Açılmaz ıslak Galaxy S9 + (telefon su hasarı vardır) nasıl düzeltilir

Bugünün yazısı, birçok Galaxy S9 + cihazıyla başka bir ortak durumu ele alıyor: cihaz ıslakken ve açılmadığında ne yapılmalı. Her zaman olduğu gibi, size çözümlerimizin bir bağlamını vermek için aşağıdakilerden birini sunuyoruz.

Devam etmeden önce, size kendi #Android sorununuza çözüm arıyorsanız, bu sayfanın altında verilen bağlantıyı kullanarak bizimle iletişime geçebileceğinizi hatırlatmak isteriz. Sorununuzu tarif ederken, lütfen ilgili çözümü kolayca bulabilmemiz için olabildiğince ayrıntılı olun. Yapabiliyorsanız, lütfen bize nereden başlayacağınız konusunda bir fikir vereceğiniz kesin hata mesajlarını ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını denediyseniz, bunlardan bahsettiğinizden emin olun, böylece cevaplarımızda atlayabilirsiniz.

Sorun: Açılmayacak ıslak Galaxy S9 + (telefonun su hasarı var) nasıl düzeltilir

Telefonumu Samsung Galaxy S9 + 'a su altında video çekmek için akvaryumun içine koydum. Su seviyesi neredeyse 2 metreden fazla değildi. Video kaydını koyduğum anda duraklatıldı, suya dokunuşla yanıt verdiğini düşündüm. Telefonumu kaldırdım, ekran kapandı ve 10 saniye sonra tekrar geldi. Bu yüzden tekrar video kaydına başladım ve suyun altına koydum. Bu kez ekran kapandı ve ekranın açılacağı umuduyla kaldırdım. Ama fener hala açık olsa da değildi. 30 saniye ya da bir dakika bekledim, sonra kapatmak için güç düğmesine bastım, cevap vermiyordu. Sonra Ses Kısma ve Güç Düğmesine birlikte basmaya çalıştım, bu kez el feneri söndü ve başka bir cevap vermedi. Yaklaşık 15 saniye sonra, ekran doğrudan Kilit Ekranına geçti ve ekran sürekli açılıp kapanıyordu. Telefonda bir şeylerin doğru olmadığını biliyordum ve normal yoldan kapatmayı denedim. Kapattım. Bir süre sonra ön kamera camımda su damlacıkları görebiliyordum. Bu telefonun artık su geçirmez olmadığını biliyordum ve su bir şekilde içeri girdi. İki gün pilav tuttum. Sonra ön kamerada su kaldığını gördüm. Açmaya çalıştım. ŞANSSIZ. Cevabını görmeyi umarak sorumlu tuttum, hala cevap yok. Ne yapmam gerektiğinden emin değilim. Bu sorunu nasıl çözerim. Servis merkezine götürmem gerekiyorsa ve iki yıl garantili olduğum için ve garanti süresi dahilinde kapsanan su hasarı var.

Çözüm: Su hasarı ile uğraşırken yapabileceğiniz üç şey var. İşte yapmanız gerekenler:

Adım 1: Telefonu kurutun

Kağıt üzerinde, Galaxy S9 + IP68 toz / su geçirmez sertifikasına sahiptir, bu da 30 dakika boyunca 1,5 metreye kadar ince olması gerektiği anlamına gelir. Ancak, yüzdüğünüz gibi yüksek basınçlı suya maruz bırakmamanız gerektiğini belirtmeyin. Sudaki herhangi bir hareket telefonun etrafına baskı uygulayabilir ve bu durumda kasanın bütünlüğünü tehlikeye atabilir. Samsung'un suya dayanıklılık koruması gereğinden fazla abartılıyor ve her zaman çalışmıyor. Telefonunuz akvaryumunuza girmeden önce artık suya karşı tam korumaya sahip olmayabilir. Bu, birkaç nedenden ötürü olabilir, ancak en yaygın olanı cihazın düşürüldüğü durumdur. Bazen, damlanın etkisi telefonun kasasını kırabilir ve daha sonra suyun girmesine izin verebilir.

Yaptığınız tek farklı şey mevcut sorunu fark etmeden önce cihazı suya batırmaksa, su cihaza girmiş demektir. Bu, anakartın veya bazı bileşenlerin zaten zarar görmüş olabileceği anlamına gelmez. Eğer bu doğruysa ve halen devam etmekte olan bir sorun varsa, cihaz henüz tam olarak arıza yapmadan önce, şu anda yapmamışsa bu sadece bir sorun veya zamandır.

