Açılmayan veya yüklenmeyen bir Google Pixel 2 nasıl düzeltilir [sorun giderme kılavuzu]

# GooglePixel2'deki bazı yaygın sorunlara yönelik başka bir sorun giderme makalesine hoş geldiniz. Pixel 2 cihazlarının açılmaması veya şarj edilmemesiyle ilgili bir takım benzer raporlar aldık. Bu nedenle bu sorunları bu yayında ele almaya karar verdik. Umarız yardımcı bulacağınızı umuyoruz.

Devam etmeden önce, #Android sorununuza yönelik çözümler arıyorsanız, bu sayfanın altındaki bağlantıyı kullanarak bize ulaşabilirsiniz. Sorununuzu açıklarken, lütfen ilgili bir çözümü kolayca bulabilmemiz için olabildiğince ayrıntılı olun. Yapabilecekleriniz varsa, lütfen bize nereden başlayacağınıza dair bir fikir vereceğiniz kesin hata mesajlarını ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını zaten denediyseniz, bunları yanıtladığımızdan emin olun.

içindekiler

 • Sorun # 1: Ücretlendirilmeyecek bir Google Pixel 2 nasıl düzeltilir?
   • 1. Çözüm: Cihazınızı yeniden başlatmaya zorlayın
   • Çözüm 2: Başka bir şarj aksesuar seti kullanın
   • Çözüm 3: Şarj bağlantı noktasını kontrol edin
   • Çözüm 4: Fabrika ayarlarına sıfırlama
   • Çözüm 5: Profesyonel yardım alın
  • Sorun 2: Google Pixel 2'nin açılmaması durumunda ne yapmalısınız?
  • Sorun # 3: Google Chrome kullanırken Google Pixel 2 kendi başına yeniden başlatılıyor
  • Bizimle meşgul

  Sorun # 1: Ücretlendirilmeyecek bir Google Pixel 2 nasıl düzeltilir?

  Bir yıldan kısa bir süredir Google Pixel 2 aldım ve pilin şarj olmasından dolayı çok sinirliyim. Bununla birlikte gelen şarj cihazıyla bile. Bu telefon üzerinde birçok uygulama var çünkü bir yazılım sorunu tamamen karar vermemek rağmen, bana bir donanım sorunu olarak görünüyor. Lütfen bunu düzeltmeme yardım et ben çok sinirliyim.

  Çözüm: Bunun gibi bir sorun bir yazılım hatası veya bir donanım arızasından kaynaklanabilir. Pixel 2 cihazınızın şarj edilememesinin ana sebebi, yazılımın doğası gereği yazılım olması durumunda, büyük olasılıkla bunu kendi başınıza çözeceksiniz. Aksi takdirde tamir, tamir etmenin en iyi yolu olabilir.

  Yazılımın sorumlu olup olmadığını kontrol etmek için, denemeniz gereken şeyler bunlar.

  1. Çözüm: Cihazınızı yeniden başlatmaya zorlayın

  Bazen, şarj hataları basit bir sorun giderme adımı – yeniden başlatılarak çözülür. Durumunuzda, sadece Pixel'inizi normal olarak yeniden başlatmak değil, yeniden başlatmak için zorlamak istemezsiniz. Bu, bataryayı telefondan çıkarmanın etkilerini simüle edecektir. Bu prosedür genellikle yanıt vermeyen cihazlar için önerilir. Henüz denemediyseniz, aşağıdaki basit adımları izleyin:

  1. Güç düğmesini yaklaşık 10 ila 20 saniye basılı tutun
  2. Piksel 2 güç döngülerinize kadar bekleyin.

  Çözüm 2: Başka bir şarj aksesuar seti kullanın

  Ana cihazın kendisi gibi, USB kablosu ve adaptör gibi şarj aksesuarları da kırılabilir. Onlarla ilgili bir sorun olup olmadığını görmek için başka bir resmi Pixel 2 şarj kablosu ve adaptörü kullanmayı deneyin. Telefon ikinci setle iyi ücret alıyorsa, sorun kablo ya da adaptörde yatar.

