Açılmayan Google Pixel 3a nasıl düzeltilir [Sorun Giderme Kılavuzu]

Yeni Google Pixel 3a gibi ileri teknoloji bir akıllı telefon kendi kendine kapandığında ve tekrar açılmadığında, donanımıyla ilgili bir sorun olduğunu hemen düşünürsünüz. Ancak, aslında donanım ile ilgili bir sorun değil, bellenim. Bir sistem çökmesi olduğunu duyduysanız, bunun başka bir durumu olabilir. Söylemeye gerek yok, bu sorunu mağazaya veya mağazaya geri dönmek zorunda kalmadan kendi başınıza çözebilirsiniz.

Bu makalede, Google Pixel 3a’nızda açılmayacak sorun giderme konusunda size yol göstereceğim. Geçmişte benzer sorunlarla karşılaştık, bu yüzden bu sorunu çözmenize yardımcı olabilecek bir veya iki şey biliyoruz. Bu cihazın sahiplerinden biriyseniz ve şu anda benzer bir sorunla karşılaşıyorsanız, bu makale size bir şekilde yardımcı olabileceğinden okumaya devam edin.

Her şeyden önce, cihazınızla ilgili başka sorunlarınız varsa, bu cihazla ilgili birkaç sorunu ele aldığımız için sorun giderme sayfamıza göz atmayı deneyin. Oranlar, benzer sorunları ele alan bir yayın yayınlamış olmamızdır. Şu anda sahip olduğunuzlarla benzer semptomlara sahip olan sorunları bulmayı deneyin ve önerdiğimiz çözümleri kullanmaktan çekinmeyin. Sizin için işe yaramıyorlarsa veya hala yardımımıza ihtiyacınız varsa, anketimizi doldurun ve bizimle iletişime geçmek için gönder’i tıklayın.

Açılmayan Google Pixel 3a sorun giderme

Bellenim sorunlarını düzeltmek o kadar da zor değil. Çoğu zaman, bir telefon açılmadığında, sistem çökmesi veya boş pil nedeniyle olabilir. Bununla birlikte, işte bu konuda yapmanız gerekenler…

İlk çözüm: Zorunlu yeniden başlatma

Zorla yeniden başlatma, sistem çökmelerine veya herhangi bir küçük ürün yazılımı aksaklığına karşı etkili olduğu kanıtlanmış simüle edilmiş bir pil çıkarma işlemidir. Yapmanız gereken ilk şey bu olmalı. Aslında, Pixel 3a’nızın tekrar mükemmel çalışması için yapmanız gereken tek şey bu olabilir. Yapmanız gerekenler:

    Güç tuşunu 30 saniye veya logo ekranda görünene kadar basılı tutun.

Telefon bunu ilk kez yaptıktan sonra hala açılmazsa, aynı işlemi birkaç kez daha deneyin ve bundan sonra hala yanıt vermiyorsa, bir sonraki çözümü deneyin.

AYRICA OKUYUN: Google Pixel 3a Sıfırlama Kılavuzu: Telefonunuzda çeşitli sıfırlama türleri nasıl yapılır?

İkinci çözüm: Pixel 3a’yı şarj edin ve Zorunlu yeniden başlatmayı yapın

Boşalmış bir bataryaya sahip olmak her zaman bir sorun teşkil etmez, çünkü çoğu zaman telefon şarj cihazına bağlandığında yanıt verecektir. Ancak basit bir pil tüketiminin bir ürün yazılımı çökmesine neden olacağı zamanlar vardır. Sonuç olarak, hem cihazınızı yanıt vermeyen hem de açılmayacak birkaç küçük sorunla uğraşıyorsunuz. Telefonunuzu düzeltmek için şu adımları izleyin:

    Şarj cihazını çalışan bir duvar prizine takın. Orijinal kabloyu kullanarak telefonu şarj cihazına bağlayın. Telefonun şarj sembolünü gösterip göstermediğinden bağımsız olarak, en az 10 dakika şarj cihazına bağlı bırakın. Bundan sonra ve telefon hala şarj cihazına bağlıyken, Güç tuşunu 30 saniye veya logo ekranda görünene kadar basılı tutun.

Telefon hala yanıt vermiyorsa veya bundan sonra açılmıyorsa, bir teknisyenin sizin için kontrol edebilmesi için mağazaya veya mağazaya geri getirin.

Öte yandan, yukarıdaki prosedürlerden herhangi birini uygulayarak telefonunuzu açabilir veya yanıtlayabilirseniz, ancak sorun zaman zaman rastgele oluşursa, sorundan tamamen kurtulmak için telefonunuzu sıfırlamanız gerekir.

AYRICA OKUYUN: Google Pixel 3a XL Sıfırlama Kılavuzu: Farklı Sıfırlama türleri

Sıfırlamadan önce, önemli dosyalarınızın ve verilerinizin işlem sırasında silinecekleri bir kopyasını oluşturduğunuzdan emin olun. Yedeklemeden sonra, sıfırlama işleminden sonra telefonunuzu kilitlememeniz için Google hesabınızı kaldırın. Her şey yolunda olduğunda, telefonunuzu sıfırlamak için şu adımları izleyin:

    Ses kapatma ve Güç düğmesini aynı anda basılı tutun. Pixel 3a logosu gösterildiğinde, Güç düğmesini bırakın, ancak Android Kurtarma ekranını görene kadar Ses kısma düğmesini basılı tutun. Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’yı vurgulayın, sonra Güç düğmesine basın Evet’i vurgulamak için ses seviyesi tuşlarını kullanın, ardından Güç düğmesine basın. Bilgileriniz silinirken bekleyin. Sistemi şimdi yeniden başlat seçeneğini vurgulamak için ses seviyesi tuşlarını kullanın, ardından Güç düğmesine basın.

Sıfırlamadan sonra, telefonunuzu düzgün kullanabilmek için tekrar kurun. Umarız, çalışmayan Google Pixel 3a’nızı düzeltmenize yardımcı olabiliriz. Kelimeyi yaymamıza yardımcı olsaydınız çok memnun oluruz, bu yüzden yararlı bulduysanız lütfen bu yayını paylaşın. Okuduğunuz için çok teşekkür ederim!

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, sorularınıza ve önerilerinize her zaman açığız, bu yüzden bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu, sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve bunun için bir kuruş talep etmeyeceğiz. Ancak her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunların her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ama aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olabilirsiniz. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak veya sadece Facebook sayfamızı beğenerek veya bizi Twitter’da takip ederek kelimeyi yayın. Her hafta faydalı videolar yayınladığımız için Youtube kanalımızı da ziyaret edebilirsiniz.