Bu aşamada yapabileceğiniz en temel şey, telefonu mümkün olan en iyi şekilde kurutmanızı sağlamaktır. Son kullanıcı olmak, yapabileceğiniz çok fazla şey var ve bu onlardan biri. Telefonunuzun kurutulmasında ev ilaçları sorunu çözmezse, Samsung'un yardımına ihtiyacınız olacak.

İdeal olarak, bir telefonu evde kuruturken, önce bataryayı sökmeli ve bileşenleri parçalara ayırmalısınız. Bunu yapmak, garantiyi kesinlikle geçersiz kılar, böylece yapabileceğiniz tek şey, tüm telefonu kurutmak ve nemin birkaç gün sonra pirinç veya silika jel tarafından emileceğini ummaktır. Mümkün olduğu kadar, daha etkili emici nem olduğu için pirinç üzerinde silika jeli kullanmayı düşünün. Ayakkabı kutunuzda veya çantalarınızda silika jel paketlerini bulmanızın nedeni budur. Ayrıca pirinçten daha az dağınıktırlar. Yerel zanaat dükkanınızdan silika jel paketleri alabilirsiniz. En az dört paket silika jeliniz olduğunda, telefonu kapalı plastik bir kabın içine koyun ve en az 48 saat boyunca orada bırakın.

Adım 2: Fabrika ayarlarına sıfırlama

Telefonu evde kuruduktan sonra tekrar açabiliyorsanız ancak sorun devam ederse, fabrika ayarlarına sıfırlama işlemini düşünün. Bu, devre neme maruz kaldıktan sonra oluşabilecek herhangi bir yazılım hatasının olup olmadığını kontrol etmenize yardımcı olacaktır. Bu, olası uygulama veya yazılım sorunlarını çözme amaçlıdır, bu nedenle, yaptıktan sonra hiçbir şey değişmezse, cihazınızda kötü bir donanım olduğu konusunda iddiaya girebilirsiniz.

Galaxy S9 + cihazınızı fabrika ayarlarına sıfırlamak için:

 1. Cihazı kapat.
 2. Ses Açma ve Bixby tuşlarını basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun.
 3. Yeşil Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları bırakın ('Sistem güncellemesini yükleme' Android sistem kurtarma menüsü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye gösterecektir).
 4. 'Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla'yı vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın.
 5. Seçmek için Güç düğmesine basın.
 6. 'Evet – tüm kullanıcı verilerini sil' vurgulanana kadar Ses kısma tuşuna basın.
 7. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın.
 8. Ana sıfırlama tamamlandığında, 'Sistemi şimdi yeniden başlat' vurgulanır.
 9. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Adım 3: Samsung'un yardımını alın (Onarım)

Telefonunuz fabrika ayarlarına sıfırlamadan sonra veya hala kuruduktan sonra hala düzgün çalışmıyorsa, onarılması gerekebilir. Samsung garantisine gelince, su hasarı ücretsiz onarım kapsamında değildir, bu nedenle 2 yıl garantiniz muhtemelen kullanılamaz. Yine de, doğru bilgi almak için Samsung ile konuşmanızı öneririz. Cihazda su hasarı olduğuna dair belirtileri belirleyen teknisyenleri olmalıdır.

 

Bizimle meşgul

Cihazınızla ilgili bir sorunla karşılaşan kullanıcılardan biriyseniz, bize bildirin. Android ile ilgili sorunlara ücretsiz çözümler sunuyoruz, bu nedenle Android cihazınızla ilgili bir sorununuz varsa, bu bağlantıdaki kısa anketi doldurmanız yeterlidir ve cevaplarımızı sonraki yayınlarda yayınlamaya çalışacağız. Hızlı bir yanıt almayı garanti edemiyoruz. Sorununuz zamana duyarlıysa, lütfen sorununuzu çözmek için başka bir yol bulun.

Bu gönderiyi yararlı bulursanız, lütfen kelimeyi arkadaşlarınıza yayarak bize yardımcı olun. DroidGuy sosyal ağ varlığına da sahip olduğundan Facebook ve Google+ sayfalarımızda topluluğumuzla etkileşimde bulunmak isteyebilirsiniz.

içindekiler

 • Sorun: Açılmayacak ıslak Galaxy S9 + (telefonun su hasarı var) nasıl düzeltilir
   • Adım 1: Telefonu kurutun
   • Adım 2: Fabrika ayarlarına sıfırlama
   • Adım 3: Samsung'un yardımını alın (Onarım)
  • Bizimle meşgul