  Çözüm 3: Şarj bağlantı noktasını kontrol edin

  Bu sadece bir öneridir ve şarj portunun kendisini düzeltmeniz gerektiğini söylemez. Yapabileceğin en iyi şey, bir basınçlı hava kabı kullanarak temizlemektir. Bunu yapmadan önce, limanda herhangi bir kir, döküntü veya kırılmış iğne olup olmadığını görmek istersiniz. Bazen, kir şarjın takılmasına neden olacak şekilde takılmış şarj kablosuna müdahale edebilir. Bağlantı noktasının kirli olabileceğini düşünüyorsanız, herhangi bir şey eklemeden temizlemeyi deneyin. Bu durumda sıkıştırılmış hava tenekesi kullanışlı olabilir. Şarj limiti normal görünüyorsa veya şarj işleminin başarısız olmasına neden olabilecek hiçbir şey göremiyorsanız (gerçekten görecek fazla bir şey yok), sonra olduğu gibi bırakın. Bir şeyi bükebilecek veya zarar verebilecek hiçbir şeyi içtenlikle tutmayın.

  Çözüm 4: Fabrika ayarlarına sıfırlama

  Bu, bu durumda yapabileceğiniz nihai sorun giderme adımıdır. Sıfırladığınızda, tüm yazılım bilgilerini, hatalardan arınmış olan varsayılanlarına geri döndürüyorsunuz.

  Pixel 2'nizi fabrika ayarlarına sıfırlayın:

  1. Telefonun kapalı olduğundan emin olun.
  2. Önyükleyici modu görününceye kadar Güç ve Sesi Kısma düğmelerini basılı tutun ve bırakın. Üstte Start etiketli bir Android bot görüntüsü ile temsil edilir.
  3. Kurtarma modunu seçmek için Sesi Kısma düğmesine basın, ardından seçimi onaylamak için Güç düğmesine basın. Bunu yaptıktan sonra, telefonunuz anlık olarak Google başlangıç ​​ekranını yanıp sönecek ve ardından Kurtarma Modunda yeniden başlayacaktır.
  4. Altında bir Komut Etiketi bulunmayan kırmızı bir üçgenin içinde bir ünlem işaretiyle Android bot görüntüsünü gördüğünüzde, Güç düğmesini basılı tutun.
  5. Sesi Yükselt düğmesine bir kez basın, ardından Güç düğmesini serbest bırakın.
  6. Android Kurtarma ekranından Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla seçeneğini seçmek için Ses düğmesini kullanın.
  7. Onaylamak için Evet'i seçin.
  8. Fabrika verilerine sıfırlama işlemi bitene kadar bekleyin.
  9. Şimdi Sistemi Yeniden Başlat'ı seçin.

  Çözüm 5: Profesyonel yardım alın

  Fabrika ayarlarına sıfırlama işleminden sonra Pixel'iniz sorun yaratmaya devam ediyorsa, sorun çözme yeteneğinizin ötesinde demektir. Donanımı kontrol edip onaracak şekilde Google hizmet merkezine götürdüğünüzden emin olun.

  Sorun 2: Google Pixel 2'nin açılmaması durumunda ne yapmalısınız?

  Son 2 hafta telefon kendi kendine geçiyor bile pil yaklaşık% 64. Ardından telefonu yaklaşık 1 dk şarj ediyorum. Şarj cihazını birkaç kez içeri ve dışarı çıkar, sonra telefon açıldı. Telefonu sandığa sigortaya göndermek üzereydim ama telefon ahşap zemin üzerine düştü ve başladı. Ama bugün pil% 82 olduğunda şarj cihazını taktım. Şarj aleti USB takıldığında telefonu kapattı ve Açmıyor.

  Çözüm: Tekrar açmayı denemeden önce Pixel'inizi en az bir saat şarj etmeyi deneyin. Hiçbir şey değişmezse, başka bir kablo ve adaptör kullanarak şarj edin. Bu işe yaramıyorsa, bu ölmüş demektir. Belki şarj noktası kızardı, belki de bataryadır ya da anakart sorunu olabilir. Her neyse, bir teknisyenin cihazı fiziksel olarak kontrol etmesine izin vermelisin.

