanıt vermeyen bir cihaza neden olan birkaç küçük sorunla uğraşırsınız. Böylece, işte bunun için yapmanız gerekenler…

    Telefonunuzu şarj cihazına bağlayın ve şarj cihazının çalışan bir prize takılı olduğundan emin olun. Telefonun şarj edilip edilmediğine bakılmaksızın, şarj cihazını 10 dakika veya daha uzun süre şarj cihazına bağlı bırakın. Açma / kapatma tuşunu 15 saniye veya daha fazla aynı anda

Sorunun, boşalmış bir bataryanın neden olduğu bir ürün yazılımı çarpması nedeniyle olduğunu varsayarsak, Xiaomi Pocophone F1 cihazınız şimdiye kadar başlatılmalıydı. Ancak hala tepkisizse, o zaman bir donanım sorunu olabilir. Bir teknisyenin sizin için kontrol etmesi için mağazaya geri getirmelisiniz.

Umarım bu nasıl yapılır yazısı size bir şekilde yardımcı olmuştur. Lütfen bu yazıyı arkadaşlarınızla veya aynı sorunları yaşayan insanlarla paylaşarak bu sözcüğü paylaşmamıza yardımcı olun. Okuduğunuz için teşekkürler!

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, soru ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve sizden bunun için bir kuruş talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olun. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen gönderilerinizi arkadaşlarınızla paylaşarak ya da sadece Facebook ve Google+ sayfamızı beğenerek ya da Twitter’da takip ederek sözleri yayınlayın.