Açılmıyor Samsung Galaxy A20 nasıl düzeltilir

Samsung Galaxy A20 cep telefonunun bazı etkileyici özellikleri var ve rakiplerinize kolayca hükmedebilir. Ancak, diğer herhangi bir cihaz gibi, mükemmel değildir ve kullanırken bir veya iki sorunla karşılaşabilirsiniz. Aslında, bazı mal sahipleri bize birimlerinin artık açılmayacağını bildirdi. Telefonlarının siyah ekranda sıkıştığını söyleyenler vardı, diğerleri ise cihazlarının kapandığını ve artık cevap vermeyeceğini bildirdi.

Bu tür problemler zaman zaman ortaya çıkar ve ciddi bir sorun gibi görünse de, gerçekte, bu sadece küçük bir ürün yazılımı problemidir. Bu sorunla ilk karşılaştığımız zaman değil, bu yüzden Galaxy A20’nizi yeniden yanıtlamanıza yardımcı olacak bir veya iki şeyi zaten biliyoruz. Bu nedenle, bu yazımda, bu sorunu ele almakta kullandığımız en etkili çözümleri sizinle paylaşacağım. Bu cihazın sahiplerinden biriyseniz ve şu anda benzer bir sorundan kaynaklanıyorsanız, bu makalenin bir şekilde size yardımcı olabileceği için okumaya devam edin.

Şimdi, başka hiçbir şey yapmadan önce, telefonunuzla ilgili başka sorunlarınız varsa, okuyucularımız tarafından bildirilen yüzlerce sorunun çözümünü sunduğumuz için sorun giderme sayfamızı bıraktığınızdan emin olun. Muhtemelen, şu anda yaşadığınız soruna bir çözüm sunmuş olabileceğimize göre, bu sayfada kendinize benzer sorunları bulmaya çalışın ve önerdiğimiz çözümleri kullanmaktan çekinmeyin. Çalışmazlarsa veya daha fazla yardıma ihtiyacınız olursa, Android sorunları anketimizi doldurun ve bizimle iletişime geçmek için gönder düğmesine tıklayın.

Açılmayacak Galaxy A20 sabitlenmesi

Gerçek şu ki, çoğu zaman, bu sorun sadece küçük bir üretici yazılımı sorunu ya da çökmesinden kaynaklanmaktadır. Telefonu tepkisiz bıraktığı için ciddi bir donanım problemi gibi gözükebilir, ancak mağazaya gitmeden ve teknolojinin telefonu sizin için kontrol etmesine izin vermeden kendi başınıza tamir edebilirsiniz. Telefonunuzun fiziksel veya sıvı hasarı olmaması koşuluyla bu sorunu çözebilirsiniz. Bununla birlikte, işte yapmanız gerekenler:

İlk çözüm: Galaxy A20’nizi yeniden başlatın

Doğru! Zorunlu bir yeniden başlatma, telefonunuzun tekrar yanıt vermesini sağlar. Aslında, cihazı çalıştırmak için yapmanız gereken tek şey olabilir. Telefonunuzun hafızasını tazeleyen ve uygulamalarını ve servislerini yeniden yükleyen benzetilmiş bir batarya çıkarma. Galaxy A20’nizde işiniz şöyle:

    Sesi Azalt düğmesini basılı tutun ve henüz bırakmayın. Ses düğmesini basılı tutarken, Güç tuşunu da basılı tutun. Her iki tuşu da 15 saniye veya daha uzun süre basılı tutun.

Logo ekranda gösterilirse, telefonun bu yönteme cevap verdiğinin bir işareti ve sorunun çözüldüğü anlamına gelir. Ancak, ilk denemeden sonra hala açılmıyorsa, işlemi birkaç kez daha tekrarlayın. Bundan sonra ve telefonunuz hala cevap vermiyorsa, bir sonraki çözüme geçin.

İkinci çözüm: Telefonu şarj edin ve yeniden başlatmaya zorlayın

Zorla yeniden başlatmayı birkaç kez yaptıktan sonra telefonunuz hala açılmıyordur, bu durumda pilin boşalmış olması muhtemeldir. Telefonu şarj cihazına bağlamayı denediyseniz ve yanıt vermiyor veya şarj olmuyorsa, basit akü boşalması sistemin düşmesine neden olmuş olabilir. Evet, bu problemle birkaç kez karşılaştım ve bu size olabilirdi. Bir telefon belirli bir seviyeye ulaştığında, parlaklığın azalmasına ve diğer servislerin kapatılmaya başladığını fark ederseniz. Telefonun yatmadan önce şarj etmeyi unuttuğunuzdaki gibi pilinin bitmesine izin verdiğinizde, pil bitmeden hemen önce sistemin çökmesi olasılığı her zaman vardır. Sonuç olarak, her ikisi de yanıt vermeyen bir cihaza neden olan birkaç küçük sorunla ilgileniyor olacaksınız. Ancak endişelenmeyin, bu tür bir sorunu her zaman düzeltebilirsiniz ve işte yapmanız gerekenler:

    Şarj cihazını çalışan bir duvar prizine takın. Orijinal kabloyu kullanarak telefonu şarj cihazına bağlayın. Telefonun şarj simgesini gösterip göstermemesine bakılmaksızın, en az 10 dakika boyunca şarj cihazına bağlı bırakın. Bundan sonra ve telefon hala şarj cihazına bağlıyken, Ses Kısma düğmesini basılı tutun ve henüz bırakmayın. Ses düğmesini basılı tutarken, Güç tuşunu da basılı tutun. Her iki tuşu 15 saniye boyunca veya Galaxy A20 logosu ekranda görünene kadar basılı tutun.

Yukarıdaki adımlardan birini yaparak telefonunuzun tekrar yanıt vermesini sağlayabildiyseniz ancak sorun zaman zaman ortaya çıkarsa, dosyalarınızı yedeklemeniz ve telefonunuzu sıfırlamanız gerekir. İşte cihazınızı sıfırlamanın etkili bir yolu:

    Google ve Samsung hesaplarınızı kaldırın, böylece kilitlenmezsiniz. Aygıtı kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Galaxy A20 logosu göründüğünde, üç tuşun hepsini de bırakın. Galaxy A20 cihazınız Kurtarma Modunda çalışmaya başlar. Mavi ve sarı metinlerle siyah bir ekran gördüğünüzde, bir sonraki adıma geçin. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’yı vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın.’ Evet ‘vurgulanana kadar Ses kısma tuşuna basın. Master sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Öte yandan, telefonunuz yanıt vermiyor ve prosedürleri uyguladıktan sonra hala açılmıyorsa, bir teknisyenin sizin için kontrol edebilmesi için onu dükkana veya dükkana geri getirme zamanıdır.

Umarım, açılmayacak Galaxy A20’nizi düzeltmenize yardımcı olabiliriz. Sözcüğü yaymamıza yardımcı olursanız memnun oluruz, bu nedenle lütfen yararlı bulursanız bu yazıyı paylaşın. Okuduğunuz için çok teşekkür ederim!

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, soru ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve sizden bunun için bir kuruş talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olun. Yardım ettiğimiz kişiler için, yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak, ya da sadece Facebook sayfamızı beğenerek ya da Twitter’da takip ederek, lütfen kelimeyi yayın. Ayrıca her hafta yararlı videolar yayınladığımız için Youtube kanalımızı da ziyaret edebilirsiniz.