Açılmıyor Samsung Galaxy A10 nasıl düzeltilir

Samsung Galaxy A10, birinci sınıf bir telefon hissine sahip, özellikle en son Android sürümünü ve Samsung’un One UI’sını çalıştıran giriş seviyesi bir cihaz. Kategorisi için oldukça etkileyici donanım özellikleri var. Ancak, diğer tüm akıllı telefonlar gibi, mükemmel değil ve her zaman ya da iki kez bir hıçkırıkla karşılaşabilirsiniz. Yaşayabileceğiniz en yaygın sorunlar arasında, telefonunuzun kendi başına kapanması ve artık açılmamasıdır.

Pek çok kullanıcının bu sorunun donanımsal bir sorun olduğunu düşündüğünün aksine, aslında donanım yazılımı ile ilgili küçük bir sorundur. Aslında, bu geziyi tekrar mağazaya götürmek zorunda kalmadan kendi başınıza tamir edebilirsiniz. Bu yazıda, açılmayacak Galaxy A10’unuzla ilgili sorunları gidermek için size yol göstereceğim. Bu problem için en etkili çözümleri sizinle paylaşacağım. Bu nedenle, şu anda bu sorunu yaşayan sahiplerinden biriyseniz, bu makale size yardımcı olabileceğinden okumaya devam edin.

Sorun gidermemize geçmeden önce, farklı bir sorun için bir çözüm arıyorsanız, okuyucularımız tarafından bildirilen en yaygın sorunlardan bazılarına değindiğimiz için sorun giderme sayfamıza uğradığınızdan emin olun. Sizinkine benzer sorunları bulun ve önerdiğimiz çözümleri kullanın. Bundan sonra yine de yardımımıza ihtiyacınız varsa, Android sorun anketimizi doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Açılmayacak Galaxy A10 ile İlgili Sorunları Giderme

Bu sorunu çözmek için yalnızca bir prosedür yapmanız ve Galaxy A10’unuzu herhangi bir fiziksel veya sıvı hasarı belirtisi olmadığı sürece tekrar yanıtlandırmanız gerekebilir. Çoğu zaman, bu sadece telefonun tepkisizleşmesine neden olan bir sistem çökmesidir. Bu söylenirken, işte bu sorunla ilgili yapmanız gerekenler:

İlk çözüm: Telefonunuzu yeniden başlatmaya zorlayın

Zorla yeniden başlatma, sistem çökmeleri veya aksaklıklar dahil olmak üzere herhangi bir küçük üretici yazılımı sorunları için en iyi çözümdür. Yaptığı şey, telefonunuzun belleğini yenilemenin yanı sıra tüm uygulamalarını ve servislerini yeniden yüklemektir. Bu, herhangi bir şekilde değiştirilmediği sürece, her türlü bellenim sorununa karşı çok etkili olacak bir simüle pil çıkarmadır. İşte Galaxy A10’unuzda nasıl yapıldığı:

    Sesi Azalt düğmesini basılı tutun ve henüz bırakmayın. Ses düğmesini basılı tutarken, Güç tuşunu da basılı tutun. Her iki tuşu 15 saniye boyunca veya Galaxy A10 logosu ekranda görünene kadar basılı tutun.

Çoğu zaman, bu, telefonunuzun tekrar yanıt vermesini ve açılmasını sağlar. Ancak, ilk denemeden sonra yanıt vermiyorsa, bir sonraki çözüme geçmeden önce aynı işlemi birkaç kez daha yapın.

DA OKUYUN: Samsung Galaxy A10 ‘Facebook durmaya devam ediyor’ hatasını gösteriyor

İkinci çözüm: Galaxy A10’unuzu şarj edin ve Zorla Yeniden Başlatın

Telefonun boşalmış bir batarya nedeniyle özellikle yanıt vermemesi durumunda telefonun yanıt vermediği zamanlar olabilir. Çünkü bazı hizmetleri ve bileşenleri doğru kapatılmamış olabilir. Sonuç olarak, her ikisi de yanıt vermeyen bir telefonla sonuçlanan birkaç küçük sorunla ilgileniyor olacaksınız. Bunu ele almak için yapmanız gerekenler:

    Şarj cihazını çalışan bir duvar prizine takın. Orijinal kabloyu kullanarak telefonu şarj cihazına bağlayın. Telefonun şarj simgesini gösterip göstermemesine bakılmaksızın, en az 10 dakika boyunca şarj cihazına bağlı bırakın. Bundan sonra ve telefon hala şarj cihazına bağlıyken, Ses Kısma düğmesini basılı tutun ve henüz bırakmayın. Ses düğmesini basılı tutarken, Güç tuşunu da basılı tutun. Her iki tuşu 15 saniye boyunca veya Galaxy A10 logosu ekranda görünene kadar basılı tutun.

Telefonunuz bundan sonra hala cevap vermiyorsa, muhtemelen bir donanım sorunu olarak satın aldığınız mağazaya veya mağazaya getirmelisiniz. Ancak, telefon açık ancak sorun zaman zaman ortaya çıkıyorsa, sıfırlama gerekir. Telefonunuza yeni bir başlangıç yapmak için ana sıfırlamayı yapın, ancak ondan önce, önemli dosyalarınızın bir kopyasını oluşturduğunuzdan emin olun. Telefonunuzu sıfırlamanın etkili bir yolu:

    Aygıtı kapatın. Sesi Aç ve Güç tuşlarına basın ve basılı tutun. Galaxy A10 logosu göründüğünde, üç tuşu da bırakın. Galaxy A10’unuz Kurtarma Modunda çalışmaya başlayacaktır. Mavi ve sarı metinlerle siyah bir ekran gördüğünüzde, bir sonraki adıma geçin. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’yı vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın.’ Evet ‘vurgulanana kadar Ses kısma tuşuna basın. Master sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Umarım, açılmayacak Galaxy A10’unuzu düzeltmenize yardımcı olabiliriz. Sözcüğü yaymamıza yardımcı olursanız memnun oluruz, bu nedenle lütfen yararlı bulursanız bu yazıyı paylaşın. Okuduğunuz için çok teşekkür ederim!

Ayrıca OKUYUN: Samsung Galaxy A10 bir ekran titrek sorunu var. İşte düzeltme.

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, soru ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve sizden bunun için bir kuruş talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olun. Yardım ettiğimiz kişiler için, yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak, ya da sadece Facebook sayfamızı beğenerek ya da Twitter’da takip ederek, lütfen kelimeyi yayın. Ayrıca her hafta yararlı videolar yayınladığımız için Youtube kanalımızı da ziyaret edebilirsiniz.