  Uzaktan incelemenin ve bazı yazılım numaralarını yaparak düzeltmenin bir yolu yok.

  Sorun # 3: Google Chrome kullanırken Google Pixel 2 kendi başına yeniden başlatılıyor

  Pixel 2, belirli bir uygulama ile ilişkilendiremediğim nedenlerden dolayı günde birkaç kez rastgele kapanıyor (Chrome tarayıcısında en çok dikkat ettiğim halde). Tüm uygulamaların önbelleğini ve verilerini temizledim ve silindi, hepsi boşuna. Bir ana sıfırlama girişiminde bulunmaktayım, ancak yeni kullanıcı olarak (yedekleme ve geri yükleme), önce mevcut içeriği yedeklemem hakkında bir sorum var. Bir veya daha fazla özel uygulama ve veriyle ilgili bir sorun varsa, neden tüm uygulamalarımı yedeklemeliyim? Yeni başlayana ve bir sorunum olana kadar bireysel uygulamaları ekleyerek daha iyi olur muyuz?

  Çözüm: Belirli bir uygulamanın nasıl yapılandırıldığına bağlıysa, bazı hatalar yedekleme sürümlerine aktarılabilir. Başka bir deyişle, uygulamanın kendisi zayıf bir şekilde yapılandırılmış, geçerli işletim sistemi ile uyumlu değilse veya kötü kodlanmışsa uygulama sorunları devam edebilir. Yedeklemenizi oluşturmadan önce, şüpheniz doğruysa onaylamak için önce Pixel 2'nizi güvenli modda önyüklemenizi öneririz.

  Güvenli mod, üçüncü taraf uygulamalarını engeller; bu nedenle sorunun, üçüncü taraf uygulamalarınızdan birinden geldiğini düşünüyorsanız iyi bir araçtır. Google Chrome'daki bir hatadan kaynaklanıyorsa, atlamanız ve cihazı fabrika ayarlarına sıfırlamanız gerekir. Bu, tüm yazılım ve uygulama bilgilerini varsayılanlarına döndürecek ve yaşadığınız Google Chrome hatasını temizleyecektir.

  Referans olarak, bunlar Pixel 2'nizi güvenli moda nasıl açacağınız ile ilgili adımlar:

  1. Menü seçenekleri görünene kadar Güç düğmesini basılı tutun.
  2. Verilen seçeneklerden Kapat'a dokunun.
  3. Cihazınızın birkaç saniyeliğine kapanmasına izin verin.
  4. Ardından Google logosu görünene kadar Güç düğmesini basılı tutun. daha sonra düğmeyi bırakın.
  5. Google logosu hala ekrandayken Sesi Kısma düğmesini basılı tutun.
  6. Kilit açma ekranının sol alt köşesindeki Güvenli mod etiketini gördüğünüzde, düğmeyi serbest bırakın.

   

  Bizimle meşgul

  Cihazınızla ilgili bir sorunla karşılaşan kullanıcılardan iseniz, bize bildirin. Android ile ilgili sorunlar için ücretsiz çözümler sunuyoruz. Bu nedenle, Android cihazınızla ilgili bir sorununuz varsa, bu bağlantıdaki kısa anketi doldurmanız yeterlidir. Yanıtlarımızı bir sonraki yayınlarda yayınlamaya çalışacağız. Hızlı bir yanıt vermeyi garanti edemeyiz. Bu nedenle, sorununuzun zamana duyarlı olması durumunda, lütfen sorununuzu çözmek için başka bir yol bulun.

  Bu gönderiyi yararlı bulursanız, lütfen arkadaşlarınıza kelimelerinizi yayarak bize yardımcı olun. TheDroidGuy'un sosyal ağ varlığına sahip olmasının yanı sıra, Facebook ve Google+ sayfalarımızda topluluğumuzla etkileşim kurmak isteyebilirsiniz.