Açılmayan veya yanıt vermeyen bir Realme X2 Pro nasıl düzeltilir?

Realme X2 Pro’nuzun devasa 4000 mAh pili, açılmazsa hiçbir şey için olmazdı. Bu cihazın bazı sahipleri, telefonun kapalı olduğu ve artık açılmayacağı veya yanıt vermeyeceği bildirilen bu sorundan şikayet ettiler. Samsung S10 ve Note 10 gibi ileri teknoloji akıllı telefonlarda bile bu tür veya problemler olduğu için bu sorun Realme cihazlarıyla sınırlı değil. Sadece arada sırada meydana geliyor ve çoğu zaman, telefonunuzu düzeltmek için ne yapacağınızı bilmiyorsunuz.

Ancak endişelenmeyin, Realme X2 Pro’nuzda görünür herhangi bir fiziksel ve sıvı hasarı belirtisi olmadığı sürece, onu düzeltebilmeniz veya tekrar yanıt verebilmeniz gerekir. Bu yayında sizinle paylaşacağım şey bu. Size bu soruna en etkili çözümleri anlatacağım. Bu telefonun sahibiyseniz ve şu anda aynı sorunu yaşıyorsanız, bu makale size şu ya da bu şekilde yardımcı olabileceğinden okumaya devam edin.

Her şeyden önce, cihazınızla ilgili başka sorunlarınız varsa, bu cihazla ilgili birkaç sorunu ele aldığımız için sorun giderme sayfamıza göz atmayı deneyin. Oranlar, benzer sorunları ele alan bir yayın yayınlamış olmamızdır. Şu anda sahip olduğunuzlarla benzer semptomlara sahip olan sorunları bulmayı deneyin ve önerdiğimiz çözümleri kullanmaktan çekinmeyin. Sizin için işe yaramıyorlarsa veya hala yardımımıza ihtiyacınız varsa, anketimizi doldurun ve bizimle iletişime geçmek için gönder’i tıklayın.

Açılmayacak Realme X2 Pro’yu düzeltme

Çoğu zaman, akıllı telefonunuz kendi kendine kapanır ve bundan sonra açılmazsa, sorun bir sistem çökmesinden kaynaklanabilir. Bu oldukça küçük bir sorundur, ancak genellikle cihazınızın bazı ciddi donanım sorunlarından muzdarip olabileceği izlenimi bırakır. Endişelenmeyin, aslında aşağıdaki prosedürleri uygulayarak düzeltebilirsiniz …

İlk çözüm: Realme X2 Pro’nuzu yeniden başlatmaya zorlayın

Zorla yeniden başlatma her zaman sistem çökmelerini düzeltir. Telefonunuzun belleğini yenileyerek uygulamalarını ve hizmetlerini yeniden yükleyen simüle edilmiş bir pil çıkarma işlemidir. Çoğu zaman, Realme X2 Pro’nuzun tekrar yanıt vermesi için yapmanız gereken tek şey budur. İşte böyle yapılır:

    Sesi Açma düğmesine ve Güç tuşuna aynı anda basın ve ardından her ikisini de 10 saniye veya Realme logosu görünene kadar basılı tutun.

Realme logosunu gördüğünüz anda, telefonunuzun tekrar yanıt vermesini sağladığınız için sorunun zaten düzeltildiğinin bir işareti. Ancak, telefon yine de ilk denemeyi açmazsa, bir sonraki çözüme geçmeden önce bu işlemi birkaç kez daha yapın.

İkinci çözüm: Realme X2 Pro’nuzu şarj edin ve Zorunlu Yeniden Başlatma yapın

Telefonunuz ilk çözümden sonra yanıt vermediyse, bu sorunun boşalmış bir pilden kaynaklanması mümkündür. Boşalmış bir pile sahip olmak genellikle sorun değildir, çünkü herhangi bir cihaz şarj cihazlarına bağlandığında hemen yanıt verecektir. Ancak, telefonunuzun meyve suyundan çıkmasına izin verdiğiniz zamanlar, bir sistem çökmesi meydana gelebilir. Böyle bir durumda, yanıt vermeyecek bir telefon kalır. Ama endişelenmeyin, bu konuda yapabileceğiniz bir şey var…

    Şarj cihazını çalışan bir duvar prizine takın. Orijinal kabloyu kullanarak telefonu şarj cihazına bağlayın. Telefonun şarj sembolünü gösterip göstermediğinden bağımsız olarak, en az 10 dakika şarj cihazına bağlı bırakın. Bundan sonra ve telefon hala şarj cihazına bağlıyken, Sesi Açma düğmesini ve Güç tuşunu aynı anda basılı tutun. Her iki tuşu da 10 saniye boyunca veya Realme logosu ekranda görünene kadar basılı tutun.

Telefonunuzda herhangi bir fiziksel veya sıvı hasarı belirtisi olmadığı sürece, burada belirttiğim prosedürlerden birini uygulayarak bu sorunu çözebilmelisiniz. Ancak, bundan sonra telefonunuz hala açılmıyorsa, bir teknisyenin sizin için kontrol edebilmesi için mağazaya getirmenin zamanı geldi.

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, sorularınıza ve önerilerinize her zaman açığız, bu yüzden bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu, sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve bunun için bir kuruş talep etmeyeceğiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunların her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak, aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olabilirsiniz. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak veya sadece Facebook sayfamızı beğenerek veya bizi Twitter’da takip ederek kelimeyi yayın. Her hafta faydalı videolar yayınladığımız için Youtube kanalımızı da ziyaret edebilirsiniz.